Hoşgeldiniz!

karpal tünel

El Bileği Sinir Sıkışması - Karpal Tünel Sendromu 41:42
El Bileği Sinir Sıkışması - Karpal Tünel Sendromu 672 izlenme - 4 yıl önce El Bileği Sinir Sıkışması - Karpal Tünel Sendromu
El Bileğinde Sinir Sıkışması Ameliyatı Sonrası 00:33
El Bileğinde Sinir Sıkışması Ameliyatı Sonrası 206 izlenme - 1 yıl önce Karpal tünel sendromu ameliyatı sonrası dikkat edimesi gerekenler, ayağa kalkma, iyileşme süreci hakkında Beyin Cerrahı Opr. Dr. İlker Yassa bilgi veriyor.
Karpal tünel sendromunda manuel tedavi nasıl uygulanır? 02:21
Karpal tünel sendromunda manuel tedavi nasıl uygulanır? 104 izlenme - 2 yıl önce Karpal tünel sendromunda manuel tedavi fizik tedaviye destek amaçlı kullanılıyor. Karpal tünel sendromu çok sık rastlanan bir hastalık. Karpal tünel sendromunun tedavisinde sıkışan sinir elle rahatlatıldıktan sonra fizyoterapi uygulanıyor.
Ortopedi, El Cerrahisi, Endoskopik Karpal Tünel Ameliyatı 06:41
Ortopedi, El Cerrahisi, Endoskopik Karpal Tünel Ameliyatı 35 izlenme - 9 ay önce Ortopedi, El Cerrahisi, Endoskopik Karpal Tünel Ameliyatı, Ortopedi Doktoru Prof. Dr. Şeref Aktaş tarafından endoskopik karpal tünel ameliyatı hakkında bilgiler veriliyor.
Karpal tünel sendromu ameliyatı sonrası hastayı nasıl bir süreç bekler? 01:33
Karpal tünel sendromu ameliyatı sonrası hastayı nasıl bir süreç bekler? 66 izlenme - 2 yıl önce Karpal tünel sendromu ameliyatı 3-4 dakika sürer ve hasta aynı gün taburcu edilir. Hastaya lokal anestezi uygulanır, narkoz gerekmez. Ağrısız açılan 4-5 mm'lik bir kesikle sinir sıkışması giderilir. Operasyon esnasında açılan kesik elde şişme yapabilir, bunu engellemek için hastaların operasyon sonrasında ellerini kalp seviyesinde tülbentle 1-2 gün bağlaması önerilir. Bunun dışında yaranın 15 gün suya değmemesi önemlidir.
Sağlıklı Yaşam - El Bileği El Rahatsızlıkları 04:58
Sağlıklı Yaşam - El Bileği El Rahatsızlıkları 90 izlenme - 4 yıl önce Sağlıklı Yaşam - El Bileği El Rahatsızlıkları
El Bileğinde Sinir Sıkışması Tedavisi 00:47
El Bileğinde Sinir Sıkışması Tedavisi 88 izlenme - 1 yıl önce El bileğinde sinir sıkışması tedavisi nasıl yapılır, karpal tünel sendromu ameliyatsız tedavisi yapılır mı, gece ateli etkisi nedir Ortopedi Uzmanı Opr. Dr. Müjdat Ök anlatıyor.
El Bileğinde Sinir Sıkışması Ameliyatı 00:28
El Bileğinde Sinir Sıkışması Ameliyatı 83 izlenme - 1 yıl önce El bileğinde sinir sıkışması ameliyatı ne zaman olunur, karpal tünel sendromu ameliyatına ne zaman karar verilir, hangi aşamada ameliyat olunur Ortopedi Uzmanı Opr. Dr. Müjdat Ök bilgi veriyor.
Karpal Tünel Sendromu Ameliyattan Sonra Tekrar Eder Mi 00:32
Karpal Tünel Sendromu Ameliyattan Sonra Tekrar Eder Mi 41 izlenme - 1 yıl önce El bileğinde sinir sıkışması ameliyatından sonra bu sıkışma tekrarlar mı Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Opr Dr İlker Yassa konu hakkında bilgi veriyor.
Op. Dr. Salih Aydın - Karpal tünel Sendromu 03:00
Op. Dr. Salih Aydın - Karpal tünel Sendromu 34 izlenme - 1 yıl önce Karpal Tünel Sendromu (kısaca KTS), parestezi, ağrı, uyuşma ve diğer belirtilerin neden olduğu medyan nöropati tuzağıdır. Temel problem ele giden medyan sinirin el bileğindeki karpal tünelden geçerken çevre kılıf tarafından sıkışmasıdır. Boyun bölgesinden çıkıp bileğe kadar uzanan medyan sinir elde birçok kasın uyarılmasını üstlenir. İşte bu kanal boyunca medyan sinir çeşitli nedenlerden dolayı el bileğinde baskıya uğrarsa, sinir sıkışmaları arasında en sık görülen Karpal Tünel Sendromu ortaya çıkabilir. Şeker hastalığı, guatr hastalığı gibi hastalıklar sebebi olabilir. Boyun fıtığı da olabilir. Öncelikli tedavi; fizik tedavidir. Teşhis için EMG çekilmesi gerekmektedir. Emsey Hospital Adres: Çamlık Mah. Selçuklu Cad. No:22 Pendik İstanbul Türkiye Telefon: 0 216 585 37 00 Çağrı Merkezi: 444 25 99 Faks: 0 216 646 00 96 mail: info@emseyhospital.com
Karpal tünel sendromunun nedenleri nelerdir 00:33
Karpal tünel sendromunun nedenleri nelerdir 41 izlenme - 2 yıl önce Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Müjdat Ök karpal dünel sendromu nedenleri hakkında bilgi veriyor. Randevu tel: 0537 489 26 82
Karpal Tünel Sendromu Nedenleri 02:21
Karpal Tünel Sendromu Nedenleri 27 izlenme - 2 yıl önce Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Candan Hundemir sinir sıkışması türlerinden olan karpal tünel sendromunun nedenleri hakkında bilgi veriyor. Randevu tel: 0506 504 71 63
Karpal tünel sendromu nasıl tedavi edilir? 01:00
Karpal tünel sendromu nasıl tedavi edilir? 28 izlenme - 2 yıl önce Karpal tünel sendromunun dereceleri vardır. İlk aşamada ezilen siniri tedavi edecek ilaç tedavisi uygulanır. Daha ilerlemiş vakalarda atel denilen bileklikler ve fizik tedavi uygulamaları önerilir. Son aşamada ise cerrahi yöntem uygulanır.
El Bileğinde Sinir Sıkışması Tedavisi 00:31
El Bileğinde Sinir Sıkışması Tedavisi 16 izlenme - 1 yıl önce Karpal tünel sendromunun tedavisi nasıl yapılır, ameliyatsız ve ameliyatlı tedavi seçenekleri nelerdir Beyin Cerrahı Opr Dr İlker Yassa bilgi veriyor.
Karpal tünel sendromu tanısı nasıl yapılır, tedavi seçenekleri nelerdir? 02:06
Karpal tünel sendromu tanısı nasıl yapılır, tedavi seçenekleri nelerdir? 31 izlenme - 2 yıl önce Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Müjdat Ök karpal tünel sendromunun tedavisi ve tanısı hakkında bilgi veriyor. Randevu tel: 0537 489 26 82
El Bileğinde Sinir Sıkışması Neden Olur 00:37
El Bileğinde Sinir Sıkışması Neden Olur 15 izlenme - 1 yıl önce Karpal tünel sendromu nedenleri nelerdir, el bileğinde sinir sıkışmasına neler sebep olur Beyin Cerrahisi Uzmanı Opr Dr İlker Yassa konuyla ilgili bilgi veriyor.
Karpal Tünel Sendromu Ameliyatından Sonra Felç Kalınır Mı? 00:32
Karpal Tünel Sendromu Ameliyatından Sonra Felç Kalınır Mı? 18 izlenme - 1 yıl önce El bileğinde sinir sıkışması ameliyatı sonrasında felç olma ihtimali var mıdır Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Operatör Doktor İlker Yassa bilgi veriyor.
El Bileğinde Sinir Sıkışması Belirtileri 00:47
El Bileğinde Sinir Sıkışması Belirtileri 18 izlenme - 1 yıl önce Karpal tünel sendromunun belirtileri, bulguları ve şikayetleri nelerdir Beyin Sinir Cerrahisi Uzmanı Opr Dr İlker Yassa konu hakkında bilgiler veriyor.
Karpal tünel sendromu tedavi edilmezse ne gibi sorunlar doğurur? 01:51
Karpal tünel sendromu tedavi edilmezse ne gibi sorunlar doğurur? 13 izlenme - 2 yıl önce Tedavi edilmeyen karpal tünel sendromu bilekteki sinirin gün geçtikçe aşınması ve sonrasında kopmasına neden olur. Kopan sinir beyinden gelen komutları yerine ulaştıramadığından elde hissizliğe ve hareketsizliğe yol açar. Karpal tünel sendromuna erken müdahale edildiğinde tedavisi daha kolaydır.
Karpal tünel sendromunun nedenleri nelerdir? 01:05
Karpal tünel sendromunun nedenleri nelerdir? 11 izlenme - 2 yıl önce Karpal tünel sendromunun en önemli nedeni eli zorlamaktır. Bunlar hamur açma, bez sıkma, konserve açma gibi zorlayıcı el mahareti gerektiren hareketlerdir. Özellikle mouse kullanırken elin duruş pozisyonu sürtünmeden kaynaklı karpal tünele sendromuna yol açabilir. Bunların yanısıra genetik altyapı da etkileyici bir faktördür.
Karpal tünel sendromu nasıl anlaşılır? 01:19
Karpal tünel sendromu nasıl anlaşılır? 10 izlenme - 2 yıl önce Karpal tünel sendromunun en ayırt edici belirtisi gece uykudan uyandıran uyuşma ve iğnelenme hissidir. Bu belirtiler düzenli olarak yaşandığında karpal tünelden şüphe edilir. İlerleyen aşamalarda ise gündüzleri his ve güç hatta beceri kaybı da görülebilir.
Karpal tünel sendromu nasıl bir hastalıktır? 01:51
Karpal tünel sendromu nasıl bir hastalıktır? 10 izlenme - 2 yıl önce Sinirler beyinden parmak ucuna kadar uzanıyor. Beyin, sinirler sayesinde tüm vücudu kontrol edip komutların vücutta gereken yere ulaşmasını sağlıyor. Vücudun tüm bölgelerinde etin altından geçen sinirler yalnız el bileğinde yüzeye çıkıyor ve bir tünel tarafından korunuyor. Zamanla tünelin tıkanmasıyla oluşan sinir baskısı karpal tünel sendromunu meydana getiriyor.
Karpal Tünel Sendromu Nedir Ve Karpal Tünel Sendromunun Belirtileri Nelerdir? 00:40
Karpal Tünel Sendromu Nedir Ve Karpal Tünel Sendromunun Belirtileri Nelerdir? 11 izlenme - 2 yıl önce Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Müjdat Ök Randevu tel: 0537 489 26 82
Karpal tünel sendromu nasıl teşhis edilir? 01:27
Karpal tünel sendromu nasıl teşhis edilir? 9 izlenme - 2 yıl önce Karpal tünel sendromunda ilk önce hastanın şikayetleri dinlenir. Hasta eğer geceleri sürekli uyuşma ve iğnelenme, gündüzleri ise his kaybı yaşıyor ise avuç içi elle muayene edilir. En belirgin tanı EMG denilen bir testle konulur. EMG, sinirlerin taşıdığı beyin iletisinin oranını gösteren bir testtir. Oranın düştüğü bölgede sinir sıkışması olduğu teşhis edilir ve karpal tünel tanısı konur.
Karpal Tünel Sendromu Tanısı Nasıl Konulur? Op. Dr. Müjdat Ök 01:14
Karpal Tünel Sendromu Tanısı Nasıl Konulur? Op. Dr. Müjdat Ök 17 izlenme - 2 yıl önce Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Müjdat Ök Randevu tel: 0537 489 26 82
El Bileğinde Sinir Sıkışması Kimlerde Görülür 00:40
El Bileğinde Sinir Sıkışması Kimlerde Görülür 6 izlenme - 1 yıl önce Karpal tünel sendromu daha çok kimlerde olur, el işi ev işi yapmak, bilgisayar kullanmak, hamileler riskli midir Beyin Cerrahı Opr. Dr İlker Yassa bilgi veriyor.
Karpal tünel sendromunun tedavisinde cerrahi yöntem nasıl uygulanır? 02:08
Karpal tünel sendromunun tedavisinde cerrahi yöntem nasıl uygulanır? 9 izlenme - 2 yıl önce Karpal tünel sendromu cerrahi aşamaya geldiğinde bilekten 4-5 mm'lik bir kesiyle girilerek siniri sıkan karpal tünel kesilerek genişletilir. Bu yöntem yaklaşık 3-4 dakika süren risksiz bir süreçtir. Narkoz almadan lokal anestezi altında uygulanır ve hasta aynı gün taburcu edilir.
Karpal tünel sendromundan korunmak için nelere dikkat edilmeli? 01:11
Karpal tünel sendromundan korunmak için nelere dikkat edilmeli? 7 izlenme - 2 yıl önce Karpal tünelden korunmak için özellikle iş hayatında sürekli mouse kullanan kişiler bileklerinin altına destek koymalı. Devamlı bez sıkma, yoğurma, ağır taşıma gibi bileğe güç uygulatan ve travma yaratan işlerden uzak durulmalı.
El Bileğinde Sinir Sıkışması Nedir 00:39
El Bileğinde Sinir Sıkışması Nedir 7 izlenme - 1 yıl önce Karpal tünel sendromu nedir, sinir sıkışması neden ve nasıl olur Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Opr Dr İlker Yassa konuyla ilgili bilgi veriyor.
Karpal Tünel Sendromu Nedenleri 00:54
Karpal Tünel Sendromu Nedenleri 8 izlenme - 1 yıl önce Karpal tünel sendromu nedir, nedenleri nelerdir, el bileğinde sinir sıkışması sebepleri nelerdir ve neden olur Ortopedi Uzmanı Opr. Dr. Müjdat Ök bilgi veriyor.