Hoşgeldiniz!

Kasık Fıtığı Videoları İzle

kasık fıtığı nedir? 01:21
kasık fıtığı nedir? 3.723 izlenme - 7 yıl önce kasık fıtığı nedir? doç.dr. mutlu ömer yakut http://dorahospital.com
Kasık fıtığı neden oluşur? Nasıl tedavi edilir? 00:56
Kasık fıtığı neden oluşur? Nasıl tedavi edilir? 271 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Alaattin Öztürk, kasık fıtığı hakkında bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği'nde; Endokrin cerrahisi (guatr ameliyatları) , Sindirim sistemi cerrahisi (mide, bağırsaklar, safra kesesi, apandisit vb.) , Anüs hastalıkları (hemorid, fistül vb.) , Fıtık ameliyatları , Meme hastalıkları ve ameliyatları, Kıl dönmesi ameliyatları, Laparoskopik cerrahi (mide fıtığı, safra kesesi, bağırsak ameliyatları) , Onkolojik (kanser) cerrahi ameliyatları yapılmaktadır. www.hastane.fatih.edu.tr Kasık fıtığı neden oluşur? Nasıl tedavi edilir? Kasık fıtığı insanların zayıf noktasıdır. Kasıklarımız zayıf noktalardır. Bunlar ya doğuştan fıtık şeklinde olur bebeklerde çocuklarda görülen fıtıklar bu şekildedir. Ya da daha ileri ki yaşlarda dokuların yıpranmasıyla ağır kaldırmak karın içi basıncının arttığı durumlarda bu zayıf noktalardan karın içi organların dışarı taşması şeklinde olur. Burası bir yırtık yeridir. Yırtık yerinin tamir edilmesi dikilmesi ile fıtık ameliyatı yapılır. Tamir edilirken günümüzde yama kullanılmaktadır. Bir yama ile o bölge için özel olarak yapılmış bir yama ile yırtık yer dikilip tamir edilir.
Op.Dr.Bülent Öztürk - Kasık Fıtığı Hakkında Bilgiler Veriyor 04:06
Op.Dr.Bülent Öztürk - Kasık Fıtığı Hakkında Bilgiler Veriyor 111 izlenme - 2 yıl önce İletişim İçin: Adres: Beştelsiz Mahallesi Seyitnizam Cad. 101 Sok No:107 "Akşemsettin Tramvay Durağı Yanı" PK:34020 Zeytinburnu / İstanbul Telefon: 90 212 665 50 50 (Pbx) Faks: 90 212 665 50 60 Gsm: 90 533 666 93 80 / 90 533 666 93 81 E-Posta: info@avrasyahospital.com.tr www.projemed.com www.healthplay.co
Kasık fıtığının belirtileri nelerdir? 00:36
Kasık fıtığının belirtileri nelerdir? 80 izlenme - 2 yıl önce Kasık fıtığının başlıca belirtisi kasık bölgesinde beliren bir şişliktir, bazı hastalarda uzun yürüyüşlerde ağrı da yapabilir.
Kasık fıtığı nasıl teşhis edilir? 00:41
Kasık fıtığı nasıl teşhis edilir? 57 izlenme - 2 yıl önce Kasık fıtığı hekimin fizik muayenesi ile teşhis edilir ve ultrasonografi yoluyla teyid edilebilir.
Kasık fıtığı cerrahisi sonrası hasta nelere dikkat etmeli? 00:35
Kasık fıtığı cerrahisi sonrası hasta nelere dikkat etmeli? 50 izlenme - 2 yıl önce Günümüzde kasık fıtığı ameliyatı geçiren hastaların sadece bir hafta süreyle istirahat etmeleri tavsiye edilir, sonrasında özellikle dikkat edilmesi gereken herhangi bir sorun kalmaz. Prostat gibi kasık fıtığını yeniden tetikleyecek hastalıkları olan hastalarda, diğer hastalığın da tedavi edilmesi başarı oranını daha yüksek olmasını sağlar.
Kasık fıtığı nasıl bir hastalıktır? 01:01
Kasık fıtığı nasıl bir hastalıktır? 34 izlenme - 2 yıl önce Kasık fıtığı on erkekten birinde görülen, testistisin torbaya inişi sırasındaki doğal kanalın genişlemesi ya da kapanmaması sonucu, bağırsağın zarı ile beraber torbaya hareketi sonucu olur. Kadınlarda da fıtıklar olabileceği gibi bir de femoral fıtık adı verilen bir başka fıtık türü de görülebilir.
Kasık fıtığı nasıl tedavi edilir? 00:48
Kasık fıtığı nasıl tedavi edilir? 32 izlenme - 2 yıl önce Kasık fıtığının tek tedavi yöntemi cerrahi müdahaledir, ileri yaşlarda olup doktora ulaşımı kolay olan hastalarda cerrahi yöntem yerine kişinin takibe alınmasının tercih edildiği durumlar da olabilir.
Fıtığın Tedavi Yöntemleri Nelerdir? 01:35
Fıtığın Tedavi Yöntemleri Nelerdir? 24 izlenme - 2 yıl önce Kasık fıtığı, karın fıtığı, göbek fıtığı, disyonel herni, epigastrik herni, umbilical herni gibi bütün bu fıtık türlerinde eskiden sadece açık cerrahi ile uygulama yapıyorduk. Günümüzde teknolojik gelişmelerle beraber cerrahi ile uygulamadediğimiz kapalı fıtık ameliyatları oldukça yaygınlaştı. Bizde Central Hospital olarak hastanemizde laparoskopik cerrahi ile bu saydığımız bütün fıtık türlerini ameliyat edebilmekteyiz. Açık cerrahiden oldukça üstün özellikleri olan laparoskopik cerrahi yönteminde 3 veya 4 tane küçük 1'er santimlik deliklerle ameliyat bölgesine ulaşıp anatomik olarak en uygun olan posturuyol bölge dediğimiz arka duvara özel yamalar tespit ederek onarımı yapıyoruz. Laparoskopik cerrahinin açık cerrahiden üstünlüğü çok daha kısa sürede normal hayata dönme, çok hızlı iyileşme, çok daha hızlı bir şekilde iş hayatına dönebilme, çok daha az yara komplikasyonlarının olmasıdır. O yüzden biz öncelikle uygun hastalarımıza birincil tedavi olarak Laparoskopik fıtık cerrahisini önermekteyiz.
Kasık fıtığı ameliyattan sonra tekrar eder mi? 00:48
Kasık fıtığı ameliyattan sonra tekrar eder mi? 20 izlenme - 2 yıl önce Kasık fıtığı ameliyatları eskiden direk olarak hasarlı bölgenin dikilmesi şeklinde yapılırken artık yama yoluyla sentetik bir dokunun eklenmesi ya da laparaskopi yöntemi ile gerçekleştiriliyor ve tekrarlama oranları çok düşük.
Kasık fıtığı kimlerde daha sık görülür? 00:48
Kasık fıtığı kimlerde daha sık görülür? 15 izlenme - 2 yıl önce Kasık fıtığı genç yaşta ve ileri yaşlarda daha sık görülür, bunun dışında haltercilerde, kronik kabızlığı olan insanlarda da daha sık rastlanır. Kadınlarda daha az görülen bir hastalıktır, kadınlarda femoral fıtık denilen formuna neredeyse her yaş grubunda rastlanır.
Kasık fıtığında cerrahi yöntem nasıl uygulanır? 00:56
Kasık fıtığında cerrahi yöntem nasıl uygulanır? 14 izlenme - 2 yıl önce Kasık fıtığı ameliyatları hastaya genel anestezi vermeden de yapılabilir. Gelişen teknolojiler sayesinde, laparaskopi gibi yöntemler kullanılarak hastanın mümkün olduğunca az psikolojik gerginlik yaşayarak ve hızlıca normal hayatına geri dönecek şekilde operasyonu atlatması sağlanıyor.
Kasık fıtığının nedenleri nelerdir? 00:36
Kasık fıtığının nedenleri nelerdir? 13 izlenme - 2 yıl önce Kasık fıtığının başlıca nedenleri karın bölgesini zorlayan halter ve doğum gibi aktiviteler ya da kabızlık olabilir. Bunun yanısıra anatomik bozukluklar ve sigara kullanımı kasık fıtığının nedenleri arasında sayılabilir.
Kasık fıtığını önlemek için nelere dikkat edilmeli? 00:35
Kasık fıtığını önlemek için nelere dikkat edilmeli? 11 izlenme - 2 yıl önce Kasık fıtığını önlemeye yönelik neler yapılabileceği konusunda yeterince veri bulunmuyor, sadece kronik öksürük ya da kabızlık veya prostat jhastalığı olan insanlarda görülme ihtimali daha yüksektir.
Sağlığın Adresi 02.12.2015 Tvem 01:02:35
Sağlığın Adresi 02.12.2015 Tvem 2 izlenme - 1 yıl önce TVEM'İ İZLEMEK İÇİN; Digiturk 59. Kanal Tivibu 48. Kanal Teledünya 112. Kanal D-Smart 92. Kanal'ı AÇMANIZ YETERLİ... Program tekrarları ve daha fazlası için; www.tvem.com.tr