Hoşgeldiniz!

kasık fıtık

kasık fıtığı nedir? 01:21
kasık fıtığı nedir? 3.290 izlenme - 7 yıl önce kasık fıtığı nedir? doç.dr. mutlu ömer yakut http://dorahospital.com
karın duvarı fıtıkları neden olur? 01:07
karın duvarı fıtıkları neden olur? 863 izlenme - 7 yıl önce karın duvarı fıtıkları neden olur? doç.dr. mutlu ömer yakut http://dorahospital.com
Kasık fıtığının belirtileri nelerdir? 00:36
Kasık fıtığının belirtileri nelerdir? 52 izlenme - 2 yıl önce Kasık fıtığının başlıca belirtisi kasık bölgesinde beliren bir şişliktir, bazı hastalarda uzun yürüyüşlerde ağrı da yapabilir.
Kasık fıtığı nasıl teşhis edilir? 00:41
Kasık fıtığı nasıl teşhis edilir? 42 izlenme - 2 yıl önce Kasık fıtığı hekimin fizik muayenesi ile teşhis edilir ve ultrasonografi yoluyla teyid edilebilir.
Kasık fıtığı cerrahisi sonrası hasta nelere dikkat etmeli? 00:35
Kasık fıtığı cerrahisi sonrası hasta nelere dikkat etmeli? 37 izlenme - 2 yıl önce Günümüzde kasık fıtığı ameliyatı geçiren hastaların sadece bir hafta süreyle istirahat etmeleri tavsiye edilir, sonrasında özellikle dikkat edilmesi gereken herhangi bir sorun kalmaz. Prostat gibi kasık fıtığını yeniden tetikleyecek hastalıkları olan hastalarda, diğer hastalığın da tedavi edilmesi başarı oranını daha yüksek olmasını sağlar.
Kasık fıtığı nasıl bir hastalıktır? 01:01
Kasık fıtığı nasıl bir hastalıktır? 30 izlenme - 2 yıl önce Kasık fıtığı on erkekten birinde görülen, testistisin torbaya inişi sırasındaki doğal kanalın genişlemesi ya da kapanmaması sonucu, bağırsağın zarı ile beraber torbaya hareketi sonucu olur. Kadınlarda da fıtıklar olabileceği gibi bir de femoral fıtık adı verilen bir başka fıtık türü de görülebilir.
Kasık fıtığı nasıl tedavi edilir? 00:48
Kasık fıtığı nasıl tedavi edilir? 28 izlenme - 2 yıl önce Kasık fıtığının tek tedavi yöntemi cerrahi müdahaledir, ileri yaşlarda olup doktora ulaşımı kolay olan hastalarda cerrahi yöntem yerine kişinin takibe alınmasının tercih edildiği durumlar da olabilir.
Kasık fıtığının nedenleri nelerdir? 00:36
Kasık fıtığının nedenleri nelerdir? 13 izlenme - 2 yıl önce Kasık fıtığının başlıca nedenleri karın bölgesini zorlayan halter ve doğum gibi aktiviteler ya da kabızlık olabilir. Bunun yanısıra anatomik bozukluklar ve sigara kullanımı kasık fıtığının nedenleri arasında sayılabilir.
Kasık fıtığında cerrahi yöntem nasıl uygulanır? 00:56
Kasık fıtığında cerrahi yöntem nasıl uygulanır? 12 izlenme - 2 yıl önce Kasık fıtığı ameliyatları hastaya genel anestezi vermeden de yapılabilir. Gelişen teknolojiler sayesinde, laparaskopi gibi yöntemler kullanılarak hastanın mümkün olduğunca az psikolojik gerginlik yaşayarak ve hızlıca normal hayatına geri dönecek şekilde operasyonu atlatması sağlanıyor.
Kasık fıtığı ameliyattan sonra tekrar eder mi? 00:48
Kasık fıtığı ameliyattan sonra tekrar eder mi? 12 izlenme - 2 yıl önce Kasık fıtığı ameliyatları eskiden direk olarak hasarlı bölgenin dikilmesi şeklinde yapılırken artık yama yoluyla sentetik bir dokunun eklenmesi ya da laparaskopi yöntemi ile gerçekleştiriliyor ve tekrarlama oranları çok düşük.
Kasık fıtığını önlemek için nelere dikkat edilmeli? 00:35
Kasık fıtığını önlemek için nelere dikkat edilmeli? 9 izlenme - 2 yıl önce Kasık fıtığını önlemeye yönelik neler yapılabileceği konusunda yeterince veri bulunmuyor, sadece kronik öksürük ya da kabızlık veya prostat jhastalığı olan insanlarda görülme ihtimali daha yüksektir.