Hoşgeldiniz!

kaşıntı

Bağırsak Parazitinin Eşcinselliğe Sebep Olması 01:10
Bağırsak Parazitinin Eşcinselliğe Sebep Olması 2.753 izlenme - 6 ay önce Literatürde böyle çok hasta varmış. Ben hiç denk gelemedim nedense ayrıca arkada efekt olarak parazit görüntüsü kullanma fikri acaba hangi zeki arkadaştan çıktı.
at işi biliyo 00:49
at işi biliyo 10.467 izlenme - 6 yıl önce
kaşıntı böyle bişey işte 00:34
kaşıntı böyle bişey işte 1.985 izlenme - 5 yıl önce www.facebook.com/videoclubu -- 500.000 için katıl
Fanatik - Doğuştan Fanatik Reklamı (Fenerbahçe) 00:23
Fanatik - Doğuştan Fanatik Reklamı (Fenerbahçe) 487 izlenme - 2 yıl önce Efenim işte zamanında büyük ses getiren Fanatik reklamı.. Çok iyi hatırlarım ki bu reklamın etkisinde kalıp, şeylerini takımının renklerine boyayan çocukları.. Evet, itiraf ediyorum ben de yaptım.. Yaptığımın ertesi günü mahalleye kaşıntılar içinde çıktığımda, yanlız olmadığımı farketmiştim..Mahallemizin doğuştan fanatikleri uzuvlarını kaşıyarak dolaşıyolardı ortada.. Bi kendimi doğuştan fanatik sanırdım, çocukluğumun ilk travmalarındandır..
Onlarda Bizde Sırt Kaşımaya Tepki / Bu Çocuk Biraz Büyüsün Vine Kralı Olur Demedi Demeyin 00:06
Onlarda Bizde Sırt Kaşımaya Tepki / Bu Çocuk Biraz Büyüsün Vine Kralı Olur Demedi Demeyin 148 izlenme - 3 yıl önce Onlarda Bizde Sırt Kaşımaya Tepki / Bu Çocuk Biraz Büyüsün Vine Kralı Olur Demedi Demeyin
Arnavut Köy 00:48
Arnavut Köy 318 izlenme - 9 yıl önce piknik te çektiğim bir video oyvermeseniz de olur bu gönderdiğim ilk video
Sivrisinek Kanı Nasıl Emer? 01:41
Sivrisinek Kanı Nasıl Emer? 61 izlenme - 2 yıl önce Derimizi kaşındıran bu sinekler işte böyle kan emiyor...
barut(kuşum) 00:33
barut(kuşum) 149 izlenme - 8 yıl önce kaşıntı tutan kuş
Alerjik egzaması olanlar nelere dikkat etmelidir ? 01:06
Alerjik egzaması olanlar nelere dikkat etmelidir ? 53 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Özer Arıcan alerjik egzama hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Dermatoloji Kliniği'nde, hastalarımızın dermatolojik muayene, tanı, tedavi ve takipleri modern bilim ışığında ve yüksek kalitede teknolojik ekipmanla sağlanmaktadır. Benlerin (nevüs), damarsal oluşumların ve deri kanserlerinin bilgisayarlı morfolojik incelenmesi ile erken tanı sağlanması ve takiplerinin uygulanmasının yanı sıra deri yama ve prick testleri , dermatolojik ve kozmetik cerrahi müdahaleler de yapılmaktadır. Alerjik egzaması olanlar nelere dikkat etmelidir ? Şimdi egzama bir dışardan kaynaklanan bizim derimiz hem içerden hem dışardan etkilenen bir organ. Vücudumuzun en büyük organı aynı zamanda. Egzamalarda özellikle temasla dışardan kaynaklanan temasla oluşan tablolar bunların çoğu itibariyle söylüyorum. Özellikle bu hastalarımızın patch test gibi yama testi dediğimiz Türkçeyle yama testi yaptırarak neye karşı alerjisi olduğunu tespit etmeleri, edilebiliyorsa onlardan kaçınmaları ve temaslarını azaltmaları önemli. Bulunamıyorsa patch test negatif de gelebilir ya da bu test yapılmayabilir. Bu durumda da özellikle ellerini evde özellikle ev kadınların da daha çok görüyoruz. Eldiven takma alışkanlıkları kazanmaları, sık nemlendirici uygulamaları önem kazanıyor. Ve tabi çok şiddetli vakalarda biz bunları bu dönemlerde kullansın ya da ara dönemlerde kullansın istiyoruz. Şiddetli olduğu dönemlerde tabi ki doktorlarımızın verdiği ilaçları kullanacaklar.
Vajinal kaşıntıya neler sebep olur? 01:24
Vajinal kaşıntıya neler sebep olur? 31 izlenme - 2 yıl önce Vajinal kaşıntı şikayeti olan kişilerin muayenesi sırasında öncelikle dış genital bölge incelenmeli. Siğil, uçuk ve mantar enfeksiyonunun en önemli belirtisi kaşıntı. Bunun yanı sıra bazı habis hastalıklar da kaşıntıya sebep olabilir.
Yaz aylarında artan mantar oluşumunu önlemek için neler önerirsiniz? 00:59
Yaz aylarında artan mantar oluşumunu önlemek için neler önerirsiniz? 18 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Özer Arıcan Mantar hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Dermatoloji Kliniği'nde, hastalarımızın dermatolojik muayene, tanı, tedavi ve takipleri modern bilim ışığında ve yüksek kalitede teknolojik ekipmanla sağlanmaktadır. Benlerin (nevüs), damarsal oluşumların ve deri kanserlerinin bilgisayarlı morfolojik incelenmesi ile erken tanı sağlanması ve takiplerinin uygulanmasının yanı sıra deri yama ve prick testleri , dermatolojik ve kozmetik cerrahi müdahaleler de yapılmaktadır. Yaz aylarında artan mantar oluşumunu önlemek için neler önerirsiniz? Mantar enfeksiyonları yeryüzünde çok yaygın enfeksiyonlar. Özellikle obezlerde diyabetlilerde ve çok terli yerlerde daha çok karşımıza geliyor. Nemli kalan bölgeler daha çok risk içeriyor özellikle ayak parmakları bayanlarda göğüs altları çocuklarda boyun bölgeleri. O yüzden buraların sık kullanması, koltuk altı yine aynı şekilde buraların çok kurulanması. Antiperspredanların yani terlemeyi azaltıcı ürünlerin kullanılması yarar sağlayabilir. Tabi ki baş edilemediği dönemlerde de antifungal ilaçlar devreye girecektir. Doktorlarımızın verdiği ilaçları kullanacağız. Terlemeyi azaltmak çok önemli orayı kuru tutmaya çalışmak, ayakkabıları sık değiştirme, çorap değiştirme, çamaşırları sık sık değiştirme önem kazanabilir. Naylon ve terleten giysilerden uzak durmakta yarar var.
Saman nezlesi hangi durumlarda ortaya çıkar? 00:31
Saman nezlesi hangi durumlarda ortaya çıkar? 20 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Dahiliye Uzmanı Dr. Hikmet Akyüz, saman nezlesi hakkında bilgilendiriyor.Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Dahiliye Kliniği, kendi içinde birçok yan dala ayrılmakla beraber, erişkin hasta grubunun cerrahi dışı tüm şikayetlerinin ilk başvuru merkezidir.Dahiliye Kliniğinde; Kan Hastalıkları (Anemiler),Böbrek Hastalıkları,Koroner Kalp Hastalıkları,Kalp Yetersizliği,Ritm Bozuklukları,Hipertansiyon,Lipid düzeyi (Kolestrol,Trigliserid) Bozuklukları,Diabetus Mellitus (Şeker Hastalığı),Tiroid Bezi Bozuklukları (Guatr),Obezite,Karaciğer Hastalıkları,Reflü, gastrit, ülser, kabızlık, kolit gibi Sindirim Sistemi Hastalıkları,Yaşlılık ve yaşlılığa bağlı sorunlar (Geriatri),Ateşli Hastalıklar,Romatizmal Hastalıklar ve Ateşli Eklem Romatizması Hastalıklarının Tedavisi ,Ameliyat öncesi ve sonrası genel değerlendirme yapılmaktadır. Saman nezlesi hangi durumlarda ortaya çıkar? Bunlar genellikle genetik hastalıklardır. Ebeveynde birisinde veya yakın akrabaların birisinde saman nezlesi varsa çocuklarda çıkma ihtimali daha fazladır. Bunlar genetik olduğu için aile bireylerinde fazla görülür yani birbirlerinde. http://hastane.fatih.edu.tr/
Saman nezlesinin belirtileri nelerdir? 00:23
Saman nezlesinin belirtileri nelerdir? 19 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Dahiliye Uzmanı Dr. Hikmet Akyüz, saman nezlesi hakkında bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Dahiliye Kliniği, kendi içinde birçok yan dala ayrılmakla beraber, erişkin hasta grubunun cerrahi dışı tüm şikayetlerinin ilk başvuru merkezidir.Dahiliye Kliniğinde; Kan Hastalıkları (Anemiler),Böbrek Hastalıkları,Koroner Kalp Hastalıkları,Kalp Yetersizliği,Ritm Bozuklukları,Hipertansiyon,Lipid düzeyi (Kolestrol,Trigliserid) Bozuklukları,Diabetus Mellitus (Şeker Hastalığı),Tiroid Bezi Bozuklukları (Guatr),Obezite,Karaciğer Hastalıkları,Reflü, gastrit, ülser, kabızlık, kolit gibi Sindirim Sistemi Hastalıkları,Yaşlılık ve yaşlılığa bağlı sorunlar (Geriatri),Ateşli Hastalıklar,Romatizmal Hastalıklar ve Ateşli Eklem Romatizması Hastalıklarının Tedavisi ,Ameliyat öncesi ve sonrası genel değerlendirme yapılmaktadır. Saman nezlesinin belirtileri nelerdir? Saman nezlesinin belirtileri burun akıntısı, hapşırma, burun tıkanıklığı, öksürük, göz yaşarması gibi belirtiler. http://hastane.fatih.edu.tr/