Hoşgeldiniz!

Katarakt Videoları İzle

Katarakt Ameliyatı 02:14
Katarakt Ameliyatı 11.497 izlenme - 3 yıl önce Katarakt Ameliyatından Yakın Çekim Görüntüler
Katarakt Ameliyatı Nasıl Yapılır? 06:35
Katarakt Ameliyatı Nasıl Yapılır? 5.852 izlenme - 2 yıl önce Yaşlılık hastalıklarından biri olarak bilinen katarakt aslında yeni doğan bebeklerde de rastlanılan bir rahatsızlıktır. Birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkan ve kaçınılmaz olan katarakt hastalığı ameliyatı nasıl yapılır?
Göz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu Deryalı Günler Programında 10:56
Göz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu Deryalı Günler Programında 4.616 izlenme - 3 yıl önce Kaşkaloğlu Göz Hastanesi kurucusu Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu Deryalı Günler programına katıldı. Göz doktoru Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu programda katarakt ameliyatı ve lasik ameliyatının nasıl yapıldığı hakkında bilgi verdi.
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük  İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi 02:47
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi 3.193 izlenme - 3 yıl önce İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi hekimlerinden Op. Dr. Hülya Bolu Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük kullanımı ile ilgili soruları cevaplandırıyor.
Lazer Katarakt Ameliyatı 02:06
Lazer Katarakt Ameliyatı 2.456 izlenme - 3 yıl önce Kaşkaloğlu Göz Hastanesi hekimlerinden göz hastalıkları uzmanı Op. Dr. Hülya Bolu Lazer ile katarakt ameliyatı hakkında bilgilendiriyor.
Op.Dr. Ertan Sunay ATV Ana Haber Akıllı Lensler 02:30
Op.Dr. Ertan Sunay ATV Ana Haber Akıllı Lensler 877 izlenme - 10 ay önce Medikal Direktörümüz Op.Dr. Ertan Sunay ATV Ana Haber’de Akıllı Lens(göz içi mercek)tedavisi hakkında bilgi vermiştir. Akıllı lens(göz içi mercek) tedavisi nedir? Akıllı lens(göz içi mercek) nasıl uygulanır? Akıllı lens(göz içi mercek) uygulaması sonrası iyileşme süreci nedir? videolarını yanıtladı.
Katarakt Ameliyati Sonrasi Görme Ne Zaman Netleşir? 00:30
Katarakt Ameliyati Sonrasi Görme Ne Zaman Netleşir? 335 izlenme - 11 ay önce Katarakt Ameliyati Sonrasi Görme Ne Zaman Netleşir? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Göz Doktoru Op. Dr. Bilgehan Sezgin Asena yanıtlıyor. Katarakt Ameliyati Sonrasi Görme Ne Zaman Netleşir? Görme hızla netleşmeye başlar. Katarakt Ameliyatı günü ve sonraki gün kullanılan damlaların etkisiyle hafif bulanık görme normaldir. 2. günden itibaren görme netleşmeye başlar. Kişi büyük oranda günlük aktivitelerine dönebilir. 2 gözün ameliyatı da tamamlandıysa 2-3 gün sonra araba kullanılabilir. Yaklaşık olarak ameliyattan 1 ay sonra görme en iyi seviyesine ulaşır.
Katarakt Ameliyatındaki Göz İçi Mercekleri - Doç. Dr. Emrullah Taşındı 03:00
Katarakt Ameliyatındaki Göz İçi Mercekleri - Doç. Dr. Emrullah Taşındı 499 izlenme - 2 yıl önce Doç.Dr.Emrullah Taşındı taze bilgilerini açıklamak için videoyu seçti ve healthplay'e geldi. HealthPlay hakkında daha fazla bilgi, www.healthplay.com ' da Adres: Bağdat Caddesi no:286 kat:3 Caddebostan Kadıköy 34728 İstanbul / Türkiye Tel : 0 (216) 467 84 08 E-mail: iletisim@emrullahtasindi.com http://www.emrullahtasindi.com
Katarakt Ameliyatında Kullanılan Mercek Lens  Seçimi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi 02:36
Katarakt Ameliyatında Kullanılan Mercek Lens Seçimi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi 1.288 izlenme - 3 yıl önce Katarakt Ameliyatında Mercek Seçimi Katarakt Ameliyatında Kullanılan Lensler Randevu almak için:http://kaskaloglu.com/gozrandevu Katarakt ameliyatında saydamlığını yitirmiş doğal merceği alınarak onun yerine vazifesini yapacak gözyaşı merceği yerleştirilmektedir. Ameliyatın deneyimli hekimler tarafından en iyi cihaz ve malzemeler ile hijyenik koşulların en ideal şekilde sağlandığı ortamlarda gerçekleştirilmesi çok önemlidir. Ama bunun yanında göze yerleştirilen yapay merceklerin kalitesi de yine aynı derecede önemlidir. Farklı kalitelerde buna bağlı olarakta farklı fiyatlarda mercekler mevcuttur. Hastalarımıza en yüksek kalitedeki FDA onaylı mercekleri seçmelerini tavsiye etmekteyiz. Bu yüksek kaliteli mercekler daha net görüş daha keskin gece görüş sağlamakta ve ultraviyole ışınlarını süzmek gibi ek özellikler taşımaktadır. Merceklerin kalitesi yanında diğer bir konuda özellikleridir. Standart katarakt ameliyatlarında genellikle monofokal dediğimiz tek odaklı mercekler kullanılmaktadır. Bu mercekler uzağa odaklı olup hastaların ameliyat sonrası yakın gözlüğü kullanmaları gerekmektedir. Ancak merceklerdeki gelişmeler sayesinde günümüzde farklı özellikte mercek seçenekleri mevcuttur. Bunlardan biri multifokal dediğimiz hem uzağı hem yakını gözlüksüz görmeyi sağlayabilen mercektir. Diğer bir alternatif torik denilen astigmatlı göziçi mercekleridir. Eskiden beri katarakt ameliyatı sırasında kullanılan tek odaklı mercekler ile miyopiyi ve hipermetropiyi biz düzeltebilmekteyiz. Ancak astigmatı geçmişte düzeltemiyorduk. Artık bu astigmatlı göz içi mercekleri sayesinde astigmatı da artık düzeltebilmekteyiz. Bu hastalar uzağı gözlüksüz görebilmekte sadece yakın için gözlük kullanmaktadırlar. Bir diğer seçenek multifokal torik denilen hem uzak hem yakını hemde astigmatı birlikte düzeltebilen merceklerdir. Katarakt ameliyatı olacak hastaların ihtiyaçları ve tercihleri doğrultusunda tabi doktorların önerileri ve yönlendirmeleri ile bu merceklerden birini seçmeleri gerekmektedir. Merceklerde bu gelişmeler sayesinde günümüzde modern katarakt cerrahisi aynı zamanda bir gözlük atma ameliyatına dönüşmüştür.
13 Günlük Bebeğe Katarakt Ameliyatı 04:03
13 Günlük Bebeğe Katarakt Ameliyatı 510 izlenme - 3 yıl önce Adana'da akraba evliliği nedeniyle her iki gözü için doğuştan katarakt teşhisi konulan 13 günlük bebek, ameliyat edilerek sağlığına kavuştu. Van'ın Gürpınar ilçesinde yaşayan amca çocukları Sıdıka (24) ve Nasrullah Urut (29) çiftinin ikinci çocuğu Muhammet Ali, akraba evliliği nedeniyle düşük doğum ağırlığı ve her iki gözünde doğuştan kataraktla dünyaya geldi. İlk çocukları Kadir'in de göz problemi olduğunu, doğumundan bir süre sonra yapılan tetkiklerle öğrenip tedavi ettiren aile, ikinci çocukları Muhammet Ali için erken davrandı. Minik Muhammet Ali dünyaya geldikten 6 gün sonra gözündeki problemi fark eden baba Nasrullah Urut, ailenin ilk çocukları Kadir'in (6) tedavisini yapan Dr. Metin Mürşitoğlu'na haber verdi. Dr. Mürşitoğlu, 2 kilo 700 gram ağırlığında olan 6 günlük minik Muhammet'in henüz operasyona hazır olmadığı gerekçesiyle, aileyle birlikte bebeğin kilosunun toparlanmasını bekledikten sonra Adana'ya geldi. Minik bebek henüz 13. gününe geldiğinde, yapılan başarılı bir operasyonla her iki gözündeki katarakt temizlendi. Kadir ve Muhammet Ali kardeşlerin doktoru Metin Mürşitoğlu, her iki vakanın tek sebebinin akraba evliliği olduğınun altını çizdi. Minik Muhammet Ali'nin sağlığına kavuştuğunu belirten Op. Dr. Mürşitoğlu, “İlk doğduğunda düşük doğum ağırlığı vardı, 2 kilo 700 gramdı. Önce bekledik biraz toparlansın diye. 3 kiloyu geçince anestezi almasında sakınca olmadığını söylediler. Bugün de operasyona aldık. Biraz önce de çıktık ameliyattan.” Kadir ve Muhammet Ali kardeşlerin babası Nasrullah Urut ise ilk çocukları Kadir'in hastalığını doğumundan 3 ay sonra fark ettiğini belirtti ve bu sürenin aslında çok geç olduğunu söyledi. Op. Dr. Metin Mürşitoğlu da 13 günlükken ameliyat edilen katarakt hastası Muhammet Ali ile 3 aylıkken ameliyat edilen ve şuan gözlükleriyle hayatına devam eden Kadir'in tedavi sonuçlarında ciddi farklar olduğunu vurgulayıp, erken teşhis ve tedavinin önemine dikkat çekti. Belirtilerin fark edildiği an müdahale edilmesi gerektiğini ifade eden Mürşitoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Bu tip çocuklarda en önemli şey, görme için bir kere gözden beyne iletişim gitmesi gerekiyor. İletim olmadığı takdirde, ileti yetersizliğinde, gözde mutlak tembellik olacaktır. Kadir 3 aylıkken ameliyat oldu, Muhammet Ali 13 günlükken. 3 ay ile 10 gün arasında bile büyük bir fark var. Onun için erken müdahale edilmesi her zaman çok daha önemli ve tabi doğru müdahale edilmesi de aynı şekilde.”
Katarakt Ameliyatı Ne Zaman Yapılmalıdır? 01:21
Katarakt Ameliyatı Ne Zaman Yapılmalıdır? 162 izlenme - 11 ay önce İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi kurucusu Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu katarakt ameliyatı ne zaman yapılmalıdır sorusunu yanıtlıyor.
Katarakt Nedir, Belirtileri Nelerdir İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi 02:43
Katarakt Nedir, Belirtileri Nelerdir İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi 317 izlenme - 3 yıl önce Katarakt Nedir, belirtileri nelerdir? Kaşkaloğlu Göz Hastanesi İzmir
Katarakt Nasıl Tedavi Edilir? 00:59
Katarakt Nasıl Tedavi Edilir? 64 izlenme - 2 yıl önce katarakt tedavisi nasıl yapılır? Katarakttan tamamen kurtulmak mümkün mü? Katarakt tedavisi ameliyatsız yapılır mı? Cevaplar Kapsül Tv'de. http://kapsultv.com/ https://www.facebook.com/kapsultv https://twitter.com/kapsultv https://plus.google.com/+Kapsultv http://www.youtube.com/c/kapsultv http://www.dailymotion.com/kapsultv http://vimeo.com/kapsultv http://www.pinterest.com/kapsultv
Gözlükten kurtulma ameliyatı olanlar başka göz ameliyatı olabilir mi? 01:34
Gözlükten kurtulma ameliyatı olanlar başka göz ameliyatı olabilir mi? 62 izlenme - 11 ay önce Göz hastalıkları uzmanı göz doktoru Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu Gözlükten kurtulma ameliyatı olanlar başka göz ameliyatı olabilir mi sorusunu yanıtlıyor.
Op.Dr. Akın Akyurt | Akıllı Lensler (Göz İçi Mercekler) Euro D 03:45
Op.Dr. Akın Akyurt | Akıllı Lensler (Göz İçi Mercekler) Euro D 14 izlenme - 3 ay önce Op.Dr. Akın Akyurt Euro D reklamlarında Akıllı lens ile ilgili bilgi vermiştir. Akıllı Lens(Göz İçi Mercek) tedavisi nasıl uygulanır? Tedavi sırasında ağrı ya da acı hissedilir mi? Akıllı lensler hakkında detaylı bilgi için linke tıklayabilirsiniz. https://goo.gl/ogNkes
Refraktif Lens Değişimi Nedir? - Sağlık 00:58
Refraktif Lens Değişimi Nedir? - Sağlık 66 izlenme - 11 ay önce İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi başhekimi Op. Dr. Bilgehan Sezgin Asena Refraktif lens değişimi nedir sorusunu yanıtlıyor.
Katarakt Nedir? - Doç. Dr. Emrullah Taşındı 02:45
Katarakt Nedir? - Doç. Dr. Emrullah Taşındı 55 izlenme - 2 yıl önce Doç.Dr.Emrullah Taşındı taze bilgilerini açıklamak için videoyu seçti ve healthplay'e geldi. HealthPlay hakkında daha fazla bilgi, www.healthplay.com ' da Adres: Bağdat Caddesi no:286 kat:3 Caddebostan Kadıköy 34728 İstanbul / Türkiye Tel : 0 (216) 467 84 08 E-mail: iletisim@emrullahtasindi.com http://www.emrullahtasindi.com
Katarakt Ameliyatının Ardından Ne Gibi Şikayetler Olabilir? 00:23
Katarakt Ameliyatının Ardından Ne Gibi Şikayetler Olabilir? 49 izlenme - 2 yıl önce Katarakt ameliyatı sonrası ne gibi sorunlar ortaya çıkabilir? Başarılı bir katarakt ameliyatı için nasıl bir altyapı gerekir? Uzman yanıtları videolu anlatımlarla Kapsül Tv'de! http://kapsultv.com/ https://www.facebook.com/kapsultv https://twitter.com/kapsultv https://plus.google.com/+Kapsultv http://www.youtube.com/c/kapsultv http://www.dailymotion.com/kapsultv http://vimeo.com/kapsultv http://www.pinterest.com/kapsultv
İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Tanıtım 00:34
İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Tanıtım 32 izlenme - 11 ay önce Ege Bölgesi’nin ilk göz hastanesi olan KAŞKALOĞLU GÖZ HASTANESİ, İzmir’de 2000 yılından beri göz hastalıkları konusunda hastalarına en iyi hizmeti vermek için çalışıyor. Göz hastalıkları, katarakt ve lazer göz ameliyatları konusunda uzman göz doktoru kadrosuyla İzmir’de hizmet veriyor.
Sağlık Kontrolü   13 Şubat 2016 50:23
Sağlık Kontrolü 13 Şubat 2016 42 izlenme - 1 yıl önce "Sağlık Kontrolü"nde Leyla Ataman alanında uzman doktorlarla; hastalıkları, yeni uygulamaları, tedavideki yenilikleri, ilginç vakaları ve en çok sorulan soruların yanıtlarını ele alıyor. Sağlık Kontrolü'nde bu hafta;Prof.Dr. Ali Oto ile kalp krizinin nedenleri,Dr. Cengiz Bavbek ile akciğer kanserinde erken teşhisin önemi,Ve Op. Dr. Sinan Göker ile katarakt ameliyatlarına dair bilinmeyenler, ayrıntılarıyla ekrana geldi.
Lasik Ameliyatı Olanlar Katarakt Ameliyatı Olabilir Mi? 01:10
Lasik Ameliyatı Olanlar Katarakt Ameliyatı Olabilir Mi? 28 izlenme - 11 ay önce İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi kurucusu Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu lasik ameliyatı olanlar katarakt ameliyatı veya başka bir göz ameliyatı olabilir mi sorusunu yanıtlıyor.
Op.Dr.Akın Akyurt EuroD İyilik Sağlık Programı Akıllı Lens 20:51
Op.Dr.Akın Akyurt EuroD İyilik Sağlık Programı Akıllı Lens 14 izlenme - 10 ay önce Op.Dr. Akın Akyurt, EuroD İyilik Sağlık programına konuk olarak Akıllı lens(göz içi mercek)tedavisiyle ilgili bilgi vermiştir. Akıllı Lens(göz içi mercek) tedavisi nedir? Akıllı Lens(göz içi mercek) uygulaması nasıl yapılır? sorularını yanıtladı.
Katarakt ne anlama gelir? 02:32
Katarakt ne anlama gelir? 19 izlenme - 3 yıl önce Katarakt ne anlama gelir?
Beslenme şeklimiz Katarakt oluşumuna sebep oluyor. Doç.Dr.Tuğrul Akın NTV Haber 01:34
Beslenme şeklimiz Katarakt oluşumuna sebep oluyor. Doç.Dr.Tuğrul Akın NTV Haber 12 izlenme - 10 ay önce Beslenme şeklimiz Katarakt oluşumuna sebep olabiliyor.. Doç.Dr.Tuğrul Akın NTV Haber’de anlatıyor. Doç.Dr.Tuğrul Akın "Beslenme şeklimiz göz sağlığımızı etkiler mi?" sorusunu yanıtladı.
Katarakt'a Kesin Çözüm Operasyon 06:03
Katarakt'a Kesin Çözüm Operasyon 11 izlenme - 10 ay önce Veni Vidi Göz Grup hekimlerinden Op. Dr. Ahmet Gökdere, Sakarya Kanal 54 Ana Haber Bülteni'nde, "Katarakt nedir ve katarakt tedavisi nasıl uygulanmaktadır?" hakkında bilgilendirmede bulundu. Merak ettiklerinize videodan ulaşabilirsiniz. www.venividigoz.com https://www.facebook.com/venividigoz http://instagram.com/venividigoz
Katarakt (Animation) 03:02
Katarakt (Animation) 10 izlenme - 10 ay önce Katarakt (Animation) hakkında Op. Dr. Akın Akyurt tarafından tanımlama ve bilgilendirme yapılıyor. Akın Akyurt, MD, PhD http://www.venividigoz.com https://www.facebook.com/venividigoz http://instagram.com/venividigoz
Katarakt Tedavisinde Ameliyat Şart mıdır? 00:14
Katarakt Tedavisinde Ameliyat Şart mıdır? 12 izlenme - 10 ay önce Veni Vidi Göz Grup hekimlerinden Op. Dr. Ertan Sunay, 'Katarakt Tedavisinde Ameliyat Şart mıdır?' sorusunu yanıtlıyor. http://www.venividigoz.com https://www.facebook.com/venividigoz http://instagram.com/venividigoz
Bedenimizdeki Ayetler - 3 - Op. Dr. Nusret Baş, Katarakt ve Refraktif Cerrahi Uzmanı (23 Kasım 2011) 45:23
Bedenimizdeki Ayetler - 3 - Op. Dr. Nusret Baş, Katarakt ve Refraktif Cerrahi Uzmanı (23 Kasım 2011) 23 izlenme - 1 yıl önce Op. Dr. Nusret Baş, Katarakt ve Repraktif Uzmanı (23 Kasım 2011) CİHAT GÜNDOĞDU: Merhaba sayın izleyenlerimiz. Bir Bedenimizde Ayetler programımıza daha hoş geldiniz. Bugünkü konuğumuz Sayın Dr. Nusret Baş. Hoş geldiniz Hocam. NUSRET BAŞ: Teşekkür ederim sağolun. CİHAT GÜNDOĞDU: Nusret Baş Hocamız göz doktoru. Op. Dr. Göz uzmanı kendisi, göz cerrahı. Özellikle Türkiye’de yaptığı 60 bine yakın özellikle lazer cerrahisi alanında yaptığı operasyonlarla tanınıyor, bu konuda çok ünlü. Göz konusunu konuşmak gerektiğinde tabii ki bu konunun uzmanı olarak Nusret Hocamızı yanımızda görmekten mutluluk duyuyoruz. Kısa bilgi vereyim Hocamız hakkında; kornea hastalıkları ve lazer göz cerrahisi alanında özellikle uzman. Dünyada bu konuda tanınıyor, Avrupa’da özellikle. Laseki kitabının yazarlarından. Gözün lazer cerrahisi konusundaki bir kitap. Ve lazer göz cerrahisini Türkiye’de başlatan ilk cerrahlardan biri. Son 17 yıldır bu konuda çalışmaları var. Bu güne kadar 60 bini aşkın başarılı göz operasyonuna imza atmış bulunuyor. Avrupa ve Amerikan Reklaktif ve Katarakt Cerrahisi Toplulukları’na üye. Evet Hocam, göz deyince tabii bedenimizdeki pek çok ayetten yalnızca bir organımız ama başlı başına Allah’ın yarattığının apaçık bir delili olarak karşımızda duruyor. Bir tane de değil iki tane hem de. NUSRET BAŞ: Tabii, programımızın ismi Bedenimizdeki Ayetler. Bundan maksat benim anladığım; baktığınız zaman ibret alabileceğiniz, baktığınız zaman Yaratanı size hatırlatan şeyler olarak anlıyorum. Herhalde bu niyetle siz de bu ismi koydunuz. Tabii dışarıya baktığınız zaman Allah-ü Telala’yı hatırlatan, onun varlığını birliğini hatırlatan ayetler çok fazla gören gözler için. Ama insan bedeninde gerçekten bunu en yüksek seviyede görüyorsunuz. Yine bir söz var zannediyorum Yunus Emre’nin, “kendini tanıyan Rabbini tanır.” Yani bundan maksat yine öyle zannediyorum ki; bedende öyle ayetler var ki her bedendeki olağanüstü hal size Rabbinizi hatırlatır ve onu tanıtır diye. Tabii biz gözcüyüz, Allah-ü Tela bedendeki her şey çok güzel yaratmış. Ben gözü örnek verirken diyorum ki; eğer Rabbimiz gözü gözümüzün çukurunda yaratmasaydı da alnımızın üzerinde yaratsaydı ne felaket bir şey oldurdu. Şimdi gözümüzün üzerinde sağlam bir kaş yapısı var ve kemik var, burada burun var, burada elmacık kemiği var göz korunmuş. Üzerine kapak gelmiş ve bir çukurun içine yerleştirilmiş o da yetmiyor, gözümüz neredeyse bir santim kadar geriye gedebilir amortisör yastık içerisinde. Ve iki tane bir tane de değil. Çünkü üç boyutlu görmek ancak iki tane olarak mümkün olabilir. Yani her şeyde bir ayet var. Dolayısıyla bütün organlarımızda o ayetler var ama gözde bunun herhalde en üst seviyesi mevcut diyebilirim.   http://www.a9.com.tr/izle/100514/Yasam-ve-Saglik/Bedenimizdeki-Ayetler---3---Op-Dr-Nusret-Bas-Katarakt-ve-Refraktif-Cerrahi-Uzmani-(23-Kasim-2011) A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Katarakt ne demektir? 03:00
Katarakt ne demektir? 23 izlenme - 3 yıl önce Katarakt ne demektir?
Katarakt 02:18
Katarakt 9 izlenme - 10 ay önce Katarakt hakkında Op. Dr. Akın Akyurt tarafından tanımlama ve bilgilendirme yapılıyor. http://www.venividigoz.com https://www.facebook.com/venividigoz http://instagram.com/venividigoz