Hoşgeldiniz!

Katlamak Videoları İzle

Bir Kağıdı Hidrolik Pres Makinesiyle 7'den Fazla Katlayabilir Misiniz? 03:22
Bir Kağıdı Hidrolik Pres Makinesiyle 7'den Fazla Katlayabilir Misiniz? 4.991 izlenme - 11 ay önce Bir efsaneye göre bir kağıdı, boyutu ne olursa olsun 7'den fazla katlayamazsınız. Peki bu efsaneyi hidrolik pres makinesi yardımıyla çürütebilir miyiz? "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Kolay Tişört Katlama Tekniği 00:55
Kolay Tişört Katlama Tekniği 1.018 izlenme - 2 yıl önce Tişört katlamak aslında bu kadar kolay.Fakat telaşa sakın kapılmayın çünkü ilk denemelerinizde profesyonel ağabeyimiz kadar başarılı asla olamayacaksınız. Bu yüzden evde tişört katliamı yapmanıza gerek yok.
T-Shirt Katlamak Çok Kolay Birde Böyle Deneyin 01:34
T-Shirt Katlamak Çok Kolay Birde Böyle Deneyin 805 izlenme - 2 yıl önce T-Shirt Katlamak Çok Kolay Birde Böyle Deneyin "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/yapgor kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
tişört böyle katlanır 00:23
tişört böyle katlanır 1.572 izlenme - 8 yıl önce İşte ben tişörtümü böyle katlıyorum.
Tişört katlamak aslında bu kadar kolay. 00:55
Tişört katlamak aslında bu kadar kolay. 268 izlenme - 2 yıl önce Tişört katlamak aslında bu kadar kolay. İşte evde deneyebileceğiniz yöntem...
10.000 Kaplan Gücünde Gazete Katlamak 01:34
10.000 Kaplan Gücünde Gazete Katlamak 226 izlenme - 2 yıl önce Mustafa Alcan'ın sunduğu Ülkede Bu Sabah programında reytinglerden yararlanıp sanal reklam almamak için Hürriyet gazetesini kese kağıdı katlar gibi katlamaya çalışan ve sırıtarak izleyicilere açıklayan spiker.
2 Saniyede Tişört Nasıl Katlanır? 00:25
2 Saniyede Tişört Nasıl Katlanır? 111 izlenme - 4 yıl önce 2 Saniyede Tişört Nasıl Katlanır? Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/exixiz kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Futbol Sahası Büyüklüğünde Bir Kağıdı 11 Kez Katlamak 03:53
Futbol Sahası Büyüklüğünde Bir Kağıdı 11 Kez Katlamak 27 izlenme - 2 yıl önce Bir kağıdı 103 kez katlarsanız evrenin genişliğine ulaşabilir mi? Belki de çoğunuz duymuşsunuzdur, bir kağıdı en fazla 8 kez katlayabilirsiniz. Aslında yeterince büyüklükte bir kağıt ve enerjiniz varsa bir kağıdı istediğiniz kadar katlayabilirsiniz. Peki bir kağıdı 103 kez katlayabilsek evrenin tümünden daha büyük olabilir mi? İşte youtube' de bir dahi bunu hesapladı. Eğer bir kağıdı 103 kez katlayabilseydik gözlenebilir evrenin sınırının dışına çıkabilirdik. Hipotez olarak hesaplandığından üstel(eksponansiyel) hesaplama gereği 93 milyar ışık yılı uzunluğa ulaşılıyor. Aslında bu inanılmaz bir hesap cidden. Bir sayfa kağıdın kalınlığı normalde 0,009906 cm civarında tutuyor. İşte bu sayfayı ikiye katlarsanız kalınlığı iki katına çıkar. Bir sayfayı üç kez katlarsanız bir tırnak kalınlığına, yedi kez katlarsanız 128 sayfalık bir kitabın kalınlığına ulaşır. 10 kez katlarsanız bir el kadar kalın olur. 23 kez katlarsanız 1 km(1000m) kalınlığa ulaşır. 30 kez katlarsanız uzaya ulaşırsınız yani 100 km kalınlığa, 42 katlama Ay'a 51 katlama Güneş'e ulaştırır. 81 katlama 127,786 ışık yılı uzaklığa yani, Andromeda Galaksisi'nin genişliğine denktir. 90 katlama ise 130,8 milyon ışık yılı genişliğinde yani Virgo (Başak ) takım yıldızından yani 110 milyon ışık yılı genişlikten daha fazlaya gelir. Başak kümesi Andromeda ve Samanyolu gibi 100 civarı galaksiyi kapsar. İşte 103. katlamadan sonra gözlenebilir Evren'in dışına yani 93 milyar ışık yılı çapına ulaşırsınız. İşte matematiğin gizemlerinden biridir üstel fonksiyonlar. Çarpıldıkça büyürler, aynı bakterilerin hızla virüslerin hızla üremesi gibi... Daha öncesinde Mythbusters programında futbol sahası büyüklüğünde bir kağıdı 11 kez katladı. Bu arada dünya kağıt katlama rekoru 12 kezdir .
Bir mühendis gibi tişört katlamak 01:16
Bir mühendis gibi tişört katlamak 60 izlenme - 4 yıl önce Tişört katlamada mühendis seviyesine çıkmak