Hoşgeldiniz!

katyusha

Varvara - Katyusha (Rus Halk Şarkısı) 02:55
Varvara - Katyusha (Rus Halk Şarkısı) 6.252 izlenme - 2 yıl önce Katyusha; 1938 yılında Matvey İsaakoviç Blanter tarafından bestelenmiş sözleri ise Mihail İsakovskiy tarafından yazılmıştır. İlk kez Lidiya Ruslanova tarafından seslendirilmiştir. Şarkı, aşık olduğu askeri sabırla bekleyen Katyuşa'yı anlattığı için o dönem Kızıl Ordu kullandığı roket rampası silahlarına da bu ismi vermiştir. Daha sonra onlar da seslendirmiştir ve hatta Mehteran ile bir araya geldiklerinde de bu şarkı söylenmiştir. Ama (bence) en hareketlisi ve dikkat çekici olan Varvara'nın söylediğidir. Bu videoda da kalabalık bir seyirciyi coşturuyor. O zaman baharın da gelişiyle diyoruz ki Rastsvetali yabloni i gruşi. yani "Çiçeklenmiş tüm ağaçlar".
Katyusha -Varvara 02:55
Katyusha -Varvara 2.359 izlenme - 3 yıl önce Varvara
Mehter Takımı & Kızıl Ordu Korosu - Katyuşa 03:17
Mehter Takımı & Kızıl Ordu Korosu - Katyuşa 1.233 izlenme - 2 yıl önce Rusya Federasyonu Kültür Bakanlığı ve Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında imzalanan bir anlaşma ile 2008 yılı "Rusya'da Türk Kültür Yılı" olarak kutlanmıştır. Buna bağlı olarak da Rusya'nın Kazan, Krasnodar ve Moskova şehirlerinde dünyanın en eski askerî bandosu olan Mehter Takımı ile dünyanın en gaz korolarından Kızıl Ordu Korosu "Birlikte Dostluk Konseri" adı altında konserler vermiştir. İşte bu konserlerden birine göz atıyoruz şimdi. 20 Ekim 2008 günü Moskova'daki Kremlin Sarayı'nda gerçekleştirilen konser elbetteki muhteşemdi, özellikle Genç Osman ve Katyuşa yorumları. Sitede o günkü konsere ait olan ve müzik halinde bulunan Katyuşa'nın (http://bit.ly/MeApcI) videosunu yüklemek de bana nasipmiş. Mehter Başı: Kürşat Tuncay Kızıl Ordu Korosu Şefi: Viktor Yeliseyev Organizasyon: İleri Organizasyon AŞ
Votkalı Katyusha (+18) 01:34
Votkalı Katyusha (+18) 1.291 izlenme - 3 yıl önce Abiler ormanda şarkı söyleyip votkalarını içmişler.. Sonra demişler bu şarkıya bi klip çekelim.. bakmışlar 4 sap olmuyor bir de nataşa çağıralım demişler ortaya böyle mükemmel bi klip çıkmış. izliyoruz. oy nataşa nataşa godun bizi ataşa!
Katyusha Belarus Anısı... 01:54
Katyusha Belarus Anısı... 5.366 izlenme - 9 yıl önce belarusdayım elimizde gitar var.. bir anı yaratalım dedik ve aklımıza bu şarkı için video çekmek geldi.. kız arkadaşlarımızın sesi çok güzel olmasada değişik oldu buyrun:)
Elena Vaenga & Alena Petrovskaya - Katyusha 02:06
Elena Vaenga & Alena Petrovskaya - Katyusha 1.257 izlenme - 2 yıl önce Çoğu insanın beğeniyle dinlediği bir Rus halk şarkısı olan Katyusha'yı bir de Elena Vaenga ve Alena Petrovskaya ikilisinden dinliyoruz. Rastsvetali yabloni i gruşi, Poplıli tumanı nad rekoy. Vıhodila na bereg katyuşa, Na vısokiy bereg, na krutoy. Vıhodila, pesnyu zavodila Pro stepnogo sizogo orla. Pro togo, kotorogo lyubila, Pro togo çi pisma beregla. Oy tı pesnya, pesenka deviçya, Tı leti za yasnım solntsem vsled İ boytsu na dalnem pograniçe Ot katyuşi pereday privet. Pust on vspomnit devuşku prostuyu, Pust uslışit, kak ona poyot, Pust on zemlyu berejet rodnuyu, A lyubov katyuşa sberejyot. Rastsvetali yabloni i gruşi, Poplıli tumanı nad rekoy. Vıhodila na bereg katyuşa, Vıhodila na bereg krutoy...
Katyusha Roketleri (WW2) 09:09
Katyusha Roketleri (WW2) 990 izlenme - 2 yıl önce İkinci Dünya savaşını Almanlar'a dar eden Sovyet Rusya'nın Stalingrad savunması ve diğer savaşlarda en etkin kullandığı silah olan Katyusha füzeleri. Sesleri ürkütücü. Almanlar bu silaha Stalin'in Orgları diyorlarmış...
Esin Engin - Casatchok ( Katyusha ) 02:45
Esin Engin - Casatchok ( Katyusha ) 1.845 izlenme - 5 yıl önce Esin Engin - Casatchok ( Katyusha ) - Nostalgic Russian Tzigane - Diğer
Votkalı Katyusha (+18) 02:32
Votkalı Katyusha (+18) 860 izlenme - 2 yıl önce Abiler ormanda şarkı söyleyip votkalarını içmişler.. Sonra demişler bu şarkıya bi klip çekelim.. bakmışlar 4 sap olmuyor bir de nataşa çağıralım demişler ortaya böyle mükemmel bi klip çıkmış. izliyoruz. oy nataşa nataşa godun bizi ataşa!
Tolmachevy Kardeşler - Katyuşa 02:19
Tolmachevy Kardeşler - Katyuşa 339 izlenme - 2 yıl önce Sempatik kardeşlerin 2007 senesinde "Kızıl Meydan" da verdikleri konserde seslendirdikleri Katyuşa. Katyuşa, 1938 senesinde bestelenmiş. Aşık olduğu askeri sabırla bekleyen küçük Katyuşa'yı anlatır. Savaş dönemine denk gelmesi ve askerler tarafından çok sevilmesi nedeniyle o dönem Kızıl Ordu'nun kullandığı bazı silahlara bu isim verilmiş. Katyuşa, Ekaterina (Katerina) isminin küçültmesidir.
Kuban Kazak Korosu - Katyuşa 02:40
Kuban Kazak Korosu - Katyuşa 174 izlenme - 2 yıl önce İnsanı alıp götüren bir Rus şarkısı. Nam-ı diğer 2. Dünya Savaşı sırasında Almanların üzerine, ölüm olup yağan roket sistemlerine ismini veren şarkı.
Katyusha Katyuşa Blok Flüt Branşı Beykent Mektebim Koleji Yıldız Delizgöz 00:43
Katyusha Katyuşa Blok Flüt Branşı Beykent Mektebim Koleji Yıldız Delizgöz 57 izlenme - 2 yıl önce Katyuşa (Rusça: ), bir Rus şarkısıdır. Genelde halk şarkısı olarak bilinse de 1938 yılında Matvey İsaakoviç Blanter tarafından bestelenmiş sözleri ise Mihail İsakovskiy tarafından yazılmıştır. İlk kez Lidiya Ruslanova tarafından seslendirilmiştir. Bazı eleştirmenler Katyuşa 'nın, İgor Stravinsky'nin 1937 yılında Chanson Russe şekline adapte ettiği Mavra (1922) adlı operasına benzer tonlar taşıması nedeniyle Blanter'in kompozisyonu olmadığına inanırlar. Savaş dönemine denk gelmesi ve askerler tarafından çok sevilmesi nedeniyle o dönem Kızıl Ordu'nun kullandığı bir roket rampası olan BM-8, BM-13 ve BM-31 silahlarına da bu şarkının ismi verilmiştir. Şarkının kazaçok adıyla anıldığı da görülmüştür. Aşık olduğu askeri sabırla bekleyen küçük Katyuşa'yı anlatır. Katyuşa, Ekaterina (Katerina) isminin küçültmesidir. Rusça'da lakap şeklinde benzer kısaltmalar sık görülür: Natalya için Nataşa, Nataşenka, Mikail için Mişa gibi. Rusça Metin: Latin Alfabesiyle Okunuşu: Katyusha Türkçe Metin: Katyuşa , . , . , , , , , , . , , , . . , , , , . Rastsvetali yabloni i gruşi, Paplıli tumanı nad rekoy. Vıhodila na bereg Katyuşa, Na vısokii bereg na krutoy. Vıhodila, pesnyu zavodila Pro stepnogho, sizagho arla, Pro togho, katorogho lyubila, Pro togho, çyi pis'ma beregla. Oy tı, pyesnya, pyesenka deviç'ya, Tı leti za yasnım solntsem vsled. İ boytsu na dal'nem pograniçye Ot Katyuşi peredai privyet. Pust' on vspomnit devuşku prostuyu, Pust' uslışit, kak ona payot, Pust' on zemlu berejyot rodnuyu, A lyubov' Katyuşa sberejyot. Çiçeklenmiş tüm ağaçlar. Kıvrım kıvrım yükselir sis. Katyuşa kıyıya koşar, Kıyı sarptır, kıyı sessiz. Koşar da bir türkü tutturur Bozkırların kartalına, Yüreği onun için çarpar durur, Taşır mektuplarını göğsünde. Uç türkü ışığa katıl ve uç, Parlayan güneşe doğru. Sınırımızda nöbet tutan mert yürekli askere götür Pırıl pırıl bir selam Katyuşa'dan. Götür ki unutmasın hiç, Yârinin sesini kulağında çınlayan, Söyle göz kulak olsun memlekete, Aşklarına göz kulak olunmaktadır.