Hoşgeldiniz!

Kavaklı Videoları İzle

Canlı Yayında Şeytan Taşlamak 12:12
Canlı Yayında Şeytan Taşlamak 5.257 izlenme - 1 yıl önce 2014 yılına ait görüntülerde, İstanbul emekli İl Müftü Yardımcısı Yusuf Kavaklı canlı yayında uygulamalı olarak şeytan taşlamayı anlatıyor. Taş nasıl atılır, hangi parmaklarla tutulur gayet ayrıntılı bir şekilde anlatılmış. Taş yerine görüntülerdeki gibi kağıt kullanarak evinizde deneyebilirsiniz.
Yusuf Kavaklı Hoca: Anama Söversen Anana Söverler 02:26
Yusuf Kavaklı Hoca: Anama Söversen Anana Söverler 1.586 izlenme - 10 ay önce Yusuf Kavaklı Hoca: Anama Söversen Anana Söverler Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/nefer26medya kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler
Kavaklı Onur Seninle İlk Defa 04:08
Kavaklı Onur Seninle İlk Defa 2.269 izlenme - 8 yıl önce süper bi amatör çalışma
Oruç Tutmaya Başlamak İçin Belirlenen Bir Yaş Var mıdır? 00:59
Oruç Tutmaya Başlamak İçin Belirlenen Bir Yaş Var mıdır? 255 izlenme - 7 ay önce Çocuklar sabi iken yani 10 yaşına geldiği zaman aynı namaz kılmaları hususunda olduğu gibi,onlara oruç tutmaları telkın edilir.Eğer gücü yetmeyecek kadar zyıf ise,çocuk oruç tut diye zorlanmaz.Ancak güc yetirecek kadar kuvvetli ise oruç tutması yönünde telkın edilir.Tamamını tutamasa da en azından aralarda tutarak çocuğun orucun keyfiyetine alışmasında faide vardır. Çocuklara küçük yaşta orucun sevabı ve fazileti anlatılarak orucu sevdirmeli ve gücü nisbetinde arada bir oruç tutmaya teşvik etmelidir. Çocuğu oruca alıştırmak oruca başlatmak ve onu icbar etmek Anne baba ve dedeninin,yetim ise vasisinin vazifesidir.Eğer bu vazifeyi çocuğun velilerinden hiçbiri yapmazsa hepsi günahkar olurlar. Eğer erkek kız çocuk baliğ (adet görmüş ise)olmuş ise,erkek çocukta ergen olmuş ise onlara oruç tutmak farz'dır.Kız çocukları genelde 10 ile 15 yaş arasında baliğ(adet)görerek ergen olur.Erkek çocuk ise,12 ile 15 yaş arası baliğ olur.Eğer kız ve erkek çocuğu 15 yaşına geldiği halde,baliğ (ergen )olmamış ise,15 yaşında İmamı Azama göre hükmen baliğ olur,ve oruç dahil bütün farz'lardan yükümlü olurlar.
Sultanhisar Kavaklı Köyü 01:58
Sultanhisar Kavaklı Köyü 1.662 izlenme - 7 yıl önce aydın ili sultanhisar ilçesi kavaklı köyü kebab yapılışı
Kavaklıyız 03:58
Kavaklıyız 1.357 izlenme - 7 yıl önce samsunlu fehmi-kavaklıyız
yukari kavakli köyü 04:41
yukari kavakli köyü 955 izlenme - 7 yıl önce aydin İlİ sultanhİsar İlçesİ kavakli köyü
Stüdyoya Kabe Maketi Koyup Tavaf Ettiler 06:05
Stüdyoya Kabe Maketi Koyup Tavaf Ettiler 442 izlenme - 3 yıl önce ATV'de yayınlanan 'Zahide ile Yetiş Hayata' adlı programda stüdyo içine konulan Kabe maketinin etrafını konuklar Yusuf Kavaklı eşliğinde tavaf etti.
İskilip İsmail Kavaklı 03:19
İskilip İsmail Kavaklı 1.344 izlenme - 7 yıl önce çekim bilal arıcı düğünden görüntüler
gölcük 05:13
gölcük 679 izlenme - 6 yıl önce kocaeli gölcükbir başkadır benim memleketim
Mut İdman Yurdu Maçı 02:10
Mut İdman Yurdu Maçı 296 izlenme - 2 yıl önce Mut İdman Yurdu, Kavaklı Spor’u 3–1 Yendi
Armutalan Göleti İlginç Mi İlginç!!! 01:33
Armutalan Göleti İlginç Mi İlginç!!! 973 izlenme - 8 yıl önce Balıkesir Armutalan Göleti
Kavak Köyü 01:01
Kavak Köyü 789 izlenme - 7 yıl önce cankırı bayramören kavak köyü kavak köyü kavak koyu gencleri gencler harmanda kavak köyü 18 gencleri www.kavakkoyugenclik.blogspot.com/ www.kavakkoyugenclik.blogspot.com/ www.kavakkoyugenclik.blogspot.com/
Kavaklı Gençlik 01:20
Kavaklı Gençlik 575 izlenme - 7 yıl önce www.kavakligenclik.com
Yusuf Kaval-klı: Cünup olan kişi oruca niyet edebilir mi? 01:23
Yusuf Kaval-klı: Cünup olan kişi oruca niyet edebilir mi? 150 izlenme - 1 yıl önce Orucu bozan durumlar hakkında bilmeniz gerekenler... Fitil kullanmak orucu bozar mı? Vücuda merhem ya da krem sürmek orucu bozar mı? Merhem ve krem kullanımı ile ilgili genel kurallar nelerdir? Cünüp olan kişi oruç tutabilir mi? Niyet etmeden önce boy abdesti almalı mı? Kişi rüyada ihtilam olursa orucu bozulur mu? Cinsel birleşme ya da kendi kendine boşalırsa orucu bozulur mu? Abdest alması gerekir mi? Parfüm ya da kolonya sürmek ya da bunları koklamak orucu bozar mı? Kokularla ilgili genel kurallar nelerdir? İlaç kullanımıyla ilgili genel kurallar nelerdir? Dil altı ilaçları orucu bozar mı? Hap yutmak orucu bozar mı? Kişi hap içmek zorundaysa orucu kazaya mı bırakmalı?
Kavaklı 02:08
Kavaklı 574 izlenme - 9 yıl önce koşar video
Kurban Nasıl Kesilir 03:02
Kurban Nasıl Kesilir 226 izlenme - 2 yıl önce Kurbanı öncelikle Allah'ın sevgisini kazanmak, gazabından emin olmak ve beka âleminde rahmetine nail olmak için keseriz. Allah için yaptığımız bu görevlerimiz dışında insanlığa karşı da bazı görevlerimiz vardır. Maddi durumu yerinde olmayan yakınlarımıza ve fakir komşularımıza el uzatmak için de bir vesiledir kurban. Kurban edilecek hayvanın sağlıklı, azaları tam ve besili olması, hem ibadet açısından hem de sağlık bakımından önem arz eder. Yüce Allah'a yakınlık için kesilecek kurbanın en iyi cins olması gerekir. Kendi nefsimiz için her şeyin en iyisini seçmeye özen gösterirken, Rabbimiz için yapacağımız bir ibadeti bundan daha iyisini seçerek yerine getirmemiz gerekir; yoksa bu ibadetin tadına, hikmetine ve bereketine ulaşamayız. Aşağıda sayacağımız kusurlardan birisini veya birkaçını taşıyan hayvan kurban olarak kesilemez; Bir veya iki gözü kör olan hayvan kurban olmaz. Ayrıca Şafii mezhebine göre gözü tamamen kör olmadığı halde büyük ölçüde görmesine engel göz kusuru bulunan hayvan da kurban olarak kesilemez. Kemiklerinde ilik kalmayacak derecede zayıf olan hayvan kurban olmaz. Kesileceği yere gidemeyecek kadar topal yada hasta hayvan kurban olmaz. Hanefi mezhebine göre üç ayağı üzerinde yürürken dördüncü ayağını da destek almak için yere koyabilen hayvan kurban olur. Doğuştan kör, kulaksız veya tek kulaklı olan ve hiç kuyruğu olmayan hayvan kurban olmaz. Ancak yaradılıştan kuyruğu küçük olan hayvan kurban olur. Hanefi mezhebine göre kulağının veya kuyruğunun yarısından fazlası kesik hayvan kurban olmaz. Hanefi mezhebine göre memelerinden birisi kesik bulunan koyun ve keçi kurban olmaz bu durumdaki deve veya sığır ise kurban olur. Ancak her iki memesi de kesik olan deve ve sığır da kurban olmaz. Hanefi mezhebine göre yaradılıştan hayaları olmayan hayvan kurban olmaz. Ancak çiftleşemeyen, cinsel organı kesilmiş veya burulmuş hayvan kurban olur. Dişlerinin çoğu dökülmüş olan hayvan kurban olmaz. Ancak dişlerinin az kısmı dökülüp çoğu kalmış ise kurban olur. Şafi mezhebine göre doğuştan dişsiz olan hayvan kurban olur. Dişlerinin bir kısmı dökülmüş ve bu sebeple ot yiyemeyen hayvan kurban olmaz. Fakat dökülen dişleri ot yemesine engel teşkil etmiyorsa kurban olur. Boynuzları kökünden kırılmış olan hayvan kurban olmaz. Fakat yaratılıştan boynuzsuz olan veya boynuzlu olduğu halde sonradan boynuzunun bir kısmı kırılmış bulunan hayvan kurban olur. Hayvanın uyuz ve deli olması, topallaması kurban olmasına mani değildir. Yalnız, uyuzluk ve delilik hayvanın otlamasına ve beslenmesine mani olacak derecede ileri ise o hayvan kurban olmaz. Şafi mezhebine göre az derecede uyuz olan hayvan da kurban olmaz. Dili kesik olup, bu yüzden otlayamayan hayvan kurban olmaz. ancak dilinin kesik olması otlamasına engel teşkil etmiyorsa kurban olur. Bir ayağı veya daha fazlası kesik olan hayvan kurban olmaz.
Jimlastik 01:00
Jimlastik 490 izlenme - 8 yıl önce konuşana aldırmayın o sadece telefonla konuşuyor :)
Kavaklı1 02:59
Kavaklı1 348 izlenme - 7 yıl önce asağı kavaklı köyü
Kavaklı 06:25
Kavaklı 353 izlenme - 8 yıl önce koşar video
Kavaklı Belediyesi 00:08
Kavaklı Belediyesi 179 izlenme - 5 yıl önce kavamlı belediyesi saddece kavaklının bir görünümü için çekilmiştir
kavaklı köyü kaplumbagası 01:06
kavaklı köyü kaplumbagası 87 izlenme - 5 yıl önce
Firari Mustafa 03:16
Firari Mustafa 305 izlenme - 9 yıl önce cilekes_musti_18_55@hotmail.com
kavakli vadİsİ 00:51
kavakli vadİsİ 151 izlenme - 8 yıl önce kurtlar vadİsİ
Mut İdman Yurdu Kavaklı Spor Maçı 00:20
Mut İdman Yurdu Kavaklı Spor Maçı 70 izlenme - 2 yıl önce Mut İdman Yurdu Kavaklı spor karşılaşmasında Mut İdman Yurdu 3- Kavaklı Spor 1
Kavaklı 00:28
Kavaklı 184 izlenme - 9 yıl önce koşar video
Halkalı Kavaklı Rap 03:48
Halkalı Kavaklı Rap 137 izlenme - 6 yıl önce halkalı kavaklı rap
forza kavakli! 00:32
forza kavakli! 130 izlenme - 7 yıl önce
Çamoluk Kavaklı Mevkii 03:45
Çamoluk Kavaklı Mevkii 96 izlenme - 5 yıl önce çamoluk
Kavaklı Taekwondocular 00:07
Kavaklı Taekwondocular 102 izlenme - 8 yıl önce kavaklı taekwondocular