Hoşgeldiniz!

Kaynaklar Videoları İzle

III. Dünya Savaşı Çıkarsa OLACAK Şeyler 04:32
III. Dünya Savaşı Çıkarsa OLACAK Şeyler 793 izlenme - 2 yıl önce ÜCRETSİZ ABONE OLUN: http://www.youtube.com/user/mrruhicen... "3. Dünya Savaşı Çıkarsa OLACAK Şeyler" isimli videonun metnini aşağıdan okuyabilirsiniz. I. Dünya Savaşı’nda yaklaşık olarak 10 milyon asker ve 7 milyon sivil yaşamını yitirmişti. Bu sayılar II. Dünya Savaşı’nda sırasıyla 25 milyona ve 50 milyona çıktı. Günümüzde her yıl İstanbul nüfusunun 6 katı kadar yeni doğan insana ev sahipliği yapan Dünya 7 milyar insanın yükünü taşımakta bile zorlanıyor. Bazı enerji kaynaklarının azalmaya başlaması son 15 senede Orta Doğu'yu bir kan gölüne çevirdi. Doğal kaynakları hızla tüketen insanoğlu III. Dünya Savaşı'nı göze alabilecek mi? Çok geç olmayan bir zamanda hayatınızın tamamen mahvolduğu bir gün hayal edin. İçinde yaşadığımız gezegenin ateşler içinde yandığı ve tanıdığınız herkesin artık olmadığı bir gün. İşte bu gün 3. Dünya savaşının çıktığı gün. ABD, Rusya, İngiltere, Fransa, Çin, Kuzey Kore, Hindistan, Pakistan ve İsrail kitleleri tek seferde yok edebilecek nükleer silahlara sahip ülkelerdir. Tüm bu ülkelerde toplamda 17,000 civarında nükleer silah var. Nükleer bombaların atıldığı bölgelerde yaşayan insanlar anında buharlaşacakları için şanslı sayılırlar. Geri kalan insanların büyük bir kısmı Güneş'in yüzey sıcaklığından daha şiddetli sıcaklıkta acılar içinde yanarak veya aşırı dozda radyasyona maruz kalarak ölecektir. Nükleer bombalar neticesinde milyonlarca ton radyoaktif duman gökyüzüne yükselerek bir katman oluşturacaktır. Gecenin karanlığı gibi her yere yayılan bu zehirli duman tüm Dünya'yı kaplayacağı için Güneş ışınlarının yeryüzüne ulaşmasını engelleyecektir ve Dünya'nın her yerinde sıcaklık en az 20°C azalacaktır. Ayrıca ozon tabakası büyük zarar göreceği için Dünya uzaydan gelecek radyoaktif ışınlara da maruz kalacaktır. Dünya çapında kaybedilecek ozon tabakası seviyesi ise yüzde 20 ile 50 arasında değişiyor. Yüzlerce yıl boyunca devam edecek olan bu nükleer kış sonucu oluşan ölümcül iklim değişikliği adaptasyon sağlayamayan tüm canlı nesillerini yok edecektir. Norveç'teki Kıyamet Ambarı gibi sığınaklarda saklanarak hayatta kalmayı başaran insanlar olsa bile Dünya verimsiz ve tehlikeli bir gezegen haline geleceği için çok yaşayamayacaklardır. Einstein "Üçüncü Dünya Savaşı'nda hangi silahların kullanılacağını bilmiyorum, ama 4. Dünya Savaşı'nda taş ve sopaların olacağını biliyorum" demişti. Müzikler: incompetech.com FACEBOOK https://www.facebook.com/RuhiCenetVid... TWİTTER https://twitter.com/RuhiCenet YOUTUBE http://www.youtube.com/user/mrruhicenet? sub_confirmation=1
Berat Albayrak: Şerefsiz Terör Örgütlerinin Propagandası 01:08
Berat Albayrak: Şerefsiz Terör Örgütlerinin Propagandası 475 izlenme - 1 yıl önce Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, DAEŞ terör örgütü üzerinden Türkiye aleyhinde propaganda amacında olan çevrelere yanıt verdi. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin DAEŞ'i terör örgütü ilan eden ilk ülke olduğunu hatırlatan Bakan Albayrak "Türkiye'nin DAEŞ ile ticaret ilişkisi içerisinde bulunduğu iddiası bu ülkeye ihanet içerisinde olan paralel başta olmak üzere şerefsiz örgütlerin propagandasıdır" dedi.
Sergen Belediyesi Çifte Kaynaklar 04:16
Sergen Belediyesi Çifte Kaynaklar 788 izlenme - 4 yıl önce Sergen Belediyesi Çifte Kaynaklar
Gayzerler Ve Jeotermal Kaynaklar 03:40
Gayzerler Ve Jeotermal Kaynaklar 451 izlenme - 7 yıl önce gayzerler ve jeotermal kaynaklar
İnsanlar Dünyayı Nasıl Mahveder (Steve Cutts) 03:36
İnsanlar Dünyayı Nasıl Mahveder (Steve Cutts) 218 izlenme - 4 yıl önce Modifiye ile alakası yok ama insanlarla yani hepimizi ilgilendiren bir video 2013 girerken tek istediğim şey; "Dünyamız daha yaşanılabilir bir yer olmasını temenni ediyorum.
Story Of Stuff - Türkçe Dublajlı 21:23
Story Of Stuff - Türkçe Dublajlı 86 izlenme - 2 yıl önce İçinde bulunduğumuz umutsuz durumun müthiş bir özeti. toplumun çok büyük bir bölümünün kafa yapısını, yaşantısını da anlatıyor aynı zamanda. tabi o çoğunluk kesim iphone'undan bu videoyu izlediğinde "ben böyle değilim Allah'tan!" diyecek ve 2000 liralık kol saatine bakarak "off çok geç olmuş sabah erken kalkıp işe gideceğim, en iyisi yatayım" diye söylenecek. Videoyu kapayıp ikea'dan dizayn ettiği yatak odasına doğru mahmur adımlarla yürüyerek kaz tüyü yorganının altına girecek. Tatlı rüyalar!.. Not: içerik alıntıdır. Ayrıca profil fotoğrafımla ironi içindeyim
İstihbarat Boşluğu: Güvenilmez Kaynaklar 47:25
İstihbarat Boşluğu: Güvenilmez Kaynaklar 90 izlenme - 3 yıl önce İstihbarat Boşluğu: Güvenilmez Kaynaklar
SINAVO - Coğrafya -Ekonomiye Yön Veren Güç Doğal Kaynaklar 00:38
SINAVO - Coğrafya -Ekonomiye Yön Veren Güç Doğal Kaynaklar 99 izlenme - 3 yıl önce Türkiye'nin en büyük sosyal eğitim ağı Sınavo'nun hazırladığı COĞRAFYA - Ekonomiye Yön Veren Güç, Doğal Kaynaklar çözümünü izleyebilirsiniz Daha fazla soru çözümü ve konu anlatım videosu izlemek için sinavo.com'u ziyaret etmeyi unutmayın.
Devlet Bahçeli'den Taner Yıldız'a Övgü 02:26
Devlet Bahçeli'den Taner Yıldız'a Övgü 263 izlenme - 3 yıl önce MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Soma faciasının ilk başından beri olay yerinde çalışmaları organize eden Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’a teşekkür etti.
Kırçiçeği Garden Kır Düğünü Salonu - Buca / Düğünbuketi.com 02:18
Kırçiçeği Garden Kır Düğünü Salonu - Buca / Düğünbuketi.com 28 izlenme - 7 ay önce Kırçiçeği Garden kır düğünü salonu paket fiyatlarını buradan öğrenebilirsiniz: https://www.dugunbuketi.com/dugun/kircicegi-garden-dugun-salonlari-buca/
Damla İnsan Kaynakları Sektörel Haber 05:44
Damla İnsan Kaynakları Sektörel Haber 103 izlenme - 3 yıl önce Elcezire Türk Sektörel Haber Programı Damla İnsan Kaynakları Vural Şeker Röportajı
Cübbeli Hocadan Mustafa Karataş'a Osmanlı Tokadı 37:29
Cübbeli Hocadan Mustafa Karataş'a Osmanlı Tokadı 79 izlenme - 2 yıl önce Cübbeli hoca, Mustafa Karataş'ın kaynak gösterdiği Diyanetin İslam ansiklopedisini tahlil ediyor. Rezaletin böylesi görülmemiş...
90'lar Festivali - Gaziantep Gençlik ve Kültür Evi 05:16
90'lar Festivali - Gaziantep Gençlik ve Kültür Evi 68 izlenme - 2 yıl önce Gaziantep Gençlik ve Kültür Evi/Derneği - 90'lar Festivali Tanıtım Filmi olduğunu şu an öğrendiğim; arkadaşların 90'la kliplerini hicvederek oluşturdukları güzel bir video.
Enerji Bakanı Yıldız: 04:20
Enerji Bakanı Yıldız: "Kayseri'de Bir Tabir Var, 'Zararına Mal Teslim Edilmez' Diye" 85 izlenme - 2 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile vatandaşın mazot sohbeti - Boğazlıyan AK Parti seçim irtibat bürosu açılışı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız- "Özellikle seçim döneminde her türlü vaatler çıkıyor.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak: 05:07
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak: "Siyasi Görüşün Hiçbir Önemi Yok.15 Senedir Bu... 2 izlenme - 4 hafta önce Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak: "Siyasi görüşün hiçbir önemi yok.15 senedir bu ülkenin nereden nereye geldiğini kalbinde zerre vicdanı olan herkese şunu sormamız lazım. 15 sene öncenin Türkiye'si demokrasi olarak, ekonomik olarak, istikrar olarak neredeydik, bugün neredeyiz?
Enerji Bakanı Yıldız: 05:48
Enerji Bakanı Yıldız: " Kardeşim Kimin Parasını Kime Nasıl Dağıtıyorsun?" 51 izlenme - 2 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Boğazlıyan seçim bürosuna geliş - Taner Yıldız konuşması - Taner Yıldız esnaf ziyareti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: - "Özellikle seçim döneminde her türlü vaatler çıkıyor.
Bakan Albayrak: 06:29
Bakan Albayrak: "Son 10 Yılın Ortalama Enerji İthalatı Maliyeti Ülkemize 44 Milyar Dolar. 1 izlenme - 3 hafta önce Bakan Albayrak: "Son 10 yılın ortalama enerji ithalatı maliyeti ülkemize 44 milyar dolar.
Devlet Bahçeli'den Taner Yıldız'a Övgü 02:26
Devlet Bahçeli'den Taner Yıldız'a Övgü 59 izlenme - 3 yıl önce MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Soma faciasının ilk başından beri olay yerinde çalışmaları organize eden Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’a teşekkür etti.
Fransa ve Amerika'dan Sonra Şimdi Türkiye'de 06:09
Fransa ve Amerika'dan Sonra Şimdi Türkiye'de 19 izlenme - 2 yıl önce Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakını Ali Rıza Alaboyun, Türkiye tarihinde ilk defa enerji hattı üzerinde 401 bin voltluk enerji akımı esnasında elektrikler kesilmeden özel bir teknik ile yapılan canlı bakım çalışmasını yerinde inceledi. 1 Kasım seçimleri öncesinde olası bir enerji krizinin yaşanmaması için uzun süredir çalışmalar yapan Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Türkiye tarihinde ilk olan ve 401 bin voltluk enerji akımı esnasında hatta elektrikler kesilmeden yapılan canlı bakım çalışmasını yerinde inceledi. İletken bir elbise giyerek özel bir teknik ile 401 bin voltluk enerji akımı olan hat üzerinde bakım ve tamir çalışması yapan elektrik teknisyenleri, bu özel teknik için 2 senedir Fransa’da eğitim görüyorlar. “Amacımız enerji, zaman ve ekonomik kayba neden olmak enerjiyi vatandaşlarımıza ulaştırmak” ifadelerini kullanan Bakan Ali Rıza Alaboyun, Fransa ile yapılan eşleştirme projesi çerçevesinde yapılan bir anlaşma ile 8’er kişiden oluşan 16 kişilik 2 ekibin 2 senedir Fransa’da bu özel teknik ile ilgili eğitim gördüklerini, Fransa ve Amerika’nın dışında artık Türkiye’de de elektrik akımı kesilmeden bakım ve onarım çalışmalarının yapılabildiğine dikkat çekti. Uygulanan bu özel teknik sayesinde canlı iletim hatlarında bakım ve onarım çalışması yapan teknisyenlerin hayati tehlikelerinin bulunmadığına dikkat çeken Bakan Alaboyun, “Üzerinde 401 bin voltluk enerji akımı olan hattı kesmeden bakım yapılıyor. Sorunlu olan bölgeleri sorunsuz olarak müdahale etme şansı tanıyor bize. Hattın üzerinde çalışan arkadaşımızın üzerinden 401 bin voltluk enerji geçiyor. Şuanda iletim hatlarında bunu yapıyoruz, ileride dağıtım hatlarının şehir şebekelerinde de canlı bakımları sorunsuz yapabileceğiz. Canlı bakım esnasında elektrikler kesilmeden, maliyet olmadan, dedikodular, spekülasyonlar olmadan bakım ve onarım çalışmaları yapılabiliyor” dedi. 1 Kasım seçimlerinde özellikle Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde ulaşımın zor olduğu yerlerde olası kesintilere helikopterlerle gidecek ekiplerin canlı hatlar üzerinde müdahale etme şansının olduğunu kaydeden Bakan Alaboyun, “52 bin kilometrenin üzerinde iletim hatlarımız, 1 milyon 150 bin kilometre de şehir içi iletim hatları var. Şehir içi iletim hatları genellikle dağıtım şirketlerine bağlı. Dağın başından geçen iletim hatlarına bu tür müdahaleler helikopterlerle götürülecek personel tarafından yapılacak. İnşallah sorunsuz bir şekilde seçimleri tamamlayacağız” diye konuştu. Canlı bakım tekniği ile ilgili eğitim alan personelin konunun uzmanı olduklarını ifade eden Alaboyun, “Buradan oluşacak nüve ile bu sayı artacak ve Türkiye geneline yayılacak. Birkaç sene içinde arkadaşlarımız eğitim verebilecek duruma gelecekler” ifadelerini kullandı. TEİAŞ personeli tarafından 401 bin voltluk enerjinin geçtiği hat üzerinde elektrikler kesilmeden yapılan çalışmayı izleyen Bakan Alaboyun, canlı bakım ve onarım çalışmasını yapan işçilerle de sohbet etti. Bakan Alaboyun, Türkiye tarihinde ilk defa uygulanan bu özel tekniğin uzmanı olan personele yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür etti. 401 bin voltluk enerjinin geçtiği hat üzerinde çalışmasını tamamladıktan sonra gazetecilerin sorularına cevap veren elektrik teknisyeni Ergül Coşkun, “Bize bu işi Fransızlar öğretti. 2 yıldır bu eğitimlerimiz devam ediyor. İlk dönemlerde tedirginliğimiz vardı, nihayetinde 401 bin volt enerjide çalışıyoruz. Zamanla, eğitimlerden sonra bu tedirginliği attık. Üzerimizdeki elbise tamamen iletken bir elbise. Bu elbiseyi giymeden bu iş yapılmaz” açıklamasında bulundu.
Bahçeli'den Sağduyu Çağrısı 01:19
Bahçeli'den Sağduyu Çağrısı 41 izlenme - 3 yıl önce MHP Gelen Başkanı Devlet Bahçeli Soma'ya giderek sağduyu çağrısında bulundu.
Bilişim Sohbetleri 2 01:47:09
Bilişim Sohbetleri 2 20 izlenme - 3 yıl önce Konuğumuz İstanbul Özel İstihdam Büroları Derneği Başkanı Ve Damla İnsan Kaynaklarının Genel Koordinatörü Sayın Vural Şeker İle Bilişim Ve İnsan Kaynakları K...
Bakan'dan flaş şike ve kupa sözleri! 00:31
Bakan'dan flaş şike ve kupa sözleri! 9 izlenme - 1 yıl önce Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı olan Berat Albayrak'ın, milletvekili olmadan önce şike ile ilgili yaptığı açıklamalar Trabzonspor camiasının gündemine oturdu.
Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak - Bursa 05:21
Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak - Bursa 2 izlenme - 5 ay önce Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'ın salona gelişi İstiklal Marşı'nın okunması Bakanın konuşması BURSA - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, AK Parti Bursa İl Başkanlığı tarafından Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Başkanlık Salonu'nda...
Mehmet Şimşek: Finansal Kaynaklar Yastık Altında Değil Sistemde Olsun 01:18
Mehmet Şimşek: Finansal Kaynaklar Yastık Altında Değil Sistemde Olsun 1 izlenme - 5 ay önce Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek döviz bozdurma kampanyalarına ilişkin olarak, "Bizim için önemli olan ülkenin finansal kaynaklarının yastık altında değil sistemde olması. Yani vatandaşın tercihlerine saygılıyız. Vatandaş yeter ki kaynağını atıl tutmasın, yastık altında tutmasın" dedi. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Kredi Garanti Fonu A.Ş.’ye sağlanacak hazine desteğine ilişkin Hazine Müsteşarlığı ve Kredi Garanti Fonu A.Ş. Arasında imzalan protokol nedeniyle düzenlenen törene katıldı. Tören ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Şimşek, "döviz bozdurma" kampanyalarını değerlendirerek, "Bizim için önemli olan ülkenin finansal kaynaklarının yastık altında değil sistemde olması. Bizim için en kritik değişken bu. Yani vatandaşın tercihlerine saygılıyız. Vatandaş yeter ki kaynağını atıl tutmasın, yastık altında tutmasın. Bu altın için de geçerli, döviz için de. Önemli olan sisteme girmesi ve sistem üzerinden bunu reel sektöre kanalize etmesi" ifadelerini kullandı. Mehmet Şimşek Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya'nın döviz bozdurma kampanyalarına ilişkin açıklamalarına ilişkin olarak ise şunları söyledi; "Merkez bankamız dün netti. Söylediği şey şu. Liradaki değer kaybı zamanla enflasyona yansıyor onu kast etti herhalde. Burada para politikası duruşunu ona göre belirleyecek. Merkez bankası bağımsız bir kuruluş, benim para politikasına ilişkin yorum yapmam doğru olmaz"
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alaboyun, Aksaray'da 02:13
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alaboyun, Aksaray'da 5 izlenme - 2 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun ve Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşcı'nın Aksaray'ın konuşması ve Gülağaç ilçe ziyaretleri- Bayramlaşma töreni- Ggenel detaylar Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alaboyun: - "Vatandaşlarımızdan ricamız, sandığa gitmeleri. İnşallah bu seçimden tek başına bir iktidar çıkar. Bu iktidar AK Parti, MHP, CHP, hangisi olursa olsun ama tek başına bir partinin iktidar olmasının çok önemi var" Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, vatandaşlardan önümüzdeki seçimlerde sandığa gitmelerini isteyerek, "İnşallah bu seçimden tek başına bir iktidar çıkar. Bu iktidar AK Parti, MHP, CHP, hangisi olursa olsun ama tek başına bir partinin iktidar olmasının çok önemi var" dedi.
Bahçeli'den Sağduyu Çağrısı 01:19
Bahçeli'den Sağduyu Çağrısı 14 izlenme - 3 yıl önce MHP Gelen Başkanı Devlet Bahçeli Soma'ya giderek sağduyu çağrısında bulundu.
Kaynakara - Açık Kaynak Kütüphane 00:58
Kaynakara - Açık Kaynak Kütüphane 3 izlenme - 1 yıl önce kaynakara.com, aradığınız kaynaklara ilişkin tüm bilgileri bütün ayrıntıları ile bulur. Kısa sürede tüm sonuçları size sunarken zamanınız size kalır.
Hadislerde ve Musevi Kaynaklarda Tarif Edilen Hz Mehdi as'ın Özellikleri Arasında Benzerlikler 05:18
Hadislerde ve Musevi Kaynaklarda Tarif Edilen Hz Mehdi as'ın Özellikleri Arasında Benzerlikler 3 izlenme - 1 yıl önce Hadislerde ve Musevi Kaynaklarda Tarif Edilen Hz. Mehdi (as)'ın Özellikleri Arasında Benzerlikler