Hoşgeldiniz!

kazakistan

Öğretmenden Öğrencilerine Acımasız Dayak 01:49
Öğretmenden Öğrencilerine Acımasız Dayak 15.167 izlenme - 9 ay önce Kazakistan'da bir öğretmen, öğrencilerin hepsini acımasızca sopa dayağından geçirdi. Yeni videolar için kanalıma abone olun www.izlesene.com/nefer26medya
Yılın golü ödülü Hamit Altıntop'un 01:04
Yılın golü ödülü Hamit Altıntop'un 89.964 izlenme - 6 yıl önce Hamit Altintop'un Kazakistana Muhteşem Attığı Gol Fifa tarafından yılın golü seçildi.
40 metreden tam 90'a çivi gibi çaktı 00:09
40 metreden tam 90'a çivi gibi çaktı 2.720 izlenme - 2 ay önce Kazakistan Ligi'nde Aktobe ile Zhetysu arasında oynanan maçta muhteşem bir frikik golüne imza atıldı.
Reis-i Cumhur  ile Dombıraya Tempo Tutmak 00:39
Reis-i Cumhur ile Dombıraya Tempo Tutmak 3.592 izlenme - 3 ay önce Ak Saray da Reis-i Cumhurumuzun Arslan Sultanbekov eşliğinden Kazakistan'ın başkanını karşıladığı görüntüleri izleyelim efem
kazakistan 0-3 türkiye maç özeti 02:42
kazakistan 0-3 türkiye maç özeti 51.135 izlenme - 6 yıl önce kazakistan 0-3 türkiye maç özeti
Hayvansever İnsanlar İyi'ki Varsınız 00:54
Hayvansever İnsanlar İyi'ki Varsınız 1.528 izlenme - 1 ay önce Kazakistan'da kaydedilen bu görüntüyü izlediğinizde 'İnsanlık ölmemiş' diyeceksiniz.
İniş Takımları Açılmayınca Gövde Üzerine İndi 00:23
İniş Takımları Açılmayınca Gövde Üzerine İndi 2.638 izlenme - 4 ay önce Kazakistan'da Astana havaalanında içinde 116 yolcusu bulunan uçağın iniş takımları açılmadı. Bunun üzerine pilot yeniden tırmanışa geçti. Bu hareket havaalanı yetkililerine zaman kazandırmak içindi. Daha sonra havaalanı yetkilileri özel köpük ile alanı kapladı. Uçak 116 yolcu ve beş mürettebat ile yeniden inişe geçti. Uçağın yolcuları büyük panik yaşasada pilotun başarısı ve özel köpük sayesinde facia önlenmiş oldu.
Selfie'den Hoşlanmayan Kazakistan Devlet Başkanı 00:15
Selfie'den Hoşlanmayan Kazakistan Devlet Başkanı 5.286 izlenme - 9 ay önce Kazakistan Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev bir organizasyon sırasında yanına yaklaşıp selfie çekmek isteyen Kazakistan'ın en zengin iş adamlarından Bulat Utemuratov'u koluyla itekledi. Bozuntuya vermeyen iş adamı hızla ortamdan uzaklaşırken kameralar olup biteni anbean kaydetti.
Sol Yanım Acıyor 07:17
Sol Yanım Acıyor 42.779 izlenme - 9 yıl önce çok güzel okuooo ii dinleyinn
aşık zülfiye terekeme (Sümmani Deniz'e özel) 03:33
aşık zülfiye terekeme (Sümmani Deniz'e özel) 53.291 izlenme - 8 yıl önce aşık zülfiye... bu sese kulak verin...
8 Yaşında Dakikada Yüz Yumruk Atan Kız 03:50
8 Yaşında Dakikada Yüz Yumruk Atan Kız 4.701 izlenme - 11 ay önce Rusya'da yaşayan Kazak ailesinin kızları olan 8 yaşındaki Evnika Saadvakass dakikada yüz yumruk atıyor ve haftanın büyük bir bölümünü evlerinin uzağındaki ağaçlık alanda yaptığı alıştırmalara harcıyor. Yumruklarını konuşturduğu esas video: https://www.youtube.com/watch?v=hTkodB6gXbk
asik zülfiye terekeme 03:33
asik zülfiye terekeme 38.668 izlenme - 8 yıl önce atam anam ay terekeme
Komedi Filmi Gibi Ama Değil 00:19
Komedi Filmi Gibi Ama Değil 121 izlenme - 3 hafta önce Bu görüntüler Kazakistan’da çekildi. İngiliz The Sun gazetesinin yayınladığı videoda, bir kadın otomobilin arkasına koyduğu buzdolabını taşımaya çalışırken görülüyor. Haberde nişanlısının da aracın direksiyonunda olduğu belirtiliyor.
İnşaat İşçisinin Dansı, Yılın En Çok İzlenen Videosu Oldu 01:19
İnşaat İşçisinin Dansı, Yılın En Çok İzlenen Videosu Oldu 4.911 izlenme - 2 yıl önce Kazakistan'da bir inşaat işçisinin dans görüntüleri, 2014 yılında en çok izlenen video oldu. Profesyonel dansçıları aratmıyor Kazakistanlı işçi.
La Bize Her Yer Ankara Kazakistan Versiyonu 03:48
La Bize Her Yer Ankara Kazakistan Versiyonu 5.531 izlenme - 2 yıl önce Kazakistanlı gençler La Bize Her Yer Ankara şarkısına kendilerine göre eğlenceli bir klip çekmiş. La Bize Her Yer Ankara Şarkı Sözleri: Gidene dur demeyiz Düşmeyiz biz dalgaya Ankara’nın bebesi Dönüp bakmaz arkaya… Ulus, Cebeci, Çankaya Gardaş deriz kankaya Bize her yol Paris değil La bize her yer Ankara Gölbaşının gülleri, İmrahorun deresi Atara atar yapar Ankara’nın bebesi… Ulus, Cebeci, Çankaya Gardaş deriz kankaya Bize her yol Paris değil La bize her yer Ankara Severse candan sever Onun aşkı bir rüya Ankara’nın bebesi Tek zar atar sevdaya… Ulus, Cebeci, Çankaya Gardaş deriz kankaya Bize her yol Paris değil La bize her yer Ankara
Hadra Sufi - Kazakistan 02:15
Hadra Sufi - Kazakistan 1.194 izlenme - 10 ay önce Bir alman sunucunun kazakistandaki etkileyici zikri tanımak için katıldığı zikrdir.
Kim Kaçırırsa Kocası O 01:27
Kim Kaçırırsa Kocası O 3.840 izlenme - 2 yıl önce Kazakistan’daki kız kaçırma geleneği ülkedeki insan hakları savunucularının tepkisini çekiyor. Yayınlanan son görüntüde kaçırılan genç bir kız zorla bindirildiği arabadan yine zorla indiriliyor. Kadınların koluna girerek damat evine götürüldüğü görüntülerde kaçırılan kadının çığlıklarına aldırış etmeden yoluna beyaz bir örtü serilip üzerine çiçekler atılıyor.Genç kadın, kamera kaydı yapılarak gerdek evine götürülen kadının çırpınışını çevresindekiler hiç umursamıyor. Ülkede oldukça eski olan kız kaçırma geleneğinde erkek tarafı da başlık parası ödüyor.Kazakistan, çok yaygın olan kız kaçırma vakalarının önüne geçemiyor. Yüzyıllardır devam eden kızları kaçırarak onlarla evlenme geleneği devam ediyor. Erkekler, herhangi bir şekilde tanıştığı bekar kızın başına bir örtü atarak onu kaçırıyor. Bu şekilde yeni eve taşınan kızın geri dönüşü imkansız oluyor.Kırgızista eski bir gelenek olan kız kaçırma 1994 senesinde devlet tarafından serbest hale getirilmiş. Özet olarak, genç erkekler kalabalık bir cadde üzerinde araba sürerek güzel bir genç kız belirliyor, belirledikleri genç kızı zorla arabaya bindirerek hızlıca evlerine doğru yol alıyorlar. Daha da enteresanı ise bu olayın gerçekleşeceğinden önceden haberi olan aile gerekli müdahale ve merasimi gerçekleştirmek üzere hazır bekliyorlar. Genç kız gelir gelmez kızı teslim alan aile hemen düğün hazırlıklarına başlıyor bu arada kızın rızası gözetilmiyor.Genç kızı kaçıran şahısın annesi şoka uğrayan ve evlenmek istemeyen genç kızı sakinleştirmek üzere konuşmaya çalışıyor fakat sonuç alamıyor.Kaynana'nın konuşmasından sonuç alınamayınca genç kızın yakın arkadaşları devreye sokularak ikna edilmeye çalışılıyor, arkadaşları ise bu noktada kıza yardımcı olmak bir yana aile ile işbirliği yapıyor.Bir süre sonra kaçırıldığı eve ulaşan genç kızın abisi, kız kardeşinin ağladığını ve orada kalmak istemediğini fakat kendisinin bu olanları uygun bulduğunu, bu yüzden kız kardeşini kendi evine götürerek biraz sakinleştikten sonra geri getirmeyi teklif ediyor.Kız kardeşini geri götürmeden önce Bişkekte son bir hatıra fotoğrafı çektiren abi ve kardeşini görüyoruz. Geri teslim edilen genç kız bir halı üzerine oturtularak bir süre bekletiliyor ve bunun kişiyi asilikten soyutladığına inanılıyor.Kısa süre içinde nikah hazırlıkları yapılarak yakın akrabalar ve büyükler bir araya toplanıyor ve merasim gerçekleşiyor.Nikah töreninden sonra damat, gelini öpüyor,Damadın kendisinden 13 yaş büyük ablası ise bütün bu süreç boyunca başı aşağıda dolaşıyor ve ileride kendisinin bu şekilde evlendirilmesini istemiyor.
Kazakistan Yayın Avı 02:24
Kazakistan Yayın Avı 2.836 izlenme - 2 yıl önce Balık Böyle Tutulur
Kazak Hanlığı - Dizi Fragmanı 04:07
Kazak Hanlığı - Dizi Fragmanı 1.064 izlenme - 5 ay önce Kazakistan, kuruluşunun 550. yılında Kazak hanlığının kuruluş hikayesinin anlatıldığı bir dizi çekiliyor. 10 bölümlük dizinin adı “Kazak Hanlığı(TR)-Qazak Eli(KZ)-The Kazakh Khanate(İNG.)”. Dizi, Kazak hanları Canibek ve Kerey’in Özbek hakimiyetinden ayrılıp, 1465’te Güney Kazakistan’ın steplerinde yeni bir devlet kuruşunu anlatıyor. 50 MİLYON DOLAR BÜTÇELİ, 250 OYUNCULU PROJE Fragmanı geçtiğimiz aylarda yayınlanan dizinin çekimleri, Almatı yakınındaki bir köyde yapılıyor. 50 milyon dolar bütçeli yapımda 250 oyuncu rol alıyor. İktidar mücadelesi, savaşı ve entrikayla dolu yapımın yönetmenliğini Rüstem Adraşov yapıyor. Eylül ayında çekimlerine başlanan dizinin, daha sonra film olarak gösterime gireceği belirtildi. 1465’te kurulan ilk Kazak hanlığı, Kazakistan tarihinde önemli bir yere sahip. 550 yıl önce kurulan hanlığı, bugünkü Kazakistan’ın temeli olarak görülüyor. Dizi hakkında daha fazla bilgi için: http://qazaqeli550.kz/
Büyük Talihsizlik! Hazırlık Maçında Ayağı Kırıldı... 02:10
Büyük Talihsizlik! Hazırlık Maçında Ayağı Kırıldı... 229 izlenme - 2 ay önce Çin ile Kazakistan arasında oynanan arasında oynanan hazırlık maçında Ulan Konysbayev'in ayak bileği kırıldı.
Dombıra ve Kazak Türkçesiyle Yüksek Yüksek Tepelere 04:08
Dombıra ve Kazak Türkçesiyle Yüksek Yüksek Tepelere 983 izlenme - 10 ay önce Kuddüs Çolpan abimzden dinliyoruz. Video 2008'den kalma o yüzden powerpoint'imsi slayt gösterisiyle süslenmiş. Dombra sesini duymayı (has bir türküden, uyduruk bir siyasi şarkıdan değil) özlemişsinizdir diye düşündüm. Türkçü bir grubun özel çalışması. Yoksa Yüksek Yüksek tepelere gayet yeni (70-80 yıllık, türküyü ilk söyleyenin torunları hatta galiba çocukları halen yaşıyor) bir türkü. İyi dinlemeler.
kazakistan müziği-1 urker 04:18
kazakistan müziği-1 urker 4.022 izlenme - 6 yıl önce kazakistan
Arda'nın Kazakistana Attığı Gol 01:08
Arda'nın Kazakistana Attığı Gol 4.438 izlenme - 6 yıl önce
kazakistan kuş 00:35
kazakistan kuş 4.978 izlenme - 10 yıl önce kazakistan kuşları başkadır
Kopuz Dombra'ya Karşı - Muhteşem Atışma 14:57
Kopuz Dombra'ya Karşı - Muhteşem Atışma 708 izlenme - 11 ay önce İki Türk çalgısı kopuz ve dombranın gittikçe yaratıcılığı artan, eğlenceli atışması. 15 dakika gözünüzü korkutmasın ...
Dünya Bu Görüntüleri Konuşuyor 00:30
Dünya Bu Görüntüleri Konuşuyor 863 izlenme - 1 yıl önce Dünya, Kazakistan’da çekilen bu görüntüleri konuşuyor. Kazakistan’ın başkenti Astana’da gökyüzünde beliren bu gizemli halka, görenleri şok etti. Yaklaşık 15 dakika gökyüzünde kalan elips görünümlü şekil, daha sonra kayboldu.
türkiye kazakistan maçı 05:14
türkiye kazakistan maçı 2.644 izlenme - 5 yıl önce türkiye kazakistan maçı geniş özet 02 09 2011
türkiye-kazakistan 00:44
türkiye-kazakistan 3.660 izlenme - 6 yıl önce türkiye-kazakistan maçı saat 1900'da trt 1 ' de..!
Öksürerek Şarkı Söylemek - Kök Jötel (Galimjan Joldasbay) 02:57
Öksürerek Şarkı Söylemek - Kök Jötel (Galimjan Joldasbay) 783 izlenme - 1 yıl önce Kazak sanatının derinliklerinde boğaz temizlemeyle müzik icrasının nasıl buluştuğuna şahit oluyoruz.
Nursultan Nazarbayev'in Dombra Çalıp Türkü Söylemesi 01:06
Nursultan Nazarbayev'in Dombra Çalıp Türkü Söylemesi 85 izlenme - 2 ay önce Kazakistan cumhurbaşkanı nursultan nazarbayev'in bir kazak evinde(çadıra da benzemiyor değil) dombra çalıp türkü söylediği anlar.