Hoşgeldiniz!

kazakistan

Öğretmenden Öğrencilerine Acımasız Dayak 01:49
Öğretmenden Öğrencilerine Acımasız Dayak 14.227 izlenme - 3 ay önce Kazakistan'da bir öğretmen, öğrencilerin hepsini acımasızca sopa dayağından geçirdi. Yeni videolar için kanalıma abone olun www.izlesene.com/nefer26medya
Yılın golü ödülü Hamit Altıntop'un 01:04
Yılın golü ödülü Hamit Altıntop'un 89.775 izlenme - 5 yıl önce Hamit Altintop'un Kazakistana Muhteşem Attığı Gol Fifa tarafından yılın golü seçildi.
Selfie'den Hoşlanmayan Kazakistan Devlet Başkanı 00:15
Selfie'den Hoşlanmayan Kazakistan Devlet Başkanı 5.216 izlenme - 4 ay önce Kazakistan Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev bir organizasyon sırasında yanına yaklaşıp selfie çekmek isteyen Kazakistan'ın en zengin iş adamlarından Bulat Utemuratov'u koluyla itekledi. Bozuntuya vermeyen iş adamı hızla ortamdan uzaklaşırken kameralar olup biteni anbean kaydetti.
kazakistan 0-3 türkiye maç özeti 02:42
kazakistan 0-3 türkiye maç özeti 51.123 izlenme - 5 yıl önce kazakistan 0-3 türkiye maç özeti
8 Yaşında Dakikada Yüz Yumruk Atan Kız 03:50
8 Yaşında Dakikada Yüz Yumruk Atan Kız 4.621 izlenme - 6 ay önce Rusya'da yaşayan Kazak ailesinin kızları olan 8 yaşındaki Evnika Saadvakass dakikada yüz yumruk atıyor ve haftanın büyük bir bölümünü evlerinin uzağındaki ağaçlık alanda yaptığı alıştırmalara harcıyor. Yumruklarını konuşturduğu esas video: https://www.youtube.com/watch?v=hTkodB6gXbk
Sol Yanım Acıyor 07:17
Sol Yanım Acıyor 42.768 izlenme - 9 yıl önce çok güzel okuooo ii dinleyinn
Hadra Sufi - Kazakistan 02:15
Hadra Sufi - Kazakistan 1.172 izlenme - 5 ay önce Bir alman sunucunun kazakistandaki etkileyici zikri tanımak için katıldığı zikrdir.
aşık zülfiye terekeme (Sümmani Deniz'e özel) 03:33
aşık zülfiye terekeme (Sümmani Deniz'e özel) 51.152 izlenme - 8 yıl önce aşık zülfiye... bu sese kulak verin...
asik zülfiye terekeme 03:33
asik zülfiye terekeme 38.324 izlenme - 8 yıl önce atam anam ay terekeme
İnşaat İşçisinin Dansı, Yılın En Çok İzlenen Videosu Oldu 01:19
İnşaat İşçisinin Dansı, Yılın En Çok İzlenen Videosu Oldu 4.900 izlenme - 1 yıl önce Kazakistan'da bir inşaat işçisinin dans görüntüleri, 2014 yılında en çok izlenen video oldu. Profesyonel dansçıları aratmıyor Kazakistanlı işçi.
La Bize Her Yer Ankara Kazakistan Versiyonu 03:48
La Bize Her Yer Ankara Kazakistan Versiyonu 5.445 izlenme - 1 yıl önce Kazakistanlı gençler La Bize Her Yer Ankara şarkısına kendilerine göre eğlenceli bir klip çekmiş. La Bize Her Yer Ankara Şarkı Sözleri: Gidene dur demeyiz Düşmeyiz biz dalgaya Ankara’nın bebesi Dönüp bakmaz arkaya… Ulus, Cebeci, Çankaya Gardaş deriz kankaya Bize her yol Paris değil La bize her yer Ankara Gölbaşının gülleri, İmrahorun deresi Atara atar yapar Ankara’nın bebesi… Ulus, Cebeci, Çankaya Gardaş deriz kankaya Bize her yol Paris değil La bize her yer Ankara Severse candan sever Onun aşkı bir rüya Ankara’nın bebesi Tek zar atar sevdaya… Ulus, Cebeci, Çankaya Gardaş deriz kankaya Bize her yol Paris değil La bize her yer Ankara
Kim Kaçırırsa Kocası O 01:27
Kim Kaçırırsa Kocası O 3.367 izlenme - 1 yıl önce Kazakistan’daki kız kaçırma geleneği ülkedeki insan hakları savunucularının tepkisini çekiyor. Yayınlanan son görüntüde kaçırılan genç bir kız zorla bindirildiği arabadan yine zorla indiriliyor. Kadınların koluna girerek damat evine götürüldüğü görüntülerde kaçırılan kadının çığlıklarına aldırış etmeden yoluna beyaz bir örtü serilip üzerine çiçekler atılıyor.Genç kadın, kamera kaydı yapılarak gerdek evine götürülen kadının çırpınışını çevresindekiler hiç umursamıyor. Ülkede oldukça eski olan kız kaçırma geleneğinde erkek tarafı da başlık parası ödüyor.Kazakistan, çok yaygın olan kız kaçırma vakalarının önüne geçemiyor. Yüzyıllardır devam eden kızları kaçırarak onlarla evlenme geleneği devam ediyor. Erkekler, herhangi bir şekilde tanıştığı bekar kızın başına bir örtü atarak onu kaçırıyor. Bu şekilde yeni eve taşınan kızın geri dönüşü imkansız oluyor.Kırgızista eski bir gelenek olan kız kaçırma 1994 senesinde devlet tarafından serbest hale getirilmiş. Özet olarak, genç erkekler kalabalık bir cadde üzerinde araba sürerek güzel bir genç kız belirliyor, belirledikleri genç kızı zorla arabaya bindirerek hızlıca evlerine doğru yol alıyorlar. Daha da enteresanı ise bu olayın gerçekleşeceğinden önceden haberi olan aile gerekli müdahale ve merasimi gerçekleştirmek üzere hazır bekliyorlar. Genç kız gelir gelmez kızı teslim alan aile hemen düğün hazırlıklarına başlıyor bu arada kızın rızası gözetilmiyor.Genç kızı kaçıran şahısın annesi şoka uğrayan ve evlenmek istemeyen genç kızı sakinleştirmek üzere konuşmaya çalışıyor fakat sonuç alamıyor.Kaynana'nın konuşmasından sonuç alınamayınca genç kızın yakın arkadaşları devreye sokularak ikna edilmeye çalışılıyor, arkadaşları ise bu noktada kıza yardımcı olmak bir yana aile ile işbirliği yapıyor.Bir süre sonra kaçırıldığı eve ulaşan genç kızın abisi, kız kardeşinin ağladığını ve orada kalmak istemediğini fakat kendisinin bu olanları uygun bulduğunu, bu yüzden kız kardeşini kendi evine götürerek biraz sakinleştikten sonra geri getirmeyi teklif ediyor.Kız kardeşini geri götürmeden önce Bişkekte son bir hatıra fotoğrafı çektiren abi ve kardeşini görüyoruz. Geri teslim edilen genç kız bir halı üzerine oturtularak bir süre bekletiliyor ve bunun kişiyi asilikten soyutladığına inanılıyor.Kısa süre içinde nikah hazırlıkları yapılarak yakın akrabalar ve büyükler bir araya toplanıyor ve merasim gerçekleşiyor.Nikah töreninden sonra damat, gelini öpüyor,Damadın kendisinden 13 yaş büyük ablası ise bütün bu süreç boyunca başı aşağıda dolaşıyor ve ileride kendisinin bu şekilde evlendirilmesini istemiyor.
Kazakistan Yayın Avı 02:24
Kazakistan Yayın Avı 2.683 izlenme - 2 yıl önce Balık Böyle Tutulur
Dünya Bu Görüntüleri Konuşuyor 00:30
Dünya Bu Görüntüleri Konuşuyor 845 izlenme - 10 ay önce Dünya, Kazakistan’da çekilen bu görüntüleri konuşuyor. Kazakistan’ın başkenti Astana’da gökyüzünde beliren bu gizemli halka, görenleri şok etti. Yaklaşık 15 dakika gökyüzünde kalan elips görünümlü şekil, daha sonra kayboldu.
kazakistan müziği-1 urker 04:18
kazakistan müziği-1 urker 3.843 izlenme - 6 yıl önce kazakistan
Volkan Demirel Taraftara Kızdı Stadyumu Terk Etti 00:13
Volkan Demirel Taraftara Kızdı Stadyumu Terk Etti 1.177 izlenme - 1 yıl önce A Milli Takımın, Kazakistan ile oynayacağı maçta kalesini koruyacak olan Volkan Demirel, maç öncesi ısınmaya çıktığında taraftarların kendisini ıslıklamasına büyük tepki gösterdi. Volkan sinirle soyunma odasının yolunu tuttu. Daha sonra ise TT Aremna'yı terk etti. Milli Takım'ın kalesini Kazakistan maçında Volkan Babacan koruyacak. Yedek kaleciler Volkan Babacan ve Harun Tekin ile ısınmaya çıkan Volkan Demirel’e sahaya çıktığında, TT Arena'nın tribünlerinden hem alkış hem de ıslıklar geldi. Yaklaşık 10 dakika boyunca sahada ısınma hareketleri ile maça hazırlanan Volkan Demirel, kale arkasına döndüğü sırada ıslık sesleri yükseldi. Taraftarların yer yer gösterdiği protestolar üzerine Volkan Demirel eldivenlerini çıkardı ve “Ben gidiyorum. Ayıptır” diyerek taraftara tepki gösterdi. Tecrübeli eldiven daha sonra soyunma odasının yolunu tuttu. Diğer kaleciler Volkan’ı sakinleştirmek adına peşinden giderken Volkan Demirel, “ Hayır çıkmayacağım” tepkisi vermesi üzerine yedek kaleciler Volkan Babacan ve Harun Tekin sahaya çıkıp çalışmalarına devam etti. SOYUNMA ODASINDAN EVİNE GİTTİ Taraftarın ıslıklarına büyük tepki gösteren Volkan soyunma odasından da evinin yolunu tuttu. Kazakistan maçında ilk 11'de kaleyi Volkan Babacan koruyacak. TERİM, ARDA VE MİLLİLER SAKİNLEŞTİREMEDİ Sinirler soyunma odasına giden ve maça çıkmak istemeyen Volkan Demirel'i teknik direktör Fatih Terim ve futbolcular sakinleştirmeyi çalıştı ancak Fenerbahçeli eldiven sakinleşmedi. Volkjan Demirel bunun üzerine TFF'te ait bir araçla stadyumdan ayrılarak evine gitti. "ANA AVRAT KÜFRETTİLER... BEN DE BU VATANIN EVLADIYIM" Volkan Demirel'in soyunma odasında Fatih Terim'e olayı anlatırken "Taraftar ısınırken bana ana avrat küfrediyor hocam. Ben de bu vatanın evladıyım... Milli forma üzerimdeyken küfür yemek beni çıldırttı" dediği öğrenildi.
Arda'nın Kazakistana Attığı Gol 01:08
Arda'nın Kazakistana Attığı Gol 4.438 izlenme - 5 yıl önce
Gangnam Style Yeniden Gündemde! 01:53
Gangnam Style Yeniden Gündemde! 1.048 izlenme - 2 yıl önce Geçtiğimiz yılların en çok konuşulan şarkısı Gangnam Style, bu kez Kazak ordusu tarafından çalınıp söylendi.
Kopuz Dombra'ya Karşı - Muhteşem Atışma 14:57
Kopuz Dombra'ya Karşı - Muhteşem Atışma 367 izlenme - 5 ay önce İki Türk çalgısı kopuz ve dombranın gittikçe yaratıcılığı artan, eğlenceli atışması. 15 dakika gözünüzü korkutmasın ...
kazakistan kuş 00:35
kazakistan kuş 4.974 izlenme - 9 yıl önce kazakistan kuşları başkadır
türkiye kazakistan maçı 05:14
türkiye kazakistan maçı 2.632 izlenme - 4 yıl önce türkiye kazakistan maçı geniş özet 02 09 2011
türkiye-kazakistan 00:44
türkiye-kazakistan 3.660 izlenme - 5 yıl önce türkiye-kazakistan maçı saat 1900'da trt 1 ' de..!
Ahmet Çakar'dan Volkan'a Ağır Sözler 02:42
Ahmet Çakar'dan Volkan'a Ağır Sözler 1.218 izlenme - 1 yıl önce Ahmet Çakar: "Volkan madem küfürden bu kadar etkileniyorsun o zaman başkasına küfür etmeyeceksin, sokak köpeği filan demeyeceksin"
La Bize Her Yer Angara  Kazakistan Versiyonu 04:10
La Bize Her Yer Angara Kazakistan Versiyonu 1.217 izlenme - 2 yıl önce La Bize Her Yer Angara Kazakistan Versiyonu
Ahlaksız Teklife Öyle Bir Yanıt Verdi Ki! 00:42
Ahlaksız Teklife Öyle Bir Yanıt Verdi Ki! 981 izlenme - 1 yıl önce Genç Kadından Ahlaksız Teklife Bomba Gibi Yanıt ... Kazakistan'ın güneyinde yer alan Atyrau'da meydana gelen olayda genç bir adamın fahişe zannettiği iki ...
ULYTAU (Uludağ) - İki Savaşçı (Orta Asya Kazak Türk Rock Müziği) 04:15
ULYTAU (Uludağ) - İki Savaşçı (Orta Asya Kazak Türk Rock Müziği) 602 izlenme - 10 ay önce Ulytau 2001 yılında kurulan ve çağdaş etno; Kazak Türk rock müziği yapan, bu etnik rock müziği ile tüm dünyada konser veren ve tüm dünyada hayranları olan bir gruptur. Kadim Türk sazı Dombıra ile elektro gitar ve keman grubun müziğinde temel 3 unsuru oluşturur. Grubun demirbaşları; Erjan Alimbetov - Dombra, Maxim Kichigin - Gitar, Alua Makanova - Keman'dır. Alkışlarla dinliyor ve izliyoruz efenim...
Kazakistan'da Ibrahimovic Golü! 00:34
Kazakistan'da Ibrahimovic Golü! 671 izlenme - 11 ay önce İrtış ile Ordabasy arasında oynanan Kazakistan 1. Lig maçında İrtış forması giyen Alan Gatagov Zlatan Ibrahimovic'in akreş vuruşunu andıran müthiş bir vuruşla topu ağlarla buluşturdu.
Kazakistan Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayevin Konuşması (İslam Üzerine) 01:19
Kazakistan Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayevin Konuşması (İslam Üzerine) 973 izlenme - 1 yıl önce Arkadaşlar senkron kayması olabilir, sadece önemli yerleri çevirmişler internette, çeviriyi ayrı bir yazı olarak koymuşlar. Ben video üzerne ekledim ama bazı noktalarda senkronu tutturamadım. Bu yüzden aşağıdan da okuyabilirsiniz. Videodan izleyebilirsiniz. İyi seyirler. Nursultan Nazarbayev konuşma çevirisi ; İslâm'ı resmi din olarak kabul ediyor ve bundan gurur duyuyoruz fakat müslümanlığımızı konu ederek bir yerlere gelemeyiz. Diğer müslüman devletlere ve islamı yaşama biçimlerine saygımız sonsuz fakat biz arap değiliz. Biz göçebe ve Türkî bir halkız. Araplar gibi kızlarımızı dini, kültürel veya toplumsal baskılarla kapatıp bunu müslüman devlet imajı olarak kullanamayız. Onları çarşaflara bürüyerek eve hapsetmek bizim yolumuz değil. Tekrarlıyorum! Herkese saygımız sonsuz fakat giyim kuşam insanların kendi özelindedir. Biz Kazak'ız, halkımız göçebe hayatı süresince at üzerinde bugünlere kadar kadın erkek ayrımı yapmadan geldi. Kadınlarımız, erlerinin yanında veya ardında değil aksine önünde yürürdü. İslam öncesi dönemlerde kadınlarımız nasıl isterse öyle giyinirlerlerdi ve toplumu rahatsız etmek gibi bir amaçları hiç olmadı. O nedenle bu konu özelinde tarih boyunca hiç bir sorun yaşamadık. Bugün ise bir sorun olması bizim halkımız için mümkün değil. Müslüman ve sünni bir halk olmamız insanların hayatlarına karışmamız için sebep değildir.
Yeni fenomen Sabina Altynbekova 01:30
Yeni fenomen Sabina Altynbekova 200 izlenme - 4 ay önce Kazakistan U19 Voleybol Milli takımının formasını giyen Sabina Altynbekova Tayvan'da düzenlenen turnuvada güzelliği ile turnuvanın önüne geçmeyi başardı.
Kartal İle Kurt Avı - Kazakistan 02:15
Kartal İle Kurt Avı - Kazakistan 719 izlenme - 2 yıl önce Kazakistan'da yüzyıllardır kartalla avlanan Kazakların avını izliyoruz.