Hoşgeldiniz!

Kekemelik Nasıl Başlar Videoları İzle

Kekemelik Tedavi 02:19
Kekemelik Tedavi 96 izlenme - 2 yıl önce Kekemelik ve akıcı konuşma bozukluğu olarak tabir edilen halk arasında heyecanlı konuşma olarak da bildiğimiz takılmalar istemsiz gerçekleşmektedir. Kekemelik tedavisi ile amaçlanan konuşma esnasında yaşanan takılmaların önüne geçmek adına kişilerin konuşma yapılarını kontrol alma çabası olarak özetlenebilir. "Daha fazla bilgi için http://kekemer.com.tr/ adresini ziyaret ediniz. Kekemer Eğitim Merkezi 0212 552 83 83"
Kekemelik Başlangıcı 04:40
Kekemelik Başlangıcı 26 izlenme - 2 yıl önce Kişi konuşmaya başladığı anda takılmalar, uzatmalar, teklemeler, duraksamalar ya da tutulmalar dediğimiz hiç ses çıkaramama durumları olarak görülebilmektedir.Özellikle çocuklarda kekemelik, oldukça ciddi ihtimallerde görülme riski taşıyan bir sorundur. Çocuklarda kekemelik 2 – 9 yaş aralığında sıklıkla rastlanabilir. Kalıcı yada geçici bir durum olup olmadığı zamanla netleşen bu takılmaların ilk 6 ay içerisinde kendiliğinden geçme olasılığı oldukça yüksektir. Fakat kekemeliğin bu dönem içerisinde kendiliğinden geçmesi adına çevresindeki kişilerin dikkat etmesini gerektiren bazı kıstaslar mevcuttur. "Daha fazla bilgi için http://www.kekemer.com.tr/ adresini ziyaret ediniz. Kekemer Eğitim Merkezi 0212 552 83 83"
Çocuklarda Kekemelik Nasıl Başlar 02:07
Çocuklarda Kekemelik Nasıl Başlar 20 izlenme - 2 yıl önce Çocuklarda kekemelik tedavisi süreçlerine gerek kalmaması için çoğu zaman istemsiz olarak yaşanan olumsuz sorunlu olayların ardından görünmeye başlamaktadır. Bu yüzden çocuklarda kekemelik probleminin yaşanmaması için aile bireylerinin çocuklarının hayatını yakından izlemeleri bilhassa da erken konuşma döneminde onların akıcılığının bozulmasına neden olabilecek derecede korkulu sonuçlanabilecek durumlardan çocuklarını korumaları gerekmektedir. "Daha fazla bilgi için http://www.kekemer.com.tr/ adresini ziyaret ediniz. Kekemer Eğitim Merkezi 0212 552 83 83"
Kekemelik Nasıl Başlar ??? 05:01
Kekemelik Nasıl Başlar ??? 18 izlenme - 2 yıl önce Konuşma akıcılığındaki bozukluklar olarak kabaca tanımlanan kekemelik, konuşmanın akıcılığını bozan duraklama, tekrarlama, takılma ya da uzatarak konuşma şeklinde görülebilir. Konuşmaya başlarken konuşmanın gereken düzenini bozan, bazı ses veya sözcükleri tekrarlama ya da sesi duraklayarak çıkarma ile devam eden yanlış konuşma alışkanlığıdır. Genelde heyecan olduğunda, baskılı bir ortamda, sinirlenince, yeni tanışılan kişilerle konuşurken, telefonda konuşurken, toplum karşısında konuşma yapılması gereken durumlarda, önemli bir kişiyle konuşurken bireyin takılması artar. "Daha fazla bilgi için http://www.kekemer.com.tr/ adresini ziyaret ediniz. Kekemer Eğitim Merkezi 0212 552 83 83"
Kekemeliğin Açıklaması 01:34
Kekemeliğin Açıklaması 12 izlenme - 2 yıl önce Konuşma akıcılığındaki bozukluklar olarak kabaca tanımlanan kekemelik, konuşmanın akıcılığını bozan duraklama, tekrarlama, takılma ya da uzatarak konuşma şeklinde görülebilir. Konuşmaya başlarken konuşmanın gereken düzenini bozan, bazı ses veya sözcükleri tekrarlama ya da sesi duraklayarak çıkarma ile devam eden yanlış konuşma alışkanlığıdır. Genelde heyecan olduğunda, baskılı bir ortamda, sinirlenince, yeni tanışılan kişilerle konuşurken, telefonda konuşurken, toplum karşısında konuşma yapılması gereken durumlarda, önemli bir kişiyle konuşurken bireyin takılması artar. Bu durum kekemekişinin farklı sebeplerle toplumdan ve sosyal ortamlardan uzaklaşmasına sebep olabilir. Buna sebep olan en büyük faktör, kekeme kişinin takılacağım kaygısıyla konuşmaktan çekinmek olarak ifade edilebilir. "Daha fazla bilgi için http://www.kekemer.com.tr/ adresini ziyaret ediniz. Kekemer Eğitim Merkezi 0212 552 83 83"
Çocuklarda Kekemelik 04:12
Çocuklarda Kekemelik 17 izlenme - 2 yıl önce Çocuklarda kekemelik öncelikle 6 ay 2. Aşamada ortalama 12 ay içerisinde ortadan kalkabilmektedir. Bunun sebebi takılan konuşma yapısının alışkanlık haline gelmeden gelip geçmesi olarak adlandırılabilirler. Fakat bir yılın ardından devam eden durumlarda çocuklarda kekemelik vakıaları artık daha da önemsenmesi gereken bir yapı olarak değerlendirilmelidir. "Daha fazla bilgi için http://kekemer.com.tr/ http://kekemelik.com.tr/adresini ziyaret ediniz. Kekemer Eğitim Merkezi 0212 552 83 83"
Kekemelik Nasıl Başlar ? 02:40
Kekemelik Nasıl Başlar ? 12 izlenme - 2 yıl önce Kekemelik problemleri konuşma esnasında yaşanan takılmalar olarak genel bir isime tabii tutulan bir konuşma bozukluğu ola da aslıda kekemelik kendi içerisinde çok karmaşık yapıları bir arada bulunduran bir konuşma yapısıdır. Doğuştan gelen bir sıkıntı olmadığı halde çoğunlukla erken konuşma dönemlerinde çocukların yaşamlarında sıkıntı veren bir problem olarak ortaya çıkabilmektedir. "Daha fazla bilgi için http://www.kekemer.com.tr/ adresini ziyaret ediniz. Kekemer Eğitim Merkezi 0212 552 83 83"
Kekemelik Eğitiminde Yaş Sınırı Var Mıdır ? 01:54
Kekemelik Eğitiminde Yaş Sınırı Var Mıdır ? 8 izlenme - 2 yıl önce Kekemelik, konuşabilmenin seriliğini kaybetmesi ile ilgili bir iletişim bozukluğudur.Akıcı konuşmada görülen ve uygun olmayan duraksamalar, tekrarlar, tutulma ve benzer sorunlar konuşmanın akışına bariz olarak sıkıntı verir. Konuşma esnasında ilk hecelerdeki, konuşmanın olması gereken ahengini bozan, bazı ses veya sözcüklerde takılmaya yada sesi duraklayarak çıkarma ile sonuçlanan yanlış konuşma alışkanlığıdır.Kekemelik eğitiminde yaş sınırı var mıdır ! sorusuna geldiğimiz de ise 6-60 yaş arasında olan her hastamız bu durumdan kurtulabilir ve eski haline kavuşabilir. "Daha fazla bilgi için http://www.kekemer.com.tr/ adresini ziyaret ediniz. Kekemer Eğitim Merkezi 0212 552 83 83"