Hoşgeldiniz!

Kekemelik Nedir Videoları İzle

Kekemelik Türleri 01:00
Kekemelik Türleri 38 izlenme - 2 yıl önce Kekemelik tekrarlar, duraksamalar, uzatmalar, takılmalar ve tutulmalar olarak görülebilmektedir. Kekemelik uzun yıllardan beri araştırılan bir akıcı konuşma bozukluğu olsa da insanlar kekemelik sorununu hastalık gibi tanımlayabilmektedirler, ancak tüm kekemelik çeşitleri hastalıkla ilgisi olmayan akıcı konuşma bozukluklarıdır. Konuşma esnasında yaşanan akıcı konuşma bozukluklarına verilen genel isim kekemeliktir. Yanlış konuşma alışkanlığı olarak da adlandırılan kekemelik, erken konuşma dönemi ile okul dönemi arasında ortaya çıkan ve genel olarak ani gelişen beklenmedik vücudun aşırı tepki ile karşıladığı olaylarla kekemelik görülmeye başlar. "Daha fazla bilgi için http://kekemer.com.tr/ adresini ziyaret ediniz. Kekemer Eğitim Merkezi 0212 552 83 83"
Kekemeligin Tedavisi - Kekemelik Nedir - Konuşma Bozuklukları - Kekemeliğe Çözüm - Kekemeliğin Tedav 03:01
Kekemeligin Tedavisi - Kekemelik Nedir - Konuşma Bozuklukları - Kekemeliğe Çözüm - Kekemeliğin Tedav 44 izlenme - 2 yıl önce Kekemelik tedavisi İstanbul ya da bir başka şehirde yapılmalı gibi bir kalite unsuru konmamalıdır. İstanbul’da yapılan tedavi tekniği eğer başka bir şehirde aynı uluslar arası bir teknik şeklinde uygulanıyorsa tüm uzmanlardan kekemeliğin tedavisi hakkında yardım alınabilir. "Daha fazla bilgi için http://kekemer.com.tr/ adresini ziyaret ediniz.kEKEMEK TEDAVİ EDİLEBİLİR!
Kalıcı Kekemelik Tedavisi-Kekemelik Nedir-Kalıcı Kekemelik Tedavisinin Çözümü Var Mıdır-Kalıcı Kekem 02:09
Kalıcı Kekemelik Tedavisi-Kekemelik Nedir-Kalıcı Kekemelik Tedavisinin Çözümü Var Mıdır-Kalıcı Kekem 35 izlenme - 2 yıl önce Kekemelik küçük yaştan itibaren kontrol altına aldığı zaman bireyin hayatını çok etkilememektedir. Fakat ileri yaşlara kalmış kekemelik kalıcı ve kalıplaşmış bir konuşma halini almış olacaktır. Bundan dolayı tedavisi uzun sürebilir fakat çözülmesi mümkün bir sorundur. Bu dil ve konuşma terapistlerimiz tarafından uygulanan shaping tekniği ile sağlanmaktadır. "Daha fazla bilgi için http://kekemer.com.tr/ adresini ziyaret ediniz. Kekemer Eğitim Merkezi 0212 552 83 83"
Kekemelik Nedir 03:05
Kekemelik Nedir 34 izlenme - 2 yıl önce Genel olarak doğuştan geldiği düşünülen konuşma sorunları aslında bireyin stresli,korkulu,heyecan yaratacak ortamlarda bulunması,bir olay sonrası travma konuşma bozukluğunu tetiklemektedir.Konuşma bozukluğu tedavisi, konuşma bozukluklarından hangisinin mevcudiyetinin belli oluşunun ardından konuşulabilecek bir konudur. Çünkü çeşitli konuşma bozukluğu problemlerinden ancak belli bir kısmının konuşma bozukluğu tedavisi söz konusu olabilir. Kekemer Eğitim Merkezi
Kekemelik Nasıl Çözülür 01:29
Kekemelik Nasıl Çözülür 29 izlenme - 2 yıl önce Kekemelik nasıl çözülür sorusunu cevaplamadan önce bilinmesi gereken önemli bir detay ise işitebilen her bireyin konuşabileceği inancını taşımasıdır. Korku ya da beklenmedik bir olay karşısında yaşanan üst düzey bir tedirginlik durumunun kişi üzerindeki etkisi ile görülmeye başlayan konuşma sırasında yaşanan zorluklar önceleri bu bu bu gibi tekrarlarla başlarken sonraları maalesef kendisini ilk hece takılmaları olarak bilinen duraksamalara bırakabilmektedir. "Daha fazla bilgi için http://www.kekemer.com.tr/ adresini ziyaret ediniz. Kekemer Eğitim Merkezi 0212 552 83 83"
Yetişkinlerde Kekemelik Tedavisi Çözüm Olur Mu!!! 10:54
Yetişkinlerde Kekemelik Tedavisi Çözüm Olur Mu!!! 23 izlenme - 2 yıl önce Yetişkinlerde kekemelik yıllardır devamlılığını sürdüren takılmaların yaşandığı kekemelik durumlarının kontrol altına alınabilmesi mümkündür. Fakat söz konusu düzelmeye yönelik anlık kullanılan teknikler olarak algılanması yanlıştır. Mevcut teknikleri kullanarak tümüyle konuşma alışkanlıklarını değiştirmek gerekmektedir. Süregelen bu takılmaların önüne peki nasıl geçebilirsiniz. Öncelikle bilinmesi gereken, ilk ortaya çıktığı çocuk yaşlardaki durumun, kendiliğinden geçme ihtimali, kekemelik sorunun kemikleşene kadar ortalama bir yıl gibi bir süreyi içerdiği ve bu süreden sonra bir daha kendiliğinden geçme ihtimalinin çok düşük olduğunun bilinmesidir. "Daha fazla bilgi için http://kekemer.com.tr/ http://kekemelik.com.tr/adresini ziyaret ediniz. Kekemer Eğitim Merkezi 0212 552 83 83"
Kekemeliğin Açıklaması 01:34
Kekemeliğin Açıklaması 12 izlenme - 2 yıl önce Konuşma akıcılığındaki bozukluklar olarak kabaca tanımlanan kekemelik, konuşmanın akıcılığını bozan duraklama, tekrarlama, takılma ya da uzatarak konuşma şeklinde görülebilir. Konuşmaya başlarken konuşmanın gereken düzenini bozan, bazı ses veya sözcükleri tekrarlama ya da sesi duraklayarak çıkarma ile devam eden yanlış konuşma alışkanlığıdır. Genelde heyecan olduğunda, baskılı bir ortamda, sinirlenince, yeni tanışılan kişilerle konuşurken, telefonda konuşurken, toplum karşısında konuşma yapılması gereken durumlarda, önemli bir kişiyle konuşurken bireyin takılması artar. Bu durum kekemekişinin farklı sebeplerle toplumdan ve sosyal ortamlardan uzaklaşmasına sebep olabilir. Buna sebep olan en büyük faktör, kekeme kişinin takılacağım kaygısıyla konuşmaktan çekinmek olarak ifade edilebilir. "Daha fazla bilgi için http://www.kekemer.com.tr/ adresini ziyaret ediniz. Kekemer Eğitim Merkezi 0212 552 83 83"
Kekemelik Nasıl Başlar ? 02:40
Kekemelik Nasıl Başlar ? 12 izlenme - 2 yıl önce Kekemelik problemleri konuşma esnasında yaşanan takılmalar olarak genel bir isime tabii tutulan bir konuşma bozukluğu ola da aslıda kekemelik kendi içerisinde çok karmaşık yapıları bir arada bulunduran bir konuşma yapısıdır. Doğuştan gelen bir sıkıntı olmadığı halde çoğunlukla erken konuşma dönemlerinde çocukların yaşamlarında sıkıntı veren bir problem olarak ortaya çıkabilmektedir. "Daha fazla bilgi için http://www.kekemer.com.tr/ adresini ziyaret ediniz. Kekemer Eğitim Merkezi 0212 552 83 83"
Kekemelik nedir? 00:45
Kekemelik nedir? 9 izlenme - 2 yıl önce Kekemelik konuşmanın akışının ve ritminin kesintiye uğramasıdır. Sesler ve kelimeler tekrarlarınız, uzatılır. Konuşmaya başlamada zorluklar yaşanır. Konuşmanın akışı bu semptomlara bağlı olarak bozulur. Kekemelik problemi yaşayan kişiler özgüven sorunu yaşayabilirler, bu yüzden kekemeliğin tedavi edilmesi gerekir.
Kekemelik Doğuştan Mı Gelir ??? 02:30
Kekemelik Doğuştan Mı Gelir ??? 11 izlenme - 2 yıl önce Kekemeliğin sebebini hep doğuştan geldiği sanıldığı için kim bilir kaç kişi bu sorundan kurtulamayacağını düşüyor. Fakat Kekemeliğin ana temelde çevresel faktörlerin değerlendirilmesini gerektiren bir yapıya sahip olan sorunlardandır, başlangıç itibari ile genellikle korkunun ya da baskılı ortamların etkili olduğunu gördüğümüz bu sorun bu faktörlerin hızlıca çocuğun yaşamından uzaklaştırılması ile kısa sürelerde çözümlenebilmektedir. "Daha fazla bilgi için http://www.kekemer.com.tr/ adresini ziyaret ediniz. Kekemer Eğitim Merkezi 0212 552 83 83"
Çağımızın Sorunu Kekemelik 05:25
Çağımızın Sorunu Kekemelik 7 izlenme - 2 yıl önce Kekemelik sorunu, bireylerde tam olarak belli bir standardı olmaksızın yaşanan akıcı konuşma bozukluklarıdır. Kişilerdeki kekemelik olarak adlandırılan bu akıcı konuşma bozuklukları ilk hece takılmaları olarak da isimlendirilir. Kekemelik kişi konuşmaya başladığı anda devreye giren bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Konuşmaya başlandığı anda takılmalar, uzatmalar, teklemeler, duraksamalar ya da tutulmalar dediğimiz hiç ses çıkaramama durumları olarak "Daha fazla bilgi için http://www.kekemer.com.tr/ adresini ziyaret ediniz. Kekemer Eğitim Merkezi 0212 552 83 83"
Kekemelik Eğitiminde Yaş Sınırı Var Mıdır ? 01:54
Kekemelik Eğitiminde Yaş Sınırı Var Mıdır ? 6 izlenme - 2 yıl önce Kekemelik, konuşabilmenin seriliğini kaybetmesi ile ilgili bir iletişim bozukluğudur.Akıcı konuşmada görülen ve uygun olmayan duraksamalar, tekrarlar, tutulma ve benzer sorunlar konuşmanın akışına bariz olarak sıkıntı verir. Konuşma esnasında ilk hecelerdeki, konuşmanın olması gereken ahengini bozan, bazı ses veya sözcüklerde takılmaya yada sesi duraklayarak çıkarma ile sonuçlanan yanlış konuşma alışkanlığıdır.Kekemelik eğitiminde yaş sınırı var mıdır ! sorusuna geldiğimiz de ise 6-60 yaş arasında olan her hastamız bu durumdan kurtulabilir ve eski haline kavuşabilir. "Daha fazla bilgi için http://www.kekemer.com.tr/ adresini ziyaret ediniz. Kekemer Eğitim Merkezi 0212 552 83 83"
Kekemelik Sorunu Hangi Anlarda Yaşanır 02:06
Kekemelik Sorunu Hangi Anlarda Yaşanır 4 izlenme - 2 yıl önce Hem konuşma bozukluğu hem kaygı bozukluğu olarak ayrılmayacak kadar bütün bir sorun aslında kekemelik yada kişilerin konuşma esnasında anlaşılamama durumu.. Kişilerin karşısındaki kişi ya da grup önünde sorun yaşadığı her durumdan hariç birde ifade güçlüğü yaşaması ayrıca bir sorun olarak tanımlanabilir. İfade güçlüğü ile birlikte yaşanmış alay konusu olunmuş başarıların önünde hep bir engel olarak sürülmüş bir hayat.. "Daha fazla bilgi için http://www.kekemer.com.tr/ adresini ziyaret ediniz. Kekemer Eğitim Merkezi 0212 552 83 83"
Kekemelik Hayatımızı Nasıl Etkiliyor ? 07:00
Kekemelik Hayatımızı Nasıl Etkiliyor ? 2 izlenme - 2 yıl önce Çağımızın sorunlarından biri olan kekemelikte en çok sorulan sorulardan biri de "Kekemelik Hayatımızı Nasıl Etkiliyor ?" olur. Kekemelik hayatımızı sürdürebilmemiz ya da bir şeyler yapabilmemiz için gerekli olan iletişimimizi etkilemektedir. İletişimimizin etkilenmesi demek bütün hayatımızın bir kabus olması demektir. Çünkü insan kendini anlatabildiği kadar vardır. Bunun için kekemelikten korkmayın ve bunu yenebileceğinize inanın !!! "Daha fazla bilgi için http://www.kekemer.com.tr/ adresini ziyaret ediniz. Kekemer Eğitim Merkezi 0212 552 83 83"