Hoşgeldiniz!

keloğlan izle

Keloğlan Kargalar Padişahi 21:02
Keloğlan Kargalar Padişahi 4.680 izlenme - 7 yıl önce Keloğlan ve arkadaşları Bilgecan Dedenin evinin çevresinde vakit geçirirken üzerlerinden yüzlerce karga geçer. Kargalara tarlalara doğru gitmektedir. Keloğlan ve arkadaşları kargaların peşinden giderler. Kargalar tarlaları yağmalamaktadır. Köylüler engel olmazlar. Bilgecan Dede olanlara bir anlam veremez. Keloğlan ve Kara'yı kargaların peşinden adımopterle gönderir. Keloğlan ve Kara yakılmış, kesilmiş harap olmuş bir ormana gelirler. Kargalar adımoptere saldırır ancak Keloğlan ve Kara ormana inmeyi başarır. Ormanın en büyük ağacında büyük çok büyük bir karganın huzuruna çıkarlar. Kargaların efendisi olan bu karga konuşabilmektedir. Ormanlarının vezir ve adamları tarafından yakıldığını, ağaçların kesildiğini, köyün tarlalarını aç kalmamak için yağmalamak zorunda olduklarını anlatır. Kargalar Padişahı başka bir yere gidememektedir çünkü kanatları onu taşımamaktadır. Keloğlan bu sorunu çözer ve Kargalar padişahını Adımopterle başka bir ormana taşır. Şimdi sıra vezire bir ders vermeye gelmiştir. Keloğlan ve Kara kargalarla işbirliği yaparak bir plan hazırlarlar.
Keloğlan Uzun Yavar'e Karşı 20:30
Keloğlan Uzun Yavar'e Karşı 3.890 izlenme - 7 yıl önce Huysuz ve Uzun hırsızlık yaparken Uzun'un kocaboğazlığı yüzünden yakalanmış, arabada götürülmektedirler. Huysuz kendisini kızdıran Uzun'un üstüne yürürken diğer tutuklu Yaver'in inanılmaz gücünü fakat iradesizliğini fark eder. Birisi ona bir şey yapmasını söylemeden hiçbir şey yapmaz Yaver. Huysuz ona kelepçelerin zincirlerini kırmasını, mahkum arabasının kapısını kırmasını emreder ve Yaver'in bir çırpıda bunları yapmasıyla ormanın içinde kaçmaya başlarlar. Yaver'i kıskanan Uzun bir de Huysuz'dan azar işitince onu yanlış anlar ve yanından ayrılır. Peşlerinden gelen atlılar olduğu için Huysuz da Uzun'u bırakmak zorunda kalır. Bu sırada Keloğlan kestirme bir yol kullanacağım derken bilmediği yerlere gelmiş, ürkmektedir. Tam da bunun üzerine bir çakal Keloğlan'ın peşine düşer. Keloğlan bilmeden düştüğü bir çukur sayesinde çakalı atlatır. Huysuz ve Yaver bir kervanı soyarlar, eski Yaver'ini tanıyan komutan ise peşlerine düşer. Huysuz'dan ayrı ne yapacağını bilemediğinden ormanda gezinen uzun da çukurda Keloğlan'ı fark eder. Keloğlan'ın çukurdan çıkmasına yardım eder. Keloğlan da ona yemek verir, kendi bostanlarında iş verir. Ancak bostanda dayanamayıp tüm kavunları ve karpuzları yiyen Uzun'la Keloğlan'ın annesinden kaçarken komutan onları durdurur. Huysuz ve Yaver'i sorar. Uzun Huysuz'un arkadaşı olduğunu söyleyince onları tutuklamak ister. Keloğlan parlak bir anlaşma fikrini komutana kabul ettirir. Eğer Huysuz ve Yaver'i bulup komutana yerlerini söylerlerse komutan da onları serbest bırakacaktır. Huysuz Yaveriyle bir evde ganimetleri ve erzakları boşaltırken Uzun onları gözetledikleri yerde duramaz ve kıskançlıkla atılır. Yaver'e meydan okur. Yaver ona karşılık verirken bu karışıklıkta Keloğlan at kaçırıp askerlere haber vermeye gider. Huysuz, Uzun ve Yaver kaçamadan askerler yetişir ve Huysuz'u tutuklarlar. Komutan Yaver'i yeniden yanına alır ve bir daha kimseden emir almamasını emreder. Huysuz'u yalnız bırakmak istemeyen Uzun atılır ve araya girer, askerler onu da tutuklar. Mahkum arabasında giderlerken Uzun yine açlıktan dem vurunca Huysuz yine üstüne atlayıp onu döver.
Keloğlan - Şişe Cini 19:55
Keloğlan - Şişe Cini 1.818 izlenme - 6 yıl önce Sinek bir define haritası bulur. Arkadaşları İnatçı ve Tomurcukla bu defineyi bulmaya karar verirler. Bu arada Keloğlan Sinek ve arkadaşlarıyla karşılaşır ve onların bir şey karıştırdıklarını anlar. Onları takip etmeye karar verir. Sinek ve arkadaşları define olarak büyük bir Şişe bulurlar. Şişenin tıpasını açtıklarında karşılarına Define Cini çıkar. Sinek ve arkadaşları dileklerinin gerçekleşeceğini düşünerek sevinir ancak Şişe Cinin tek isteği tetini o içindeyken kırılmasıdır. Böylece gerçek bedenine kavuşabilecek ve özgür olabilecektir. Sinek ve arkadaşlarından Şişeyi kırdıkları takdirde istediklerini yapacağını söyler. Sinek Bilgecan Dede'den bile akıllı olmayı, İnatçı Dünyanın en güçlü insanı olmayı, Tomurcuk ise uçabilmeyi ister.. Bütün bunları gören Keloğlan ortaya çıkar ve Sinek ve arkadaşlarının Şişeyi kırmasına engel olarak Şişeyi ele geçirir. Şişeyi Bilgecan Dede'ye götürmeye niyetlidir ancak yolda Şişe Huysuz ve Uzun'un eline geçer. Onlar da Şişe cininden dilekler de bulunurlar. Keloğlan Şişeyi ele geçirmek için arkadaşlarından yardım ister. Bu üç grubun mücadelesinde en sonunda Keloğlan Şişeyi ele geçirir ve Bilgecan Dedeye götürür. Bilgecan Dede Şişe cininin sırrını öğrenir ve onu serbest bırakır.
Keloğlan Çizgi Filmi - Görünmezlik İksiri 21:12
Keloğlan Çizgi Filmi - Görünmezlik İksiri 1.717 izlenme - 7 yıl önce Keloğlan, sihirbazlık yaparak bütün köyü kendine hayran bırakmak ister ama yaptığı numaralar işe yaramaz. Bilgecan Dede'nin görünmezlik iksiri yaptığını duyunca, bunu gösterisi için kullanmak ister, gizlice iksiri alır. Uzun'la Huysuz da iksirden haberdar olur ve Keloğlan'la aralarında görünmezlik iksiri için kıyasıya bir çekişme başlar. Keloğlan iksirin Uzun'la Huysuz'un eline düşüp, türlü tehlikelere yol açmasını engellemek için, iksiri başından aşağıya döküp görünmez olur, sonunda Bilgecan Dede'nin yanına gidip ondan iksiri izinsiz aldığı için af diler. Bilgecan Dede, Keloğlan'a sihirbazlık gösterisini yapması için görünmezlik iksirini verir. Keloğlan, Kirpi'yi yok ederek herkesi şaşırtmayı başarır. Keloğlan Çizgi Filminin en sevilen bölümlerini Çocuk Kulübü'nde izleyebilirsiniz.
Keloğlan - Değiş Tokuş 20:08
Keloğlan - Değiş Tokuş 750 izlenme - 6 yıl önce Bilgecan Dede deney ile Kedinin ve Tavuğun beden değiş tokuşunu yapar. Kedi tavuk gibi gıdaklar, Tavuk da kedi gibi miyavlar. Çirkin Cadı bu buluşu öğrenir. Keloğlan ve Balkız Bilgecan Dedenin buluşunu öğrenmek için yanına doğru yol almaktadırlar. Çirkin Cadı buluşu çalmak için Kara Vezir'le işbirliği yapar. Bilgecan Dede Keloğlan ve Balkız'a yaptığı değiş tokuş deneyini gösterirken; Keloğlan'ı eşşek, eşşeği de Keloğlan yapar. Huysuz ve Uzun da bu deneyi öğrenip ele geçirmek isterler. Çirkin Cadı değiş tokuş aletini alabilmek için Uzun'u bir kuşa çevirir. Bilgecan Dede Keloğlan'ı eski haline getirebilmek için düşünürken kuş olan Uzun gelip Eşek olan Keloğlan'ın sırtına konar. Bilgecan Dede yine yanlışlıkla Keloğlan'ı kuşa, Uzun'u da Eşşeğe çevirir. Keloğlan sorunu çözmek için uçarak Kara Vezir ve Çirkin Cadı'nın yanına gider. Cadı, Kuş olan Keloğlan'ın üzerine atlayarak aleti almaya çalışırken alet devreye girer. Keloğlan Cadı, Cadı da kuş olur. Kara Vezir kuş olan Çirkin Cadıyı yakalamaya çalışırken alet tekrar devreye girer ve Kara Vezir Köpek, köpek de Kara Vezir olur. Bilgecan Dede aleti ele geçirir ve bir ateş yakarak aleti yok eder. Alet ateşle birlikte herkes eski haline getirir.
Keloğlan Kayıp Bebek 22:29
Keloğlan Kayıp Bebek 1.349 izlenme - 7 yıl önce Keloğlan ve arkadaşları nehirde yüzmektedir. Keloğlan birden nehirde sürüklenmekte olan bir sepet içindeki bebeği fark eder. Bebeği kurtarmak ister ancak bebeğin ağlamasıyla nehir birden azgınlaşır. Keloğlan boğulmak pahasına bebeği kurtarmayı başarır. Ancak bebeğin garip güçleri vardır. Her ağladığında iklimde ve çevrede tuhaf değişimler olmaktadır. Bebek sustuğunda ise her şey eski haline dönmektedir. Bebeği Bilgecan dedeye götürmek isterler ancak yine bebeğin ağlamasıyla büyük bir fırtına kopar ve bebeği kaybederler. Bebek Uzun ve Huysuz tarafından bulunur, onlarında başına bebek yüzünden tuhaf olaylar geçer. (Dolu, deprem, sel vs.) Arıdandan Sinek ve arkadaşları da bebeğin gücünden nasibini alır. Türlü olaylar sonrasında nihayet bebek Bilgecan dedeye ulaşır. Bilgecan dede bebeğin anne ve babasını mutlaka bulmaları gerektiğini yoksa bebeğin türlü felaketlere sebep olabileceğni anlatır. Keloğlan bebeği alır ve adımopterle anne-babasını aramaya başlar..
Keloğlan Çizgi Filmi - Keloğlan Dilek Diliyor 20:19
Keloğlan Çizgi Filmi - Keloğlan Dilek Diliyor 1.034 izlenme - 7 yıl önce Gece, Keloğlan'ın üstüne düşen ışık huzmesi büyük bir parlamaya dönüşür. O andan sonra Keloğlan'ın bütün dilekleri tek tek gerçekleşmeye başlar. Önce istemeden horozun sesini elinden alır, sonra annesinin bahçesini kurutur. Maç yaparlarken, Kirpi patlatamasın diye dev bir top ister; arkadaşlarıyla dev toptan rahatça kaçmak için Nehrin kurumasına neden olur. Bahçesinin kuruduğunu gören Keloğlan'ın annesi akıl danışmak için Bilgecan Dede'nin yanına gider. Bilgecan Dede, bunun yılda bir kez yaşanan bir mucize olduğunu, Keloğlan'ın gün boyu dileyeceği yedi dileğin kabul olacağını anlatır. Onları gizlice dinleyen Uzun'la Huysuz bu mucizeyi kendi çıkarları için kullanmak ister. Huysuz, aynayla güneş ışığını Keloğlan'ın gözüne yansıtır. Keloğlan, ışıktan rahatsız olup güneşi yok edince, Uzun'la Huysuz'a rahatlıkla hırsızlık yapabilecekleri ortamı sağlamış olur. Bilgecan Dede ve Keloğlan'ın annesi yetişip ona son bir dilek hakkı kaldığını söylediklerinde Keloğlan, bugünün yaşanmamış olmasını diler ve bir gün öncesine dönerler. Keloğlan Çizgi Filminin en sevilen bölümlerini Çocuk Kulübü'nde izleyebilirsiniz.
Keloğlan Hayalet Madenci 18:38
Keloğlan Hayalet Madenci 1.316 izlenme - 7 yıl önce Sinek, Tomurcuk, İnatçı, Keloğlan, Kara ve Balkız, Bilgecan Dedenin onlar için yaptığı tahta bisikletlere binmektedirler. Sinek dışında hepsinin tahta kaskları vardır. Birbirleriyle yarışmakta iddialaşmaktadırlar. Birden yağmur bastırır. Çocuklar yağmurdan korunmak için büyük bir kayanın altına sığınır. Tesadüf eseri sığındıkları yerin bir mağaranın girişi olduğunu fark ederler ve içeri girerler. Burası terk edilmiş bir maden ocağıdır. İnatçı'nın dedesi eski bir madencidir ve bu madenle ilgili hayalet hikayeleri anlatmıştır. Diğerleri bu hikayelerle dalga geçerler. Çocuklar etrafı keşfederlerken vagonlar görürler. Vagonların üzerinde gezinirken birden vagonlar hareket eder ve madenin derinliklerine inerler. Buradan dışarı çıkmayı düşünürken maden içinde kazma sesleri duyulur. Çocuklar madenden çıkmaya çalışırken yollarını kaybederler. Maden de göçük olur ve bir yerde sıkışıp kalırlar. Hayalet Madenci onları kurtarır. Çok yaşlı bir madenci olan Hayalet Madenci aslında maden kapandığından beri burada yaşayan biridir. Madenci çok yaşlı uzun sakallı ürkütücü bir tiptir. Köpeği pino ile birlikte madende yaşamaktadır. Çocukların madenden çıkmasına yardım eder.
Keloğlan - Kırık Ayna 20:07
Keloğlan - Kırık Ayna 714 izlenme - 6 yıl önce Keloğlan sabah odasında uyandığında yanında tanımadığı küçük bir kız vardır. Kız Cadı tarafından esir alınan ailesini kurtarmak için Keloğlandan yardım ister. Keloğlan yolda rastaldıkları Balkız ve Karanın tüm uyarılarına karşı kıza yardım etmek ister. Kız onu kırık bir aynanın yanına götürür. Annesi ve Babası Cadı tarafından bu aynaya hapsedilmiştir. Keloğlan Bilgecan dede'den yardım istemeyi düşünür ancak kızın ısrarlarıyla aynaya girmeyi kabul eder. Bu sırada onları takip eden Balkız ve Kara olanları izlemektedir. Keloğlan Aynaya girdiğinde karanlık ve ıssız bir ormanda bulur kendini. Pamuk kızın annesi ve babasını aramaya başlar ancak kısa süre sonra karşısına Dobermanlar çıkar. Kovalamacanın ardından Keloğlan bir ağaca tırmanarak Dobermanlardan bir süreliğine kurtulmayı başarır. Bu sırada Aynanın önünde Pamuk Kızın yanında Cadı belirir. Cadı ile Pamuk Kızın konuşmalarından bunun Bilgecan dedeyi yakalamak için Cadının yaptığı bir plan olduğunu öğreniriz. Saf Keloğlanın Bilgecan Dededen güçlerini geri almak için koz olarak kullanmak istemektedir. Bunları öğrenen Balkız ve Kara Bilgecan dedeye olanları anlatırlar. Sivri ve Örgülü ile birlikte Keloğlanı nasıl kurtaracaklarını planlarlar...
Keloğlan Çizgi Filmi - Gençlik Kupası 20:47
Keloğlan Çizgi Filmi - Gençlik Kupası 809 izlenme - 7 yıl önce Keloğlan, Balkız ve Kara domates toplarlar. Keloğlan domatesleri toplarsa, düzenlenecek gençlik kupasına gitmek için, annesinden izin alabileceğini düşünür ama yanlışlıkla düşüp domatesleri ezince korkup ormana kaçar. Uzun'la Huysuz da ormanda, açlıklarını nasıl bastıracaklarını konuşurlar. Keloğlan ve arkadaşlarının yarışmadan bahsettiklerini duyunca, ödülü almak için onlarda yarışmaya karar verir. Annesinden izin almayı başaran Keloğlan'ın rakip takımında; İnatçı, Tomurcuk ve Sinek'le beraber, Uzun'la Huysuz da vardır. Yarışmada sonuna kadar beraberlik korunur, son turda Sinek yaralanmış numarası yapar. Keloğlan ona yardım etmek için durduğunda, çizgiyi ilk geçen Sinek olur. Bunun üstüne yarışma kuralları gözden geçirilir. Asıl önemli olan yardımlaşma ve centilmenlik olduğu için kazanan Keloğlan ve arkadaşlarıdır. Keloğlan Çizgi Filminin en sevilen bölümlerini Çocuk Kulübü'nde izleyebilirsiniz.
Keloğlan Kuyu Canavarı 22:31
Keloğlan Kuyu Canavarı 1.017 izlenme - 7 yıl önce Bir kuyu canavarı köylülerin sebzelerine dadanmıştır. Köylüler canavarın kendilerine de zarar vereceğinden korkarlar ve onu yakalamak için devriyeler kurarlar. Keloğlan, Kara ve Sivri de bu devriyeler için çatıda gözcüdürler. Ancak görev yerlerini terk eder ve geceyarısı sokaklarda gezmeye başlarlar. Bu sırada canavarı görürler. Canavar saldırmak için değil, midesindeki gazdan kurtulmak için sebzeler çiğnemektedir. Sivrinin gürültüsüyle canavar onları fark eder ve kaçmak zorunda kalırlar. Kaçarken yaptıkları plan gereği, ayrılırlar. Canavarın peşine takıldığı Kara onu meydana çekmeye çalışırken, sivri devriyelere haber verecek, Keloğlan de Bilgecan Dedeye gidip onun için ilaç soracaktır. Bu sırada köylü hırsızlık yaparken canavar sandıkları Huysuz ve Uzun'u sıkıştırmaktadırlar. Sivri'nin haber vermesi üzerine onları bırakıp Kara'nın meydana çektiği canavarı yakalamaya giderler. Kurtulan Uzun ve Huysuz'u oracıkta planına dahil eden Cadıysa, mide ağrısını geçirip kendine bağlayacağı canavarı kötü işlerinde kullanacaktır. Cadı'nın planını duyan Sivri, Bilgecan Dede'den aldığı zencefil kökü lokumuyla Canavar'a yardım için gelen Keloğlan'a planı anlatır. Tüm köylüyü geçici süre kör eden Cadı, zencefil koklatarak Canavar'ı arabadaki kafese bindirir. Herkes gibi geçici olarak kör olmuş numarası yapan Keloğlan da bir punduna getirip arabaya onlardan önce biner ve arkada kafeste kilitli canavarla birlikte ormana yol alır. Gözleri tekrar görmeye başlayan köylü Cadı ve ekibini nasıl cezalandıracağını düşünürken, Keloğlan ormanda canavarı serbest bırakıp zencefil kökü lokumunu verir. Ağrısı geçen canavar uysallaşır, Keloğlan'a teşekkür edercesine sürtünüp ormanda uzaklaşır.
Keloğlan Baskın 20:09
Keloğlan Baskın 990 izlenme - 7 yıl önce Kara Vezir Uzun ve Huysuz'dan Devler ülkesinde olan, sebzeleri 10-15 cm büyüten aleti çalmalarını istemektedir. Kara Vezir aleti sebzeler için değil; altınları büyütmek için istemektedir. Çirkin Cadı bir deney ile bülbül şurubu yapar ve Bilgecan Dede'ye içirerek güçlerini geri almak için yaşlı bir adam kılığına girerek yola düşer. Huysuz ve Uzun ellerinde alet kaçarken bir deve yakalanırlar ve Huysuz elindeki bir ağacın kovuğuna bırakarak nehire atlar. Keloğlan ve arkadaşları nehirde balık tutmaktadırlar ve ağa Huysuz takılır. Çirkin Cadı yaşlı adam kılığında gider elindeki bülbül şurubunu Bilgecan Dede'ye içirecekken çocuklar koşarak gelirler ve nehirdeki olayı anlatırlar. Huysuz olanları Bilgecan Dede'ye ve diğerlerine anlatır. Bu sırada Devler sinirli bir şekilde köylere doğru yürümektedirler. Çirkin Cadı Kara Vezir'le bir plan yapar ve Devlere aleti çalanın Bilgecan Dede olduğunu söylerler. Bunu Uzun'u devlerin elinden kurtarmaya giden Keloğlan, Huysuz ve yanındakiler duyarlar. Keloğlan ve Huysuz ağacın kovuğundan aleti çıkarırlar ve Vezir'e yakalanırlar. Keloğlan elindeki aletle ağaçtaki elmayı büyütür elma Vezir'in kafasına düşer ve Vezir yıldızları görür. Devler Bilgecan Dede'yi yakaladıkları sırada Keloğlan gelerek Bilgecan Dedeyi kurtarır ve Devler Kara Vezir ile Çirkin Cadı'ya cezasını verirler.
Keloğlan Çizgi Filmi - Kel Başım, Dertli Başım 20:19
Keloğlan Çizgi Filmi - Kel Başım, Dertli Başım 752 izlenme - 7 yıl önce Keloğlan, artık kel olmaktan bıkmıştır, derdine bir çare arar. Bilgecan Dede'nin yanına gider, Bilgecan Dede ona çare olacak bir iksir hazırlayacağını söyler. Sevinerek ormana giden Keloğlan, Sinek, İnatçı ve Tomurcuk tarafından tuzağa düşürülür, saç çıkar umuduyla kafasında, yüzünde yeşil bir çamurla dolaşmaya başlar. Keloğlan'ı böyle gören herkes düşüp bayılır. Bir yanda da Bilgecan Dede'nin Keloğlan için hazırladığı iksir hazırdır. Uzun'la Kısa, iksir sayesinde bolluk bereket içinde yaşayacaklarını sanarak, Bilgecan Dede'nin iksirini çalar, iksir için kavga ederlerken, iksir yanlışlıkla Kısa'nın yüzüne dökülür, Kısa'nın bıyıkları, kaşları orman gibi fışkırır. Arkadaşları Keloğlan'ı yeşiller içinde görünce, ona tuzak kurulduğunu anlar, intikam almak için Sinek ve arkadaşlarını tuzağa düşürüp mora boyarlar. Keloğlan Çizgi Filminin en sevilen bölümlerini Çocuk Kulübü'nde izleyebilirsiniz.
Keloğlan Yumurta 20:45
Keloğlan Yumurta 967 izlenme - 7 yıl önce Keloğlan ve Kara tepeleri aşarak tükenmekte olan ve Bilgecan Dede'nin koruduğu Huphup kuşunu ve yumurtasını görmeye gelirler. Ama kuş da yumurta da yerinde yoktur. Kara Vezir halkın hafızasını silip, daha çok çalıştırmak, daha fazla vergi almak için; Cadı ise gençleşip, güçlenmek için yumurtayı çalmak isterler. Yumurtanın yanına giden Vezir'in askerleri yumurtayı göremezler. Yumurtayı Uzun çalmıştır. Keloğlan, Kara ve Bilgecan Dede yumurtayı hızlı bulabilmek için Bilgecan Dede'nin Adımopter buluşunu kullanırlar. Adımopter kuş gibi uçmaya yarayan bir alettir. Askerler de Uzun ve Huysuz'un ayak izlerini takip ederler ve yumurtayı pişirmek üzere olan Uzun ve Huysuz'u bulurlar. Huysuz ve Uzun yumurtayı alarak kaçar ve ağacın tepesine saklanırlar. Vezir de yumurtayı bulabilmek için ormana gelir. Ağaçta olan Huysuz ve Askerler Vezir'in yanına düşerler. Ağaçta olan Uzun'un elinden yumurta düşer ve Eşşek ile adımopteri takip eden Kara ve Sivri'nin eline düşer. Vezir eşşeği takip eder. Eşşeğin ayağı kayaya takılınca yumurta havaya doğru uçar ve Adımopterde olan Balkız yumurtayı yakalar. Keloğlan ve Balkız yumurtayı yuvasına geri koyarlar.
Keloğlan Çizgi Filmi - Altın Balık 21:07
Keloğlan Çizgi Filmi - Altın Balık 738 izlenme - 7 yıl önce Keloğlan, annesinin izni olmadan balık tutma yarışına katılır. Yanında gizlice babasının oltasını da götürür. Yarışmada, Keloğlan ve arkadaşlarının karşısında Sinek ve grubu vardır. Örgülü, yarış sırasında altın balığı görünce, iki tarafta altın balığı yakalamak ister. Keloğlan oltası sayesinde grubunu öne geçirir, ona engel olmak isteyen Sinek, Keloğlan'ın oltasını kırar. Huysuz ve Uzun da altın balığın peşindedir. Onu yakalamak için hayalet kostümü içinde yarışmanın yapıldığı alana gelip, suya dalarlar. Onları gören herkes korkup kaçar, balıklarda Huysuz ve Uzun'a kalır. Altın balıksa, Uzun'un kostümünün içinde sıkışıp kalmıştır. Uzun, altın balık olduğunu anlamayıp onu suya atar. Bilgecan Dede Keloğlan'ın oltasını tamir eder. Keloğlan'ın ekibi yarışmaya dönmeye karar verir. Yarışmanın sonunda Sinek'in ekibi üç buçuk kilo, Keloğlan'ın ekibiyse dört kilo balık yakalar ve yarışmayı kazanır. Keloğlan Çizgi Filminin en sevilen bölümlerini Çocuk Kulübü'nde izleyebilirsiniz.
Keloğlan - Kum Saati 20:10
Keloğlan - Kum Saati 524 izlenme - 6 yıl önce Huysuz ve Uzun ormanda pusu kurmuş, iki ağaç arasına görünmez macun çekmişlerdir. Işık perisi bu tuzağa takılır ve onu alıp Cadı'yla Vezir' e götürürler. Cadı perinin kanatlarındaki ışık tozlarından 'sürat tozu' yapar, ancak iksiri kimin kullanacağı konusunda Vezir'le aralarında bir kavga çıkar. Huysuz ve Uzun da bu tartışmaya katılır ve bu hengamede sürat tozu Huysuz ve Uzun'un kontrolüne geçer. Kendi üzerlerine döküp hız kazanırlar ve tüm köyü soyarlar. Huysuz para edecek şeyler çalarken Uzun da yenilecek her şeyi çalar. Köyde olanlardan şüphelenen Keloğlan Bilgecan Dede ile birlikte yardım istemek için Hızır Dede'nin yanına gider. Hızır Dede Keloğlan'a özel bir kum saati verir. Bu saat ters çevrildiğinde, kumların akışı bitene kadar, dünyada çeviren kişiden daha hızlı hiçbir şey yoktur. Keloğlan kum saatinin yardımıyla Huysuz ve Uzun'u, üstelik onlara tuzak kurup ellerindeki sürat tozunu almak isteyen Cadı ve Vezir'le birlikte, yakalar. Bu sırada sürat tozu şişesi kırılır. Her şey bitince, Hızır Dede, kum saatindeki kumları kanatlarında ışık tozu kalmayan perinin kanatlarına döker ve peri eski hızına kavuşur.
Keloğlan - Hayalet Madenci 18:38
Keloğlan - Hayalet Madenci 505 izlenme - 6 yıl önce Sinek, Tomurcuk, İnatçı, Keloğlan, Kara ve Balkız, Bilgecan Dedenin onlar için yaptığı tahta bisikletlere binmektedirler. Sinek dışında hepsinin tahta kaskları vardır. Birbirleriyle yarışmakta iddialaşmaktadırlar. Birden yağmur bastırır. Çocuklar yağmurdan korunmak için büyük bir kayanın altına sığınır. Tesadüf eseri sığındıkları yerin bir mağaranın girişi olduğunu fark ederler ve içeri girerler. Burası terk edilmiş bir maden ocağıdır. İnatçı'nın dedesi eski bir madencidir ve bu madenle ilgili hayalet hikayeleri anlatmıştır. Diğerleri bu hikayelerle dalga geçerler. Çocuklar etrafı keşfederlerken vagonlar görürler. Vagonların üzerinde gezinirken birden vagonlar hareket eder ve madenin derinliklerine inerler. Buradan dışarı çıkmayı düşünürken maden içinde kazma sesleri duyulur. Çocuklar madenden çıkmaya çalışırken yollarını kaybederler. Maden de göçük olur ve bir yerde sıkışıp kalırlar. Hayalet Madenci onları kurtarır. Çok yaşlı bir madenci olan Hayalet Madenci aslında maden kapandığından beri burada yaşayan biridir. Madenci çok yaşlı uzun sakallı ürkütücü bir tiptir. Köpeği pino ile birlikte madende yaşamaktadır. Çocukların madenden çıkmasına yardım eder.
Keloğlan -  Padişahın Rüyası 21:30
Keloğlan - Padişahın Rüyası 443 izlenme - 6 yıl önce Bir gün Bilgecan Dedenin evine padişahın adamları gelir. Padişah onu çağırdığını hemen gelmesini isterler. Bilgecan Dede şaşırır ve geleceğini söyler ancak adamlar Bilgecan Dedeyi hemen götürmek isterler. Yolda Keloğlan ve arkadaşlarına rastlarlar. Neler olduğunu anladıklarında hepsi Bilgecan dede ile birlikte gitmek ister ancak askerler sadece bir kişinin gelebileceğini söyler. Böylece Keloğlan da onlara katılır. Saraya gittiklerinde Padişah onları iyi karşılar. Bir sorunu vardır. Bilgecan dededen sorununu çözmesini ister. Her gece rüyalarında gördüğü kötülükler hizmetkarı ona eziyet etmekte, topraklarını kötülükler kraliçesine vermesini ve tahttan çekilmesini istemektedir. Artık uyumaya korkar hale gelmiştir. Bilgecan Dede yardım edebileceğini söyler, ancak bunun bir tek yolu vardır. Keloğlan da Padişahın rüyasına girecek ve kötülükler hizmetkarını rüyadan kovacaktır. Bilgecan hazırladığı iksirir padişah ve Keloğlana içirir. İkisi de uykuya dalarlar. Padişahın rüyasında Kötülükler Kraliçesi ile amansız bir mücadeleye girerler...
Keloğlan Hayalet Ev 21:13
Keloğlan Hayalet Ev 733 izlenme - 7 yıl önce Kara ve Sivri birlikte Sivri'nin kaybettiği parayı bulmak için ormana gelirler. Ormanda Sivri'nin parasını düşürdüğü terk edilmiş iki katlı evin önüne gelirler. Evin kapısından dışarı sızan ışığı gören Sivri kapıdan içeri bakar ve bir canavar gölgesi görür. Sivri kaçar, Kara da perşinden koşar. Canavar gölgesi yavaşça insan silüetine dönüşür ve Uzun görünür. Uzunu evin bahçesindeki kuyudan su almak için ipi çeker ve ip gelmez. Kuyunun içinde iki kırmızı göz belirir. Vezir ve Cadı kuyu canavarını boş evden almanın planını yaparlar. Keloğlan, Kara, Sivri ve Eşşek boş eve gelirler ve evi izlemek için saklanırlar. Bu sesleri duyan Huysuz uyanır ve evin penceresinden Keloğlan ve arkadaşlarını görür. Bu sırada Uzun horlayarak uyumaktadır. Keloğlan ve Kara evin içine girerken, Sivri de ağaca tırmanarak onlara içeride olanları haber verecektir. Bu sırada Huysuz ve Uzun Sivri ile karşılaşırlar ve Hayalet diye bağırırlar. Uzun ve Huysuz Keloğlan ve Kara'yı korkutmak için başlarına çuval geçirirler. Keloğlan Kara'nın üzerine düşer, Uzun ve Huysuz da evin yıpranan döşemesinden merdiven boşluğuna düşerler. Keloğlan ve Kara evden çıkarlar. Huysuz ise düştüğü yerden pis bir koku alır. Yaratık Huysuz'un ayakkabısını kemirir, Huysuz ile Uzun kaçarlar. Huysuzun ayakkabısının kokusu yaratığı bayıltır. Yaratığı bulmaya gelen Cadı aynı ayakkabı kokusundan bayılır.
Keloğlan İklim Balonu 22:35
Keloğlan İklim Balonu 669 izlenme - 7 yıl önce Cadı ve Vezir, gökyüzüne bir balon yollamak için hazırlık yaparlar. Bu sırada Keloğlan ve Bilgecan Dede de Adamopter'le uçabilmek için denemeler yapmaktadır. Cadı, Huysuz ve Uzun'la balonu gökyüzüne yollar. Köyün çevresini saran bir piramit şeklinde beş bölgeye ufak balonların taşıdığı piramitleri yerleştirirler. Bu beş bölge arasındaki elektrik akımı şimşek ve yıldırım oluşturur, Cadı ve Vezir küreden izleyerek, bu piramitte ürettikleri elektrik akımıyla köy evlerini ateşe verirler. Teleskoptan cadının oluşturduğu sistemi fark eden Bilgecan Dede Keloğlan ve Balkız'ı Adamopter'e bindirip durdurmaya yollar. Cadı küresinden yıldırımları kontrol edebilyordur ve Keloğlan kurnazlıkla Cadı'nın kendi evini vurmasını sağlar. Cadı'nın evi vurulunca kontrolsüz kalan piramit daha tehlikeli hale gelmiştir. Keloğlan Sinek'ten yardım ister. Sinek attığı sapanlarla balonları yok eder, ancak son balonu vurmadan önce elektriğe çarpılır ve sakatlanır. Keloğlan Adamopterin kontrolünü daha önce hiç denemeyen Balkız'a verir, kendisi de son atışı yapar ve son balonu vurup köyü tehlikeden kurtarır.
Keloğlan Altın Balık 21:07
Keloğlan Altın Balık 652 izlenme - 7 yıl önce Keloğlan, annesinin izni olmadan balık tutma yarışına katılır. Yanında gizlice babasının oltasını da götürür. Yarışmada, Keloğlan ve arkadaşlarının karşısında Sinek ve grubu vardır. Örgülü, yarış sırasında altın balığı görünce, iki tarafta altın balığı yakalamak ister. Keloğlan oltası sayesinde grubunu öne geçirir, ona engel olmak isteyen Sinek, Keloğlan'ın oltasını kırar. Huysuz ve Uzun da altın balığın peşindedir. Onu yakalamak için hayalet kostümü içinde yarışmanın yapıldığı alana gelip, suya dalarlar. Onları gören herkes korkup kaçar, balıklarda Huysuz ve Uzun'a kalır. Altın balıksa, Uzun'un kostümünün içinde sıkışıp kalmıştır. Uzun, altın balık olduğunu anlamayıp onu suya atar. Bilgecan Dede Keloğlan'ın oltasını tamir eder. Keloğlan'ın ekibi yarışmaya dönmeye karar verir. Yarışmanın sonunda Sinek'in ekibi üç buçuk kilo, Keloğlan'ın ekibiyse dört kilo balık yakalar ve yarışmayı kazanır.
Keloğlan - Hazine Petrol 21:45
Keloğlan - Hazine Petrol 369 izlenme - 6 yıl önce Uzun ve Huysuz bir ambara girmiş hırsızlık yaparken içeri Keloğlan, Sinek, İnatçı ve bir köylü girer. Sinek, Keloğlan ve İnatçıyı köy meydanındaki evlerin camlarını taşladıkları için cezalandırmıştır köylü. Ceza ise çuvalları kasabaya taşımaktır. Keloğlan, İnatçı ve Sinek arabayla giderlerken yolda bir kütük görürler ve kütüğü köşeye çekmek için çıktıkları anda Huysuz ve Uzun karşılarına çıkarlar. Keloğlan Huysuz ve Uzun'u birbirlerinden yemek saklıyor diyerek birbirine düşürür. Keloğlan, Sinek ve İnatçı arabayla kaçarlarken Huysuz ve Uzun da onları kovalarlar. Arabaya asılan Uzun ve Huysuz'la birlikte hepsi birden devrilir. Araba toz dumanı içinde kalır. Yiyecekler etrafa dağılmıştır. Uzun ve Huysuz'un üzerine bulaşan bal yüzünden her yerlerini arı sokar. Sinek bir madalyon, Keloğlan bir harita parçası bulur. Haritayı çekiştirerek ortadan ikiye bölerler. Üçü birlikte haritanın gösterdiği yere gelirler. Huysuz eli yüzü şiş, ne söylediği anlaşılmaz bir şekilde üçünün karşısına çıkar. Çocuklar canavar diye korkarlar. Keloğlan Huysuz ve Uzun'u tanır ve onları yanlış yöne doğru yollar. Keloğlan, Sinek ve İnatçı bir odaya girerler ve çeşitli şekillerle bir oyun görürler. Keloğlan Sinek'den madalyonu ister ve oyuğa yerleştirir. Birden petrol borulardan akmaya başlar. Sinek madalyonu almak için uğraşırken mağara sallanır ve girdikleri kapı kapanır içeride kalırlar. Keloğlan, Sinek ve İnatçı yukarıdan sarkan köklere tırmanırlar ve kurtulurlar. Deliğe doğru yükselen petrolle birlikte madalyon da delikten çıkar. Mağaranın içinde bir odanın içince dev bir roket görünür.
Keloğlan Denizler Altında 21:47
Keloğlan Denizler Altında 595 izlenme - 7 yıl önce Kötülükler kraliçesi, Vezir'e haritada denizdeki batıkta yeri belli olan yüzüğü araması için emir verir, Vezir de Huysuz ve Uzun'u yollar. Keloğlan de Kara ile birlikte Bilgecan Dede'yi deniz kıyısında beklemektedir Dede tahtadan bir denizaltıyla gelir. Denizin altına inerler. Biraz bakındıktan sonra oksijenleri azalınca yüzeye çıkmak isterler ama bu sırada dev bir köpekbalığının gemiye vurmasıyla gemi arızalanır ve yükselemez. Çaresiz suyun derinliklerindeki mağaralara gitmek yolunu seçerler. Bir mağarada dinlenir ve denizaltıyı onarmaya uğraşırlar. Bu sırada Huysuz ve Uzun yüzüğü bulmuştur. Vezir de yanlarına gelir ve yüzüğü alır. Su perileri Keloğlan, Dede ve Kara'ya bu durumu, kötülükler kraliçesi adına Vezir ve adamlarının element yüzüğünü bulduklarını, haber verir. Keloğlan ve Kara su perilerinin yardımıyla Vezir'in olduğu yeri bulurlar. Vezir yüzüğün gücünden yararlanıp Kraliçenin yeraltındaki askerlerine karşı koymakta, yüzüğe tek başına sahip olmaya çalışmaktadır. Bir boşlukta, yüzük elinden düştüğünde Keloğlan yüzüğü alır ve Kara ile birlikte hızla denizaltılarına kaçarlar; Vezir ve Kötülükler Kraliçesinin ekibi de peşlerinden. Son anda arkalarından kurtulur ve yüzeye çıkarlar, artık Vezir ve Cadı'nın dışında Kötülükler Kraliçesi'ni de düşman olarak kazanmışlardır.
Keloğlan Kargalar Padişahı 21:02
Keloğlan Kargalar Padişahı 402 izlenme - 6 yıl önce Keloğlan ve arkadaşları Bilgecan Dedenin evinin çevresinde vakit geçirirken üzerlerinden yüzlerce karga geçer. Kargalara tarlalara doğru gitmektedir. Keloğlan ve arkadaşları kargaların peşinden giderler. Kargalar tarlaları yağmalamaktadır. Köylüler engel olmazlar. Bilgecan Dede olanlara bir anlam veremez. Keloğlan ve Kara'yı kargaların peşinden adımopterle gönderir. Keloğlan ve Kara yakılmış, kesilmiş harap olmuş bir ormana gelirler. Kargalar adımoptere saldırır ancak Keloğlan ve Kara ormana inmeyi başarır. Ormanın en büyük ağacında büyük çok büyük bir karganın huzuruna çıkarlar. Kargaların efendisi olan bu karga konuşabilmektedir. Ormanlarının vezir ve adamları tarafından yakıldığını, ağaçların kesildiğini, köyün tarlalarını aç kalmamak için yağmalamak zorunda olduklarını anlatır. Kargalar Padişahı başka bir yere gidememektedir çünkü kanatları onu taşımamaktadır. Keloğlan bu sorunu çözer ve Kargalar padişahını Adımopterle başka bir ormana taşır. Şimdi sıra vezire bir ders vermeye gelmiştir. Keloğlan ve Kara kargalarla işbirliği yaparak bir plan hazırlarlar.
Keloğlan Çizmeli Tilki 20:05
Keloğlan Çizmeli Tilki 572 izlenme - 7 yıl önce Cadı ve Kara Vezir, Bilgecan ve Keloğlanı alt etmek için bir plan yaparlar. Cadı Bilgecan'dan güçlerini almak istemekte, Kara Vezir ise Keloğlan'ın peşindedir. İstediklerini elde etmek için kurnazlığı ile ün yapmış Çizmeli Tilki'yi kiralarlar. Çizmeli Tilki uzun çizmeleri olan pelerinli ve şapkalı bir tiptir. Bir asilzade edasındadır. Çizmeli Tilki aklıyla ve sihirbazlık numaralarıyla Keloğlanı alt edecek ve istediklerini alacaktır.. Son derece kibar ve zariftir. Kurnazlığı her halinden bellidir. Çizmeli Tilki önce Prenses'i kandırarak rehin alır. Bu sırada Balkız'ın kaybettiği aile yadigarı yüzüğü bulmaya çalışan Keloğlan da Çizmeli Tilkinin yalanlarına inanır ve tuzağa düşer. Çizmeli Keloğlanı ve Prensesi askerlere telim ettikten sonra Bilgecan'ın peşine düşer. Bu sırada Keloğlan askerlerden kurtulur. Balkız'da eskiden bir sihirbaz olan Amcasının yardımıyla yüzüğünü bulmuştur. Amca eskiden Çizmeli Tilkinin ustalığını yapmış ancak onun kötü huyunun farkına varınca onu kovmuş emekli bir sihirbazdır. Tıpkı Çizmeli Tilki gibi GİYİNMİŞTİR Çizmeleri ve şapkası benzerdir. SADECE PELERİNİ YOKTUR.. Keloğlan yüzüğün de yardımıyla Çizmeli Tilki'yi alt eder ve Bilgecan Dedeyi kurtarır.
Keloğlan Çizgi Filmi - Keloğlan Testiyi Kurtarıyor 19:52
Keloğlan Çizgi Filmi - Keloğlan Testiyi Kurtarıyor 430 izlenme - 7 yıl önce Arkadaşları, Keloğlan'ı maç yapmaya çağırırlar, yanlarında dere kenarında buldukları, göz alıcı parlaklıkta ki testide vardır. Keloğlan'ın annesi düşüp belini incitince, Keloğlan Balkız'la birlikte annesine ilaç almak için, Bilgecan Dede'nin yanına gider. Bilgecan Dede'den yıllardır kasabanın simgesi olan testinin çalındığını öğrenen Keloğlan, testiyi arkadaşlarının yanında gördüğünü hatırlar, testiyi almak için arkadaşlarının yanına gider. Testiyi çalıp sonrada dere kenarında unutan Uzun'la Kısa da testiyi almak için oradadır. Keloğlan, sarmaşıktan yaptığı kementle Uzun'la Kısa'yı etkisiz hale getirir ve testiyi kurtarır. Keloğlan Çizgi Filminin en sevilen bölümlerini Çocuk Kulübü'nde izleyebilirsiniz.
Keloğlan Görünmezlik İksiri 21:12
Keloğlan Görünmezlik İksiri 482 izlenme - 7 yıl önce Keloğlan, sihirbazlık yaparak bütün köyü kendine hayran bırakmak ister ama yaptığı numaralar işe yaramaz. Bilgecan Dede'nin görünmezlik iksiri yaptığını duyunca, bunu gösterisi için kullanmak ister, gizlice iksiri alır. Uzun'la Huysuz da iksirden haberdar olur ve Keloğlan'la aralarında görünmezlik iksiri için kıyasıya bir çekişme başlar. Keloğlan iksirin Uzun'la Huysuz'un eline düşüp, türlü tehlikelere yol açmasını engellemek için, iksiri başından aşağıya döküp görünmez olur, sonunda Bilgecan Dede'nin yanına gidip ondan iksiri izinsiz aldığı için af diler. Bilgecan Dede, Keloğlan'a sihirbazlık gösterisini yapması için görünmezlik iksirini verir. Keloğlan, Kirpi'yi yok ederek herkesi şaşırtmayı başarır
Keloğlan - Ay Taşı 21:22
Keloğlan - Ay Taşı 271 izlenme - 6 yıl önce Kara Vezir dünyanın sahibi olmak istediğini söyler Çirkin Cadıya. Çirkin Cadı ise Kara Vezire büyük bir sır verir. Bu sır o gece gökyüzünden gelecek bir güçtür ve bu güç sahip olana sonsuz enerji ile doğaüstü yeteneği sağlayacaktır. Bilgecan Dede bu taşın kötü ellere geçmesini engellemek için Keloğlan, Balkız, Kirpi, Sivri, Örgülü ve Kara'dan yardım ister. Keloğlan da bunun için plan yapar. Herkes sıra ile ormanda nöbet tutacaktır. Huysuz ve Uzun ormanda taşın gökyüzünden gelişini görürler. Nöbet tutan Keloğlan ve Balkız da taşı görürler. Çirkin Cadı Kara Vezir'e taşın hangi yana düşeceğini söyler. Kara Vezir taşa doğru giderken Kara Vezir'in yaklaştığını gören Keloğlan ve Balkız çalıların arasına saklanırlar. Keloğlan saklandığı yerde hapşurunca Kara Vezir'e yakalanırlar. Keloğlan ve Balkız ağaca bağlanmış durumdadırlar ve bu sırada gökyüzünden taş düşer. Keloğlan ve Balkız bağlandıkları yerden kurtulurlar ve Bilgecan dede ile karşılaşarak taşı almaya doğru koşarlar. Bu sırada Uzun'la karşılaşırlar. Uzun'un elinde Çirkin Cadı'nın ormanda unuttuğu sihirli sopası vardır. Keloğlan sopayı ele geçirir ve Kara Vezir ile Çirkin Cadıyı alt eder. Ay taşını kurtarırlar ve Bilgecan Dede taşı boynuna kolye yapar.
Keloğlan Kırık Ayna 20:07
Keloğlan Kırık Ayna 471 izlenme - 7 yıl önce Keloğlan sabah odasında uyandığında yanında tanımadığı küçük bir kız vardır. Kız Cadı tarafından esir alınan ailesini kurtarmak için Keloğlandan yardım ister. Keloğlan yolda rastaldıkları Balkız ve Karanın tüm uyarılarına karşı kıza yardım etmek ister. Kız onu kırık bir aynanın yanına götürür. Annesi ve Babası Cadı tarafından bu aynaya hapsedilmiştir. Keloğlan Bilgecan dede'den yardım istemeyi düşünür ancak kızın ısrarlarıyla aynaya girmeyi kabul eder. Bu sırada onları takip eden Balkız ve Kara olanları izlemektedir. Keloğlan Aynaya girdiğinde karanlık ve ıssız bir ormanda bulur kendini. Pamuk kızın annesi ve babasını aramaya başlar ancak kısa süre sonra karşısına Dobermanlar çıkar. Kovalamacanın ardından Keloğlan bir ağaca tırmanarak Dobermanlardan bir süreliğine kurtulmayı başarır. Bu sırada Aynanın önünde Pamuk Kızın yanında Cadı belirir. Cadı ile Pamuk Kızın konuşmalarından bunun Bilgecan dedeyi yakalamak için Cadının yaptığı bir plan olduğunu öğreniriz. Saf Keloğlanın Bilgecan Dededen güçlerini geri almak için koz olarak kullanmak istemektedir. Bunları öğrenen Balkız ve Kara Bilgecan dedeye olanları anlatırlar. Sivri ve Örgülü ile birlikte Keloğlanı nasıl kurtaracaklarını planlarlar...