Hoşgeldiniz!

kemalizm

Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi 02:03
Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi 28.190 izlenme - 9 yıl önce
Laiklik Hakkında 02:30
Laiklik Hakkında 620 izlenme - 4 ay önce 1990 yılında alçakça bir suikast sonucu hayâtını kaybeden kıymetli aydın Muammer Aksoy'un laiklik hakkındaki görüşleri.
Atatürk'ün Nutku (Ses Kaydı) Ne Mutlu Türküm Diyen 03:14
Atatürk'ün Nutku (Ses Kaydı) Ne Mutlu Türküm Diyen 13.781 izlenme - 10 yıl önce mustafa kemal atatürk'ün müthiş nutku kendi sesinden.. ne mutlu türküm dİyene!!!
Osman Pamukoğlu'nun Yiğit Bulut'u Susturması 01:46
Osman Pamukoğlu'nun Yiğit Bulut'u Susturması 1.740 izlenme - 3 yıl önce Yiğit Bulut'un Habertürk'deki 250 gr jöleli zamanları...Osman Pamukoğlu'nun karşısına Atatürk düşmanı bir herifi getirmiş...Tartışma yaptıracak güya kafasına göre...Osman Paşa hiç lafı eveleyip gevelemeden vermiş ayarı tabii...hepsi sus pus...tırs tırs... Yüksek ses çıkarmaksa mesele... Tayyip görsün işte...Yüksek ses böyle çıkar !
Ulusçuluk Nedir? - Ahmet Taner Kışlalı 05:14
Ulusçuluk Nedir? - Ahmet Taner Kışlalı 839 izlenme - 2 yıl önce 2000'li yılların başından beri bize unutturulmaya çalışılan bir kavram; Ulusçuluk. Bir bombalı saldırı sonucu hayatını kaybeden Ahmet Taner Kışlalı tarafından bu kavramın ne olduğunu hatırlıyoruz.
CHP Atatürkçü Değildir, Sosyal Demokrattır - Hasan İleri 14:38
CHP Atatürkçü Değildir, Sosyal Demokrattır - Hasan İleri 751 izlenme - 2 yıl önce Güncel bir program bölümünden alınma değil. 2012'ye ait. "Sosyal demokrasi diye bir görüş vardır, Atatürkçülük diye ayrı bir görüş vardır. Bugün Cumhuriyet Halk Partisi Kemalist değildir, sosyal demokrattır. Sosyal demokrasi, ulusalcılığı aşılması gereken bir kavram olarak görür! Mustafa Kemâl'in sosyal demokrasi söylemini ağzına aldığı tek belge vardır, 13 Mayıs 1925 tarihli "Sosyal Demokratları Yasaklama Kararnâmesi"dir! Mustafa Kemâl'in ideolojisinin neyi yetmiyor da sosyal demokrasiye gidiyorsunuz?"
Hz Muhammed Atatürkçüyüm Dese - İlyas Salman 00:42
Hz Muhammed Atatürkçüyüm Dese - İlyas Salman 1.536 izlenme - 3 yıl önce Türkiye'deki en büyük devrimci en büyük kemalist ve en büyük komedi ustası olan üstad İlyas Salman yine içtiği günlerden birinde Hz Muhammed(s.a.v.) Atatürkçüyüm dese diye uçuk bir varsayım yapıyor.
Kaldım Atatürk 03:15
Kaldım Atatürk 3.887 izlenme - 9 yıl önce emrah mahsuni’den mükemmel bir parça.vatan düşmanlarına ithaf olunur....
Kemalizm Emperyalistlerin Türkiye Şubesidir - Fatih Tezcan 02:54
Kemalizm Emperyalistlerin Türkiye Şubesidir - Fatih Tezcan 712 izlenme - 3 yıl önce Akit Gazetesi'ne verilen malum ilanın tartışıldığı programda, Fatih Tezcan'ın Atatürk'ün yaptığı devrimler hakkındaki ibretlik(!) tespitlerini izliyoruz.
Uğur Mumcu - Hangi İktidar Din Sömürüsüne Dayanmış? 09:43
Uğur Mumcu - Hangi İktidar Din Sömürüsüne Dayanmış? 806 izlenme - 3 yıl önce Şehit Gazeteci Uğur Mumcu'nun ileri görüşlü konuşması. Not: Köy Enstitüleri, dönemin Milli Eğitim Bakanı Hasan Âli Yücel tarafından hayata geçirilen devrim projesidir. Proje ile köy gençlerine eğitim vermiştir ve köylü gençler gözünü açmış, aydınlanmış ve ağalara-şeyhlere baş kaldırmışlardır. Kısa hali için; http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/47712/turk-vatandasi-kimdir
Harf Devrimi ve Kemalizm Gerçekleri - Derin Tarih 35:01
Harf Devrimi ve Kemalizm Gerçekleri - Derin Tarih 975 izlenme - 3 yıl önce İnternet Adresimiz http://www.fetihtv.com/ Facebook :https://www.facebook.com/fetihtvresmi Twitter: https://twitter.com/FetihTv İnternet Adresimiz http://www.fetihtv.com/ Facebook :https://www.facebook.com/fetihtvresmi Twitter: https://twitter.com/FetihTv İnternet Adresimiz http://www.fetihtv.com/ Facebook :https://www.facebook.com/fetihtvresmi Twitter: https://twitter.com/FetihTv İnternet Adresimiz http://www.fetihtv.com/ Facebook :https://www.facebook.com/fetihtvresmi Twitter: https://twitter.com/FetihTv
Federe İslam Devleti - Lideri Cemaleddin Kaplan Anayasası Kuran Düzeni Şeriat 05:10
Federe İslam Devleti - Lideri Cemaleddin Kaplan Anayasası Kuran Düzeni Şeriat 1.523 izlenme - 3 yıl önce Cemaleddin Kaplan Hocaefendi Hazretlerinin önderliğinde kuralan ve tüm islam alemini tek bir çatı altında toplamayı amaçlayan güzide bir devlet Federe İslam Devleti. Yıllarca darbe düzeniyle kamu kuruluşlarında sakallarını kesmek zorunda kalmış dışlanmış çalışma saatlerinde namaz kılamamış müslümanların yıllarca üniversitelere türbanıyla girememiş namuslu kadınların isyanıdır bu devlet.
Dünyanın En Güçlü Devleti - Federe İslam Devleti 01:59
Dünyanın En Güçlü Devleti - Federe İslam Devleti 1.167 izlenme - 3 yıl önce Cemalleddin Kaplan hocaefendi hazretlerinin lideri olduğu ve bütün müslüman alemini tek bir çatı altında toplamayı amaçlayan Federe İslam Devleti bir diğer adıyla Anadolu İslam Devleti'nin temelinin atılışını gururla ve mutlulukla izliyoruz
Aziz Nesin - Başörtüsü Örten Kızlara Hak Veriyorum 01:22
Aziz Nesin - Başörtüsü Örten Kızlara Hak Veriyorum 1.070 izlenme - 3 yıl önce Objektif akıl+Hoşgörülü kalp=Ortak rüyamız Aziz Nesin ve daha birçokları anlaşılamadı. Birbirimizi dinlemedik. Çünkü hiç susmadık ki karşımızdaki konuşsun. Ve nice emekler, nice güzellikler hebâ oldu gitti. Boşu boşuna vakit kaybına uğradı canım ülkem. Bir zamanlar dünyayı adaletle yöneten halkımızı ümitle bekleyen Afrikalı, Ortaasyalı, Balkanlı ve Güney Amerikalı "bir başka bahara!" demek zorunda kaldı... Ben böyle bir hisse çıkarttım bu güzel insandan...
Asıl Susan Kaybeder 04:31
Asıl Susan Kaybeder 1.459 izlenme - 8 yıl önce (Şarkıyı Yazan ve Söyleyen: U.L.a.Ş) (Müzik: OĞUZHAN HAZAR ARTIŞ) (Şiiri Yazan ve Okuyan: UTKU ERİŞİK) Süre: 4:31
atatürk 09:32
atatürk 2.522 izlenme - 10 yıl önce atatürk'ün hayatı (kronolojik)
Atatürk Anısına 04:45
Atatürk Anısına 850 izlenme - 9 yıl önce atatürk ve kemalizm adına bir video.
Gerçek Milliyetçi, Gerçek Sosyalist 02:22
Gerçek Milliyetçi, Gerçek Sosyalist 443 izlenme - 3 yıl önce Milliyetçilik nedir sosyalist kimdir gibi kavramlara girmeden önce izlenmesi gereken geçmişde yanan canımızın kısa bir anlatım. Ders niteliğindedir. Tüm vatanseverlere selam olsun.
Kemalizm Nedir? - Sokak Röportajı 01:41
Kemalizm Nedir? - Sokak Röportajı 431 izlenme - 4 yıl önce Kemalizm Nedir? - Sokak Röportajı
Kemalist Rejim Kafirdir - Cemalledin Kaplan Hoca Hazretleri 01:21
Kemalist Rejim Kafirdir - Cemalledin Kaplan Hoca Hazretleri 733 izlenme - 3 yıl önce Federe İslam Devleti'nin lideri yüceler yücesi mubarek Cemaleddin Kaplan hocaefendi hazretleri kemalist rejim hakkındaki görüşlerini dile getiriyor.
Kurtuluş 1996 03:00
Kurtuluş 1996 646 izlenme - 8 yıl önce kurtuluş filmi
Timurtaş Hocadan Konuşmanın Metodu 02:49
Timurtaş Hocadan Konuşmanın Metodu 243 izlenme - 2 yıl önce
 Kemalizm Emperyalistlerin Türkiye Şubesidir - Fatih Tezcan 02:54
Kemalizm Emperyalistlerin Türkiye Şubesidir - Fatih Tezcan 223 izlenme - 4 yıl önce Akit Gazetesi'ne verilen malum ilanın tartışıldığı programda, Fatih Tezcan'ın Atatürk'ün yaptığı devrimler hakkındaki ibretlik(!) tespitlerini izliyoruz.
Kemalistler Gelin Kapışalım - Cemaleddin Kaplan Hocaefendi Hazretleri 02:29
Kemalistler Gelin Kapışalım - Cemaleddin Kaplan Hocaefendi Hazretleri 493 izlenme - 3 yıl önce Federe İslam Devleti'nin lideri yüceler yücesi Cemaleddin Kaplan hocaefendi hazretlerinin Kemalistlere yaptığı çağrı. Federe İslam Devleti'ni bilmeyen cahil kesim için; http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/131172/federe-islam-devleti-lideri-cemaleddin-kaplan-anayasasi-kuran-duzeni-seriat
Sancaktar Dergisi Manifestosu - Olmasaydı da Olurduk! 04:12
Sancaktar Dergisi Manifestosu - Olmasaydı da Olurduk! 295 izlenme - 3 yıl önce Geçtiğimiz saatlerde Akit Gazetesi'ne verdiği "Olmasaydı da Olurduk" ilanı ile dikkatleri üzerine çeken derginin Youtube'a yükledikleri manifestosu.
50. Yıl Marşı 03:28
50. Yıl Marşı 193 izlenme - 3 yıl önce 1973 yılında Bekir Sıtkı Erdoğan'ın yazıp Necil Kazım Akses'in bestelediği bu marşımızı sitede göremeyince dayanamadım ekledim. Müjdeler var yurdumun toprağına taşına. Erdi Cumhuriyetim elli şeref yaşına. Bu rüzgârla şahlanmış dalga dalga bayrağım. Başka bir tuğ yaraşmaz Türk'ün özgür başına. Cumhuriyet, özgürlük, insanca varlık yolu. Atatürk'ün çizdiği çağdaş uygarlık yolu. Yıllan bir çığ gibi aşarak hafta hafta Koşuyoruz durmadan kadın - erkek bir safta... Elimizde meşale, ilke Atatürk, Işıklarla donattık ülkeyi her tarafta... Cumhuriyet, özgürlük, insanca varlık yolu, Atatürk'ün çizdiği çağdaş uygarlık yolu. Aynı kandan feyz alır bunca toprak, bunca taş. Kılıç tutan bilekler, verdi sabanla savaş. Tekniğin dev nabzında her adım, her dakika, Çarklarda aynı tempo, yüreklerde aynı marş. Cumhuriyet, özgürlük, insanca varlık yolu, Atatürk'ün çizdiği çağdaş uygarlık yolu. Biz yürekten bağlıyız elli yıldır bu yola. "Yurtta barış" ilk hedef. "Cihanda sulh" parola. Koparamaz hiçbir güç bizi millî birlikten, Ata'mızın izinde koşuyoruz kol kola... Cumhuriyet, özgürlük, insanca varlık yolu, Atatürk'ün çizdiği çağdaş uygarlık yolu. Yaşasın hür ulusum, soylu gencim, benliğim, Yaşasın şanlı ordum, sarsılmaz güvenliğim. Ersin elli yıllarım nice mutlu çağlara. Örnek olsun cihana devletim, düzenliğim. Cumhuriyet, özgürlük, insanca varlık yolu, Atatürk'ün çizdiği çağdaş uygarlık yolu.
Kemalizm Nedir? 01:42
Kemalizm Nedir? 132 izlenme - 3 yıl önce Faris Üzel adlı arkadaşımızın yapmış olduğu video Kulaktan dolma bilgilerle hareket eden körleşmiş insanlar için çekilmiş video diyede not etmiş.
Kemalizm Türkiye'deki Tüm Kötülüğün Kaynağıdır 00:54
Kemalizm Türkiye'deki Tüm Kötülüğün Kaynağıdır 77 izlenme - 2 yıl önce Müslüm Gündüz'ün hayatı Aczmendi Lideri olarak kamuoyunda uzun bir süre gündemde kalan Müslüm Gündüz Elazığ Akşam Sanat Okulu mezunudur. Müslüm Gündüz'ün liderliğini yaptığı Kendine özgü giyim tarzı olan, 1985 yılında Elazığ'da kendi çevresinde bu kıyafetlerle din üzerine sohbet toplantılar yaptığı Aczmendi tarikatıdır.
Meltem Aydın Evet Atatürk Suçludur 05:07
Meltem Aydın Evet Atatürk Suçludur 220 izlenme - 3 yıl önce Biz, asıl suçluyu bir kenara bırakıp suçsuzlarla uğraşıyoruz! Evet... Bugünkü ortamın tek suçlusu Atatürk'tür!.. Eğer bugün 70 milyon insanımız, Batı Trakya'daki Türkün durumunda değilse, bunun suçlusu odur! Eğer 1923'te, kişi başına düşen ulusal geliri 70 dolar olan bir toplum, şimdi 2700 dolara ulaşmışsa; bunun suçlusu odur! Eğer 1929 - 39 yılları arasında, bütün dünyada sanayi üretimi yüzde 19 artarken, Türkiye'de yüzde 96 artmışsa; bunun suçlusu odur! Eğer Türk işçisi, Batı'daki gibi, çocuk yaşta yeraltında günde 14 - 16 saat çalıştığı dönemler yaşamamışsa; bir oy hakkı için bile, Fransız işçisi gibi, 59 yıl kanlı bir savaşın vermek zorunda kalmamışsa; bunun suçlusu odur! Eğer Türk kadını; yasal olarak erkeğine eşitse; "köle" değilse, seçme ve seçilme hakkını, Fransız kadınından bile önce elde etmişse; kadınlar bugün Türkiye'de vali, bakan, başbakan bile olabiliyorsa; bunun suçlusu odur! Eğer 1923'te Darülfünun'daki öğrenci sayısı 2100 olan bir Türkiye'de, bugün yüzbinlerce genç üniversitelerde okuyorsa; bunun suçlusu odur! Eğer açık havadaki klasik müzik konserlerini onbinlerce genç izliyorsa; bunun suçlusu odur! Eğer şeyhülislamlar "fetva" verip Kuran'ın Türkçe basımını engelliyorsa; ezanlar düşman bayraklarının gölgesinde okunmuyorasa; bunun suçlusu odur! Eğer bugün, Köy Enstitülü binlerce köylü çocuğu,kültür yaşamımıza damgalarını vurabiliyorsa; bunun suçlusu odur! Eğer 1923'lerde Ortaçağ karanlığında yaşayan bir toplum, bugün 21. yüzyılın aydınlığında bir ölçüde yaşayabilmişse; bunun suçlusu elbette ki odur! * * * Atatürk'ün suçları saymakla bitmez. Bir zamanlar kralların, şahların, cumhurbaşkanlarının, başbakanların Ankara'yı ziyaret için kuyruk olmalarının sorumluluğu da Atatürk'e aittir... Baskı rejimlerinden kaçan yüzbinlerce Batılı bilim adamının bir zamanlar Kemalist Türkiye'yi seçmesinin sorumluluğu da... Faşist Mussolini'nin bile Türkiye'yi "Avrupalı" saymasının günahı da... Ama suçlunun suçlarının iyi anlaşılabilmesi için, suçsuzların suçsuzluklarının da unutulmaması gerekir. Sokaktaki adamın bile "miras hakkı"na dokunulmaz iken... Atatürk'ün vasiyetini çiğneyerek, Türk Dil ve Tarih Kurumlarını devletleştiren, Atatürk'ün miras gelirlerini, devletin aldığı memurlara dağıtan "beş general" suçsuzdur! "Ben Atatürkçüyüm ve laikim" diyerek, din derslerinin zorunlu olması hükmünü anayasaya koydurtan, Alevi'nin, Hristiyan'ın, Yahudi'nin, "Sünni inancı"nı öğrenmesini zorunlu hale getiren, Marmaris'teki emekli adam suçsuzdur! Köy Enstitülerini kapatırken imam-hatip liseleri açanlar... Laik liselerde eğitim görenlerin sayısı son 20 yılda 3 kat artarken, imam-hatip okullarını bitirenlerin sayısının 14 kat artmasını sağlayanlar... Menderes'ten, Demirel'e, Özal'dan Yılmaz'a, tüm "Atatürkçü laik" başbakanlar suçsuzdur! Milli Eğitim Bakanlığı'nı şeriat yanlılarının işgaline terk edenler... Sağlık ve Tarım Bakanlıklarını şeriatçılara peşkeş çekenler... İçişleri Bakanlığı'nın yapısını bozup valilerin, kaymakamların, emniyet müdürlerinin şeriatçı olması için kollarını sıvayanlar... Hepsi, hepsi suçsuzdur! Asıl suç, Harp Okulu'nu şeriatçılara açmamakta direnen Kemalistlerdir!.. Sokaktaki adama küfreden suçludur; ama Atatürk'e küfreden suçsuzdur!.. * * * Erbakanlar, Mezarcılar, Dicleler... Holding solcuları, numaracı cumhuriyetçi liboşlar... Şeriatçı, Kürt ırkçıları... Hepsi de haklılar! Onların ayaklarının altına halıları kim döşedi? 1950'den beri bu ülkeyi yönetenler değil mi?... A.Taner KIŞLALI - Cumhuriyet, 2 Mart 1994 ( Kemalizm Laiklik ve Demokrasi )
Fenerbahçe Taraftarı & Mustafa Kemal'in Askerleriyiz 02:07
Fenerbahçe Taraftarı & Mustafa Kemal'in Askerleriyiz 210 izlenme - 3 yıl önce Fenerbahçe kendi evinde ağırladığı Elazığspor'u 4-0 mağlup etti. Fenerbahçe'nin farklı galibiyetinin yanı sıra maçın 34'üncü dakikasında maça damgasını vuran bir diğer olay daha yaşandı. Maçın 34. dakikasında Fenerbahçe tribünleri "Her yer Taksim, her yer direniş" ve "Sık bakalım, sık bakalım..." tezahüratlarıyla inledi. Yayıncı kuruluş sesi kısarken, Fenerbahçe'nin iktidar yanlısı bir diğer taraftar grubu Genç Fenerbahçeliler (GFB) ise slogan atan 'Sol Açık Fenerbahche' grubuna saldırdı. Slogan atan "'Sol Açık" taraftar grubuna saldırı stattan yoğun tepki alırken, 'Her yer Taksim, her yer direniş ' sesleri daha da yükseldi.