Hoşgeldiniz!

kemirgen

Ele Hallenen Abazan Mahluk 00:15
Ele Hallenen Abazan Mahluk 3.345 izlenme - 2 ay önce Her ne kadar başlık 31cilere selam çakıyor gibi görünse de videoda konusu edilen mahluk iri bir kemirgen(zannediyorum). Dostça bir yumruk selamını bile "bana verecek" mesajı olarak algılamış ve videonun bile sesini soluğunu kesmiş. Türü hakkında kesin bir kaynak bulamadım. Küçük bir kapibaraya benziyor. Taksonumideki doğru yerini bulan bir üye olur ve yorumlarda bizi bilgilendirir diye umuyorum.
Mısır Yiyen Tatlı Hamster 00:42
Mısır Yiyen Tatlı Hamster 376 izlenme - 3 yıl önce Kocaman Mısır Koçanını Kemiren Minicik Hamster
Otuz Üç Evcil hayvan Sahibi Olmak (Kedi İçermez) 16:04
Otuz Üç Evcil hayvan Sahibi Olmak (Kedi İçermez) 92 izlenme - 1 yıl önce Hanım kızımız bize ekseriyetini sürüngen ve kemirgenlerin oluşturduğu evcil hayvanlarını tanıtıyor; okadar hayvan içinde kedi olmaması şaşırtıcı..
Uluyan Fare 00:36
Uluyan Fare 104 izlenme - 1 yıl önce Çekirge faresi olarak da bilinen "Onychomys" cinsi farelerin çok ilginç bir özelliği vardır: Kuzey Amerika'nın çöllerinde adeta bir kurt gibi ulurlar. Tiz ama net sesleri kilometrelerce öteden duyulabilir. Bu uluma sayesinde, alanını vahşi avcılara karşı korur. Bu canlılar evrimsel süreçte son derece dayanıklı olabilecek şekilde özelleşmişlerdir; zira çok sayıda avcısı vardır. Çok sayıda farklı zehre karşı diençlidirler. Oldukça yalnız takılırlar. Tek yaşamadıkları nadir zamanlarda sadece çiftleşecekleri eşleriyle birlikte yaşarlar. Alanlarına çok düşkündürler ve ne pahasına olursa olsun korumaya çalışırlar. Bu da, kurtlarla olan benzerliklerini arttırmaktadır. Ancak tabii ki kurtlarla pek yakın akraba sayılmazlar. İkisi de memeli olsa da, kurtlar ile bu farelerin son ortak atası 94 milyon yıl kadar önce yaşamıştır. Dolayısıyla bu benzer davranışlar, bağımsız soy hatlarında benzer özelliklerin ortaya çıkmasını sağlayan "yakınsak evrim"in bir örneğidir.
kemirgen kontrol hizmeti 02:24
kemirgen kontrol hizmeti 116 izlenme - 6 yıl önce mouse & master haşere kontrol hizmetleri personeli kemirgen kontrol hizmeti verirken.
daffy 01:40
daffy 71 izlenme - 6 yıl önce daffy üzüm 4
daffy 01:50
daffy 60 izlenme - 6 yıl önce daffy üzüm 2
daffy 02:51
daffy 46 izlenme - 6 yıl önce daffy ve üzüm 1
daffy 01:56
daffy 44 izlenme - 6 yıl önce daffy üzüm 3