Hoşgeldiniz!

kenevir

Kenevir Rahibeleri 01:41
Kenevir Rahibeleri 3.951 izlenme - 4 ay önce ABD’de kendilerini “Vadinin Rahibeleri” olarak tanımlayan bir grup kadın kenevir ürünleriyle yılda 750 bin dolar ciro yapıyor. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/exixiz kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Uyuşturucu 03:27
Uyuşturucu 8.453 izlenme - 7 yıl önce
Geçmişten Bu Güne Kenevire Dair Her Şey: Nedir? Ne İşe Yarar? Neden Yasaktır? 08:54
Geçmişten Bu Güne Kenevire Dair Her Şey: Nedir? Ne İşe Yarar? Neden Yasaktır? 216 izlenme - 1 yıl önce Dünyanın çeşitli ülkelerinin çeşitli bölgelerinde tüketimi ve satışı çeşitli ölçülerde serbest olan kenevirin ekimi ve tüketimi Türkiye'de yasaktır ve uyuşturucu sınıfından sayılır. Dünya çapında esrar olarak yoğun bir şekilde tüketilse de aynı zamanda çok da kötü bir şöhreti vardır. İngiltere'de "The Lancet" medikal dergisinin yayınladığı bir araştırmaya göre tütün ve alkol ürünlerinden daha az zararlı olan bu bitkinin, keyif verme ve sarhoş etme dışında yüzlerce yararı ve kullanım alanı da vardır. İşte bu farklı kullanım alanları ve tüm bunlara rağmen neden yasak olduğuna dair 24 maddelik içeriğimiz...
Nursel'in Mutfağı - Kenevir Helvası Tarifi 09:45
Nursel'in Mutfağı - Kenevir Helvası Tarifi 309 izlenme - 2 yıl önce Nursel Ergin’in sunumuyla hazırlanan Nursel’in Mutfağı, Show TV ekranlarında hafta içi her gün izleyicilerle bluşuyor. Yapımcılığını Postmodern Film Production’ın üstlendiği Nursel’in Mutfağı, Türkiye’nin her yerinden lezzetleri ve bilinmeyen tatları ekranları başındaki seyircilerle paylaşıyor.
Weed - Ot - CNN Özel Haberi (Türkçe Altyazı) 43:31
Weed - Ot - CNN Özel Haberi (Türkçe Altyazı) 382 izlenme - 2 yıl önce CNN in Weed 'Ot' adlı özel haberi. Kenevirin tıp alanında kullanımı ve sağlık üzerindeki etkilerinin derlendiği belgesel tadındaki haberi siz çok kıymetli alkışlarla yaşıyorum üyeleriyle paylaşmak istedim. Dikkat: kenevirin kullanılması tıbbi alanlar dışında ülkemizde de yasaktır
Kenevir Yağı Kansere Çare Olabilir mi? 02:13
Kenevir Yağı Kansere Çare Olabilir mi? 331 izlenme - 2 yıl önce Kenevirin tıbbi faydaları yüzyıllardır tartışılır. Sakinleştirici ve ağrı kesici etkilerinin yanında kanser gibi ciddi hastalıkların tedavisinde de olumlu rolü olduğu, iddialardan biri. Kenevir yağı ile kanseri yendiğini söyleyenler olsa da doktorlar daha ciddi araştırmalar gerektiğini söylüyor. Alastair Leithead'in ABD'de tıbbi amaçlı esrar kullanımının serbest olduğu California'dan haberi...
Mutta 569 Kök Hint Keneviri Ele Geçirildi 00:48
Mutta 569 Kök Hint Keneviri Ele Geçirildi 478 izlenme - 4 yıl önce Mut'ta 569 Kök Hint Keneviri Ele Geçirildi
43 Bin Kök Hint Keneviri Ele Geçirildi - Hatay 02:27
43 Bin Kök Hint Keneviri Ele Geçirildi - Hatay 299 izlenme - 3 yıl önce 43 Bin Kök Hint Keneviri Ele Geçirildi - Hatay
Seradan 66 Kilo Esrar ve 348 Kök Kenevir Çıktı 03:22
Seradan 66 Kilo Esrar ve 348 Kök Kenevir Çıktı 17 izlenme - 2 ay önce Seradan 66 kilo esrar ve 348 kök kenevir çıktı BURDUR - Burdur İl Jandarma Komutanlığı tarafından çeltikçi ilçesi Bağsaray köyünde düzenlenen operasyonda Kumyer mevkiisinde bulunan bir serada 66 kilo 514 gram esrar ve serada yetiştirilmiş 348 kök kenevir bitkisi ele geçirildi.
Apartman Dairesine 223 Kök Hint Kenevir Ekmiş 01:38
Apartman Dairesine 223 Kök Hint Kenevir Ekmiş 21 izlenme - 3 ay önce Apartman dairesine 223 kök hint kenevir ekmiş Kurdukları düzenekle daire içinde esrar yetiştirdiler ANTALYA - Antalya Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin bir eve düzenlediği operasyonda 1 kilogram 80 gram daralı esrar ile 223 kök kenevir bitkisi ve...
Yasaklı bitki Kenevir hakkında şaşırtıcı bilgiler 03:12
Yasaklı bitki Kenevir hakkında şaşırtıcı bilgiler 13 izlenme - 3 ay önce Yasaklı bitki Kenevir hakkında şaşırtıcı bilgilerin konu alındığı kısa belgeselimiz.
Alman Yeşiller Partisi Eşbaşkanından Kenevirli Ice Bucket Challenge 00:35
Alman Yeşiller Partisi Eşbaşkanından Kenevirli Ice Bucket Challenge 116 izlenme - 3 yıl önce Alman Yeşiller Partisi eşbaşkanı Cem Özdemir'in internete koyduğu ALS'ye farkındalık yaratmak amaçlı Ice Bucket Challenge videosu olay yaratmış efendim. Videoda hemen yanıbaşında duran uyuşturucu olan kenevir bitkisi görülüyor. Haberin internette yayılması sonrası Özdemir'e ulaşan "Westdeutschen Allgemeinen Zeitung" muhabirlerinin sorusuna, "Evet, o videoda gördüğün kenevirdi." cevabını veren Özdemir'e göre, 18 yaşını doldurmuş her birey içmek istediği keneviri yetiştirme hakkına da sahip olabilmeli. Konuyla ilgili basının sorularını yanıtlayan Berlin polisi, kenevir yetiştirmenin suç kapsamını girdiği ve konuyu araştıracakları açıklamasını yaptı. Videoda görülen bitkinin kenevir olduğu ve bitkinin Cem Özdemir'e ait olduğu kesinleşirse, Yeşiller Eşbaşkanı'nın ceza alması bekleniyor. * Kim bilir belkide partinin adı bu yüzden Yeşiller Partisi !
Yasaklanan Kenevir Hakkında 16 Çok İlginç Bilgi 02:22
Yasaklanan Kenevir Hakkında 16 Çok İlginç Bilgi 10 izlenme - 4 ay önce Dünyanın En Önemli Üretim Bitkisiyken Yasaklanan Kenevir Hakkında 16 Çok İlginç Bilgi.. 1. Bir dönümlük kenevir, 25 dönümlük orman kadar oksijen üretir. 2. Yine bir dönümlük kenevirden, 4 dönüm ağaça eş kağıt üretilebilir. 3. Kenevir tam 8 kez kağıda dönüştürülebilirken, ağaç 3 kez kağıda dönüştürebilir. 4. Kenevir 4 ayda yetişir, bir ağaç ise 20-50 yılda… 5. Kenevir, gerçek bir radyasyon temizleyicidir. 6. Kenevir dünyanın her yerinde yetiştirilebilir ve çok az suya ihtiyaç duyar. Ayrıca kendisini böceklerden koruyabildiği için tarım ilacına da ihtiyaç duymaz. 7. Kenevir ile yapılan tekstil ürünleri yaygınlaşırsa, tarım ilacı sektörü tamamen ortadan kalkabilir. 8. İlk kot pantolon, kenevirden yapılmıştır; hatta “kanvas” kelimesi kenevir ürünlerine verilen isimdir. 9. Kenevir, AİDS ve kanser tedavisinde kemoterapi ve radyasyon etkisini azaltma; romatizma, kalp, sara, astım, mide, uykusuzluk, psikoloji, omurga rahatsızlıkları gibi en az 250 hastalıkta kullanılmaktadır. 10. Kenevir tohumunun protein değeri çok yüksektir ve içindeki iki yağ asidi de doğada başka hiçbir yerde bulunmamaktadır. 11. Kenevirin üretimi soyadan bile daha ucuzdur. 12. Kenevirle beslenen hayvanlar, hormon takviyesine ihtiyaç duymaz. 13. Plastik ürünlerin tamamı, kenevirden üretilebilir ve kenevir plastiğinin doğaya dönüşmesi oldukça kolaydır. 14. Bir arabanın gövdesi kenevirden yapılırsa, dayanıklılığı çelikten tam 10 kat fazla olur. 15. Binaların yalıtımı için de kullanılabilir; dayanıklı, ucuz ve esnektir. 16. Kenevirle yapılan sabunlar ve kozmetik ürünler, suyu kirletmez; yani tamamen doğa dostudur.
FETÖ'nün Kız Yurdunda Hint Keneviri Ele Geçirildi 02:47
FETÖ'nün Kız Yurdunda Hint Keneviri Ele Geçirildi 41 izlenme - 1 yıl önce Erzurum'un Pasinler ilçesinde, FETÖ bağlantılı olduğu için kapatılmasına karar verilen Özel Refia Hanım Kız Öğrenci Yurdu'nun bahçesinde 897 kök Hint keneviri ele geçirildi.
Bin 265 Kök Kenevire, Pitbull Bekçi 03:06
Bin 265 Kök Kenevire, Pitbull Bekçi 6 izlenme - 2 ay önce Bin 265 kök kenevire, pitbull bekçi Burdur'da pitbull cinsi köpeğin beklediği serada, bin 265 kök kenevir bitkisi ele geçirildiBURDUR - Burdur İl Jandarma Komutanlığı tarafından düzenlenen operasyonda, pitbull cinsi köpeğin bekçilik yaptığı seradan bin 265 kök kenevir bitkisi ele geçirildi.
Diyarbakır'da 465 Bin 719 Kök Kenevir Ele Geçirildi 00:34
Diyarbakır'da 465 Bin 719 Kök Kenevir Ele Geçirildi 3 izlenme - 1 ay önce Diyarbakır'da 465 bin 719 kök kenevir ele geçirildiDİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Kocaköy ilçesi kırsalında istihbarat üzerine düzenlenen operasyonda 465 bin 719 kök kenevir ve 6 kilogram kubar esrar ele geçirilerek, 10 şüpheli gözaltına alındı.
Saksılara ve Bahçeye Ekili Halde 115 Kök Kenevir Ele Geçirildi 03:36
Saksılara ve Bahçeye Ekili Halde 115 Kök Kenevir Ele Geçirildi 4 izlenme - 2 ay önce Saksılara ve bahçeye ekili halde 115 kök kenevir ele geçirildiADANA - Adana'da bir evin damındaki saksılarda ve bahçede ekili 115 kök Hint keneviri bitkisi ele geçirildi.