Hoşgeldiniz!

kilisesi

Kilisede Kör Gözleri Açma Ayini 04:39
Kilisede Kör Gözleri Açma Ayini 10.437 izlenme - 8 ay önce İstanbul Nehir Kilisesi'nde Pastör Güçlü Erman görme engelli oldukları iddia edilen insanların gözlerini açıyor(?).
Kilisede İlahi Dinletisi 03:51
Kilisede İlahi Dinletisi 1.510 izlenme - 2 ay önce Ortaköy Ermeni Kilisesi'nde gerçekleşen ilahi dinletisi ile dinler arası hoşgörünün ne kadar önemli olduğu bir kez daha ispatlandı.
Hristiyanlar Neden Kuran'ın Tanrı Kelamı Olduğuna İnanmaz? 09:39
Hristiyanlar Neden Kuran'ın Tanrı Kelamı Olduğuna İnanmaz? 3.663 izlenme - 1 yıl önce Girne Kilisesi'nin pastörü Kemal Başaran, bu soruya, Kuran ile Kitab-ı Mukaddes'i kıyas ederek yanıt veriyor.
Alman İmparatoru II.Wilhelm'ı Karşılayan Mehter Takımı 01:26
Alman İmparatoru II.Wilhelm'ı Karşılayan Mehter Takımı 1.732 izlenme - 9 ay önce Mehteran, 1914 yılında tekrar kurulmuş ve Aya İrini Kilisesi'nde ki Askeri Müze emrinde görev yapmıştır.Bu görüntülerde ise Alman İmparatoru II.Wilhelm'ı karşılarken 1917 yılında çekilmiştir.
Yeni Zelanda Tekapo Gölü ve Good Shepherd Kilisesi 06:50
Yeni Zelanda Tekapo Gölü ve Good Shepherd Kilisesi 907 izlenme - 6 ay önce Tekrar merhaba arkadaşlar, bu sefer Yeni Zelanda'nın yine Güney Adası'ndaki Tekapo Gölü ve yanındaki Good Shepherd Kilisesi'ne yaptığım gezinin videosunu paylaşıyorum. Tekapo Gölü'nün özelliği renginin koyu turkuaz rengi olması ve bölgenin 'uluslararası karanlık gökyüzü rezervi' ünvanına sahip olması. Yani gece vakti gökyüzüne baktığınızda samanyolunu çok rahat bir şekilde görebiliyorsunuz. Google dan resimlere bir göz atabilirsiniz.
Erzincan/ Tercanabrenk Vank Kilisesi Saklı Tarih 02:01
Erzincan/ Tercanabrenk Vank Kilisesi Saklı Tarih 1.660 izlenme - 7 yıl önce erzincan tercan ilcesinde abrenk şimdiki ismiyle üçpınar köyünde bulunan saklı tarih vank kilisesi görülmeyedeğer bir yer ama hali içler acısısı sahip cıkılmazsa yok olmak üzere
Anneliese Michel - Şeytan Çıkarma Ses Kaydı! (Çocuklar İçin Uygun Değildir) 03:31
Anneliese Michel - Şeytan Çıkarma Ses Kaydı! (Çocuklar İçin Uygun Değildir) 789 izlenme - 2 yıl önce Sitedaşlar çocuklar için uygun değil yazdım çünkü etkilenebilme ihtimalleri yüksek lütfen dikkate alalım.Gelelim ses kaydına ses kaydı Anneliese Michel'e ait.Hayatı daha sonra The Exorcism of Emily Rose filmine konu olmuştur. Kendisi hastalandıktan sonra doktorlar tanı ve tedaviyi başaramazlar ve en son içine şeytan girdiği şüphesiyle Katolik Kilise'si tarafından şeytan çıkarma izni verilir. Bu seanslarının hepsinin ses kaydı alınır. Garip sesler çıkaran ve günden güne durumu daha da kötüleşen Michel en sonunda hayatını kaybeder. Şeytan Çıkarma uygulayan din görevlilerine ölüme sebebiyetten dava açılır. Orjinali Almanca olan diyaloğun sonlarına doğru şu konuşmaları duyacaksınız :(İngilizce çevirisi) Rahipler:Oh Great God… (2:36 Burada Anneliese çatallaşan ve boğazını yırtarak çıkan sesten kurtulmuş ve normal sesiyle konuşmaya başlamıştır) Anneliese:Oh, yes… Rahipler:So are you happy? Anneliese:Yes, I feel completely different. Rahipler:We are begging You, we are begging You, God Almighty for bad spirits to have no more power over Anneliese’s body. Anneliese:I’m completely free now…completely free. It’s so wonderful…completely free.
Restorasyonu Tamamlanan Aya Yorgi Drone ile Görüntülendi 01:18
Restorasyonu Tamamlanan Aya Yorgi Drone ile Görüntülendi 17 izlenme - 4 hafta önce Tarihi Rum Ortodoks Kilisesi Aya Yorgi’nin 4 milyon TL harcanarak 3 yılda yapılan restorasyon çalışmaları sona erdi. 3 yıl aradan sonra yarın yapılacak ayinle ibadete açılacak olan tarihi kilisenin son hali havadan görüntülendi.
Sent Antuan Kilisesi 04:10
Sent Antuan Kilisesi 1.009 izlenme - 9 yıl önce sent antuan kilisesi tanıtımı.
Nazi Avcilari Paul Touvier 43:10
Nazi Avcilari Paul Touvier 65 izlenme - 8 ay önce Belgesel serimizin bu bölümünde bu sefer Nazi işbirlikçisi bir Fransız vatan haini Paul Touvier'in yakalanışını öğreniyoruz.
Aziz Paul Kilisesi (St Paul's Church) 04:00
Aziz Paul Kilisesi (St Paul's Church) 8 izlenme - 4 hafta önce Aziz Paul Kilisesi (St Paul's Church) Kentin güneyinde Cami-i Nur semtinde bulunan bu yapı, Tarsus'ta St.Paul adına inşa edilen tek kilisedir. Yapım tarihi kesin olmamakla birlikte 18. yüzyıl son çeyreğinde ve doğu batı yönünde,üç sahınlı olarak inşa edilmiştir. Esas girişi batıdaki revaklı bölümden sağlanmaktadır. Oldukça sade bir mimari tarzı yansıtırken,iç süslemelerinde belkide yerli bir kaç ressamın boyadığı resimler yer almaktadır. Tavanda Hz İsa,Yohanna,Malta luca ve Marcos'un freskleri ve tavanın merkezinde "İlahi Göz" yer almaktadır. Apsisin üzerinde bulunan daire şeklindeki ışıkların her iki yanında ise melekler tasvir edilmiştir.
Demre Kale Antalya St Nikolaos Kilisesi 03:54
Demre Kale Antalya St Nikolaos Kilisesi 412 izlenme - 7 yıl önce
Türk Hristiyan Birligi Kilisesi 08:33
Türk Hristiyan Birligi Kilisesi 225 izlenme - 4 yıl önce Türk Hristiyan Birligi Kilisesi
Tatlarin 01:14
Tatlarin 357 izlenme - 9 yıl önce kale
Jordi Savall - Üsküdara'a Giderken (Katibim) 10:41
Jordi Savall - Üsküdara'a Giderken (Katibim) 190 izlenme - 2 yıl önce 2012 yılında Kopenhag'da bulunan Trinitatis Kilise'sinden yükselen, muhteşem bir İstanbul türküsü. Katibim türküsünün kaynağı olarak 12. yüzyılda Endülüs Yahudilerinin yani sefaradların zamanından bugünlere gelmiş bir şarkı (Sacred Shabbat) olduğundan bahsedilir. Kimileri ise Kırım harbi sırasında Üsküdar'da konaklayan askerlerin söylediği bir halk şarkısı olarak bilir. Bazen 19. yüzyıl Üsküdar'ında Katip Aziz Bey olarak çıkar, kafesli pencerelerinde onu görmek için yarışan genç kızların, sevdalıların şarkısıdır. Balkanlar aslında hep bir ağızdan söyler bu türküyü. Yunalılar 'Apo tin Athine' (Atina’dan Pire’ye) diye haykırır, Sırplar 'Ruse kose curo imas' (Sarı saçların var, kız), Bulgarlar 'Jassen messetz wetsch isgrijawa' (işte apaçık bir ay doğuyor) diyerek müziğin ruhunu, insanlığın varoluşundan bu yana süregelen tek ortak dilini yansıtırlar dünyaya. Öyle bir yerdedir ki bu müzik, birbirine yabancı olan insanlar, kendi dillerinde eşlik ederler ama tek başlarına sahiplenmesini de çok iyi bilirler. Neyse, kulakların pasını silen icraatta ortalarda başlayan (3:58) zarif soprano ses Jordi Savall'in 2011 yılında vefat eden eşi Montserrat Figueras isimli bir meleğe aittir. Jordi Savall - viola da gamba Lior Elmaleh - vokal Nedyalko Nedyalkov - kaval Haig Sarikouyoumdjian - düdük Driss el Maloumi - ud Hakan Güngör -kanun Dimitri Psonis - santur Pedro Estevan - perküsyon
Sahibinden Satılık Kilise 01:30
Sahibinden Satılık Kilise 210 izlenme - 3 yıl önce Kayseri'nin Melikgazi ilçesindeki tarihi Rum kilisesi, sahibi tarafından 2 bin metrekare arsasıyla 450 bin euro'ya satışa çıkarıldı
On İki Havariler Kilisesi (Kümbet Camii), Kars 00:40
On İki Havariler Kilisesi (Kümbet Camii), Kars 308 izlenme - 9 yıl önce
36 - Fikri Demir - Anamur yolları (Anonim) 03:48
36 - Fikri Demir - Anamur yolları (Anonim) 225 izlenme - 3 yıl önce *şarkı sözü*-1)*ANAMUR YOLLARI* Anamur Yolları Yar Yar,yar yar aman Kayrak Da Çakıllı A Canım.sürmelim ben yandım amman, bende Bir Yar Sevdim, Yar Yar,yar yar aman,HAYDİ HAYDİ ATLIDA GELİYOR. O YARİNDE CİLVELERİ DATLIDA GELİYOR .HAYDİ HAYDİ HAYDİ ATAMAZ OLDUM.ŞU MUTUNDA POYRAZINDAN YATAMAZ OLDUM. Uyar Da Akıllı A Canım.sürmelim ben yandım amman , Atlıda geliyor,atlıda gidiyor.HAYDİ HAYDİ ATLIDA GELİYOR. O YARİNDE CİLVELERİ DATLIDA GELİYOR .HAYDİ HAYDİ HAYDİ ATAMAZ OLDUM.ŞU MUTUNDA POYRAZINDAN YATAMAZ OLDUM. Anamur Üstüne Yar Yar,yar yar amman, Duman Da Bürüdü A Canım,sürmelim ben yandım amman, her kes Sevdiğini Yar Yar, aldı daYürüdü A Canım. Sürmelim ben yandım amman, Anamur Yolları Yar Yar, Dardır Da Geçilmez, A Canım.sürmelim ben yandım amman. Soğuktur Suları Yar Yar,yar yar aman Bir Tas Da İçilmez A Canım.sürmelim ben yandım amman.Atlıda geliyor,atlda gidiyor.HAYDİ HAYDİ ATLIDA GELİYOR. O YARİNDE CİLVELERİ DATLIDA GELİYOR .HAYDİ HAYDİ HAYDİ ATAMAZ OLDUM.ŞU MUTUNDA POYRAZINDAN YATAMAZ OLDUM. (ANONİM MUT TÜRKÜSÜ)mut yöresi
Organist Giusppe Gondolfo 04:34
Organist Giusppe Gondolfo 268 izlenme - 8 yıl önce organist giusppe gondolfo, harmonium
51 - Fikri Demir - Şu Dağların Yükseğine Erseler 04:22
51 - Fikri Demir - Şu Dağların Yükseğine Erseler 174 izlenme - 3 yıl önce *ŞARKI SÖZÜ*-Şu dağların yükseğine erseler Lale sümbül mor menevşe derseler Bir güzeli bir çirkine verseler Güzel ağlar çirkin güler bir zaman Yükseğinde olur şahin yuvası Endim engine Avşar ovası Kabul olur güzellerin duası Haktan sevdiğini diler bir zaman Vara vara vardık Alma Deresi Uzak kaldı nazlı yarin arası Artıyor dinmiyor gönül yarası Mevla’m dermanını salar bir zamanAmmatör videom.söz=Musa eroğlu..Mut yöresi.
Leblebici- Mut Türküsü Mut'lu Fikri Demir Kabak Kemane İle Amatör Videom 01:50
Leblebici- Mut Türküsü Mut'lu Fikri Demir Kabak Kemane İle Amatör Videom 77 izlenme - 2 yıl önce Leblebici= Leblebi koydum tasa.doldurdum basa basa.her yerini beğendim birazcık boydan kısa.hop bici bici leblebici.seni bana vermez kerhaneci.leblebimi kavuram dumanını dumanını savuram. hop bici bici leblebici..anonim.Mut türküsü.
Şirince Saint Jean St. John Vaftizci The Baptist Church Kilisesi 04:50
Şirince Saint Jean St. John Vaftizci The Baptist Church Kilisesi 58 izlenme - 3 yıl önce İzmir, Selçuk ilçesi Şirince'de yer alan St. Jean yada St. John Vaftizci Kilisesine ait dilek havuzuna para atma üzerine çekilen video.
Kerem-3 MUT TÜRKÜSÜ mut'lu Fikri demir&Kuttusi baylan-mut/mersin 05:00
Kerem-3 MUT TÜRKÜSÜ mut'lu Fikri demir&Kuttusi baylan-mut/mersin 58 izlenme - 2 yıl önce Kerem-3 MUT TÜRKÜSÜ mut'lu Fikri demir&Kuttusi baylan.''türkü sözü''kerem derki dağ üstüne dag olmaz.ah çekenin yüreğinde yağ olmaz.ritim solist= mut'luFikri demir.keman=Kuttusi baylan. anonim mut türküsü.çamatör videom.misafir= fahri kunt
Hey Taksi - Kudüs (Jerusalem) 19:13
Hey Taksi - Kudüs (Jerusalem) 52 izlenme - 2 yıl önce 'Hey Taksi' bu hafta tüm semavi dinlerin anavatanı Kudüs'te.. Zeytin Dağı'ndan şehrin panoraması, İsrailli Araplar ve Filistinlilerin yaşam mücadelesi, OrtodoksYahudilerin yaşadığı Mea Şearim semti, Eski Şehir'deki Kıyamet Kilisesi,Filistin'in başkenti sayılan Ramallah ve şehri olduğu kadar hayatı da ikiye bölen 760 kilometrelik duvar.Bu şehirdeki mezar fiyatları da el yakıyor. Sebebini göreceksiniz.
Mut'lu Fikri Demir - Kullar Olam - Mut Yöresi 04:59
Mut'lu Fikri Demir - Kullar Olam - Mut Yöresi 98 izlenme - 3 yıl önce ŞARKI SÖZÜ*-kullar olam anam da seni doğuran anaya.sütvermişler haydi senin gibi sunaya vay vay.ah aman aman ben dayanamam.çok cada içtim kafalarım duman.Aman ben bilemem haydi karanlıkta geleni geleni vay vay.dost'mu sandın haydi her yüzüne güleni amman ah aman amman ben dayanamam.Aman altın bağlar haydi başındaki yazmaya yazmaya vay vay.haydi kalk gidelim aman usul boylum gezmeye aman ah aman aman.ben dayanamam çok cada içtim kafalarım duman.(Mut yöresi)Anonim.MUT YÖRESİ.
Kerem Özdemir - Caminin Kilisesi 02:37
Kerem Özdemir - Caminin Kilisesi 80 izlenme - 5 yıl önce Kerem Özdemir - Caminin Kilisesi - Film - Dizi - Reklam - Fon Müzikleri - Melekler 1 - Enstrümental
Mut Şiiri Videosu -Mut'lu Fikri Demir-Mut/mersin.MUT ŞİİRİ VİDEOSU. 07:52
Mut Şiiri Videosu -Mut'lu Fikri Demir-Mut/mersin.MUT ŞİİRİ VİDEOSU. 55 izlenme - 2 yıl önce MERSİN-MUT'U ANLATAN MUT ŞİİRİ VİDEOSU MUT ŞİİRİ=''MUT'LUYUZ'' Bizim yurdumuz Türkiyedir. Aslımızı sorarsan biz mut'luyuz. Dertler acılar'da çeksek. Çok görmeyiz biz mut'luyuz. Mut'un güzeldir kalesi. Köylerinde yaşar efesi. Bütün dünyanın sefası. Sürüyoruz biz mut'luyuz. Bahçelerinde kayısı, Denizde yoktur kıyısı. Atmış bindir sayısı, Seviyoruz biz mut'luyuz. Beş tane çınar vardır, Bir tane pınar vardır, Toros dağları kardır. Seviyoruz biz mut'luyuz. Karacaoğlan burda öldü, Neşeli insanların yurdu. Kıral mutyos tahtın kurdu, Seviyoruz biz mutluyuz, Kozlar'a bakar mut kalesi, Karaekşisi,yer köprüsü, Alahan'da kilisesi, Seviyoruz biz mut'luyuz. Alaoda,Dağpazarı,karagöl'ü,kırk pınarı, Yer köprü'nün acep kimdir mimarı?, Seviyoruz biz mut'luyuz. Karacaoğlan'dan bir türkü söyle, Urfani,zeybek'lerle oyna. Mut'a gel ye iç,çekme hiç tasa. Her daim neşenin kaynağı mut'um .Zeyker'den,yağma'dan,Göğden yaylasına,çivi özü,demirözü,imren özüyle,yağlıdan su iç,Sarı yayla yaylaların hası.Karşıdan karşıya kurallar talvarı,çık yaylaya , sehilde, sehilde karın tadı,hanği birini söyleyeyim çok mut'un yaylaları. Fikri öğer kelam başı. Balabolu'da aslan taşı, Akmasın gözümün yaşı, Yaz'ları sertavul'da batırık aşı. Nede güzel olur mut'umda benim- şiir=Fikri Demir-Mut-Mersin. mut şiiri videosu.müzik =mut yöresi.Anonim
Portakal Zeybeği- Mut Türküsü -Mut'lu Fikri Demir.  Mut/mersin.Bağlama ile 03:02
Portakal Zeybeği- Mut Türküsü -Mut'lu Fikri Demir. Mut/mersin.Bağlama ile 52 izlenme - 2 yıl önce . . PORTAKAL ZEYBEĞİ-MUT TÜRKÜSÜ ''Türkü sözü''PORTAKAL ZEYBEĞİ-Portakalım tekerlendi.Yedik sıra,şekerlendi.effem.gidelim yar,yar.Benim yarim siperlendi,Gel benim zülfü siyahım.Effem,gidelim yar,yar.Portakalım,baş üstünde.kalem oynar,kaş üstünde.ne derisen baş üstüne.Gel benim zülfü siyahım,effem.Gidelim yar,yar.(Mut folklor oyun havası.Anonim)
Mandilli Mut Türküsü Mut'lu Fikri Demir Kabak Kemane İle Amatör Videom 02:02
Mandilli Mut Türküsü Mut'lu Fikri Demir Kabak Kemane İle Amatör Videom 52 izlenme - 2 yıl önce Mandilli=bahçeye gel ki görem.ağamda yar yar mandilli.haydi el uzat güller verem.senin gibi çapkına ağamda yar yar mandilli.ben nasıl yarim diyem.oynasana oynasana mandilli.kaşı gözü çektirmeli püsküllü.bahçelerde saz olur ağamda yar yar mandilli haydi gül açılır yaz olur.ben yarime gül demem gülün ömrü az olur.oynasana oynasana mandilli.kaşı gözü çektirmeli.püsküllü. anonim.mut türküsü. .
Tımbıllı-Fikri Demir - MUT TÜRKÜSÜ-Mut'lu Fikri Demir-Mut 02:04
Tımbıllı-Fikri Demir - MUT TÜRKÜSÜ-Mut'lu Fikri Demir-Mut 52 izlenme - 2 yıl önce Tımbıllı =şu derenin uzunu haydi kıramadım buzunu.aldım köylu kızını.çekemedim nazını. haydi haydi tımbıllısın tımbıllı.başındaki yazması gandilli.şu dere baştan başa .atlarım daşdan daşa.çıkar gelin şalvarını.aman yırtarım baştan başa.....Anonim mut türküsü.