Hoşgeldiniz!

kilisesi

Kilisede Kör Gözleri Açma Ayini 04:39
Kilisede Kör Gözleri Açma Ayini 10.405 izlenme - 6 ay önce İstanbul Nehir Kilisesi'nde Pastör Güçlü Erman görme engelli oldukları iddia edilen insanların gözlerini açıyor(?).
Yeni Zelanda Tekapo Gölü ve Good Shepherd Kilisesi 06:50
Yeni Zelanda Tekapo Gölü ve Good Shepherd Kilisesi 900 izlenme - 3 ay önce Tekrar merhaba arkadaşlar, bu sefer Yeni Zelanda'nın yine Güney Adası'ndaki Tekapo Gölü ve yanındaki Good Shepherd Kilisesi'ne yaptığım gezinin videosunu paylaşıyorum. Tekapo Gölü'nün özelliği renginin koyu turkuaz rengi olması ve bölgenin 'uluslararası karanlık gökyüzü rezervi' ünvanına sahip olması. Yani gece vakti gökyüzüne baktığınızda samanyolunu çok rahat bir şekilde görebiliyorsunuz. Google dan resimlere bir göz atabilirsiniz.
Alman İmparatoru II.Wilhelm'ı Karşılayan Mehter Takımı 01:26
Alman İmparatoru II.Wilhelm'ı Karşılayan Mehter Takımı 1.716 izlenme - 6 ay önce Mehteran, 1914 yılında tekrar kurulmuş ve Aya İrini Kilisesi'nde ki Askeri Müze emrinde görev yapmıştır.Bu görüntülerde ise Alman İmparatoru II.Wilhelm'ı karşılarken 1917 yılında çekilmiştir.
Hristiyanlar Neden Kuran'ın Tanrı Kelamı Olduğuna İnanmaz? 09:39
Hristiyanlar Neden Kuran'ın Tanrı Kelamı Olduğuna İnanmaz? 3.656 izlenme - 1 yıl önce Girne Kilisesi'nin pastörü Kemal Başaran, bu soruya, Kuran ile Kitab-ı Mukaddes'i kıyas ederek yanıt veriyor.
Erzincan/ Tercanabrenk Vank Kilisesi Saklı Tarih 02:01
Erzincan/ Tercanabrenk Vank Kilisesi Saklı Tarih 1.633 izlenme - 7 yıl önce erzincan tercan ilcesinde abrenk şimdiki ismiyle üçpınar köyünde bulunan saklı tarih vank kilisesi görülmeyedeğer bir yer ama hali içler acısısı sahip cıkılmazsa yok olmak üzere
Anneliese Michel - Şeytan Çıkarma Ses Kaydı! (Çocuklar İçin Uygun Değildir) 03:31
Anneliese Michel - Şeytan Çıkarma Ses Kaydı! (Çocuklar İçin Uygun Değildir) 740 izlenme - 2 yıl önce Sitedaşlar çocuklar için uygun değil yazdım çünkü etkilenebilme ihtimalleri yüksek lütfen dikkate alalım.Gelelim ses kaydına ses kaydı Anneliese Michel'e ait.Hayatı daha sonra The Exorcism of Emily Rose filmine konu olmuştur. Kendisi hastalandıktan sonra doktorlar tanı ve tedaviyi başaramazlar ve en son içine şeytan girdiği şüphesiyle Katolik Kilise'si tarafından şeytan çıkarma izni verilir. Bu seanslarının hepsinin ses kaydı alınır. Garip sesler çıkaran ve günden güne durumu daha da kötüleşen Michel en sonunda hayatını kaybeder. Şeytan Çıkarma uygulayan din görevlilerine ölüme sebebiyetten dava açılır. Orjinali Almanca olan diyaloğun sonlarına doğru şu konuşmaları duyacaksınız :(İngilizce çevirisi) Rahipler:Oh Great God… (2:36 Burada Anneliese çatallaşan ve boğazını yırtarak çıkan sesten kurtulmuş ve normal sesiyle konuşmaya başlamıştır) Anneliese:Oh, yes… Rahipler:So are you happy? Anneliese:Yes, I feel completely different. Rahipler:We are begging You, we are begging You, God Almighty for bad spirits to have no more power over Anneliese’s body. Anneliese:I’m completely free now…completely free. It’s so wonderful…completely free.
Sent Antuan Kilisesi 04:10
Sent Antuan Kilisesi 1.007 izlenme - 9 yıl önce sent antuan kilisesi tanıtımı.
Nazi Avcilari Paul Touvier 43:10
Nazi Avcilari Paul Touvier 65 izlenme - 6 ay önce Belgesel serimizin bu bölümünde bu sefer Nazi işbirlikçisi bir Fransız vatan haini Paul Touvier'in yakalanışını öğreniyoruz.
Demre Kale Antalya St Nikolaos Kilisesi 03:54
Demre Kale Antalya St Nikolaos Kilisesi 411 izlenme - 7 yıl önce
Türk Hristiyan Birligi Kilisesi 08:33
Türk Hristiyan Birligi Kilisesi 221 izlenme - 3 yıl önce Türk Hristiyan Birligi Kilisesi
Tatlarin 01:14
Tatlarin 357 izlenme - 9 yıl önce kale
Sahibinden Satılık Kilise 01:30
Sahibinden Satılık Kilise 206 izlenme - 3 yıl önce Kayseri'nin Melikgazi ilçesindeki tarihi Rum kilisesi, sahibi tarafından 2 bin metrekare arsasıyla 450 bin euro'ya satışa çıkarıldı
Jordi Savall - Üsküdara'a Giderken (Katibim) 10:41
Jordi Savall - Üsküdara'a Giderken (Katibim) 169 izlenme - 2 yıl önce 2012 yılında Kopenhag'da bulunan Trinitatis Kilise'sinden yükselen, muhteşem bir İstanbul türküsü. Katibim türküsünün kaynağı olarak 12. yüzyılda Endülüs Yahudilerinin yani sefaradların zamanından bugünlere gelmiş bir şarkı (Sacred Shabbat) olduğundan bahsedilir. Kimileri ise Kırım harbi sırasında Üsküdar'da konaklayan askerlerin söylediği bir halk şarkısı olarak bilir. Bazen 19. yüzyıl Üsküdar'ında Katip Aziz Bey olarak çıkar, kafesli pencerelerinde onu görmek için yarışan genç kızların, sevdalıların şarkısıdır. Balkanlar aslında hep bir ağızdan söyler bu türküyü. Yunalılar 'Apo tin Athine' (Atina’dan Pire’ye) diye haykırır, Sırplar 'Ruse kose curo imas' (Sarı saçların var, kız), Bulgarlar 'Jassen messetz wetsch isgrijawa' (işte apaçık bir ay doğuyor) diyerek müziğin ruhunu, insanlığın varoluşundan bu yana süregelen tek ortak dilini yansıtırlar dünyaya. Öyle bir yerdedir ki bu müzik, birbirine yabancı olan insanlar, kendi dillerinde eşlik ederler ama tek başlarına sahiplenmesini de çok iyi bilirler. Neyse, kulakların pasını silen icraatta ortalarda başlayan (3:58) zarif soprano ses Jordi Savall'in 2011 yılında vefat eden eşi Montserrat Figueras isimli bir meleğe aittir. Jordi Savall - viola da gamba Lior Elmaleh - vokal Nedyalko Nedyalkov - kaval Haig Sarikouyoumdjian - düdük Driss el Maloumi - ud Hakan Güngör -kanun Dimitri Psonis - santur Pedro Estevan - perküsyon
On İki Havariler Kilisesi (Kümbet Camii), Kars 00:40
On İki Havariler Kilisesi (Kümbet Camii), Kars 306 izlenme - 9 yıl önce
36 - Fikri Demir - Anamur yolları (Anonim) 03:48
36 - Fikri Demir - Anamur yolları (Anonim) 215 izlenme - 3 yıl önce *şarkı sözü*-1)*ANAMUR YOLLARI* Anamur Yolları Yar Yar,yar yar aman Kayrak Da Çakıllı A Canım.sürmelim ben yandım amman, bende Bir Yar Sevdim, Yar Yar,yar yar aman,HAYDİ HAYDİ ATLIDA GELİYOR. O YARİNDE CİLVELERİ DATLIDA GELİYOR .HAYDİ HAYDİ HAYDİ ATAMAZ OLDUM.ŞU MUTUNDA POYRAZINDAN YATAMAZ OLDUM. Uyar Da Akıllı A Canım.sürmelim ben yandım amman , Atlıda geliyor,atlıda gidiyor.HAYDİ HAYDİ ATLIDA GELİYOR. O YARİNDE CİLVELERİ DATLIDA GELİYOR .HAYDİ HAYDİ HAYDİ ATAMAZ OLDUM.ŞU MUTUNDA POYRAZINDAN YATAMAZ OLDUM. Anamur Üstüne Yar Yar,yar yar amman, Duman Da Bürüdü A Canım,sürmelim ben yandım amman, her kes Sevdiğini Yar Yar, aldı daYürüdü A Canım. Sürmelim ben yandım amman, Anamur Yolları Yar Yar, Dardır Da Geçilmez, A Canım.sürmelim ben yandım amman. Soğuktur Suları Yar Yar,yar yar aman Bir Tas Da İçilmez A Canım.sürmelim ben yandım amman.Atlıda geliyor,atlda gidiyor.HAYDİ HAYDİ ATLIDA GELİYOR. O YARİNDE CİLVELERİ DATLIDA GELİYOR .HAYDİ HAYDİ HAYDİ ATAMAZ OLDUM.ŞU MUTUNDA POYRAZINDAN YATAMAZ OLDUM. (ANONİM MUT TÜRKÜSÜ)mut yöresi
Organist Giusppe Gondolfo 04:34
Organist Giusppe Gondolfo 268 izlenme - 8 yıl önce organist giusppe gondolfo, harmonium
51 - Fikri Demir - Şu Dağların Yükseğine Erseler 04:22
51 - Fikri Demir - Şu Dağların Yükseğine Erseler 170 izlenme - 3 yıl önce *ŞARKI SÖZÜ*-Şu dağların yükseğine erseler Lale sümbül mor menevşe derseler Bir güzeli bir çirkine verseler Güzel ağlar çirkin güler bir zaman Yükseğinde olur şahin yuvası Endim engine Avşar ovası Kabul olur güzellerin duası Haktan sevdiğini diler bir zaman Vara vara vardık Alma Deresi Uzak kaldı nazlı yarin arası Artıyor dinmiyor gönül yarası Mevla’m dermanını salar bir zamanAmmatör videom.söz=Musa eroğlu..Mut yöresi.
Leblebici- Mut Türküsü Mut'lu Fikri Demir Kabak Kemane İle Amatör Videom 01:50
Leblebici- Mut Türküsü Mut'lu Fikri Demir Kabak Kemane İle Amatör Videom 76 izlenme - 2 yıl önce Leblebici= Leblebi koydum tasa.doldurdum basa basa.her yerini beğendim birazcık boydan kısa.hop bici bici leblebici.seni bana vermez kerhaneci.leblebimi kavuram dumanını dumanını savuram. hop bici bici leblebici..anonim.Mut türküsü.
Şirince Saint Jean St. John Vaftizci The Baptist Church Kilisesi 04:50
Şirince Saint Jean St. John Vaftizci The Baptist Church Kilisesi 57 izlenme - 3 yıl önce İzmir, Selçuk ilçesi Şirince'de yer alan St. Jean yada St. John Vaftizci Kilisesine ait dilek havuzuna para atma üzerine çekilen video.
Hey Taksi - Kudüs (Jerusalem) 19:13
Hey Taksi - Kudüs (Jerusalem) 49 izlenme - 2 yıl önce 'Hey Taksi' bu hafta tüm semavi dinlerin anavatanı Kudüs'te.. Zeytin Dağı'ndan şehrin panoraması, İsrailli Araplar ve Filistinlilerin yaşam mücadelesi, OrtodoksYahudilerin yaşadığı Mea Şearim semti, Eski Şehir'deki Kıyamet Kilisesi,Filistin'in başkenti sayılan Ramallah ve şehri olduğu kadar hayatı da ikiye bölen 760 kilometrelik duvar.Bu şehirdeki mezar fiyatları da el yakıyor. Sebebini göreceksiniz.
Kerem-3 MUT TÜRKÜSÜ mut'lu Fikri demir&Kuttusi baylan-mut/mersin 05:00
Kerem-3 MUT TÜRKÜSÜ mut'lu Fikri demir&Kuttusi baylan-mut/mersin 52 izlenme - 2 yıl önce Kerem-3 MUT TÜRKÜSÜ mut'lu Fikri demir&Kuttusi baylan.''türkü sözü''kerem derki dağ üstüne dag olmaz.ah çekenin yüreğinde yağ olmaz.ritim solist= mut'luFikri demir.keman=Kuttusi baylan. anonim mut türküsü.çamatör videom.misafir= fahri kunt
Mut'lu Fikri Demir - Kullar Olam - Mut Yöresi 04:59
Mut'lu Fikri Demir - Kullar Olam - Mut Yöresi 97 izlenme - 3 yıl önce ŞARKI SÖZÜ*-kullar olam anam da seni doğuran anaya.sütvermişler haydi senin gibi sunaya vay vay.ah aman aman ben dayanamam.çok cada içtim kafalarım duman.Aman ben bilemem haydi karanlıkta geleni geleni vay vay.dost'mu sandın haydi her yüzüne güleni amman ah aman amman ben dayanamam.Aman altın bağlar haydi başındaki yazmaya yazmaya vay vay.haydi kalk gidelim aman usul boylum gezmeye aman ah aman aman.ben dayanamam çok cada içtim kafalarım duman.(Mut yöresi)Anonim.MUT YÖRESİ.
Kerem Özdemir - Caminin Kilisesi 02:37
Kerem Özdemir - Caminin Kilisesi 80 izlenme - 5 yıl önce Kerem Özdemir - Caminin Kilisesi - Film - Dizi - Reklam - Fon Müzikleri - Melekler 1 - Enstrümental
Mut Şiiri Videosu -Mut'lu Fikri Demir-Mut/mersin.MUT ŞİİRİ VİDEOSU. 07:52
Mut Şiiri Videosu -Mut'lu Fikri Demir-Mut/mersin.MUT ŞİİRİ VİDEOSU. 52 izlenme - 2 yıl önce MERSİN-MUT'U ANLATAN MUT ŞİİRİ VİDEOSU MUT ŞİİRİ=''MUT'LUYUZ'' Bizim yurdumuz Türkiyedir. Aslımızı sorarsan biz mut'luyuz. Dertler acılar'da çeksek. Çok görmeyiz biz mut'luyuz. Mut'un güzeldir kalesi. Köylerinde yaşar efesi. Bütün dünyanın sefası. Sürüyoruz biz mut'luyuz. Bahçelerinde kayısı, Denizde yoktur kıyısı. Atmış bindir sayısı, Seviyoruz biz mut'luyuz. Beş tane çınar vardır, Bir tane pınar vardır, Toros dağları kardır. Seviyoruz biz mut'luyuz. Karacaoğlan burda öldü, Neşeli insanların yurdu. Kıral mutyos tahtın kurdu, Seviyoruz biz mutluyuz, Kozlar'a bakar mut kalesi, Karaekşisi,yer köprüsü, Alahan'da kilisesi, Seviyoruz biz mut'luyuz. Alaoda,Dağpazarı,karagöl'ü,kırk pınarı, Yer köprü'nün acep kimdir mimarı?, Seviyoruz biz mut'luyuz. Karacaoğlan'dan bir türkü söyle, Urfani,zeybek'lerle oyna. Mut'a gel ye iç,çekme hiç tasa. Her daim neşenin kaynağı mut'um .Zeyker'den,yağma'dan,Göğden yaylasına,çivi özü,demirözü,imren özüyle,yağlıdan su iç,Sarı yayla yaylaların hası.Karşıdan karşıya kurallar talvarı,çık yaylaya , sehilde, sehilde karın tadı,hanği birini söyleyeyim çok mut'un yaylaları. Fikri öğer kelam başı. Balabolu'da aslan taşı, Akmasın gözümün yaşı, Yaz'ları sertavul'da batırık aşı. Nede güzel olur mut'umda benim- şiir=Fikri Demir-Mut-Mersin. mut şiiri videosu.müzik =mut yöresi.Anonim
Tımbıllı-Fikri Demir - MUT TÜRKÜSÜ-Mut'lu Fikri Demir-Mut 02:04
Tımbıllı-Fikri Demir - MUT TÜRKÜSÜ-Mut'lu Fikri Demir-Mut 50 izlenme - 2 yıl önce Tımbıllı =şu derenin uzunu haydi kıramadım buzunu.aldım köylu kızını.çekemedim nazını. haydi haydi tımbıllısın tımbıllı.başındaki yazması gandilli.şu dere baştan başa .atlarım daşdan daşa.çıkar gelin şalvarını.aman yırtarım baştan başa.....Anonim mut türküsü.
Mandilli Mut Türküsü Mut'lu Fikri Demir Kabak Kemane İle Amatör Videom 02:02
Mandilli Mut Türküsü Mut'lu Fikri Demir Kabak Kemane İle Amatör Videom 49 izlenme - 2 yıl önce Mandilli=bahçeye gel ki görem.ağamda yar yar mandilli.haydi el uzat güller verem.senin gibi çapkına ağamda yar yar mandilli.ben nasıl yarim diyem.oynasana oynasana mandilli.kaşı gözü çektirmeli püsküllü.bahçelerde saz olur ağamda yar yar mandilli haydi gül açılır yaz olur.ben yarime gül demem gülün ömrü az olur.oynasana oynasana mandilli.kaşı gözü çektirmeli.püsküllü. anonim.mut türküsü. .
Portakal Zeybeği- Mut Türküsü -Mut'lu Fikri Demir.  Mut/mersin.Bağlama ile 03:02
Portakal Zeybeği- Mut Türküsü -Mut'lu Fikri Demir. Mut/mersin.Bağlama ile 48 izlenme - 2 yıl önce . . PORTAKAL ZEYBEĞİ-MUT TÜRKÜSÜ ''Türkü sözü''PORTAKAL ZEYBEĞİ-Portakalım tekerlendi.Yedik sıra,şekerlendi.effem.gidelim yar,yar.Benim yarim siperlendi,Gel benim zülfü siyahım.Effem,gidelim yar,yar.Portakalım,baş üstünde.kalem oynar,kaş üstünde.ne derisen baş üstüne.Gel benim zülfü siyahım,effem.Gidelim yar,yar.(Mut folklor oyun havası.Anonim)
Mutlu Fikri Demir-Kerem - Mut Yöresi- Amatör Videom 06:51
Mutlu Fikri Demir-Kerem - Mut Yöresi- Amatör Videom 61 izlenme - 3 yıl önce *ŞARKI SÖZÜ*-KEREM-Kerem derki,dağ üstüne dağ olmaz.ah çekenin yüreğinde yağ olmazölür gider aslım sana yar olmaz.ç.öz aslım çöz ak göğsünün düğmesini.Açıldı laleler gelmedi yazlar.baharda ötüşen durnalar gazlar.onbeşinde gelin olmayan gızlar.otuzunda duman çöker gözüne.Her sabah hersabah gelgeç buradan.gamı gasaveti galdır aradan.ne güzel yaratmış seni yaradan.bende seni yaradanın kuluyum.Uzundur gavağın dalı eğilmez.garşıdan garşıya güzel sevilmez.el gızıdır gelip gendi sarılmaz.varıp kapısına gul olmayaınca.iki ceylan gelir postu postundan.mevlam ayırmasın dostu dostundan.sağ memeyin sol memeyin üstünden.öpmezisem allah kulum demesin.Yüksek kayalarda şahin seslenir.engininde arap atlar beslenir.bir gün olur deli gönül uslanır.uslanmassa allah kulum demesin.Erenlerin türbesini taşladım.hayırı boşlayıp şere başladım.elma sandım al yanağı dişledim.ağrı gelip sökülesi dişlerim.Havalandı deli gönül uçmaya.gökte bir dal bulamadı konmaya.endim yeryüzüne arı ben oldum.yardan tatlı bal bulamadım.Ağam kerem paşam kerem yan kerem.dağları bürüdü kar ilen boran.diz çöküpte menzile geldiğim zaman.ne çekecek.gül memeler elimden.Çiçekler içinde menevşe baştır.güzeli gösteren göz ile kaştır.gurbete gidiyom mektup ulaştır.mektubulan gonuşalım bir zaman.(Mut türkü sözü.oturak havası.şiir=aşık kerem.müzik anonim.)Mut yöresi.
Mutlu Fikri Demir-Sarım 04:57
Mutlu Fikri Demir-Sarım 75 izlenme - 3 yıl önce *ŞARKI SÖZÜ*Amman hey.. Ben bilirim benim ilen olanı.Dost'mu sandın her yüzüne güleni,sarım.aslan'sın sen sarım.sarılalım yarim.nerelisin canım amman,amman.ben mut'luyum gülüm.Amman hey...Bacacılar yüksek yapar bacayı,bacayı. Şimdiki gızlar gendi de bulur gocayı,sarım.aslansın sarım,sarılalım yarim.nerelisin canım amman amman,ben mut'luyum gülüm.Amman hey...Ermeneğin öte yanı gazancı gazancı.yoktur aramızda bizim yabancı da sarım.aslansın sen sarım.sarılalım yarim.nerelisin canım amman amman. ben mut'luyum gülüm.Aman hey...Armudun dalında gabak bişermi bişermi,gocasız avradın garnı şişermi sarım aslan sın sarım.sarılalım yarim.nerelisin canım amman amman.ben mut'luyum gülüm.Amman hey... Evinize vara gele yol ettim yol ettim.gücük gızı ben gendime mal ettim sarım.aslansın sen sarım.sarılalım yarim.nerelisin canım amman amman.ben mutluyum gülüm.Amman hey.oduncular odun keser budakdan budakdan,sarı gızla sarılıda versek dudakdan sarım.aslansın sen sarım.sarılalım yarim.nerelisin canım amman amman.ben mu'luyum gülüm.Amman hey...oduncular gısa keser odunu odunu oğlan güccük gız galdırır udunu sarım aslan sın sen sarım.sarılalım yarim.nerelisin canım amman amman.ben mut'luyum gülüm.(.Mut yöresi,oyun oturak havası.anonim)MUT TÜRKÜSÜ-MUT YÖRESİ.
Kilisede 04:14
Kilisede "Amerikan Güreşi" - New 49 izlenme - 3 yıl önce Kilisede "Amerikan güreşi"- New York'ta bir kilisede düzenlenen Amerikan güreşi turnuvasında güreşçiler eğlenceli bir senaryo içerisinde kıyasıya müsabakalar ortaya koyuyorNEW ABD'nin New York kentinde bir kilisede düzenlenen Amerikan güreşi turnuvası, şiddet dozajı yüksek bir fiziksel mücadeleyi eğlenceli bir senaryoyla bir araya getiriyor.