Hoşgeldiniz!

kimya

Hababam Sınıfı Kimyacısının Deney Yapamayan Çocuğa Uyarlanması 00:19
Hababam Sınıfı Kimyacısının Deney Yapamayan Çocuğa Uyarlanması 504.789 izlenme - 3 yıl önce Geçtiğimiz günlerde Deneyini Yapamayan Çocuk olarak tanıdığımız genç arkadışımızı, Hababam Sınıfı'nın deneyleriyle ünlü kimya hocası Kalem Şakir'in sonunda patlama olan deneyinde montelemişler. Genç arkadaşımız deneylerine devam ederse böyle sonuçlar çıkar mı diye düşünüyor insan.
Ceza - Elementler 01:56
Ceza - Elementler 314.771 izlenme - 4 yıl önce Günümüzde periyodik tabloda yer alan 118 elementin hiç görmediğiniz göz alıcı fotoğraflarıyla oluşturulmuş emsalsiz bir koleksiyon ve referans eser... Theodore Gray, periyodik tabloyu "yere bıraktığınızda ayağınıza düşecek her şeyin evrensel kataloğu" olarak tanımlamaktadır. Etrafımızda ki her şey saf veya kimyasal birleşikler halinde elementlerin varlığıyla oluşmaktadır. Ancak kaç elementin saf halini görme şansınız olmuştur? "Elementler" kitabı bu imkanı, tüm bilim meraklılarına sunmaktadır. Yedi yıl süren araştırmalarla, elementlerin yüksek çözünürlükte tam sayfa renkli fotoğrafları ve ilginç öyküleriyle kitabı oluşturan görseller, evrende keşfedilmiş tüm elementlerin eksiksiz ve çarpıcı portrelerini meydana getiriyor, hayal dünyamızda yeni kapılar açıyor. Örneğin, periyodik tabloda, 8 numarada bulunan renksiz olarak bilinen oksijen gazının, -183C'de şahane soluk mavi renkli sıvı halde fotoğrafını gördüğünüzde şaşıracağınızdan eminiz. Eser, elementlerin öykü ve birçok görsellerinin yanında, atom ağırlığı, atomik çap, kristal yapı, elektron düzeni, atomik emisyon spektrumu gibi içerdiği birçok temel bilimsel veriyle, öğrenci ve akademisyenler için güncel bir referans kitap olma özelliği taşımaktadır. Pozitif bilim ve fotoğrafçılık sanatının tam bir kombinasyonu olan "Elementler" evrene duyarlı herkes için eşsiz bir kitap. Yayın Koordinatörü: Cavit Bilen Editör: Cavit Mocan Çeviri: Ali And Maybek
Better Call Saul | Walter White'ın görünmesi 00:28
Better Call Saul | Walter White'ın görünmesi 1.570 izlenme - 2 ay önce Better Call Saul dizisinin 4. sezon tanıtımında, Saul Goodman, eski bir fotoğrafta da olsa Walter White'ı görüyor, hatta adını söylüyor.
Afganistan'da Eroin Üretimi 04:01
Afganistan'da Eroin Üretimi 15.802 izlenme - 3 yıl önce Afganlı üreticiler, kendi toraklarında yetişen, tamamen organik hint keneviri ve haşhaşı, batılı kimya şirketlerinden aldıkları asithannitrit ve diğer kimyasallarla birleştirerek, gördüğünüz bu tamamen hijyenik imalathanelerde eroin ve diğer uyuşturucuları üretmektedir. Kazara Afganistan'da uyuşturucu üretilemez ya da üretilen uyuşturucu ülke dışına çıkarılamaz olursa eroinmanlar başta olmak üzere dünyadki tüm müptelalar sosyal sarsıntılara yol açabilir. Zira başka hiç bir ülke üretimi Afganistan'ın arz
Modern Piyade Tüfeği (MPT-76) 00:51
Modern Piyade Tüfeği (MPT-76) 7.696 izlenme - 1 yıl önce Türk mühendislerinin geliştirdiği Milli gururumuz MPT-76'nın ilk 500 adet üretimi bitirildi.19.500 adet Eylül 2017'ye kadar teslim edilecek.
Cehenneme açılan kapı 01:02
Cehenneme açılan kapı 9.047 izlenme - 4 yıl önce NH4Cr2O7 ile HgSCN karışımı cehennemin kapılarını açıyor
Nevşin Mengü'den Aziz Sancar Yorumu 01:49
Nevşin Mengü'den Aziz Sancar Yorumu 6.314 izlenme - 3 yıl önce 2015 Nobel Kimya Ödülü'nü kazanan ve bizleri gururlandıran Türk asıllı ABD vatandaşı Aziz Sancar'ın etnik kökeni hakkında sosyal medyada ortaya çıkan yorumlar ve tartışmalar üzerine güzel bir yorum gelmiş çok sevgili ve güzel spikerimiz Nevşin Mengü'den,izliyoruz efenim.
Prof. Aziz Sancar - 'Bu Ödülü Türk Milletine Adıyorum' 03:57
Prof. Aziz Sancar - 'Bu Ödülü Türk Milletine Adıyorum' 4.394 izlenme - 3 yıl önce Nobel Kimya Ödülü o kadar önemlidir ki sayfalarca yazı yazılabilir ama gelin sitedaşlar biz bu muhteşem başarıyı asıl sahibinden dinleyelim.Bu başarıyı Cumhuriyet'in eğitim sistemine borçluyum diyen Profesör Aziz Sancar,“Bu ödülü Türk milletine adıyorum” diyerek sözlerine devam etti.
BACASİL 00:11
BACASİL 1.513 izlenme - 7 ay önce video
Basfi ile Köpüklü Sabun Deneyi 06:51
Basfi ile Köpüklü Sabun Deneyi 2.227 izlenme - 1 yıl önce Sanat, tasarım ve teknoloji konulu videolarıyla ünlü Barış Özcan'ın desteğiyle açılan ''Basfi ile Eğlenceli Bilim'' kanalının ilk videosu olan köpüklü sabun deneyinde, eğitmenimiz; hidrojen peroksit, potasyum iyodür, sıvı sabu ve gıda boyası kullanarak köpüklü sabun yapıyor.
Sıvı Azot ile Dondurma Yapmak - Çin 04:37
Sıvı Azot ile Dondurma Yapmak - Çin 3.231 izlenme - 2 yıl önce Çin sokak lezzetlerinden likit nitrojen ile aşırı hızlı yapılan dondurma iyi seyirler..
Nobel Kimya Ödülü Alan Aziz Sancar'ın Hayat Hikayesi 06:38
Nobel Kimya Ödülü Alan Aziz Sancar'ın Hayat Hikayesi 5.161 izlenme - 3 yıl önce Nobel Ödüllü Türk bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar'ın kısa hikayesini anlatan video. Vehbi Koç Vakfı tarafından "6. Vehbi Koç Ödülü sahibi Prof. Dr. Aziz Sancar" olarak bugün paylaşıldı. Kendisi Nobel Kimya Ödülü alan ilk TÜRK'tür. Ancak ne yazıkki ülkemizin ne kadar geri olduğunu anlayabiliyoruz. Bizim ülkemizde devlet hastanesinde doktordan ötesi olamayacakken USA tarafından nerelere geldiğini görebiliyoruz. Ayrıca okullarda ders kitaplarında bu adam ve niceleri gibi bilim tarihine geçmiş Türklerin yazılması gerekiyor. Çok garip ama olabiliyor.Okuma yazma bilmeyen mardinli bir aileden Nobel Kimya Ödülü alabilecek bir çocuğun çıkması işte hayatta tam olarak bu imkansızlıkların imkanlı olması.
Nobel Kimya Ödülü'nü Aziz Sancar'ın Alması 01:14
Nobel Kimya Ödülü'nü Aziz Sancar'ın Alması 2.992 izlenme - 3 yıl önce 2015 Nobel Kimya Ödülü'ne Türk asıllı ABD vatandaşı Aziz Sancar, ABD'li Paul Modrich ve İsveçli Tomas Lindahl layık görüldü. 2006 yılında da ünlü yazar Orhan Pamuk, Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazanmıştı. Haberin detayları videodadır.
Acayıp Kimya Deneyi 02:24
Acayıp Kimya Deneyi 6.841 izlenme - 9 yıl önce ilginç ama güzel göruntuler çıkıyor ortaya
SINAVO - Kimya - Kütlenin Korunumu Kanunu 01:16
SINAVO - Kimya - Kütlenin Korunumu Kanunu 3.222 izlenme - 4 yıl önce Türkiye'nin en büyük sosyal eğitim ağı Sınavo'nun hazırladığı KİMYA - Kütlenin Korunumu Kanunu soru çözümünü izleyebilirsiniz Daha fazla soru çözümü ve konu anlatım videosu izlemek için sinavo.com'u ziyaret etmeyi unutmayın.
kİmya-zayıf asitler ve bazlar soru çözümü 1 01:55
kİmya-zayıf asitler ve bazlar soru çözümü 1 7.639 izlenme - 10 yıl önce zayıf asit bazlarda ph-poh hesabı ile igili soru çözümü
Hababam Sınıfı - Kimya Dersi Maceraları (Bom) 06:48
Hababam Sınıfı - Kimya Dersi Maceraları (Bom) 2.978 izlenme - 3 yıl önce Şevket Altuğ`un mükemmel oyunculuğuyla hababam sınıfının tüm kimya deneyi maceraları ve malum patlama. Fakat en sonda kimya öğretmeni musluğu kapatır ve hababam sınıfı olası bir patlamadan kurtulur.
Çin'de Akıllı Tahta İle Yapılan Kimya Dersi 00:15
Çin'de Akıllı Tahta İle Yapılan Kimya Dersi 133 izlenme - 1 ay önce Çin'de bir okulda akıllı tahtayla yapılan bir kimya dersine şahit oluyoruz efendim.İyi seyirler.!!!!!
Uygulamalı Kimya Dersi :)) 01:21
Uygulamalı Kimya Dersi :)) 8.136 izlenme - 8 yıl önce kimyasal elementlerin etkileşimi ve tepkileri:)
Yanlış Karışım Alev Aldı 00:52
Yanlış Karışım Alev Aldı 238 izlenme - 3 ay önce Önceki karışımda neredeyse alev alacak ustamız uslanmadan devam ediyor. Fazla koyuyorsun fazla koydun mu olmuyor. Tekne tamirinde kullanılan sıvı polyester ve sertleştirici ayarını kaçıran dayılar.
Termodinamik Nedir? 07:40
Termodinamik Nedir? 1.418 izlenme - 2 yıl önce Basit bir ifadeyle termodinamik, enerjinin bir yerden başka bir yere ve bir biçimden başka bir biçime transferi ile ilgilenir. Şimdi bu kavrami yakindan taniyoruz .
Kadir Has Anadolu Lisesi 9a Kimya Deneyi Bölüm 1 02:02
Kadir Has Anadolu Lisesi 9a Kimya Deneyi Bölüm 1 6.325 izlenme - 9 yıl önce kadir has anadolu lisesi 9a deneyi bölüm 1 bu deney seyit ekİncİ tarafından optimize edilmiştir...
Kütahya Kimya - Black&Strong Kiraz Uygulaması 02:58
Kütahya Kimya - Black&Strong Kiraz Uygulaması 8.064 izlenme - 7 yıl önce KÜTAHYA KİMYA - BLACK & STRONGE ORGANİK SIVI GÜBRE ÜRÜNLERİNİN TARLA BİTKİCİLİĞİ, SEBZE VE MEYVE ÜRETİMİNE FAYDALI ETKİLERİ VE DE KİRAZ ÜRETİMİNE ETKİSİNİN ANLATILMASI VİDEOSU
Upstream Color (Gizli Kimya) Fragmanı 02:09
Upstream Color (Gizli Kimya) Fragmanı 4.116 izlenme - 5 yıl önce Gizli Kimya, insanoğlunun kökenlerini ve aşkın entrikalarını keşfe çıkan korkunç bir olaylar dizisiyle bütünleşmiş karmaşık bir aşk hikâyesi anlatıyor. Shane Carruth 2004 yılında Sundance´te Jüri Büyük Ödülü kazanan Primer / Kapsül´ün ardından gelen bu yepyeni filminde, yaşı olmayan bir organizmanın yaşam döngüsüne kapılarak bir araya gelmiş bir kadın ve adamı konu ediniyor. Mahvolmuş hayatlarının parçalarını bir araya getirmeye çalışırken ikilinin kimlikleri bir hayale dönüşüyor. 2013 yılının en merakla beklenen filmlerinden Gizli Kimya, Sundance´ın ardından şubat ayında Berlinale´de uluslararası prömiyerini yaptı.
Kimya Teknolojisi Alanı 03:13
Kimya Teknolojisi Alanı 1.140 izlenme - 6 yıl önce Mesleki alanlar, alan seçimi
osmancık anadolu lisesi 11-c kimya deneyi 06:29
osmancık anadolu lisesi 11-c kimya deneyi 3.751 izlenme - 10 yıl önce kimya deneyi
Kimyasal Turler Arasi Etkilesimler   1 21:27
Kimyasal Turler Arasi Etkilesimler 1 1.550 izlenme - 4 yıl önce
kawasakizx9r  mami 02:32
kawasakizx9r mami 2.261 izlenme - 8 yıl önce açıklamaya gerenk yok mami ve makinası
Havuzun İçine Sıvı Nitrojen Dökülürse Ne Olur ? 01:35
Havuzun İçine Sıvı Nitrojen Dökülürse Ne Olur ? 1.593 izlenme - 4 yıl önce Bir Grup Çılgın Genç Önce Kocaman Havuzun İçerisine Sıvı Nitrojen Döküyor Dahasonra Havuza Atlayıp Yüzüyor Ve Bakın Neler Oluyor.
SINAVO  Kimya - Sabit Hacim Oranları 00:54
SINAVO Kimya - Sabit Hacim Oranları 1.777 izlenme - 4 yıl önce Türkiye'nin en büyük sosyal eğitim ağı Sınavo'nun hazırladığı KİMYA - Sabit Hacim Oranları soru çözümünü izleyebilirsiniz Daha fazla soru çözümü ve konu anlatım videosu izlemek için sinavo.com'u ziyaret etmeyi unutmayın.