Hoşgeldiniz!

kırım

İlber Hocadan Sirtaki Şov 02:04
İlber Hocadan Sirtaki Şov 4.271 izlenme - 2 ay önce Aktüalite programının hazırlayıcısı ve sunucusu Serfiraz Ergun, Prof. Dr. İlber Ortaylı'yı Midilli'de sirtaki oynarken kayda aldı. Kıymetli hocamızı bir de böyle izleyelim efenim..
Kara Şahinin Düşüşü 01:27
Kara Şahinin Düşüşü 2.876 izlenme - 3 ay önce 1993 yılında Somali'nin başkenti Mogadişu'da Amerikan kuvvetleri Gothic Serpent adlı operasyon ile SNA lideri Mohamed Farrah Aidid'i yakalamak için harekete geçti. Havadan desteklenen operasyonda SNA hatlarına giren Amerikan birlikleri beklemediği bir direniş ile karşılaşmış ağır çatışmalar başlamıştı. Bu sırada helikopterler indirme yapmaya çalışırken bir Uh-60 Kara Şahin tipi helikopter muhtemelen Rpg-7 roketiyle vurulup düştü. Sonrası ise Amerikalılar için tam bir trajedi. Daha önce bölgenin ileri gelenlerine yaptığı saldırılar nedeniyle halk tarafından sevilmeyen Amerikalılar bu saldırıda savunmasız kalıyor ve halk tarafından linç ediliyordu. Şehir içinde sıkışan askerleri Bm'ye bağlı güçler kurtardı ve operasyon ağır kayıplarla sona erdi.
FEMEN'den Kırım Operasyonu 00:44
FEMEN'den Kırım Operasyonu 8.120 izlenme - 3 yıl önce Ukrayna'nın Kırım Özerk Bölgesi'nin Rusya tarafından işgal edilmesi FEMEN tarafından protesto edildi. Kırım Özerk Bölgesi parlementosu önünde bir grup, Rusya'ya destek eylemi gerçekleştirdi. Ukraynalı kadın hakları savunucusu FEMEN üyesi bir grup kadın çıplak protesto yaparak Rusya işgalini protesto etti. FEMEN kadınlarının bedenlerine "Putin'in savaşını durdurun" sloganı yazdıkları görüldü. Ukraynalı güvenlik güçleri, eylemcileri parlamento binasının önünden yaka paça uzaklaştırdı.
Çalışma Kampında 5,5 yıl: Faize Bekman'ın Hikâyesi 03:44
Çalışma Kampında 5,5 yıl: Faize Bekman'ın Hikâyesi 726 izlenme - 2 ay önce Kırım Tatarı Faize Bekman, 2. Dünya Savaşı sırasında esir kamplarında şahit olduklarını Al Jazeera'ye anlattı.
Tatarca Kimin Dilidir? 05:17
Tatarca Kimin Dilidir? 1.060 izlenme - 6 ay önce Yavuz Bülent Bâkiler anlatıyor. Tatarca kimin dilidir?
Aliye Bekirova- O Ses Ukrayna Doktor Civanım 02:23
Aliye Bekirova- O Ses Ukrayna Doktor Civanım 2.118 izlenme - 1 yıl önce O Ses çocuklar ukrayna ayağını söylediği Türkçe şarkıyla sallayan tarumar eden kadife sesli Kırım Türkü Aliya Bekirova'yı dinliyoruz efendim.
Eurovision'u kazanan  Kırımlı Cemile'den Türkiye'ye mesaj var 10:57
Eurovision'u kazanan Kırımlı Cemile'den Türkiye'ye mesaj var 931 izlenme - 7 ay önce Kırım Tatarları'nın sürgün hikayesini anlatan ve Türkçe nakarata sahip '1944' adlı şarkısıyla Türkiye'nin dikkatini çeken Jamala, Ukrayna'yı bu seneki Eurovision'da temsil etme hakkı kazandı. Başarılı şarkıcı, Euronews'e verdiği özel röportajda, bu ilginin karşılıksız olmadığını belirterek Türkiye'ye ve Türk müziğine olan sevgi ve ilgisini dile getirdi.
Şükriye Tutkun - Ey Güzel Kırım 03:40
Şükriye Tutkun - Ey Güzel Kırım 6.960 izlenme - 4 yıl önce Şükriye Tutkun - Ey Güzel Kırım - Sevin Gayrı - Türk Halk Müziği
Kapganların Divanı - Timurlenk'in Yargınlanması 14:59
Kapganların Divanı - Timurlenk'in Yargınlanması 1.980 izlenme - 1 yıl önce 1997 yapımı bir azeri televizyon dizisi. Büyük Türk hükümdarları tarafından kurulan hak divanında Timurlenk'in yargılanması konusu işlenmektedir. yargılama sırasında Timurlenk'in savunması gayet güclü gözükmektedir.
Dost Bilen Kırım - Kırık 03:40
Dost Bilen Kırım - Kırık 1.154 izlenme - 1 yıl önce Dost Bilen Kırım'ın, Yaşar Kekeva etiketiyle yayınlanan "Kırık" albümünde yer alan "Kırık" isimli şarkısı, video klibiyle netd'de. netd Müzik Facebook: http://www.facebook.com/netdmuzik netd Müzik Android Uygulaması: https://goo.gl/m4nAOE netd Müzik iOS Uygulaması: https://goo.gl/wkkUZi
Tatar Kızı 03:55
Tatar Kızı 3.402 izlenme - 7 yıl önce
Aliya Yakubova - Yosmam (Tatarca) 02:18
Aliya Yakubova - Yosmam (Tatarca) 945 izlenme - 2 yıl önce İzzet'in seslendirdiği şarkının biraz farklı bir versiyonunu Aliya Yakubova seslendiriyor. Aliya hanımfendi evliymiş. Bilmek isteyenler olur diye bunu da yazayım dedim. İyi dinlemeler.
2007 Konar Tepreş Kırım Halk Oyunları Tatar 01:15
2007 Konar Tepreş Kırım Halk Oyunları Tatar 3.838 izlenme - 7 yıl önce 2007 konar tepreş kırım halk oyunları tatar wwwkonyatatarlaricom
Ey Güzel Kırım - Elzara Batalova (Kırım Türküsü) 04:39
Ey Güzel Kırım - Elzara Batalova (Kırım Türküsü) 815 izlenme - 1 yıl önce Kırım'dan sürülen onlarca Kırım Türkü'nün yakarışı adeta bu şarkı. Bütün Kırım Türklerine selam olsun. O topraklar elbet gerçek sahibini bulacaktır.
yıldız ayhan güzel bir kırım tatarca parca konyata 03:07
yıldız ayhan güzel bir kırım tatarca parca konyata 5.077 izlenme - 7 yıl önce yıldız ayhan güzel bir kırım tatarca parca konyatatarlari.com
nehre inen uçağın hareketi! 02:07
nehre inen uçağın hareketi! 6.900 izlenme - 8 yıl önce hudson nehrine inen airbus a320 tipi uçağın kalkıştan hemen sonra ki rotasının similasyonu!
Aram Tigran - Te Ez Kal Kırım 03:22
Aram Tigran - Te Ez Kal Kırım 2.695 izlenme - 5 yıl önce
Kene Tezahüratı (+18 küfürlü) 04:53
Kene Tezahüratı (+18 küfürlü) 946 izlenme - 1 yıl önce Yaratıcı tribün tayfasının akıllara durgunluk veren eseri. eserde kene başta olmak üzere haşere dünyasına, çizgi film dünyasına ve hayvanlar alemine methiyeler dizilmekte!
Kırım Savcısı Sanal Alemi Salladı! 01:40
Kırım Savcısı Sanal Alemi Salladı! 1.657 izlenme - 3 yıl önce Kırım'ı resmen Rusya'ya bağlayacak anlaşmayı imzalayan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kırım'da Baş Savcılık görevine güzelliğiyle ön plana çıkan 33 yaşındaki avukat Natalia Poklonskaya'yı atadı. Kırım'ı resmen Rusya'ya bağlayacak anlaşmayı imzalayan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kırım'da Baş Savcılık görevine güzelliğiyle ön plana çıkan 33 yaşındaki avukat Natalia Poklonskaya'yı atadı. Daha önce ABD'de yakalanan sarışın casusla magazin medyasına epeyce konu olan Rusya şimdi de Kırım'a atanan 33 yaşındaki sarışın baş savcı ile gündeme geldi. Kırım'ı resmen Rusya'ya bağlayacak anlaşmayı imzalayan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kırım'da Baş Savcılık görevine avukat Natalia Poklonskaya'yı atadı. Ukrayna'daki protesto gösterilerine ve hükümet değişimine şiddetle muhalefet eden ve Rusya yanlısı olarak tanınan Poklonskaya daha önce Ukrayna Başyargıçlık Dairesi'nde avukat olarak çalışmaktaydı. Natalia Poklonskaya'nın baş savcı olmasından sonra internet siteleri, sarışın hukukçunun özel yaşamına dair fotoğraflarıyla dolup taşmaya başladı.
adile kurt karatepe - ay nenni 03:25
adile kurt karatepe - ay nenni 2.452 izlenme - 7 yıl önce kırım türkleri ninnisi
Konya Kırım Türkleri Derneği 04:44
Konya Kırım Türkleri Derneği 2.684 izlenme - 8 yıl önce konya kırım türkleri foklör ekibi sarayönünde... hasat şenliği-2008
Ayna Programı - Kırım 1 01:14:34
Ayna Programı - Kırım 1 1.165 izlenme - 4 yıl önce Ayna Programı - Kırım 1
Eurovision'u kazanan  Kırımlı Cemile'den Türkiye'ye mesaj var 10:57
Eurovision'u kazanan Kırımlı Cemile'den Türkiye'ye mesaj var 194 izlenme - 7 ay önce Kırım Tatarları'nın sürgün hikayesini anlatan ve Türkçe nakarata sahip '1944' adlı şarkısıyla Türkiye'nin dikkatini çeken Jamala, Ukrayna'yı bu seneki Eurovision'da temsil etme hakkı kazandı. Başarılı şarkıcı, Euronews'e verdiği özel röportajda, bu ilginin karşılıksız olmadığını belirterek Türkiye'ye ve Türk müziğine olan sevgi ve ilgisini dile getirdi.
Ey Güzel Kırım - Alper Alparslan 04:53
Ey Güzel Kırım - Alper Alparslan 3.062 izlenme - 8 yıl önce
Defne Ilgaz - Kırım Türküsü 03:33
Defne Ilgaz - Kırım Türküsü 1.067 izlenme - 5 yıl önce
Biz Kırımdan Çıkanda - Kırım Türküsü 04:01
Biz Kırımdan Çıkanda - Kırım Türküsü 336 izlenme - 2 yıl önce Kırım Türklerinin zorunlu göçe tabi tutulup, yurtlarından atılırken çektikleri acıları anlatan belki de en iyi, en duygusal türküdür. Yıllar sonra göçe tabi tutulan Kırım Türkleri geri dönmek isteyecek ancak pek azı büyük zorluklarla dönebilecek. Bugün kendi yurtlarında azınlık kalmalarının sebebi budur. Kırım Türklerinin barışçıl direnişine liderlik eden Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu'ya selam olsun. Sözleri: Biz Kırım'dan çıkkanda Kar yağmadı kan aktı Anam babam kız kardaşlarım Kozleri dolu yaş kaldı. Kokten uçkan uçaklarının Kanetlerini kim yazgan Şu Kırım'da ölgenca cigitlerinin Cenazelerini kim kılgan Kaçaredim men Akyar'dan Karadeniz bolmasa Asaredim öz özümnü Annem babam bolmasa. Şarkı Sözleri (lyrics): biz qırım dan çıqqanda qar yağmadı qan aqtı anam, babam, qız qardaşlarım qozleri tolu yaş qaldı kökten uçqan uçaqlarınıñ qanetlerini kim yazğan şu qırım da olgen gencecık cigitlerinin cenazeleriñ kim qılğan qaçar edim meñ aqyar dan qaradeniz bolmasa asar edim öz özumñı annem, babam bolmasa.
özgür eren - ey güzel kırım... 04:17
özgür eren - ey güzel kırım... 876 izlenme - 6 yıl önce
Kırım Kongo Kanamalı Ateşinin Belirtileri Nelerdir? 01:30
Kırım Kongo Kanamalı Ateşinin Belirtileri Nelerdir? 1.073 izlenme - 7 yıl önce kırım kongo kanamalı ateşi_nin belirtileri nelerdir
Kırım Tatar Türklerinin Sürgün Belgeseli - Geri Dönüş 44:06
Kırım Tatar Türklerinin Sürgün Belgeseli - Geri Dönüş 230 izlenme - 2 yıl önce Bin yıllık topraklarından bir günde sürgün edildiler. Kırım Tatar Türkleri 18 Mayıs 1944 yılında Stalin tarafından sürgüne gönderildi. ''Geri Dönüş'' belgeseli, bu süreci ve anavatanlarına geri dönenlerin verdiği mücadeleyi anlatıyor... Ayrıca bu olayın 70. yıldönümünde hayatını kaybeden soydaşlarımızı saygı ve rahmetle anıyoruz...
Ankara Kırım Mitingi'ndeki Bozkurt Tartışması 02:45
Ankara Kırım Mitingi'ndeki Bozkurt Tartışması 382 izlenme - 2 yıl önce Kırım Türk'tür Türk kalması için arkadaşlar yapılan mitinge destek olmaya gitmişler. Ebülfeyz Elçi bey ile öğrendiğimiz ve hiçbir parti ve kurum kuruluşa ait olmayan tüm turan ellerinde kullanılan bu işaret garagalpaklıya dert olmuş.