Hoşgeldiniz!

Kırım Videoları

İlber Hocadan Sirtaki Şov 02:04
İlber Hocadan Sirtaki Şov 4.539 izlenme - 3 ay önce Aktüalite programının hazırlayıcısı ve sunucusu Serfiraz Ergun, Prof. Dr. İlber Ortaylı'yı Midilli'de sirtaki oynarken kayda aldı. Kıymetli hocamızı bir de böyle izleyelim efenim..
Kara Şahinin Düşüşü 01:27
Kara Şahinin Düşüşü 2.887 izlenme - 5 ay önce 1993 yılında Somali'nin başkenti Mogadişu'da Amerikan kuvvetleri Gothic Serpent adlı operasyon ile SNA lideri Mohamed Farrah Aidid'i yakalamak için harekete geçti. Havadan desteklenen operasyonda SNA hatlarına giren Amerikan birlikleri beklemediği bir direniş ile karşılaşmış ağır çatışmalar başlamıştı. Bu sırada helikopterler indirme yapmaya çalışırken bir Uh-60 Kara Şahin tipi helikopter muhtemelen Rpg-7 roketiyle vurulup düştü. Sonrası ise Amerikalılar için tam bir trajedi. Daha önce bölgenin ileri gelenlerine yaptığı saldırılar nedeniyle halk tarafından sevilmeyen Amerikalılar bu saldırıda savunmasız kalıyor ve halk tarafından linç ediliyordu. Şehir içinde sıkışan askerleri Bm'ye bağlı güçler kurtardı ve operasyon ağır kayıplarla sona erdi.
FEMEN'den Kırım Operasyonu 00:44
FEMEN'den Kırım Operasyonu 8.125 izlenme - 3 yıl önce Ukrayna'nın Kırım Özerk Bölgesi'nin Rusya tarafından işgal edilmesi FEMEN tarafından protesto edildi. Kırım Özerk Bölgesi parlementosu önünde bir grup, Rusya'ya destek eylemi gerçekleştirdi. Ukraynalı kadın hakları savunucusu FEMEN üyesi bir grup kadın çıplak protesto yaparak Rusya işgalini protesto etti. FEMEN kadınlarının bedenlerine "Putin'in savaşını durdurun" sloganı yazdıkları görüldü. Ukraynalı güvenlik güçleri, eylemcileri parlamento binasının önünden yaka paça uzaklaştırdı.
Tatarca Kimin Dilidir? 05:17
Tatarca Kimin Dilidir? 1.066 izlenme - 7 ay önce Yavuz Bülent Bâkiler anlatıyor. Tatarca kimin dilidir?
Aliye Bekirova- O Ses Ukrayna Doktor Civanım 02:23
Aliye Bekirova- O Ses Ukrayna Doktor Civanım 2.234 izlenme - 1 yıl önce O Ses çocuklar ukrayna ayağını söylediği Türkçe şarkıyla sallayan tarumar eden kadife sesli Kırım Türkü Aliya Bekirova'yı dinliyoruz efendim.
Çalışma Kampında 5,5 yıl: Faize Bekman'ın Hikâyesi 03:44
Çalışma Kampında 5,5 yıl: Faize Bekman'ın Hikâyesi 733 izlenme - 4 ay önce Kırım Tatarı Faize Bekman, 2. Dünya Savaşı sırasında esir kamplarında şahit olduklarını Al Jazeera'ye anlattı.
Eurovision'u kazanan  Kırımlı Cemile'den Türkiye'ye mesaj var 10:57
Eurovision'u kazanan Kırımlı Cemile'den Türkiye'ye mesaj var 934 izlenme - 8 ay önce Kırım Tatarları'nın sürgün hikayesini anlatan ve Türkçe nakarata sahip '1944' adlı şarkısıyla Türkiye'nin dikkatini çeken Jamala, Ukrayna'yı bu seneki Eurovision'da temsil etme hakkı kazandı. Başarılı şarkıcı, Euronews'e verdiği özel röportajda, bu ilginin karşılıksız olmadığını belirterek Türkiye'ye ve Türk müziğine olan sevgi ve ilgisini dile getirdi.
Şükriye Tutkun - Ey Güzel Kırım 03:40
Şükriye Tutkun - Ey Güzel Kırım 6.990 izlenme - 4 yıl önce Şükriye Tutkun - Ey Güzel Kırım - Sevin Gayrı - Türk Halk Müziği
Kapganların Divanı - Timurlenk'in Yargınlanması 14:59
Kapganların Divanı - Timurlenk'in Yargınlanması 1.989 izlenme - 1 yıl önce 1997 yapımı bir azeri televizyon dizisi. Büyük Türk hükümdarları tarafından kurulan hak divanında Timurlenk'in yargılanması konusu işlenmektedir. yargılama sırasında Timurlenk'in savunması gayet güclü gözükmektedir.
Dost Bilen Kırım - Kırık 03:40
Dost Bilen Kırım - Kırık 1.154 izlenme - 1 yıl önce Dost Bilen Kırım'ın, Yaşar Kekeva etiketiyle yayınlanan "Kırık" albümünde yer alan "Kırık" isimli şarkısı, video klibiyle netd'de. netd Müzik Facebook: http://www.facebook.com/netdmuzik netd Müzik Android Uygulaması: https://goo.gl/m4nAOE netd Müzik iOS Uygulaması: https://goo.gl/wkkUZi
Tatar Kızı 03:55
Tatar Kızı 3.457 izlenme - 7 yıl önce
2007 Konar Tepreş Kırım Halk Oyunları Tatar 01:15
2007 Konar Tepreş Kırım Halk Oyunları Tatar 3.840 izlenme - 7 yıl önce 2007 konar tepreş kırım halk oyunları tatar wwwkonyatatarlaricom
Aliya Yakubova - Yosmam (Tatarca) 02:18
Aliya Yakubova - Yosmam (Tatarca) 964 izlenme - 2 yıl önce İzzet'in seslendirdiği şarkının biraz farklı bir versiyonunu Aliya Yakubova seslendiriyor. Aliya hanımfendi evliymiş. Bilmek isteyenler olur diye bunu da yazayım dedim. İyi dinlemeler.
Ey Güzel Kırım - Elzara Batalova (Kırım Türküsü) 04:39
Ey Güzel Kırım - Elzara Batalova (Kırım Türküsü) 866 izlenme - 1 yıl önce Kırım'dan sürülen onlarca Kırım Türkü'nün yakarışı adeta bu şarkı. Bütün Kırım Türklerine selam olsun. O topraklar elbet gerçek sahibini bulacaktır.
nehre inen uçağın hareketi! 02:07
nehre inen uçağın hareketi! 7.069 izlenme - 8 yıl önce hudson nehrine inen airbus a320 tipi uçağın kalkıştan hemen sonra ki rotasının similasyonu!
yıldız ayhan güzel bir kırım tatarca parca konyata 03:07
yıldız ayhan güzel bir kırım tatarca parca konyata 5.014 izlenme - 7 yıl önce yıldız ayhan güzel bir kırım tatarca parca konyatatarlari.com
Aram Tigran - Te Ez Kal Kırım 03:22
Aram Tigran - Te Ez Kal Kırım 2.714 izlenme - 5 yıl önce
Kene Tezahüratı (+18 küfürlü) 04:53
Kene Tezahüratı (+18 küfürlü) 998 izlenme - 1 yıl önce Yaratıcı tribün tayfasının akıllara durgunluk veren eseri. eserde kene başta olmak üzere haşere dünyasına, çizgi film dünyasına ve hayvanlar alemine methiyeler dizilmekte!
Kırım Savcısı Sanal Alemi Salladı! 01:40
Kırım Savcısı Sanal Alemi Salladı! 1.674 izlenme - 3 yıl önce Kırım'ı resmen Rusya'ya bağlayacak anlaşmayı imzalayan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kırım'da Baş Savcılık görevine güzelliğiyle ön plana çıkan 33 yaşındaki avukat Natalia Poklonskaya'yı atadı. Kırım'ı resmen Rusya'ya bağlayacak anlaşmayı imzalayan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kırım'da Baş Savcılık görevine güzelliğiyle ön plana çıkan 33 yaşındaki avukat Natalia Poklonskaya'yı atadı. Daha önce ABD'de yakalanan sarışın casusla magazin medyasına epeyce konu olan Rusya şimdi de Kırım'a atanan 33 yaşındaki sarışın baş savcı ile gündeme geldi. Kırım'ı resmen Rusya'ya bağlayacak anlaşmayı imzalayan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kırım'da Baş Savcılık görevine avukat Natalia Poklonskaya'yı atadı. Ukrayna'daki protesto gösterilerine ve hükümet değişimine şiddetle muhalefet eden ve Rusya yanlısı olarak tanınan Poklonskaya daha önce Ukrayna Başyargıçlık Dairesi'nde avukat olarak çalışmaktaydı. Natalia Poklonskaya'nın baş savcı olmasından sonra internet siteleri, sarışın hukukçunun özel yaşamına dair fotoğraflarıyla dolup taşmaya başladı.
adile kurt karatepe - ay nenni 03:25
adile kurt karatepe - ay nenni 2.461 izlenme - 7 yıl önce kırım türkleri ninnisi
Konya Kırım Türkleri Derneği 04:44
Konya Kırım Türkleri Derneği 2.687 izlenme - 8 yıl önce konya kırım türkleri foklör ekibi sarayönünde... hasat şenliği-2008
Ayna Programı - Kırım 1 01:14:34
Ayna Programı - Kırım 1 1.174 izlenme - 4 yıl önce Ayna Programı - Kırım 1
Eurovision'u kazanan  Kırımlı Cemile'den Türkiye'ye mesaj var 10:57
Eurovision'u kazanan Kırımlı Cemile'den Türkiye'ye mesaj var 195 izlenme - 8 ay önce Kırım Tatarları'nın sürgün hikayesini anlatan ve Türkçe nakarata sahip '1944' adlı şarkısıyla Türkiye'nin dikkatini çeken Jamala, Ukrayna'yı bu seneki Eurovision'da temsil etme hakkı kazandı. Başarılı şarkıcı, Euronews'e verdiği özel röportajda, bu ilginin karşılıksız olmadığını belirterek Türkiye'ye ve Türk müziğine olan sevgi ve ilgisini dile getirdi.
Natalya Poklonskaya - Yeni Kırım Başsavcısı 05:43
Natalya Poklonskaya - Yeni Kırım Başsavcısı 635 izlenme - 2 yıl önce Şimdiden bilimum /int/ boardlarında fenomen olmayı başarmış, Kırım'ın taze başsavcısıdır. Rusların sıcak denizlere inmesini desteklemek için artık bir sebebimiz daha var.
Ey Güzel Kırım - Alper Alparslan 04:53
Ey Güzel Kırım - Alper Alparslan 3.064 izlenme - 8 yıl önce
Defne Ilgaz - Kırım Türküsü 03:33
Defne Ilgaz - Kırım Türküsü 1.076 izlenme - 5 yıl önce
Biz Kırımdan Çıkanda - Kırım Türküsü 04:01
Biz Kırımdan Çıkanda - Kırım Türküsü 352 izlenme - 2 yıl önce Kırım Türklerinin zorunlu göçe tabi tutulup, yurtlarından atılırken çektikleri acıları anlatan belki de en iyi, en duygusal türküdür. Yıllar sonra göçe tabi tutulan Kırım Türkleri geri dönmek isteyecek ancak pek azı büyük zorluklarla dönebilecek. Bugün kendi yurtlarında azınlık kalmalarının sebebi budur. Kırım Türklerinin barışçıl direnişine liderlik eden Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu'ya selam olsun. Sözleri: Biz Kırım'dan çıkkanda Kar yağmadı kan aktı Anam babam kız kardaşlarım Kozleri dolu yaş kaldı. Kokten uçkan uçaklarının Kanetlerini kim yazgan Şu Kırım'da ölgenca cigitlerinin Cenazelerini kim kılgan Kaçaredim men Akyar'dan Karadeniz bolmasa Asaredim öz özümnü Annem babam bolmasa. Şarkı Sözleri (lyrics): biz qırım dan çıqqanda qar yağmadı qan aqtı anam, babam, qız qardaşlarım qozleri tolu yaş qaldı kökten uçqan uçaqlarınıñ qanetlerini kim yazğan şu qırım da olgen gencecık cigitlerinin cenazeleriñ kim qılğan qaçar edim meñ aqyar dan qaradeniz bolmasa asar edim öz özumñı annem, babam bolmasa.
özgür eren - ey güzel kırım... 04:17
özgür eren - ey güzel kırım... 876 izlenme - 6 yıl önce
Kırım Kongo Kanamalı Ateşinin Belirtileri Nelerdir? 01:30
Kırım Kongo Kanamalı Ateşinin Belirtileri Nelerdir? 1.074 izlenme - 7 yıl önce kırım kongo kanamalı ateşi_nin belirtileri nelerdir
Kırım Tatar Türklerinin Sürgün Belgeseli - Geri Dönüş 44:06
Kırım Tatar Türklerinin Sürgün Belgeseli - Geri Dönüş 234 izlenme - 2 yıl önce Bin yıllık topraklarından bir günde sürgün edildiler. Kırım Tatar Türkleri 18 Mayıs 1944 yılında Stalin tarafından sürgüne gönderildi. ''Geri Dönüş'' belgeseli, bu süreci ve anavatanlarına geri dönenlerin verdiği mücadeleyi anlatıyor... Ayrıca bu olayın 70. yıldönümünde hayatını kaybeden soydaşlarımızı saygı ve rahmetle anıyoruz...