Hoşgeldiniz!

Kırmızı Leke

Banu Akın - Kırmızı Leke 02:47
Banu Akın - Kırmızı Leke 330 izlenme - 3 yıl önce Albüm: Kırmızı Leke Şarkı Sözleri(lyrics): Elinde kalan kiri sildin habire Üstüme, bedenime, beynime Ademi kovduran cennetten Doğurgan kırmızı bir leke Leke, kırmızı leke bin yıldır peşimde Leke, kırmızı leke herzaman her yerde Elinde kalan kiri sildin habire Üstüme, bedenime, beynime Eminsin sen koydun bulacaksın Davetkar kırmızı bir leke.
Banu Akın - Kırmızı Leke 02:48
Banu Akın - Kırmızı Leke 155 izlenme - 6 yıl önce
Banu Akın - Çirkin Ördek Yavrusu 01:34
Banu Akın - Çirkin Ördek Yavrusu 134 izlenme - 3 yıl önce Albüm Adı: Kırmızı Leke Çıkış Tarihi: 17.05.1999 Türkçe Rock Şarkı Sözleri: Çirkinim ben feministim Çirkin ördek yavrusu Ya da güzelim ben mankenim Çiçekli boya kutusu Herkesin söyleyecek Sözü var hakkımda Herkesin söyleyecek Sözü var hakkımda Güçlüyüm ben Konuşabilirim Masayı tutan demirim Aptalım ben seksiyim Kafeste bir sarı kanarya Herkesin söyleyecek Sözü var hakkımda Herkesin söyleyecek Sözü var hakkımda.
Rosacea hastalığı nedir? Kimlerde görülür?  Nasıl tedavi edilir? 01:29
Rosacea hastalığı nedir? Kimlerde görülür? Nasıl tedavi edilir? 88 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Ümraniye Polikliniği Dermatoloji Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Ayfer Yıldız Bozbay Rosacea hastalığı hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Dermatoloji Kliniği'nde, hastalarımızın dermatolojik muayene, tanı, tedavi ve takipleri modern bilim ışığında ve yüksek kalitede teknolojik ekipmanla sağlanmaktadır. Benlerin (nevüs), damarsal oluşumların ve deri kanserlerinin bilgisayarlı morfolojik incelenmesi ile erken tanı sağlanması ve takiplerinin uygulanmasının yanı sıra deri yama ve prick testleri , dermatolojik ve kozmetik cerrahi müdahaleler de yapılmaktadır. Rosacea hastalığı nedir? Kimlerde görülür? Nasıl tedavi edilir? Rosacea hastalığı yüzün orta hattını yani alın, burun ve çeneyi özellikle tutan kalıcı kızarıklıkla giden bir deri hastalığıdır. 30 yaşından sonra daha sık görülmektedir. Özellikle 40-50 yaş arası bayanlarda daha sıktır. Kalıcı kızarıklık dedik önce geçici kızarıklık ve yüzde al basmaları artışı şeklinde başlar. Sonra kılcal damarların da ortaya çıkışıyla kızarıklık kalıcı hale gelir. Bunun dışında da akne benzeri papül ve püstüllerden oluşan lezyonlarda görülür. Erkekte daha sık görülen rinofima denilen tipindeyse burunda kabalaşma büyüme şeklinde kozmetik sorunda oluşturur. Tedavisinde çeşitli metronidazol içeren kremler jeller kullanılmakta. Antibiyotik tedavisinden daha sık hastalar fayda görmektedir. Bu hastaların da mutlaka güneşten korunması gerekmektedir. Artışa neden olan şeyler özellikle buhar, yani çok sıcak suyla banyo yapmak, hamam, sauna gibi ortamlar. Hanımların da yemeğin buharı artırabilir. Acı baharatlı yiyecekler arttırır. Hastalara bundan uzak durması söylenir. Yine de tekrarlıyorsa aşama aşama topical tedavi daha sonra da sistemik antibiyotik tedavi hastalara verilir.
Banu Akın - Yarını Dinle 03:17
Banu Akın - Yarını Dinle 33 izlenme - 3 yıl önce Albüm Adı: Kırmızı Leke Çıkış Tarihi: 17.05.1999 Türkçe Rock Şarkı Sözleri: Yarın bende kaldı, yarım nerde kaldı Bir bütün parçası her koldan dağınık Bir yarımdan diğer birine uzaklık Yarı uyanık denizleri bulanık Yarınız nerede, yarınız bende Yarımız bizde, Yarını dinle, yarını dinle Aşk bende kaldı, onu kimse almadı Söylenen sözlerle kalbim paslandı Kodlanmıl hep aynı aynı, hep aynı Yarısı gerçek yarısı yalandı
Banu Akın - Bu Evden Kaçıyorum 04:20
Banu Akın - Bu Evden Kaçıyorum 32 izlenme - 3 yıl önce Albüm Adı: Kırmızı Leke Çıkış Tarihi: 17.05.1999 Türkçe Rock Şarkı Sözleri: Sürekli anladığını tekrarladın Ben ağlarken buz gibi bakışların Hiçliğe karışırken anlattıklarım Gizlendin hep aralıktı kapıların Her soruma verdiğin cevap çok uzun ama Hiçbir şey demeden de ne çok şey söylüyorsun Sessiz çığlıklarımı peşime takarak gizlice gidiyorum Şimdi rüzgarı arkama alarak bu evden gidiyorum Bu evden kaçıyorum Sürekli bildiğini tekrarladın Öyle çok konuştunki birşey duymadın Boşlukta dolaşırken anlattıklarım Üfff sıkıldım karanlıktı odaların
Banu Akın - Şaşkın 03:35
Banu Akın - Şaşkın 19 izlenme - 3 yıl önce Albüm Adı: Kırmızı Leke Çıkış Tarihi: 17.05.1999 Türkçe Rock Şarkı Sözleri: Saçma saçma bir dünya, kadife eldivenli aşka sarıl Yumuşak yürek, biraz daha uzlaşma Sokağa çık, yırtık blu jean Uzun saç, biraz yaşam nutku Şaşkın, şaştın yaşamadığın aşkları Şaşkın şaştın yaşadın sandın Sokak biraz acımasız, en iyisi yine anne kucağı Baba biraz para ver, özgürlük alacağım Şaşkın şaştın yaşamadığın aşkları Şaşkın şaştın yaşadın sandın Yaşam boyu hep dinledin, büyük sözler ezberledin Git git kafanı yıka Şaşkın şaştın yaşamadığın aşkları Şaşkın şaştın yaşadın sandın.
Banu Akın - Suların Sırları 04:53
Banu Akın - Suların Sırları 19 izlenme - 3 yıl önce Albüm Adı: Kırmızı Leke Çıkış Tarihi: 17.05.1999 Türkçe Rock Şarkı Sözleri: Artık değişmeye başlamış duygularını Kendin de tanıyor musun Şuçlu oydu evet evet oydu Ödenecek bedeller vicdanın sorunuydu Kendinden sonra en korktuğun benim Biliyorum onlar hep benim suçum Kimin kimi anlamadığına bir karar verseydik eğer Bitişler bu kadar uzamazdı belki Hayır hayır ben ödemem bedelini Kaldır at yüreğimden vicdanını Nedeni, nedeni bende arama, bazıları yalnızdır unutma Bazıları yalnızdır unutma.
Banu Akın - Zaman 04:22
Banu Akın - Zaman 18 izlenme - 3 yıl önce Albüm Adı: Kırmızı Leke Çıkış Tarihi: 17.05.1999 Türkçe Rock Şarkı Sözleri: Bir rüzgar gibidir zamanuçar, kaçar, yıkar Bir yangın gibidir zaman eser, yakar, söner Bir yalan gibidir zaman susar, güler, korkar Bir sevgi gibidir zaman sorar, söyler, biter Tut, bak tuttun bak, bırak ellerin yanacak Kaç, tüh düştün bak bu senin sonun olacak Bırak nefes alsın çiçeğin, bırak yarışşın zamana karşı Bırak zaman ölçsün gücünü, bırak zaman yensin ölümü.
Banu Akın - Aşkımı Fakslarım 03:20
Banu Akın - Aşkımı Fakslarım 15 izlenme - 3 yıl önce Albüm Adı: Kırmızı Leke Çıkış Tarihi: 17.05.1999 Türkçe Rock Şarkı Sözleri: Olur aşkımı fakslarım akşama Büroyu süpürdükten sonra ilk iş Devlerle savaştıktan sonra, seni özledikten sonra Çizmelerimi boyadıktan sonra Olur aşkımı fakslarım akşama Büroyu süpürdükten sonra ilk iş Annem gittikten sonra Yollar açıldıktan sonra, bana vurduktan sonra Olur aşkımı fakslarım akşama Büroyu süpürdükten sonra ilk iş Kalbimi kapadıktan sonra, gargara yaptıktan sonra Çöpü döktükten sonra Olur aşkımı fakslarım akşama Büroyu süpürdükten sonra ilk iş Bulaşıkları yıkadıktan sonra seviş.
Banu Akın - Kırmızı Leke 02:48
Banu Akın - Kırmızı Leke 10 izlenme - 3 yıl önce Albüm Adı: Kırmızı Leke Çıkış Tarihi: 17.05.1999 Türkçe Rock Şarkı Sözleri: Elinde kalan kiri sildin habire Üstüme, bedenime, beynime Ademi kovduran cennetten Doğurgan kırmızı bir leke Leke, kırmızı leke bin yıldır peşimde Leke, kırmızı leke herzaman her yerde Elinde kalan kiri sildin habire Üstüme, bedenime, beynime Eminsin sen koydun bulacaksın Davetkar kırmızı bir leke.
Banu Akın - Oya 04:08
Banu Akın - Oya 14 izlenme - 3 yıl önce Albüm Adı: Kırmızı Leke Çıkış Tarihi: 17.05.1999 Türkçe Rock Şarkı Sözleri: Oya Oya Oya bu dünyadan olma şansı şans değil ki Ne oldu Ahmet bey yüzünüz biraz biraz sarı Kaçıverdi ama bak yüzünüzün ruhsarı Biraz daha düşünseydin yaparken şu işi E bir dahaki sefere görürsün oğlunun şeyini Oya Oya Oya bu dünyadan olma şansı şans değil ki Oya Oya Oya belirli dünyanın evladısın Üstüne üstlük kızsın Delirmelisin, oh evet delirmelisin İki kara yazıydı Oya'nın doğumu annesine Müjdelenen bir çığlık sesizlikle örtülü Müjdelenen bir çığlık sessizliğe gömülü.