Hoşgeldiniz!

kitap fuarı

Cansu Canan Özgen ile Okuma Üzerine 00:59
Cansu Canan Özgen ile Okuma Üzerine 2.597 izlenme - 3 ay önce Cansu Canan Özgen Kocaeli Kitap Fuarı'nda sevenleriyle buluşmuş ve okuma üzerine bildiklerini aktarmış. Fuarın tarihi geçmiş ama ben yeni fark ettim kusura bakmayın :)
Anadolu Üniversitesine Kitap Fuarında Büyük İlgi 02:53
Anadolu Üniversitesine Kitap Fuarında Büyük İlgi 49 izlenme - 4 ay önce Anadolu Üniversitesine kitap fuarında büyük ilgiKOCAELİ - Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği Kocaeli Kitap Fuarında stant açan Anadolu Üniversitesi, eğitim alanındaki çalışmalarını ve öğrencilerin merak ettiği soruları yanıtladı.
Binlerce Kitapsever Sancaktepe Kitap Fuarı'nda Buluştu 02:58
Binlerce Kitapsever Sancaktepe Kitap Fuarı'nda Buluştu 2 izlenme - 2 gün önce Binlerce kitapsever Sancaktepe Kitap Fuarı'nda buluştuİSTANBUL - Sancaktepe Belediyesi tarafından düzenlenen, kitapseverlerle yazar ve şairleri buluşturan Sancaktepe Kitap Fuarı başladı.
 Türkiye, Çin Seddi’ni kitaplarla aşacak 03:45
Türkiye, Çin Seddi’ni kitaplarla aşacak 434 izlenme - 4 yıl önce Pekin’de düzenlenen kitap fuarına katılan Türk yayıncılar, Çin Seddi’ni edebiyat ve kitaplar yoluyla aşmak istiyor. Bu yıl 20’ncisi düzenlenen Pekin Uluslararası Kitap Fuarı, Türkiye’den de yoğun ilgi gördü. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yanı sıra, ajans temsilcileri de fuara katılarak okur ve yayıncıları buluşturdu.Fuar kapsamında, Türkiye’nin 2014 yılında düzenlenecek Pekin Uluslararası Kitap Fuarı’na “onur konuğu ülke” sıfatıyla katılacak olmasıyla ilgili de görüşmeler yapıldı.Fuarın bu yılki onur konuğu ise Suudi Arabistan’dı. Yoğun ilginin olduğu fuara katılan Suudi hattat ve yazarlar, Çinli kitapseverlerle buluştu.Pekin Uluslararası Kitap Fuarı’nda Türkçe kitapların yanı sıra, Çince’ye çevrilen Türk edebiyatının seçkin eserleri de okuyucularla buluştu. Türkçe’den Çince’ye çevrilen, Ahmet Hamdi Tanpınar'ın Huzur, Ahmet Murat Gülsoy'un İstanbul'da Bir Merhamet Haftası, Orhan Kemal'in Baba Evi, Avare Yıllar, Bereketli Topraklar Üzerinde ve Cemile kitapları da raflarda yerini aldı. TÜRK YAYINCILAR DÜNYAYA AÇILDI Basın Yayın Birliği Başkanı Münir Üstün, son 10 yıldır Türkiye’de yayıncılık sektöründe büyük bir gelişme yaşandığını kaydetti. Üstün, 2008’de 800 milyon dolar olan yayıncılık sektörü hacminin, 2012 yılında 2,3 milyar dolara dayandığını belirtti. Türk yayıncıların git gide daha çok dünyaya açıldıklarını hatırlatan Üstün, Çinli yayıncıların Türkiye’ye, aynı şekilde Türk yayıncıların Çin’e ilgisinin arttığını söyledi. Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Erkin Yılmaz, kitap fuarı temsilcileri ve bakanlık yetkilileriyle görüşmenin, Pekin’deki fuara katılmalarının ana gayelerinden olduğunu belirtti. Yaptıkları görüşmelerde, önümüzdeki yıl düzenlenecek fuara Türkiye’nin onur konuğu ülke olarak katılımı üzerinde durduklarını ifade eden Yılmaz, Çin pazarında çok daha iyi noktalara gelmeyi umduklarını dile getirdi.
Ali Özsoy 02:39
Ali Özsoy 142 izlenme - 3 yıl önce
Türkiye Arapça Kitap Fuarı 04:54
Türkiye Arapça Kitap Fuarı" 12 Şubatta Açılıyor 79 izlenme - 2 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Kitaplardan detaylar TYB İstanbul Şubesi Başkanı Mahmut Bıyıklı'nın konuşması Semerkand Medya Grup Genel Yayın Yönetmeni Ali Sözer'in konuşması Haşimi Yayınları Yayın Yönetmeni İbrahim Aydemir'in konuşması "Türkiye Arapça Kitap Fuarı" 12 Şubatta açılıyor Haşimi Yayınları Yayın Yönetmeni Aydemir: "Biz Osmanlı'nın ruhu ile Ortadoğu'daki tüm ülkelere gidip, Türkiye'yi dünyaya anlatmak istiyoruz" TYB İstanbul Şubesi Başkanı Bıyıklı: "Yaklaşık 3 ay içinde hazırlık çalışmaları tamamlandı.
Markalarımız 19.izmir Tüyap Kitap Fuarındaydı. 04:38
Markalarımız 19.izmir Tüyap Kitap Fuarındaydı. 181 izlenme - 3 yıl önce Kaynak Holding'in Eğitim Ve Kültür Yayıncılığı Sektöründe Faaliyet Gösteren Markaları 19.izmir Tüyap Kitap Fuarındaydı.
Misyonerliğe Hayır Diyen Ülkücü Abimiz 03:58
Misyonerliğe Hayır Diyen Ülkücü Abimiz 134 izlenme - 3 yıl önce Tüyap kitap fuarı misyonerliğe hayır protestosu. Bursa Ülkü Ocakları'nın gerçekleştirdiği bir protesto idi. Video yılı tahminen 2006-2007.
1. Erzurum Kitap Fuarı 03:00
1. Erzurum Kitap Fuarı 162 izlenme - 3 yıl önce 1. Erzurum Kitap Fuarını düzenleyen Eylül Fuar Genel Müdürü Sayın Battal Çırakoğlu Fuarla ilgili açıklamaları
1. Erzurum Kitap Fuarından Haberler 01:32
1. Erzurum Kitap Fuarından Haberler 80 izlenme - 3 yıl önce 1. Erzurum Kitap Fuarından Haberler
Bilecik Kitap Fuarı 01:30
Bilecik Kitap Fuarı 192 izlenme - 8 yıl önce bilecik kitap fuarı
Kitap Fuarı Açıldı 01:16
Kitap Fuarı Açıldı 72 izlenme - 4 yıl önce Kitap Fuarı Açıldı www.gapurfa.net
Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı Kapılarını Açtı 04:31
Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı Kapılarını Açtı 12 izlenme - 5 ay önce Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı kapılarını açtıİSTANBUL - Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı'nın bu yıl üçüncüsü açıldı.
Tek Parmağıyla Hayatına 15 Kitap Sığdırdı 04:07
Tek Parmağıyla Hayatına 15 Kitap Sığdırdı 13 izlenme - 5 ay önce İzmir Kitap Fuarı’nda, tek parmağıyla yazdığı 15 kitabı satışa sunan yüzde 98 engelli 42 yaşındaki Erdal Yalçın, “Kitap benim için yaşayan bir hayat” dedi. İstanbul’da yaşayan Diyarbakır doğumlu Erdal Yalçın, tekerlekli sandalyesi ile geldiği İzmir Kitap Fuarı’nda tek parmağıyla yazdığı 15 kitabı satışa sundu. Okula hiç gitmeyen, okuma yazmayı eve gelen öğretmenler ve annesinden öğrenen 42 yaşındaki Yalçın, yazmaya 16 yaşında tek bir parmağıyla başladığını ve şimdiye dek 15 kitap yazdığını söyledi. “Engelliler yaşamın içinde olsun” Kitapları “yaşayan hayat” olarak gördüğünü belirten Yalçın, “Yazmaya 16 yaşında başladım. ‘Bir kitabım olsun’ dedim, Allah bana 15 kitap nasip etti. Hayatımda hiç okula gitmedim. Okumayı annemin sayesinde öğrendim. Kitap benim için yaşayan bir hayat. Zamanı durduran tek şey kitaptır. Engellilere yaşamın içinde olmalarını tavsiye ediyorum. Yaşamın içinde oldukça bizi kabul ederler” diye konuştu. “Oğlumla gurur duyuyorum” Erdal Yalçın’a destek olmak için İzmir Kitap Fuarı’na gelen babası Kaya Yalçın ise “Oğlum 2 yaşında menenjit geçirdi. Tekerlekli sandalyede yaşıyor. Yatağında bile ben çeviriyorum ama tek parmağıyla kitaplarını yazıyor. Şimdi hayali gazetecilik okumak. Biz de ona destek oluyoruz. Onunla gurur duyuyorum” dedi
kocaeli, kitap, fuarı, 2009 01:20
kocaeli, kitap, fuarı, 2009 114 izlenme - 8 yıl önce kocaeli, kitap, fuarı, 2009
Kitap Karşılığında Tiyatro Bileti 02:10
Kitap Karşılığında Tiyatro Bileti 14 izlenme - 11 ay önce Beşiktaş Belediyesi, Dilek Türker’in oyunlaştırdığı ‘Mustafa Kemal’le Bir Gün’ isimli tiyatro oyununu sanatseverlerle buluşturdu. Tiyatro oyununu izlemek isteyen vatandaşlar oyunun sergileneceği Fulya Sanat Merkezi'ne bir kitap getirmeleri karşılığında oyunu izledi. Beşiktaş Belediyesi’nin katkılarıyla 10 Kasım'a özel olarak Nezihe Araz tarafından yazılan ‘Mustafa Kemal’le Bir Gün’ Latife adlı kitap, Dilek Türker’in usta oyunculuğu ile bir araya gelerek sahnelendi. Fulya Sanat Merkezi'nde, Mustafa Kemal Atatürk’ün geçmişinin ve anılarının Latife hanım tarafından anlatıldığı oyuna vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Tamamen ücretsiz olan oyunu, yanlarında 1 kitap getiren herkes izleyebilme imkanı yakaladı. Tiyatroseverler tarafından toplanan kitaplar Anadolu’nun çeşitli illerindeki okullara bağışlanacak. “Böyle bir uygulama olduğu için özellikle geldim” Kitap vererek bilet alma uygulamasının güzel bir düşünce olduğunu ifade eden Özcan Karakaya, “Bu uygulama sergilenecek olan tiyatro oyunu kadar anlamlı. İzlemesi keyif verecek. Sırf böyle bir uygulama olduğu için özellikle geldim. Güzel bir kampanya. Keşke bu kampanyalar başka yerlerde de uygulansa” diye konuştu. “Kitap getirdik ve biletlerimizi aldık” Kitaplarla öğrencilere fayda sağlayacak olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu ifade eden Neriman Ege ise, “Çocuklara yardım etmek, onlara bu kitapları göndermek çok güzel bir şey. Beni çok duygulandırdı. Çok mutlu oldum. İki tane kitap getirdik ve biletlerimizi aldık” dedi.
7. Kocaeli Kitap Fuarı 01:27
7. Kocaeli Kitap Fuarı 29 izlenme - 2 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Hanefi Avcı'nın konuşması- İzleyici detayları- Hanefi Avcı kitap imzalarken- Kitap okuyanlar 7. Kocaeli Kitap Fuarı- Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, "Cemaatin İflası, Hoca'nın Ayağının Kaydığı Yer" adlı kitabını imzaladı- Avcı: "Bu cemaat çok iyi sahte evrak hazırlıyor, çok iyi sahte belge hazırlıyor, insanlara çok iyi sahte suçlamalar yapıyor" Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesince düzenlenen 7. Kocaeli Kitap Fuarı'nda "Cemaatin İflası, Hoca'nın Ayağının Kaydığı Yer" adlı kitabını imzaladı, okurlarıyla söyleşide bir araya geldi.
Türkiye Kitap Okuma Oranında Dünyada 11. Sırada 03:12
Türkiye Kitap Okuma Oranında Dünyada 11. Sırada 19 izlenme - 2 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Kitap fuarından görüntüler Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Metin Celal Zeynioğlu ile röportaj Türkiye kitap okuma oranında dünyada 11. sırada Türkiye'de 561 milyon kitabın basımının yapıldığı 2014 yılında kişi başına 7,3 kitap düşerken geçen yıl ise 620 milyon 751 bin kitap basılarak kişi başına düşen kitap sayısı 8'e çıktı Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Zeynioğlu: "Türkiye, dünyada kitap okuma oranları bakımından 11. sırada yer alıyor.
İnegöl Kitap Fuarı Açıldı 03:38
İnegöl Kitap Fuarı Açıldı 5 izlenme - 5 ay önce İnegöl Kitap Fuarı açıldıBURSA - İnegöl Belediyesi'nin düzenlediği İnegöl Kitap Günleri Etkinliği bugün başladı.
Konyaaltı Kitap Fuarı Sona Erdi 01:42
Konyaaltı Kitap Fuarı Sona Erdi 20 izlenme - 3 yıl önce 5. Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı- Ziyaretçi sayısı 130 bini geçen fuarın son gününde CHP İzmir Milletvekili Balbay ile gazeteci Özkan kitaplarını imzaladı. ANTALYA (AA) - Konyaaltı Belediyesi tarafından bu yıl 5'incisi düzenlenen Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı sona erdi.
9. Kocaeli Kitap Fuarı Sona Erdi - Kocaeli 02:42
9. Kocaeli Kitap Fuarı Sona Erdi - Kocaeli 3 izlenme - 4 ay önce Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 9'uncusu düzenlenen ve Anadolu Ajansının (AA) global iletişim ortağı olduğu "Kocaeli Kitap Fuarı" sona erdi.
Başbakan Yardımcısı Akdoğan 04:22
Başbakan Yardımcısı Akdoğan 20 izlenme - 2 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'ın kitap fuarından detayları-Yalçın Akdoğan'ın, Malatya 4. Anadolu Kitap Fuarı'nda düzenlenen "Yeni Türkiye" söyleşisinde konuşması Başbakan Yardımcısı Akdoğan: (1)- "Bakın bugün yine Kandil'den bir tanesi konuşmuş. Diyor ki 'Biz, nisan, mayıs gibi kongre toplayacaktık, silah bırakmak için.
Yazar ve Emekli Polis Ercan Ersoy Kitap Fuarı'nda Okurlarıyla Buluştu 03:35
Yazar ve Emekli Polis Ercan Ersoy Kitap Fuarı'nda Okurlarıyla Buluştu 2 izlenme - 5 ay önce Yazar ve emekli polis Ercan Ersoy Kitap Fuarı'nda okurlarıyla buluştuİZMİR - Emekli Özel Harekat Polisi ve yazar Ercan Ersoy, İzmir Fuarı'nda okurları ile buluşurken gelen konuklarına kitapları imzaladı.
Istanbul'un Telif Marketi Haline Gelmesini Hedefliyoruz 05:41
Istanbul'un Telif Marketi Haline Gelmesini Hedefliyoruz" 2 izlenme - 7 ay önce Pozitif Fuarcılık ve Basın Yayın Birliğince 24 Şubat'ta açılacak olan "4. Uluslararası CNR Kitap Fuarı"nda uluslararası yayıncıların telif anlaşmaları yapacağı "Fellowship" programı gerçekleşecek.
3. Cnr Kitap Fuarı Açıldı 04:08
3. Cnr Kitap Fuarı Açıldı 6 izlenme - 2 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Bakan Mahir Ünal'ın Engelsiz Dünya Platformu standını ziyareti Engelliler Sarayı standını ziyareti 3. CNR Kitap Fuarı açıldı Kültür ve Turizm Bakanı Ünal: "İnsanlığın her zamankinden çok iyilik duygusuna ihtiyacı var. Kitaplar, insanın kalbindeki iyilik duygusunun temel taşıyıcılarıdır" Anadolu Ajansı'nın global iletişim ortağı olduğu ve bu yıl "Engelsiz Bir Dünya" temasıyla gerçekleştirilen fuara 600 yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katılıyor Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, insanlığın her zamankinden çok iyilik duygusuna ihtiyacı olduğunu belirterek, "Kitaplar, insanın kalbindeki iyilik duygusunun temel taşıyıcılarıdır" dedi.
Kitap Fuarında Yusuf İslam İzdihamı 02:22
Kitap Fuarında Yusuf İslam İzdihamı 1 izlenme - 4 ay önce Kitap Fuarında Yusuf İslam izdihamıKOCAELİ - Söz yazarı ve müzisyen Yusuf İslam 9. Kitap Fuarı kapsamında imza dağıttı.
Hayata Bir de Onların Gözüyle Bakın 02:05
Hayata Bir de Onların Gözüyle Bakın 1 izlenme - 4 ay önce Hayata bir de onların gözüyle bakınKOCAELİ - Kocaeli Kitap Fuarı'ndaki Karanlıkta Diyalog Bölümü ile farkındalık oluşturuyor.
Doğu'nun En Büyük Kitap Fuarına Yoğun Ilgi 03:33
Doğu'nun En Büyük Kitap Fuarına Yoğun Ilgi 1 izlenme - 5 ay önce Erzurum Büyükşehir Belediyesince düzenlenen ve Doğu Anadolu Bölgesi'nin en büyüğü olma özelliği taşıyan "Erzurum Kitap Fuarı"nı 8 günde 500 bini aşkın kişi ziyaret etti.
33. Tunus Uluslararası Kitap Fuarı Açıldı 04:02
33. Tunus Uluslararası Kitap Fuarı Açıldı 1 izlenme - 6 ay önce Tunus'ta yerli ve yabancı 250 yayınevinin katıldığı 33. Tunus Uluslararası Kitap Fuarı başladı.
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez - Basın Ve Halkla İlişkiler Müşavirliği 05:03
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez - Basın Ve Halkla İlişkiler Müşavirliği 4 izlenme - 3 yıl önce Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, ATO Congresium Uluslararası Kültür ve Kongre Merkezinde açılan "Ankara Kitap Fuarı"nı ziyaret etti.