Hoşgeldiniz!

kızak

Erkekliğe Veda Eden Adam 00:14
Erkekliğe Veda Eden Adam 202.054 izlenme - 4 yıl önce Erkekliğe Veda Eden Adam
Yarış Başlasın Diye Yalvaran Köpek 00:53
Yarış Başlasın Diye Yalvaran Köpek 10.374 izlenme - 3 yıl önce Kızak çekme yarışlarında başı çeken köpek yarışmak için sabırsızlanıp adeta konuşuyor.
Uçmak İsteyenlere Özel Aparat 00:53
Uçmak İsteyenlere Özel Aparat 1.159 izlenme - 2 yıl önce Yükseklik korkusu olanlar bulaşmasın izlerher ne zaman halat kopacak diye bekledim ama oda olmadı.
Kızak Çekmek İstemeyen Köpek Yalvarıyor 00:33
Kızak Çekmek İstemeyen Köpek Yalvarıyor 2.505 izlenme - 3 yıl önce İşveç'de kızak yarışlarına katılacak olan bu sevimli köpek halinden pek memnun değil heralde, çözün beni diye yalvarıyor.
Ağaç Kesme Motoru ile Buzda Kayan Zeki Adam 00:14
Ağaç Kesme Motoru ile Buzda Kayan Zeki Adam 1.419 izlenme - 2 yıl önce Erik Sunnerheim buz üzerinde kayabilmek için çok zekice bir hareket ile ağaç kesmek için kullanılan el motorunu buzda kaymak için kullanmış. Gayet pratik bir yöntem olmuş.
Çıplak Kızak Yarışı - Almanya (Memeli) 00:57
Çıplak Kızak Yarışı - Almanya (Memeli) 1.073 izlenme - 2 yıl önce Almanya´nın Altenberg kenti dünyanın en ilginç yarışmalarından birine sahne oluyormuş efenim. Geleneksel hale getirilen yarı çıplak kızak yarışı turistler tarafından da ilgiyle takip edilmekteymiş. İşte binlerce kişinin takip ettiği etkinlikten birkaç sahne...
Yarış Başlasın Diye Yalvaran Köpek 00:53
Yarış Başlasın Diye Yalvaran Köpek 796 izlenme - 2 yıl önce Kızak çekme yarışlarında başı çeken köpek yarışmak için sabırsızlanıp adeta konuşuyor.
komik komik kızak 2 00:15
komik komik kızak 2 2.468 izlenme - 9 yıl önce yine kızak idare eder
Harika Kanatlar Kızak Yarışı 11:03
Harika Kanatlar Kızak Yarışı 180 izlenme - 9 ay önce Eğlence ve maceralarla dolu Harika Kanatlar çizgi filminin en yeni ve güzel bölümlerini siz çocuklar için kanalımızda paylaşıyoruz. Ekranların en popüler çizgi filmlerinin başlarında yer alan Harika Kanatlar çizgi filminin Kızak Yarışı adlı yepyeni bölümü.
Harika Kanatlar Kızak Yarışı 07:00
Harika Kanatlar Kızak Yarışı 150 izlenme - 9 ay önce Eğlence ve maceralarla dolu Harika Kanatlar çizgi filminin en yeni ve güzel bölümlerini siz çocuklar için kanalımızda paylaşıyoruz. Ekranların en popüler çizgi filmlerinin başlarında yer alan Harika Kanatlar çizgi filminin Kızak Yarışı adlı yepyeni bölümü.
gta'ya özenip kızak çalan köpek 00:23
gta'ya özenip kızak çalan köpek 1.211 izlenme - 6 yıl önce
komik komik komik kızak 00:13
komik komik komik kızak 1.288 izlenme - 9 yıl önce acayip güzel kızak videosu
feci çakıldı be 00:08
feci çakıldı be 1.040 izlenme - 8 yıl önce yok böyle bir adam
Feciii Kızak Kazası 00:18
Feciii Kızak Kazası 885 izlenme - 9 yıl önce erzurum daglarında çicekler açar
Kızak Köpekleri ve - Kar motorsikleti ile İsveç Turu 02:24
Kızak Köpekleri ve - Kar motorsikleti ile İsveç Turu 431 izlenme - 4 yıl önce Kar Köpekleri ve - Kar motorsikleti ile İsveç Turu
Karda Kayarken Parende Atan Yurdum İnsanı 00:18
Karda Kayarken Parende Atan Yurdum İnsanı 226 izlenme - 2 yıl önce Karda kızakla kayarken havada perende atıp düşen yurdum insanı.Kamerayayansıyan eğlenceli ve komik görüntüler sizlerle...
Ayşe Ahmet İnci,kızak Yarışması 1,ali Yıldız 05:31
Ayşe Ahmet İnci,kızak Yarışması 1,ali Yıldız 1.337 izlenme - 8 yıl önce www.ayseahmetinci.tr.gg,ayŞe ahmet İncİ ilköğretim okulu spor kulübü etkİnlİĞİ ercİyes gezİsİ kızak yarışmaları 20 MART 2009
Karateci Fareler - Otomobili Kızağa Çevirmek - Çizgi Film 01:45
Karateci Fareler - Otomobili Kızağa Çevirmek - Çizgi Film 122 izlenme - 1 yıl önce Dilweed and Fungus kendine sonsuz güvenen iki karateci faredir fakat hevesleri konusunda ikisi de yeterli bilgiye sahip değillerdir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
100 Km Yapan Kızak 01:10
100 Km Yapan Kızak 309 izlenme - 3 yıl önce Ruslar çılgınlıkta sınır tanımıyor. 06.02.2014 günü nefer26medya kanalına yüklediğim '100 Km Yapan Kızak' başlıklı videoyu izleyin. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/nefer26medya kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Kar Banyosu - Aydın Aydın 07:24
Kar Banyosu - Aydın Aydın 131 izlenme - 1 yıl önce Kızağı çeken abimiz ve şöfor koltuğunda oturan türkücümüz eşliğinde dağın doruklarına ulaşan soğuğa aldırmayan insanları görüyorur. Türküler ve kahvaltı da cabası !!
Kar`da Kızak Yapan Köpek 00:10
Kar`da Kızak Yapan Köpek 139 izlenme - 2 yıl önce Köpek kızağı, bir ya da birkaç, hatta bir düzine kızak köpeğinin çektiği buz ya da kar üzerinde ulaşımı sağlayan kızak. Köpek kızaklarını esas olarak Arktika'nın Eskimolar, Çukçiler, Koryaklar, Samoyedler gibi yerli halkları kullanır. Subarktik Kızılderililerinden bazıları sonradan kullanmaya başlamıştır. Günümüzde spor amaçlı kızaklı köpek yarışında da kullanılır. Çekim köpeği olarak daha çok Sibirya haskisi ile Alaska malamutu ırkından işçi köpek tercih edilse de Samoyed köpeği gibi karlı ortama alışkın köpek ırkları da kullanılır. Köpek kızakları esas olarak Eskimoların en eski ve yaygın ulaşım ve taşıma aracıdır. 19. yüzyılda İç Alaska'ya gelen Avrupalı kürk tüccarlarının gözlemlerine göre köpek kızağı yalnızca Eskimolar ile Eskimolara komşu olan Koyukon, Değinak ve Holikaçuk gibi Alaska Atabaskları kullanıyordu. Bunlar köpek kızaklarını Yupik ve Eskimo komşularından öğrenmişlerdir. Zira Guçin, Aşağı ve Yukarı Tanana, Ahtna ve diğer Atabasklar köpek kızağını kullanmaz, kızak ve tobaganlarını kendi elleriyle çekerler, köpekleri daha çok sırtında yük taşıyacak hayvan olarak kullanırlardı[1]. Köpekler Alaska Atabaskları için at gibidir, fakat çekim hayvanı değil yük hayvanı olarak iş görürdü. Rengeyiği derisinden yapılan ve köpeklerin sırtına bağlanıp yüklenen çantalara köpek çantası (dog packsack) denir ve içine taze ya da kurutulmuş et veya derileri koyarak kamp ya da köye taşıtılır. Bu köpek çantalarına Alaska'da Guçin, Koyukon, Tanana ve Denağinalarda, Kanada'da ise Han, Tuçon ve diğer Batı Kanada Atabasklarında rastlanır[2]. Alaska'da köpek kızaklarının yapımında huş kabuğu yaygın biçimde kullanılır.
Kar Kayağı Yapan Gencin Hazin Sonu 00:11
Kar Kayağı Yapan Gencin Hazin Sonu 270 izlenme - 4 yıl önce Kayak Yapan Gencin Hazin Sonu
kaymayi bilmeyenlerİn kızak keyfİ 00:49
kaymayi bilmeyenlerİn kızak keyfİ 450 izlenme - 9 yıl önce bunlar İzmİr'lİ çilgin gençlİk.hayatlarinda İlk defa kar gördüler o sebeple normal bu görüntüler hiiiiyyyaaaahhhh
 Erzurumluların Leğenle Kızak Keyfi 03:18
Erzurumluların Leğenle Kızak Keyfi 182 izlenme - 3 yıl önce "1. Geleneksel Kızak Yarışması Festivali” yüksek bir katılımla heyecanlı, eğlenceli bir havada son buldu. Turizm ve Yaylacılık Derneğinin Pasinler’de düzenlemiş olduğu “1. Geleneksel Kızak Yarışması Festivali” yüksek bir katılımla heyecanlı, eğlenceli bir havada son buldu.Pasinler Kale’sinde Belediye Başkanı Ünsal Sertoğlu’nun açılışıyla başlayan festivalde minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler dalında yarışmalar yapıldı. Büyüklerde birinci Abdulgaffur Penekli, gençlerde birinci Sefa Mor, yıldızlarda birinci Cengiz Tali ve miniklerde birinci ise Abdurrahman Geyik oldu. Yarışmaya damgasını vuran kızak ise Özgür Penekli’nin Otomotik ismini verdiği kızağı oldu. Kızak festivalinde ayrıca Güreş Takım Hocası Halim Muşlu’nun pehlivanları karda güreş yaparken, Kickboks Takımı Antrenörü Tamer Çam ve sporcuları ise birbirinden güzel gösterilerini gösterdiler. Kızakla kayan kayakçılar gün boyu müzik eşliğinde doyasıya eğlendiler. Tarih Öğretmeni Mustafa Özkan okuduğu birbirinden güzel şiirlerle yarışmaya renk kattı. Yarışmalar sonrası Pasinler Kalesinde festivale katılanlara yarışmacılara yemek ve çay ikramında bulunuldu. Turizm ve Yaylacılık Dernek Üyesi ve Kızak Komisyon Başkanı Aydın Taşbaşı, unutulmaya yüz tutmuş kızak kültürünü yaşatmanın mutluluğu içerisinde olduğunu, bu festivalin bir sonraki yıllarda her yıl şubat ayının ilk Pazar günü düzenleyeceklerini belirtti. Taşbaşı, “İnsanlara geçmişin hasretini biran olsun unuttura bildiysek ne mutlu bize.” dedi. Yarışmaya katılan Pasinler Belediye Başkanı Ünsal Sertoğlu ise, ”İlkini bugün yaptığımız Kızak yarışmasını gelecek yıllarda da yapayı düşünüyoruz. İlçemizde yıllardan beri süregelen 7 hafta karakucak güreşlerinin yanı sıra Çermik Festivali de bulunuyor. Festivallerimize bir yenisini daha eklemenin mutluluğu içerisindeyiz. Bu organizasyonu yaparak bizlere bugünü yaşatan dernek yönetici kardeşlerime sonsuz teşekkürler.” diye konuştu.
Veliköy 00:52
Veliköy 285 izlenme - 8 yıl önce kızak yarışı
Oltulu Çocuklar Kızak Kayarken  'kadir Bulut ' 00:28
Oltulu Çocuklar Kızak Kayarken 'kadir Bulut ' 147 izlenme - 5 yıl önce oltudan görüntüler, resimler, video, slayt, oltu resimleri, oltu halayları,oltunun güzellikleri,kadir bulut, oltunun en güzel görüntüleri, şarkı, oltu türküleri, mısri zennun türbesi, oltu kalesi, kadir bulut,oltu genclik,oltu gençlik oltudan görüntüler, resimler, video, slayt, oltu resimleri, oltu halayları,oltulu çocuklar, kış, oltulu çocuklar kızak kayıyor oltulu_kadir_1@hotmail.com
Kaymaya Çalışan Çocuk 00:07
Kaymaya Çalışan Çocuk 268 izlenme - 4 yıl önce Karlı Havada Kaydıraktan Kaymak İsteyen Çocuk Buzlanmanın Etkisiyle Yere Yapışıyor.
Filtmak Vakum İ H S  300 S Tezgah Temizleme Cihazı 06:05
Filtmak Vakum İ H S 300 S Tezgah Temizleme Cihazı 106 izlenme - 3 yıl önce Filtmak Vakum Cihazı İ.h.s. 300 S İle Tezgahlardaki Kesme Ve Soğutma Sıvısı Bulunan ( Emülsiyon ) Tanklarını Kısa Sürede Temizliyebilir, Sıvıyı Tekrar Kullan...
 Düşe kalka kızak keyfi 02:04
Düşe kalka kızak keyfi 35 izlenme - 11 ay önce Erzurum Palandöken Kayak Merkezi'ne gelen hafta sonu tatilcileri, yeni oluşturulan pistte gönüllerince eğlenerek kızak keyfi yaşadı.
Kızak Kayanlar 4 00:17
Kızak Kayanlar 4 165 izlenme - 7 yıl önce binnaz akgül kartepe de kızak kayarken