Hoşgeldiniz!

kızak

Erkekliğe Veda Eden Adam 00:14
Erkekliğe Veda Eden Adam 202.270 izlenme - 4 yıl önce Erkekliğe Veda Eden Adam
Yarış Başlasın Diye Yalvaran Köpek 00:53
Yarış Başlasın Diye Yalvaran Köpek 10.651 izlenme - 3 yıl önce Kızak çekme yarışlarında başı çeken köpek yarışmak için sabırsızlanıp adeta konuşuyor.
Kızak Parkurunu Subaru WRX STI Arabayla Geçti 01:58
Kızak Parkurunu Subaru WRX STI Arabayla Geçti 759 izlenme - 4 ay önce İsviçre'de Mark Higgins isimli araba yarışçısı, Subaru WRX STI model araba ile yarış kızağı parkurunu bitirdi. 2 bin metre yükseklikteki İsviçre Alpleri'ndeki yapılan yarış kameraya böyle yansıdı.
Kızak Çekmek İstemeyen Köpek Yalvarıyor 00:33
Kızak Çekmek İstemeyen Köpek Yalvarıyor 2.520 izlenme - 3 yıl önce İşveç'de kızak yarışlarına katılacak olan bu sevimli köpek halinden pek memnun değil heralde, çözün beni diye yalvarıyor.
Ağaç Kesme Motoru İle Buzda Kayan Zeki Adam 00:14
Ağaç Kesme Motoru İle Buzda Kayan Zeki Adam 1.451 izlenme - 2 yıl önce Erik Sunnerheim buz üzerinde kayabilmek için çok zekice bir hareket ile ağaç kesmek için kullanılan el motorunu buzda kaymak için kullanmış. Gayet pratik bir yöntem olmuş.
Uçmak İsteyenlere Özel Aparat 00:53
Uçmak İsteyenlere Özel Aparat 1.177 izlenme - 3 yıl önce Yükseklik korkusu olanlar bulaşmasın izlerher ne zaman halat kopacak diye bekledim ama oda olmadı.
Çıplak Kızak Yarışı - Almanya (Memeli) 00:57
Çıplak Kızak Yarışı - Almanya (Memeli) 1.355 izlenme - 2 yıl önce Almanya´nın Altenberg kenti dünyanın en ilginç yarışmalarından birine sahne oluyormuş efenim. Geleneksel hale getirilen yarı çıplak kızak yarışı turistler tarafından da ilgiyle takip edilmekteymiş. İşte binlerce kişinin takip ettiği etkinlikten birkaç sahne...
Yarış Başlasın Diye Yalvaran Köpek 00:53
Yarış Başlasın Diye Yalvaran Köpek 872 izlenme - 3 yıl önce Kızak çekme yarışlarında başı çeken köpek yarışmak için sabırsızlanıp adeta konuşuyor.
Harika Kanatlar Kızak Yarışı 11:03
Harika Kanatlar Kızak Yarışı 244 izlenme - 1 yıl önce Eğlence ve maceralarla dolu Harika Kanatlar çizgi filminin en yeni ve güzel bölümlerini siz çocuklar için kanalımızda paylaşıyoruz. Ekranların en popüler çizgi filmlerinin başlarında yer alan Harika Kanatlar çizgi filminin Kızak Yarışı adlı yepyeni bölümü.
Harika Kanatlar Kızak Yarışı 07:00
Harika Kanatlar Kızak Yarışı 175 izlenme - 1 yıl önce Eğlence ve maceralarla dolu Harika Kanatlar çizgi filminin en yeni ve güzel bölümlerini siz çocuklar için kanalımızda paylaşıyoruz. Ekranların en popüler çizgi filmlerinin başlarında yer alan Harika Kanatlar çizgi filminin Kızak Yarışı adlı yepyeni bölümü.
feci çakıldı be 00:08
feci çakıldı be 1.040 izlenme - 9 yıl önce yok böyle bir adam
Feciii Kızak Kazası 00:18
Feciii Kızak Kazası 889 izlenme - 9 yıl önce erzurum daglarında çicekler açar
Artisliğin Sonu 00:30
Artisliğin Sonu 879 izlenme - 8 yıl önce yani
Ayşe Ahmet İnci,kızak Yarışması 1,ali Yıldız 05:31
Ayşe Ahmet İnci,kızak Yarışması 1,ali Yıldız 1.339 izlenme - 8 yıl önce www.ayseahmetinci.tr.gg,ayŞe ahmet İncİ ilköğretim okulu spor kulübü etkİnlİĞİ ercİyes gezİsİ kızak yarışmaları 20 MART 2009
Kızak Köpekleri ve - Kar motorsikleti ile İsveç Turu 02:24
Kızak Köpekleri ve - Kar motorsikleti ile İsveç Turu 458 izlenme - 4 yıl önce Kar Köpekleri ve - Kar motorsikleti ile İsveç Turu
Karda Kayarken Parende Atan Yurdum İnsanı 00:18
Karda Kayarken Parende Atan Yurdum İnsanı 251 izlenme - 3 yıl önce Karda kızakla kayarken havada perende atıp düşen yurdum insanı.Kamerayayansıyan eğlenceli ve komik görüntüler sizlerle...
100 Km Yapan Kızak 01:10
100 Km Yapan Kızak 310 izlenme - 3 yıl önce Ruslar çılgınlıkta sınır tanımıyor. 06.02.2014 günü nefer26medya kanalına yüklediğim '100 Km Yapan Kızak' başlıklı videoyu izleyin. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/nefer26medya kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Karateci Fareler - Otomobili Kızağa Çevirmek - Çizgi Film 01:45
Karateci Fareler - Otomobili Kızağa Çevirmek - Çizgi Film 148 izlenme - 2 yıl önce Dilweed and Fungus kendine sonsuz güvenen iki karateci faredir fakat hevesleri konusunda ikisi de yeterli bilgiye sahip değillerdir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Kar Banyosu - Aydın Aydın 07:24
Kar Banyosu - Aydın Aydın 151 izlenme - 2 yıl önce Kızağı çeken abimiz ve şöfor koltuğunda oturan türkücümüz eşliğinde dağın doruklarına ulaşan soğuğa aldırmayan insanları görüyorur. Türküler ve kahvaltı da cabası !!
Kaymayi Bilmeyenlerin Kızak Keyfi 00:49
Kaymayi Bilmeyenlerin Kızak Keyfi 454 izlenme - 9 yıl önce bunlar İzmİr'lİ çilgin gençlİk.hayatlarinda İlk defa kar gördüler o sebeple normal bu görüntüler hiiiiyyyaaaahhhh
Konyalı Vatandaşın Kaydırak Keyfi 02:56
Konyalı Vatandaşın Kaydırak Keyfi 38 izlenme - 7 ay önce Konya kent merkezinde 3 gündür etkili olan kar yağışı vatandaşların eğlenceli anlarına tanıklık etti. Bir vatandaşın yaptığı ağaçtan kaydırağı aracın arkasına bağlayıp sokaklarda tur atması ilginç görüntüler ortaya çıkardı. Bir vatandaş ağaçtan yaptığı kaydırağı açık kasa aracın arkasına bağlayıp sokaklarda tur atması ilginç görüntüler ortaya çıkardı. Vatandaşın araç sürücüsü ile girdiği diyologlar ise güldürttü. Sosyal medyada hızla yayılan görüntü birçok kişi tarafından paylaşıldı.
Kar Kayağı Yapan Gencin Hazin Sonu 00:11
Kar Kayağı Yapan Gencin Hazin Sonu 271 izlenme - 4 yıl önce Kayak Yapan Gencin Hazin Sonu
Kar`da Kızak Yapan Köpek 00:10
Kar`da Kızak Yapan Köpek 153 izlenme - 3 yıl önce Köpek kızağı, bir ya da birkaç, hatta bir düzine kızak köpeğinin çektiği buz ya da kar üzerinde ulaşımı sağlayan kızak. Köpek kızaklarını esas olarak Arktika'nın Eskimolar, Çukçiler, Koryaklar, Samoyedler gibi yerli halkları kullanır. Subarktik Kızılderililerinden bazıları sonradan kullanmaya başlamıştır. Günümüzde spor amaçlı kızaklı köpek yarışında da kullanılır. Çekim köpeği olarak daha çok Sibirya haskisi ile Alaska malamutu ırkından işçi köpek tercih edilse de Samoyed köpeği gibi karlı ortama alışkın köpek ırkları da kullanılır. Köpek kızakları esas olarak Eskimoların en eski ve yaygın ulaşım ve taşıma aracıdır. 19. yüzyılda İç Alaska'ya gelen Avrupalı kürk tüccarlarının gözlemlerine göre köpek kızağı yalnızca Eskimolar ile Eskimolara komşu olan Koyukon, Değinak ve Holikaçuk gibi Alaska Atabaskları kullanıyordu. Bunlar köpek kızaklarını Yupik ve Eskimo komşularından öğrenmişlerdir. Zira Guçin, Aşağı ve Yukarı Tanana, Ahtna ve diğer Atabasklar köpek kızağını kullanmaz, kızak ve tobaganlarını kendi elleriyle çekerler, köpekleri daha çok sırtında yük taşıyacak hayvan olarak kullanırlardı[1]. Köpekler Alaska Atabaskları için at gibidir, fakat çekim hayvanı değil yük hayvanı olarak iş görürdü. Rengeyiği derisinden yapılan ve köpeklerin sırtına bağlanıp yüklenen çantalara köpek çantası (dog packsack) denir ve içine taze ya da kurutulmuş et veya derileri koyarak kamp ya da köye taşıtılır. Bu köpek çantalarına Alaska'da Guçin, Koyukon, Tanana ve Denağinalarda, Kanada'da ise Han, Tuçon ve diğer Batı Kanada Atabasklarında rastlanır[2]. Alaska'da köpek kızaklarının yapımında huş kabuğu yaygın biçimde kullanılır.
Veliköy 00:52
Veliköy 287 izlenme - 8 yıl önce kızak yarışı
 Erzurumluların Leğenle Kızak Keyfi 03:18
Erzurumluların Leğenle Kızak Keyfi 187 izlenme - 3 yıl önce "1. Geleneksel Kızak Yarışması Festivali” yüksek bir katılımla heyecanlı, eğlenceli bir havada son buldu. Turizm ve Yaylacılık Derneğinin Pasinler’de düzenlemiş olduğu “1. Geleneksel Kızak Yarışması Festivali” yüksek bir katılımla heyecanlı, eğlenceli bir havada son buldu.Pasinler Kale’sinde Belediye Başkanı Ünsal Sertoğlu’nun açılışıyla başlayan festivalde minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler dalında yarışmalar yapıldı. Büyüklerde birinci Abdulgaffur Penekli, gençlerde birinci Sefa Mor, yıldızlarda birinci Cengiz Tali ve miniklerde birinci ise Abdurrahman Geyik oldu. Yarışmaya damgasını vuran kızak ise Özgür Penekli’nin Otomotik ismini verdiği kızağı oldu. Kızak festivalinde ayrıca Güreş Takım Hocası Halim Muşlu’nun pehlivanları karda güreş yaparken, Kickboks Takımı Antrenörü Tamer Çam ve sporcuları ise birbirinden güzel gösterilerini gösterdiler. Kızakla kayan kayakçılar gün boyu müzik eşliğinde doyasıya eğlendiler. Tarih Öğretmeni Mustafa Özkan okuduğu birbirinden güzel şiirlerle yarışmaya renk kattı. Yarışmalar sonrası Pasinler Kalesinde festivale katılanlara yarışmacılara yemek ve çay ikramında bulunuldu. Turizm ve Yaylacılık Dernek Üyesi ve Kızak Komisyon Başkanı Aydın Taşbaşı, unutulmaya yüz tutmuş kızak kültürünü yaşatmanın mutluluğu içerisinde olduğunu, bu festivalin bir sonraki yıllarda her yıl şubat ayının ilk Pazar günü düzenleyeceklerini belirtti. Taşbaşı, “İnsanlara geçmişin hasretini biran olsun unuttura bildiysek ne mutlu bize.” dedi. Yarışmaya katılan Pasinler Belediye Başkanı Ünsal Sertoğlu ise, ”İlkini bugün yaptığımız Kızak yarışmasını gelecek yıllarda da yapayı düşünüyoruz. İlçemizde yıllardan beri süregelen 7 hafta karakucak güreşlerinin yanı sıra Çermik Festivali de bulunuyor. Festivallerimize bir yenisini daha eklemenin mutluluğu içerisindeyiz. Bu organizasyonu yaparak bizlere bugünü yaşatan dernek yönetici kardeşlerime sonsuz teşekkürler.” diye konuştu.
Oltulu Çocuklar Kızak Kayarken  'kadir Bulut ' 00:28
Oltulu Çocuklar Kızak Kayarken 'kadir Bulut ' 151 izlenme - 5 yıl önce oltudan görüntüler, resimler, video, slayt, oltu resimleri, oltu halayları,oltunun güzellikleri,kadir bulut, oltunun en güzel görüntüleri, şarkı, oltu türküleri, mısri zennun türbesi, oltu kalesi, kadir bulut,oltu genclik,oltu gençlik oltudan görüntüler, resimler, video, slayt, oltu resimleri, oltu halayları,oltulu çocuklar, kış, oltulu çocuklar kızak kayıyor oltulu_kadir_1@hotmail.com
Kaymaya Çalışan Çocuk 00:07
Kaymaya Çalışan Çocuk 273 izlenme - 4 yıl önce Karlı Havada Kaydıraktan Kaymak İsteyen Çocuk Buzlanmanın Etkisiyle Yere Yapışıyor.
Kızak Kayanlar 4 00:17
Kızak Kayanlar 4 166 izlenme - 7 yıl önce binnaz akgül kartepe de kızak kayarken
Filtmak Vakum İ H S  300 S Tezgah Temizleme Cihazı 06:05
Filtmak Vakum İ H S 300 S Tezgah Temizleme Cihazı 114 izlenme - 3 yıl önce Filtmak Vakum Cihazı İ.h.s. 300 S İle Tezgahlardaki Kesme Ve Soğutma Sıvısı Bulunan ( Emülsiyon ) Tanklarını Kısa Sürede Temizliyebilir, Sıvıyı Tekrar Kullan...
Ardahan'da Gölde Atlı Kızak Keyfi 01:19
Ardahan'da Gölde Atlı Kızak Keyfi 54 izlenme - 2 yıl önce Gölde atlı kızak keyfi Ardahan’da soğuk havanın etkisiyle buz tutan Çıldır Gölü üzerinde atlı kızak keyfi devam ediyor. Donan Çıldır Gölü’nde gezinmek isteyen yerli ve yabancı turistler, atlı kızaklara binerek, göl üzerinde kızak yapma keyfini doyasıya yaşıyor.