Hoşgeldiniz!

Kızıl Meydan

Rusya'da Milenyum Kutlamaları 00:40
Rusya'da Milenyum Kutlamaları 979 izlenme - 1 yıl önce Görüntüler Rusya'nın Kızıl Meydan'da milenyumu karşıladığı anlardan. Tabi ki Kremlin Sarayı'ndan atılan havaii fişekler ve bol alkolle yapılan yeni yıl kutlamalarında Ruslar sabahın erken saatlerine kadar eğlenceye doymuşlar.
Moskova'da 10 Bin Kişilik Camii Açmak 02:59
Moskova'da 10 Bin Kişilik Camii Açmak 2.192 izlenme - 2 yıl önce Türkiye ile Rusya'nın katkılarıyla yaptırılan ve Osmanlı sanatının izlerini taşıyan Moskova Merkez Camii tamamlandı. 20 yüzyılın başlarındaki Tatar mimarı örneğini yansıtan caminin iç dekorasyonu klasik Osmanlı sanatı üslubuyla yapıldı. Açılışa çok sayıda lider katıldı.Bu camii açılışı ise Türkiye ve Rusya'nın artık beraber hareket ettiğini gözler önüne serdi.İyi seyirler.
Kızıl Meydan'da paten keyfi 00:51
Kızıl Meydan'da paten keyfi 1.200 izlenme - 4 yıl önce Rusya'nın başkenti Moskova'da, bir alışveriş merkezinin kurduğu buz pateni pisti, büyük ilgi gördü.
Kenan Evren'in Taksim Konuşması (Kısa Versiyon) 02:39
Kenan Evren'in Taksim Konuşması (Kısa Versiyon) 791 izlenme - 3 yıl önce Org. Kenan Evren, 12 Eylül 1980'de darbe yapıp başa geçtikten sonra ilk kez halkın karşısında böyle büyük bir konuşma yaptı. Bu konuşmada birçok iğneleme yaparken akıllarda kalan tek cümle ise şu olmuştu: "Eğer 12 Eylül Harekatı yapılmasaydı ve onlar bu harekatı yapıp muvaffak olsalardı bu meydanın ismi ne olacaktı biliyor musunuz kardeşlerim; Kızıl Meydan olacaktı!" Konuşmanın tamamı için: http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/120571/devlet-baskani-org-kenan-evrenin-istanbul-konusmasi-1982
Rus Gelinlerin Putin'in Etrafını Sardığı Anlar 00:36
Rus Gelinlerin Putin'in Etrafını Sardığı Anlar 229 izlenme - 2 yıl önce Rus gelinlerin Putin'in etrafını sardığı anlar Kızıl Meydan'da yürüyen Putin'in etrafını saran Rus gelinler, selfie yarışına girdi. O anların videosu ortaya çıktı.
Kızıl Meydan'da Paten Keyfi 00:39
Kızıl Meydan'da Paten Keyfi 293 izlenme - 4 yıl önce Rusya'nın başkenti Moskova'da, bir alışveriş merkezinin kurduğu buz pateni pisti, büyük ilgi gördü..
Call Of Duty - Zafer ya da Ölüm 08:32
Call Of Duty - Zafer ya da Ölüm 297 izlenme - 3 yıl önce Call of duty serisinin ilk oyununun 16. bölümü olan Stalingrad'dan efsane bir sahne. Bu bölümü ilk oynadığımda heyecan ve gazdan tüylerim diken diken olmuştu. İlk olarak ortalığı tarumar eden Alman bombardıman uçaklarının altında kıçı kırık bir filika ve komutanın konuşması eşliğinde ilerlediğimiz kıyı çıkarması olur. Daha sonra ise, iki askerden birine silah diğerine ise mermi verilmişti bunun anlamı da düşen yiğitlerin silahlarını alacaktık.Sahne başlarken silahsızız, geri dönmeye çalışanın öldüğü ve komutanların sizi aslında ölüme gönderdiği Kızıl Meydandaki güneşe doğru ilerleyeceğimiz bu yolda iki dudak arasından çıkan son söz ise:"Victory or death" (zafer ya da ölüm) yeaaaaaaah (Alllah Allah Allah).
Korkunç İvan: Dehşet Ülkesinin Vahşi Lideri 04:57
Korkunç İvan: Dehşet Ülkesinin Vahşi Lideri 143 izlenme - 1 yıl önce Paranoyak bir cani, ülkesini ne kadar büyütebilir? Nasıl bir deli öldürdüğü kişinin cehenneme gittiğinden emin olmak için öldürmeye devam eder? Kim O’da bu hafta: Dehşet ülkesinin Çarı; Korkunç İvan...
Putin Kızıl Meydan'da Buz Hokeyi Oynadı 01:05
Putin Kızıl Meydan'da Buz Hokeyi Oynadı 13 izlenme - 3 ay önce Sporcu kişiliği ile sık sık gündeme gelen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin bu kez buz hokeyindeki hünerlerini sergiledi.
Sektor Gaza - Pora Domoi - Eve Dönüş 03:56
Sektor Gaza - Pora Domoi - Eve Dönüş 121 izlenme - 3 yıl önce Rus rock tarihinin en önemli grubu Sektor Gaza'nın özellikle Afgan savaşı sonrası eve dönen askerler için yazdığı şarkısıdır efenim..
TSK Mehter Takımı'nın Kızıl Meydan'daki Konseri 09:18
TSK Mehter Takımı'nın Kızıl Meydan'daki Konseri 4 izlenme - 3 ay önce Organizatörün daveti üzerine Moskova Kızıl Meydan'daki vne katıldık. Kızıl Meydan'daki festivalde Türkiye'yi temsilen Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Mehter Takımı sahne aldı.
Kızıl Meydan Beyaza Büründü 00:51
Kızıl Meydan Beyaza Büründü 94 izlenme - 3 yıl önce Rusya'nın başkenti Moskova'da gece saatlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle kent beyaza büründü. Moskova'da aniden düşen hava sıcaklığıyla başlayan yağmurlu hava gece saatlerinde yerini kar yağışına bıraktı. Yağan kar, Moskova'ya "Rus kışını" resmen getirmiş oldu. Başkent Moskova'nın simgesi Kızıl Meydan da kar nedeniyle beyaza büründü. .
Almanya'dan Rusya'ya Uçan Adam - Mathias Rust 06:48
Almanya'dan Rusya'ya Uçan Adam - Mathias Rust 41 izlenme - 3 yıl önce Arkadaşlar geçen gün burda mathias rust'un kızıl meydana uçağını indirmesi videosu paylaşıldı. Ben de kısa bir belgeselini buldum indirdim altyazıekledim. Adamın yaptığı benim çok hoşuma gitti. izleyin. altyazıları iş yerinde hızlı hızlı hazırladım. biraz üstünkörü olmuş olabilir.
Kızıl Meydan'a İnen Uçak (1987) 02:54
Kızıl Meydan'a İnen Uçak (1987) 4 izlenme - 3 ay önce Mathias Rust, 28 Mayıs 1987'de SSCB'nin başkenti Moskova'daki Kızıl Meydan'a Cessna tipi uçakla inerek kısa sürede üne kavuştu!
Amerikalı Casusun Kamerasından 1953-54 Yıllarında Moskova 06:02
Amerikalı Casusun Kamerasından 1953-54 Yıllarında Moskova 7 izlenme - 11 ay önce 1952 ile 1954 yılları arasında ABD'nin Moskova Büyükelçili'nde çalışan ve sonrasında casusluk suçlamasıyla ülkeden sınır dışı edilen Nikolay Starikov'un kamerasından Moskova görüntüleri.
04:43
"moscow City Racing 2014" Yapıldı - 7 izlenme - 4 yıl önce Yarış ve gösteri otomobillerinin yarıştığı ''Moscow City Racing 2014'', başkentte renkli görüntülere sahne oldu.
Mario Balotelli Kızıl Meydan'da Putin'e Seslendi 00:14
Mario Balotelli Kızıl Meydan'da Putin'e Seslendi 0 izlenme - 4 hafta önce UEFA Avrupa Ligi'nde Rus takım Lokomotiv Moskovoyla karşılaşan Fransa Nice takımının yıldız oyuncusu Mario Balotelli Kızıl Meydan'da dolaşırken Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e seslenmiş.