Hoşgeldiniz!

kızılordu

mehter takımı ve kızılordu korosu birlikte 01:24
mehter takımı ve kızılordu korosu birlikte 27.232 izlenme - 8 yıl önce mehter takımı ve kızılordu korosu birlikte
Varvara - Katyusha (Rus Halk Şarkısı) 02:55
Varvara - Katyusha (Rus Halk Şarkısı) 4.668 izlenme - 2 yıl önce Katyusha; 1938 yılında Matvey İsaakoviç Blanter tarafından bestelenmiş sözleri ise Mihail İsakovskiy tarafından yazılmıştır. İlk kez Lidiya Ruslanova tarafından seslendirilmiştir. Şarkı, aşık olduğu askeri sabırla bekleyen Katyuşa'yı anlattığı için o dönem Kızıl Ordu kullandığı roket rampası silahlarına da bu ismi vermiştir. Daha sonra onlar da seslendirmiştir ve hatta Mehteran ile bir araya geldiklerinde de bu şarkı söylenmiştir. Ama (bence) en hareketlisi ve dikkat çekici olan Varvara'nın söylediğidir. Bu videoda da kalabalık bir seyirciyi coşturuyor. O zaman baharın da gelişiyle diyoruz ki Rastsvetali yabloni i gruşi. yani "Çiçeklenmiş tüm ağaçlar".
Kızıl Ordu Korosu - Kalinka 07:51
Kızıl Ordu Korosu - Kalinka 1.591 izlenme - 1 yıl önce Videoda,1965 yılında Tchaikovsky Konser Salonu'nda seslendirilen Kalinka en bilinen Rus şarkılarından biridir. Genellikle halk şarkısı olarak bilinir, ama şarkı sözlerinin İvan Petroviç Larinv tarafından 1860'larda yazıldığı ve Saratov'ta bir tiyatral eğlence sırasında çalındığına dair iddialar da söz konusudur. Bu iddiaya göre ilk defa bu sırada icra edilmiş ve bestecinin de fazla tanınmamasıyla şarkının geri kalan öyküsü tarihe karışmıştır.
Mehterân & Kizilordu Korosu . Ceddin Deden Neslin 02:20
Mehterân & Kizilordu Korosu . Ceddin Deden Neslin 7.053 izlenme - 8 yıl önce mehterÂn & kizilordu korosu £££ ceddin deden neslin baban
Mehterân & Kizilordu Korosu - Genç Osman 02:28
Mehterân & Kizilordu Korosu - Genç Osman 5.429 izlenme - 8 yıl önce rusyadaki konserden ilginc goruntuler
Kızılordu Ve Mehteran - Kakalin 05:08
Kızılordu Ve Mehteran - Kakalin 1.803 izlenme - 4 yıl önce Kalin Kakalin Kakalin.. Kızılordu Mehteran
Mehteran & Kızılordu Korosu Ceddin Deden Neslin Baban 02:09
Mehteran & Kızılordu Korosu Ceddin Deden Neslin Baban 2.430 izlenme - 5 yıl önce mehtern & kızılordu korosu ceddin deden neslin baban
Rus Ordusu Yeni Yıl İçin Klip Çekti 02:08
Rus Ordusu Yeni Yıl İçin Klip Çekti 296 izlenme - 2 yıl önce Rus Kızıl Ordu Korosu, yeni yılı Pharrell Williams'ın ünlü şarkısı 'Happy'yi söyleyerek kutladı. Rus Kızıl Ordu Korosu, 2015'i Amerikalı müzisyen Pharrell Williams'ın 'Happy' adlı şarkısını seslendirerek kutladı. ABD ambargosu yüzünden ekonomik krize giren Rusya'da ordu korosunun hazırladığı klipte Ford marka otomobil ve iPhone kullanılması dikkat çekti. POPÜLER ŞARKILARI YORUMLUYORLAR Dünyaca ünlü Kızıl Ordu Korosu, 1939 yılında İkinci Dünya Savaşı'nda pek çok cephede savaşan Sovyet ordusunun moralini yükseltmek için kurulmuştu. Koro, geleneksel Rus ezgilerinin yanı sıra popüler şarkıları da yorumlamasıyla biliniyor. Kızıl Ordu Korosu, Soçi'deki Kış Olimpiyatları'nın açılışında da yine Pharrell Williams ile Daft Punk'ın ortak yapımı 'Get Lucky' şarkısını söylemişti.
Rus Kızılordu Korosu - Ochi Cherniye 04:52
Rus Kızılordu Korosu - Ochi Cherniye 196 izlenme - 1 yıl önce SSCB'nin süper güç olduğu yıllardan, Kızılordu'nun tüm ihtişamını kulaklarımıza aktaran ve müzik otoritelerince tüm zamanların en iyi korosu olarak değerlendirilen Rus Kızılordu Korosu'nun en güzel yorumlarından birisi. Türkiye'ye geldiklerinde Kenan Evren'in bile canlı olarak dinlediği bu muhteşem koro, SSCB'nin ve ardından Kızılordu'nun dağılmasından sonra "Rus Ordu Korosu" adını almış ve dünya turnelerine çıkmaya başlamıştır. Fakat başarısının elemanlarının güzel seslerinden çok koro içindeki disipline bağlı olması ve bu disiplinin kaybolması nedeniyle müzikal anlamda o eski tadı hiçbir zaman verememiştir. Böylece bir zamanlar kominist rejimin en büyük propaganda araçlarından birisi olan bu koro, günümüzde dans ederek Tarkan'ın "Oynama Şıkıdım Şıkıdım" şarkısını söyleyen, davet edildikleri Aspendos Opera Festivali'nden Rusya'ya geri dönebilmek için festivale katılan diğer sanatçıların kendi aralarında para toplamak zorunda kaldıkları bir müzik topluluğu haline gelmiştir.
Mehter Takımı & Kızıl Ordu 03:18
Mehter Takımı & Kızıl Ordu 134 izlenme - 1 yıl önce 20 Ekim 2008 tarihinde Rusya' da Türk Kültür Yılı Etkinlikleri kapsamında Rusya, Moskova Kremlin Sarayı'nda İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu Mehter Grubu ile MVD Akademik Ordu Topluluğu ile birlikte gerçekleştirilen " DOSTLUK KONSERİNİ " yaklaşık 6000 kişi izledi. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı ile birlikte organize ettiği " 2008 Rusya' da Türk Kültür Yılı " etkinlikleri kapsamında, sürekli savaşmış iki ülke ordusunun orkestraları bir araya gelerek dostluk mesajı vermeyi hedeflemiştir. Topluluk, Rus parçalar için özel ders de aldı. Rusya Akademik Koro Orkestrası " Ceddin Deden, Neslin Baban " derken.... Mehteran Takımı da Kalinka' ya eşlik etti bu konserde... Gücü temsil eden iki önemli topluluk bu kez sanat için bir araya geldiler. Savaşarak güçlerini koruyan iki devletin önemli toplulukları 2008 yılında dostluk yolunda önemli bir etkinliğe imza attı.
Kızılordu Korosu - Yaylalar Yaylalar 03:49
Kızılordu Korosu - Yaylalar Yaylalar 107 izlenme - 1 yıl önce Gerçekten ordu mensubu ve üst düzen rütbelere sahip olan bu koro benim bilgim dahilinde buna benzer bir koro daha olmamasıyla birlikte zamanında çok iyi işler başaran bir korodur. Yaptıkları en iyi seslendirmelerden bir tanesi de Anadolu'ya ait Yaylalar türküsüdür.
Mathias Rust - Kızılmeydan'a Uçak İndiren Alman (1987) 00:32
Mathias Rust - Kızılmeydan'a Uçak İndiren Alman (1987) 271 izlenme - 2 yıl önce Mathias Rust adlı Alman genci, o zamanlar daha 19 yaşındayken, Sovyetler Birliğinin efsanevi hava savunma duvarını aşmış, Finlandiya, Helsinki'den kaldırdığı pırpırlı uçağı, Moskova'da Kızıl meydana indirmişti. Sovyetler Birliğinin yaşadığı en büyük aşağılanmaydı. Hoş, bir kaç sene sonra Sovyetler Birliği kalmayacaktı ortada, o da ayrı konu. Rust, 437 gün hapis yatıp, şartlı tahliyeyle çıktı. Uçağını önce Japonlar aldı, sonra Almanlar geri alıp, müzede sergiledi. Dünya havacılık tarihinin en çılgın hareketlerindendi. Çünkü Sovyet hava savunması, acımasızlığıyla bilinirdi. Zamanında Sahalin üzerinde, yolunu şaşıran Japon yoldu uçağını düşürmüştü.
Mehteran & Kızılordu - Horon 05:06
Mehteran & Kızılordu - Horon 147 izlenme - 2 yıl önce 2008'in Ekim ayında Kremlin Sarayında horon tepildi.Fakat o gün sahneye çıkan abimiz kemençeyi çalıyor,şarkısını söylüyor üstüne birde horon tepiyor.Büyük bir yetenektir kendisi.Rusların ve bizlerin alkışlarla yaşattığı anlardan birisidir bu.
Kızılordu - Türk Sazları Moskova'da 03:11
Kızılordu - Türk Sazları Moskova'da 34 izlenme - 2 yıl önce Moskova, 6 Mart 2014 Ud - Edip Asan Kanun - Ahmet Yılmaz Bağlama - Derya Keman - Olga Kossoviç www.deryamusic.com
Volga Boat Song 01:13
Volga Boat Song 19 izlenme - 1 yıl önce 1941 yılında Abd'de bir numaraya kadar yükselmiş, çarlık rusyası döneminde kayık çekici burlakların çektikleri eziyetleri anlatan orjinal adı ei ukhnem olan Rus halk şarkısını Boris Christoff yorumu ile dinliyoruz.
Bolşevik terörü 08:16
Bolşevik terörü 13 izlenme - 1 yıl önce "Komünizmin kanlı tarihi 1" belgeselinden http://www.a9.com.tr/izle/25095/Belgesellerden-Secme-Bolumler/Bolsevik-teroru A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Dünyada Sovyet işgalleri 14:01
Dünyada Sovyet işgalleri 3 izlenme - 1 yıl önce "Komünizmin kanlı tarihi 2" belgeselinden http://www.a9.com.tr/izle/25099/Belgesellerden-Secme-Bolumler/Dunyada-Sovyet-isgalleri A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo