Hoşgeldiniz!

Kiziroğlu Mustafa Bey

Ayna - Kiziroğlu Mustafa Bey (Başbakan Ahmet Davutoğlu Seçim Şarkısı) 04:19
Ayna - Kiziroğlu Mustafa Bey (Başbakan Ahmet Davutoğlu Seçim Şarkısı) 6.461 izlenme - 3 yıl önce Davutoğlu'nun seçim şarkısı AK Parti, Başbakan Davutoğlu için hazırlanan seçim şarkısını tanıttı. "Kiziroğlu Mustafa Bey" adlı türkü Davutoğlu için uyarlandı. Şarkıyı Ayna grubu seslendirdi. Başbakan Ahmet Davutoğlu için hazırlanan ve 2015 seçimlerinde kullanılacak propaganda şarkısı, AK Parti Konya İl Kongresi'nde tanıtıldı. Şarkı, "Kiziroğlu Mustafa Bey" adlı türkünün uyarlaması. Şarkının sözlerini Erdoğan ve AKP için daha önce seçim şarkıları yapan şarkıcı Uğur Işılak ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın reklamcısı olarak bilinen Erol Olçak'ın şirketi Arter birlikte hazırladı. Şarkıyı kongrede sahneye çıkan Ayna grubu seslendirdi. Şarkının aralarında Kürtçesi de olmak üzere değişik dillerde versiyonları hazırlandı. Onlar da bu haftadan itibaren tanıtılacak Davutoğlu için hazırlanan şarkının sözlerinde, Başbakan'ın akademisyenliğine gönderme yapan 'Hoca' vurgusu dikkat çekiyor. "Reisle girdi kol kola" sözleri ile de Cumhurbaşkanı Erdoğan ile siyasi yol arkadaşlığının altı çiziliyor. Şarkı Sözleri: Derdi vatan, aşkı vatan, Davutoğlu Ahmet Hoca. Geceyi gündüze katan adam kim, yiğit kim, doğru kim, dürüst kim? Davutoğlu Ahmet Hoca bir bilge adam, bir yiğit adam. Dualarla çıktı yola, umut yaydı sağ sola. Adam kim yiğit kim, doğru kim, dürüst kim, kim kim? Davutoğlu Ahmet Hoca bir bilge adam, bir yiğit adam. Reisle girdi kol kola, adam kim, yiğit kim, doğru kim, dürüst kim? Davutoğlu Ahmet Hoca bir bilge adam, bir yiğit adam. Bütün dünya tanır onu, tarihiyle yok sorunu. Tam bir Osmanlı torunu, adam kim, yiğit kim, doğru kim, dürüst kim? Davutoğlu Ahmet Hoca bir bilge adam, bir yiğit adam. Bağrına bastı herkesi, birlik olmak meselesi. Yeni Türkiye'nin sesi, adam kim, yiğit kim, doğru kim, dürüst kim, kim kim? Davutoğlu Ahmet Hoca bir bilge adam, bir yiğit adam
Kiziroğlu Mustafa Bey 03:28
Kiziroğlu Mustafa Bey 2.222 izlenme - 5 yıl önce Kars Yöresi Kiziroğlu Mustafa Bey
Grup Ayna - Kiziroğlu Mustafa Bey 03:45
Grup Ayna - Kiziroğlu Mustafa Bey 1.279 izlenme - 3 yıl önce Kiziroğlu Mustafa Bey hakkında baya bir hikaye anlatılır, kimine göre Köroğlu'nu alt etmiş Köroğlu can havliye bu türküyü çadırında hemen söylemiş kelleyi kurtarmış,kimine göre at üzerinde baya bir çarpışmışlar ama galip gelen olmamış falan filan... Ayna grubunun 98 yılında çıkan Dön Bak Ayna'ya isimli albümünde yer alan kendi tarzlarıyla yorumladıkları akıllarlarda kalan güzel şarkı ..
Ayna - Kiziroğlu 03:45
Ayna - Kiziroğlu 1.448 izlenme - 4 yıl önce Ayna - Kiziroğlu Mustafa Bey
Aşık Ayten Gülçınar - Kiziroğlu 02:27
Aşık Ayten Gülçınar - Kiziroğlu 358 izlenme - 3 yıl önce
Çeşitli Sanatçılar - Kiziroğlu Mustafa Bey 03:06
Çeşitli Sanatçılar - Kiziroğlu Mustafa Bey 566 izlenme - 6 yıl önce
Haluk Koç - Kiziroğlu Mustafa Bey Şarkısı 02:46
Haluk Koç - Kiziroğlu Mustafa Bey Şarkısı 70 izlenme - 3 yıl önce CHP MYK Toplantısı- Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Koç: (1)-"(Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, 19 Ocak'ta Bakanlar Kurulu'nu toplaması) "Mevcut Cumhurbaşkanının, Davutoğlu Ahmet Beyin görev ve yetkilerini kısmen alacak gibi bir başlangıç yapıp, bunun da devamlılığının geleceği anlaşılan bir süreç başlıyor.