Hoşgeldiniz!

Klostrofobi

Klostrofobik Arkadaşa Şaka Yapmak 03:03
Klostrofobik Arkadaşa Şaka Yapmak 5.352 izlenme - 12 ay önce Son yıllarda ciddi bir artış gösteren klostrofobik (kapalı yerde kalmaktan korkan) insanlardan birine, diğer kız arkadaşları bir şaka yapmış. Bire bir kendisi kapalı alanda kalmamasına karşın yine de etkileniyormuş demekki bu insanlar. Allah şifa versin diyelim. İnsanların böyle takıntılarıyla uğraşan piçleri de kınıyorum. Yükseklikle, bıçakla, silahla şaka yapanlar da var. Yapanları uyarın, yaptırmayın diye yüklüyorum.
kolera  sen nasıl bir İnsansın ? 04:08
kolera sen nasıl bir İnsansın ? 16.648 izlenme - 8 yıl önce www.tecnicrap.tr.gg
Klostrofobi nedir? 00:33
Klostrofobi nedir? 123 izlenme - 1 yıl önce Klostrofobi kapalı alanda kalma korkusu olarak tanımlanabilir. Klostrofobisi olan kişiler asansör, metro, uçak ve tünel gibi kapalı alanlara girmekten kaçınırlar. Klostrofobi kişilerin hayatlarını fazlaca kısıtlayan bir fobidir.
La Cabina - Toplumda Yabancılaşma Üzerine Kısa Film (1972) 34:24
La Cabina - Toplumda Yabancılaşma Üzerine Kısa Film (1972) 133 izlenme - 1 yıl önce Antonio Mercero'nun yönettiği İspanyol yapımı kısa film, dört tarafı apartmanlarla kaplı bir alana telefon kulübesi yerleştirilmesiyle başlıyor. Meraktan telefon kulübesini kullanmak isteyen adam kapının üzerine kapanmasıyla orada tutsak kalıyor. Toplumda yabancılaşan insana atıfta bulunduğunu düşünebileceğimiz film, toplumdan kopan bireyin nasıl yalnızlaşacağını ve giderek yok olmaya mahkûm olduğunu gözler önüne seriyor. Filmin içerisinde kulübedeki adamın gözünden, insanların nasıl yozlaştığını görebiliyoruz. Korku filmi etiketini de taşıyan filmin aslında bu etiketi hak ettiğini de söylemek gerek. Yorumlar izleyiciye ait. Filmin çekildiği yılda Franco'nun diktatörlüğünün devam ettiğini de belirtmek gerek.
Klostrofobi nasıl tedavi edilir? 00:57
Klostrofobi nasıl tedavi edilir? 13 izlenme - 1 yıl önce Klostrofobiye neden olan düşünceler üzerinde yoğunlaşılarak tedavi gerçekleştirilebilir. Kişilere kaygılarıyla ve korkularıyla mücadele etme yolları öğretilir. Aynı zamanda kişilere bu süreç içerisinde çeşitli nefes egzersizleri öğretilir.
Klostrofobinin belirtileri nelerdir? 00:54
Klostrofobinin belirtileri nelerdir? 9 izlenme - 1 yıl önce Klostrofobinin en temel belirtisi kişinin kapalı bir alandayken boğulacakmış hissine kapılmasıdır. Kişilerin kapalı alanlarda nefes darlığı yaşamaları, titremeleri ve bedenlerinin bazı bölgelerinde uyuşma hissetmeleri klostrofobinin diğer belirtileridir.
Klostrofobinin nedenleri nelerdir? 00:31
Klostrofobinin nedenleri nelerdir? 8 izlenme - 1 yıl önce Klostrofobinin tek bir sebebi yoktur. Geçmiş yaşantılar ve travmatik deneyimler klostrofobiye neden olabilir. Bunun yanı sıra ebeveynlerin bir kaygı bozukluğu yaşaması ve bu durumu çocuklarına geçirmesi de klostrofobiye neden olabilir.
Klostrofobi kişinin hayatını nasıl etkiler? 01:01
Klostrofobi kişinin hayatını nasıl etkiler? 5 izlenme - 1 yıl önce Klostrofobi kişilerin hayatını hem duygusal hem de sosyal yönden oldukça olumsuz etkiler. Klostrofobisi olan kişiler kendilerini duygusal olarak çok tedirgin, gergin ve stresli hissederler.