Hoşgeldiniz!

Kolesterol Videoları İzle

damar tıkanıklığı 00:47
damar tıkanıklığı 9.958 izlenme - 9 yıl önce damar,damar yağlanması,kolesterol
(ldl) Kötü Kolesterol Nedir? 01:24
(ldl) Kötü Kolesterol Nedir? 2.533 izlenme - 7 yıl önce (ldl) kötü kolesterol nedir? uzm.dr. burak umut çağlar
Kolesterol Yüksekliği Nasıl Tedavi Edilir? 01:30
Kolesterol Yüksekliği Nasıl Tedavi Edilir? 1.497 izlenme - 7 yıl önce kolesterol yüksekliği nasıl tedavi edilir? uzm.dr. burak umut çağlar
Kolesterol Nedir? 01:04
Kolesterol Nedir? 1.344 izlenme - 7 yıl önce kolesterol nedir? uzm.dr. burak umut çağlar
Kolesterol Neden Yükselir? 01:03
Kolesterol Neden Yükselir? 1.291 izlenme - 7 yıl önce kolesterol neden yükselir? uzm.dr. burak umut çağlar
İyi Kolesterol Nedir? 01:54
İyi Kolesterol Nedir? 1.249 izlenme - 7 yıl önce iyi kolesterol nedir? uzm.dr. burak umut çağlar
Yüksek kolesterolün belirtileri nelerdir? 01:09
Yüksek kolesterolün belirtileri nelerdir? 359 izlenme - 2 yıl önce Yüksek kolesterol hastada herhangi bir şikayete yol açmaz. Mevcut durum rahatsız etmediği için kişi uzun süre yüksek kolesterole maruz kaldığını anlamaz. Ancak damar sertliği ortaya çıktıktan sonra hasta belirtilerin farkına varır. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
İyi ve kötü kolesterol nedir? 03:47
İyi ve kötü kolesterol nedir? 23 izlenme - 1 ay önce Anadolu Sağlık Merkezi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları bölümünden Uzm. Dr. Erdem Türemen'den merak edilen soruların yanıtlarını almaya devam ediyoruz. Konumuz; İyi ve kötü kolesterol. Tanımı ve diğer süreçleri için videomuzu izleyin. Sağlık ve yaşam konusunda değerli bilgiler ve uzman röportajları için MigrosTV'yi takip etmeye devam edin.
xp s6 şeker diabet kolesterolle yaşamak zorunda değilsiniz! 02:11
xp s6 şeker diabet kolesterolle yaşamak zorunda değilsiniz! 1.522 izlenme - 6 yıl önce www.xps6diyabet.com kullanıldığı andan itibaren ilk 2 saate kan şekerini düşürdüğü tespit edilmiştir! kullanıldığı andan itibaren ilk 15 günde kolesterolü dengelediği tespit edilmiştir! 0312 472 9 472
Kolesterolün İlaçla Tedavisi Nasıl Olmaktadır? 01:20
Kolesterolün İlaçla Tedavisi Nasıl Olmaktadır? 505 izlenme - 7 yıl önce kolesterolün ilaçla tedavisi nasıl olmaktadır? uzm.dr. burak umut çağlar
Kolesterol 02:01
Kolesterol 778 izlenme - 3 yıl önce Kolesterol vücudun bütün hücrelerinde ve kanda bulunan yağa benzeyen yumuşak bir maddedir. Kanda çözünüp taşınabilmesi için karaciğerde bir proteinle birleşmesi gerekir.
Kolesterol ilaçlarının yan etkileri var mıdır? 01:20
Kolesterol ilaçlarının yan etkileri var mıdır? 252 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Ali Soner Demir, kolesterol ilaçları hakkında bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kardiyoloji Kliniği; deneyimli uzman kadrosu ve teknolojik alt yapısı ile her türlü kardiyak girişimin ve tedavinin uygulanabildiği bir merkez olarak hizmet vermektedir.Kalp krizi geçirmekte olan hastalara: Acil balon ve stent işlemi , Koroner anjiyografi ve kalp kateterizasyonu, Ritim bozukluğu olan hastalara elektrofizyolojik çalışma , ablasyon , intrakardiyak defibrilatör ve kalıcı pil takılması işlemleri, Mitral darlığının uygun vakalarda kapalı balon yöntemi ile açılması , Kalbinde delik olan hastalara kapalı yöntemle "delik kapama" işlemi, Ekokardiyografi , Eforlu EKG testi , 24 saat süreli ritim holter, 24 saat süreli tansiyon holter, İskemi araştırılması için myokard perfüzyon sintigrafisi, Koldan uygulanabilen, yatış gerektirmeyen koroner BT anjiyografi işlemleri uygulanmaktadır. www.hastane.fatih.edu.tr Kolesterol ilaçlarının yan etkileri var mıdır? Kolesterol ilaçlarının yan etkileri var ama bu yan etkiler çok çok azdır. Düşük dozlarda hemen hemen görülmemekte 40- 80 mg gibi dozlarda yan etkiler ortaya çıkabilmektedir. Bunlar kas ağrısına yol açabilir onun dışında karaciğer enzimlerinde yükselmeye neden olabilir. Bazen unutkanlığa yol açabilir. Bazı hastalarda da şeker hastalığına neden olabilir. Ancak bizim hastalarımız by-pass kalp krizi geçirmiş stentli hastalar bunlar çok önemli hastalar olduğu için bu hastalarda kolesterol ilacı kullanmanın faydaları çok çok fazladır. Hafif yapmış olduğu zararın ötesinde çok fazla fayda bize sağladığı için bu zararları göz ardı edebiliriz. Onun için bizim hastalarımızın muhakkak ömür boyu düzenli olarak kolesterol ilaçlarını alması gerekiyor. Biz zaten kontrolde hastalarımızın karaciğer enzimlerine bakıyoruz, şeker takiplerini yapıyoruz. Bunlar da çok büyük bir sıkıntı yoksa kesinlikle kolesterol ilaçlarına devam etmelerini tavsiye ediyoruz.
Yüksek Kolesterol Hangi Hastalıklara Sebep Olur? 00:34
Yüksek Kolesterol Hangi Hastalıklara Sebep Olur? 507 izlenme - 7 yıl önce Yüksek Kolesterol Hangi Hastalıklara Sebep Olur?
xp s6 & diabet & kolesterol & 0 252 385 24 04 00:24
xp s6 & diabet & kolesterol & 0 252 385 24 04 585 izlenme - 6 yıl önce diabet ve kolesterol tarih oluyor. türkiye'nin tek bitkisel ilaç ünvanını taşıyan immunat bitkisel ilaç güvencesi ile diabet ve kolesterol hastalarına özel bir ürün xp s6 tasarlandı.
diyabet ve kolesterol tarih oluyor! 0312 472 9 472 02:07
diyabet ve kolesterol tarih oluyor! 0312 472 9 472 378 izlenme - 6 yıl önce diyabet ve kolesterole 10 günde etkili formül!uluslararası araştırmalar neticesinde türkiye'nin tek bitkisel ilaç firması immunat uzmanları tarafından geliştirildi!
Kolestrol 06:15
Kolestrol 428 izlenme - 9 yıl önce bios life ve kolestrol
diyabet ve kolesterol ilaçlarına bağımlı kalmayın! 00:24
diyabet ve kolesterol ilaçlarına bağımlı kalmayın! 262 izlenme - 6 yıl önce xp s6 içerisinde bulunan bitkilerle hayvanlar ve 16 gönüllü şeker hastasına yönelik yapılan çalışmada 23 ve 4. haftalarda klinik olarak kabul edilebilir glukoz değerlerine ulaşılmıştır.
İmmunat Gen. Müdürü Adnan Akar'ın Show Max Röportajı - 0312 472 9 472 02:46
İmmunat Gen. Müdürü Adnan Akar'ın Show Max Röportajı - 0312 472 9 472 217 izlenme - 6 yıl önce immunat gen. müdürü adnan akar'ın show max röportajı - 0312 472 9 472 - www.ankaraimmunat.com
Kalp ve Kolesterol Hastaları Et Tüketiminde Nelere Dikkat Etmelidir ? 01:53
Kalp ve Kolesterol Hastaları Et Tüketiminde Nelere Dikkat Etmelidir ? 102 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Öğr. Gör. Hayrettin Mutlu, kalp hastalarının et tüketimi hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Beslenme ve Diyet Kliniğinde Uzman Diyetisyenlerimizle ;Obezite ve tıbbi beslenme tedavisi, Son teknoloji ürünü olan InBody 520 cihazı ile vücut kompozisyon (kas, yağ, kemik, sıvı) tespiti, Diyabet (şeker) hastalığı ve beslenme tedavisi / kalp ve damar hastalıkları ve beslenme tedavisi, Gebelik ve emziklilik ve beslenme tedavisi / gesatasyonel diyabet (şeker) ve beslenme tedavisi, Bebek beslenmesi ve ek besinlere başlanması konusunda ailelere danışmanlık, Çocukluk çağı hastalıkları ve beslenme, Çocukluk çağı obezitesi ve beslenme, Çocukluk çağı diyabet (şeker) hastalığı ve beslenme, Çocukluk çağı matabolik hastalıklar ve beslenme (çölyak, galaktozemi, fruktozemi vb.), Böbrek hastalıkları ve beslenme tedavisi, Diyaliz hastalarının beslenme planının oluşturulması nutri-genetik analiz ve beslenme / besin (gıda) intöleransları ve beslenme, Online diyet danışmanlığı, İş yeri, okul, kreş ve toplu beslenme sistemlerine menü planlanması, İş yeri, okul, kreş gibi topluluklara tüm beslenme ve diyetetik alanına ilişkin eğitim ve seminerler verilmesi konularında bilimsel, modern ve güncel yaklaşımlarıyla danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Kalp hastalarının et tüketimiyle ilgili çok çeşitli görüşler var. Fakat biz et tüketiminde etin pişirme tekniğine çok önem veriyoruz. Yani yağda kızartılmış ve ç.ok yağ ile muamele edilmiş etlerin çok yağ alımını sağlayacağını düşünüyoruz. Bu yüzden bu şekilde kızartma kavurma metotlarından uzak durmalarını tavsiye ediyoruz. Mümkünse ızgara tüketimi ızgara da etin ızgarada işlem ısıl işlem uygulanmasını tavsiye ediyoruz. Bir de balık tüketimi çok önemli. Biliyorsunuz et balık tavuk protein grubu ve protein kaynakları kaliteli protein kaynakları haftada iki kez balık tüketimini en az iki kez tavuk tüketimi tavuk eti ve kanatlı hayvan eti tüketimini bir kez kırmızı et ve diğer bir iki günde etli sebze yemeği olacak şekilde ya da kuru baklagil yemeği olacak şekilde organize edilmesini tavsiye ediyoruz. Diğer yandan aşırı et tüketimi kalp hastaları için potansiyel bir risk kolesterol içeriği çok yüksek bir ette. Kızartma işlemi uygulandığı takdirde gerçekten yağ alımını da pozitif etkiliyor. Hem kiloya neden olabiliyor hem kandaki yağların kolesterollerin trigliseridlerin yüksekliğine neden olabilmektedir. Fakat hiç kırmızı et tüketemezler diye bir yanılgıda söz konusu. Böyle bir şey yok. Mümkünse kıymadan olmayan parça etten olan ızgarada pişirilmiş kırmızı eti de haftada bir kez tüketmelerini biz çok da sağlıksız bulmuyoruz.
Metabolik Sendrom Nedir, Nasıl Belirti Verir? 00:56
Metabolik Sendrom Nedir, Nasıl Belirti Verir? 105 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Dahiliye Uzmanı Dr. Hikmet Akyüz, metabolik sendrom hakkında bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Dahiliye Kliniği, kendi içinde birçok yan dala ayrılmakla beraber, erişkin hasta grubunun cerrahi dışı tüm şikayetlerinin ilk başvuru merkezidir.Dahiliye Kliniğinde; Kan Hastalıkları (Anemiler),Böbrek Hastalıkları,Koroner Kalp Hastalıkları,Kalp Yetersizliği,Ritm Bozuklukları,Hipertansiyon,Lipid düzeyi (Kolestrol,Trigliserid) Bozuklukları,Diabetus Mellitus (Şeker Hastalığı),Tiroid Bezi Bozuklukları (Guatr),Obezite,Karaciğer Hastalıkları,Reflü, gastrit, ülser, kabızlık, kolit gibi Sindirim Sistemi Hastalıkları,Yaşlılık ve yaşlılığa bağlı sorunlar (Geriatri),Ateşli Hastalıklar,Romatizmal Hastalıklar ve Ateşli Eklem Romatizması Hastalıklarının Tedavisi ,Ameliyat öncesi ve sonrası genel değerlendirme yapılmaktadır. www.hastane.fatih.edu.tr Metabolik sendrom nedir, nasıl belirti verir? Metabolik sendrom bizim insülin direncine bağlı olan bir problemdir. Özellikle kilolu insanlarda ortaya çıkan bir problemdir. İnsülin direnci arttığı zaman bu hastalarda genellikle şeker hastalığı kardiyovasküler hastalıklar ortaya çıkıyor. Bunlarda tabi beraber olarak tansiyon yüksekliği abdominal obezite dediğimiz kilonun fazla olması işte polikisitik over hastalığı bayanlar açısından karaciğer yağlanması gibi problemler hep beraber gördüğümüz problemlerdir. Bunlarda bir de bizim bozulmuş glikoz tolerans testi dediğimiz yani kan şekeri metabolizmasının bozulması da ortaya çıkabiliyor.
diyabet ve kolestrole 10 günde etkili formül! 0312 472 9 472 00:24
diyabet ve kolestrole 10 günde etkili formül! 0312 472 9 472 139 izlenme - 6 yıl önce kullanılmaya başlandığı andan itibaren ilk 2 saatte kan şekerini düşürdüğü.kullanılmaya başlandığı andan itibaren 15 günde kolestrolü dengelediği.1 ay düzenli kullanımda diyabet ve kolestrol hapı kullanılmasına gerek kalmadığı tespit edilmiştir!
Dr. Ender Saraç Şeker Kolestrol Kilo Problemi 01:30
Dr. Ender Saraç Şeker Kolestrol Kilo Problemi 119 izlenme - 6 yıl önce drender saraç şeker kolestrol kilo problemi
Çay Hayattır 00:20
Çay Hayattır 203 izlenme - 9 yıl önce günde 4 bardağı geçmemek şartıyla yemek aralarında içilen çayın, kanseri önlemenin yanı sıra kolesterolü düşürücü etkisinin de bulunduğu açıklandı. çayda bulunan ve antimikrobiyal bir madde olan 'kateşin' de, vücuda giren mikropları öldürme özelliğine sahip. ancak çay, 'tanen' ve 'kafein' gibi zararlı maddeler de içeriyor. bu sebeple aşırı içilmesi zararlı.
Hastalar stent uygulamasına nasıl hazırlanır? 01:32
Hastalar stent uygulamasına nasıl hazırlanır? 50 izlenme - 2 yıl önce Stent uygulamasının öncesinde hastaların trigliserid ve kolesterol düzeyleri kontrol edilir. İşlem gerçekleşmeden önce olası sorunlara karşı önlem olarak hastalara pıhtılaşmayı geciktiren ilaç tedavisi uygulanır. Stentin uzun süre açık kalabilmesi için kan şekerinin düzenli olarak takip edilmesi gerekir.
Yaşam ve Sağlık - 26. Bölüm - Doç. Dr. Nuri Haksever, Endokrinoloji, Metabolizma, Beslenme ve İç has 01:01:09
Yaşam ve Sağlık - 26. Bölüm - Doç. Dr. Nuri Haksever, Endokrinoloji, Metabolizma, Beslenme ve İç has 3 izlenme - 2 yıl önce Doç. Dr. Nuri Haksever, Endokrinoloji, Metabolizma, Beslenme ve İç Hastalıkları Uzmanı   PINAR AKKAŞ: A9 TV ekranlarından merhaba değerli izleyenlerimiz. Yaşam ve Sağlık programımıza hoş geldiniz. Dr. Erel Aksoy’la hazırladığımız programımızın bu hafta çok değerli bir konuğu bizlerle birlikte. Endokrinoloji, Metabolizma, Beslenme ve İç Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Nuri Haksever Hocamız bizlerle birlikte. Hoş geldiniz Hocam programımıza.   NURİ HAKSEVER: Hoş bulduk.   PINAR AKKAŞ: Öncelikle metabolizmayla ilgili başlamak istiyorum. Metabolizmayı son zamanlarda çok fazla duyuyoruz, sıklıkla duyduğumuz bir konu ve hastalıkları çok fazla. Bu metabolizma hastalıklarından önce kısaca metabolizma nedir? Bizim bildiğimiz, vücudun canlılığını devam ettirebilmesi için yaptığı tüm işlemlerin hepsine metabolizma deniyor. Fakat tabii çok daha detaylıdır. Bunu sizden öğrenebilir miyiz?   NURİ HAKSEVER: Halk arasında metabolizma deyinde akla genelde kilo akla geliyor. Yani kilom fazla, kilom az, metabolizmam hızlı yahut yavaş çalışıyor gibi. Aslında vücutta oluşan her şey bir tepkimedir ve bu tepkimenin toplamı da metabolizmadır. Yani bizim ağzımıza bir gıda maddesi girdi, zeytin ekmek peynir her neyse, o bizim vücudumuza girdikten sonra bir takım değişimlere uğrar. İşte midede asitle parçalanır ondan sonra bağırsağımıza geçer, işte proteinde amino asitlere kadar, yağ ise yağ asitleri ve gliserole kadar, karbonhidratsa monosakkarite kadar parçalamak zorundadır. Eğer bu parçalama işlemi tam olmazsa bağırsaktan geçemez. Yani bir şeker, karbonhidrat molekülü disakkarit halinde kalırsa disakkarit olarak bağırsağımızdan geçemez atılmak zorunda kalır, illaki monosakkarit haline gelmesi lazım. Burası metabolizmanın bir kısmıdır. Kana geçip emildikten sonra da kanda bir yolculuğa çıkar ve içinde bulunulan durma göre her yapı maddesi vücudun belli bölgesine gider ve orada kısaca entegre olur diyelim, ya parçalanır ya yeniden yapılanır. Bu da metabolizmanın bir parçasıdır. Sonuçta yediğimiz her şey fazla, az ya da yeterli ve ihtiyaç olan maddelerin alınması durumuna göre vücudumuzda değişik taraflardan değerlendirilir. Bunu şöyle değerlendirebiliriz; bir inşaat yapıyormuşuz gibi, duvarları örerken 1000 tane tuğla gerekiyorsa, size 1500 tuğla gelmişse ne yaparsınız 500 tuğlayı? Kenara koyarsınız ya da kaldırıp atarsınız. İşte vücut da aynı şekilde yapar. Aldığı kaloriler dahil bir kısmını daha ileriki günlerde kullanırım diye bir yere biriktirir ya da bir kısmını atar. İşte bütün bu olayların hepsine birden biz metabolizma diyoruz. Ve ideal olarak da metabolizmanın düzenli çalışması gerekir. Yani hızlı çalışan bir metabolizma bizim zihin yapımız, sanki bir şeyi hızlı yapmak daha iyiymiş gibi düşündüğümüz için hızlı metabolizma daha iyiymiş gibi gelir, oysa ben size metabolizmanın değişik bir yönünü göstereceğim, kemik metabolizması. O zaman da eğer kemik metabolizmanız hızlıysa kemik erimesi olacak. Şimdi kemik erimesini istiyor musunuz? İstemiyorsunuz ama metabolizmanızın hızlı olmasını istemiştiniz. İşte yanlış düşünce başladı. Çünkü siz sadece kilo verme boyutunda düşündünüz metabolizmayı. Dolayısıyla aslında metabolizma tam olması gerektiği gibi olmalı. Vücudumuza giren maddeler ve çıkan maddeler birbiriyle dengeli olmalı. Ne kadarını kullanıyoruz efektif olarak, ne kadarını biriktiriyoruz ve ne kadarını atıyoruz. İşte bunların hepsi kısaca metabolizma. http://www.a9.com.tr/izle/184739/Yasam-ve-Saglik/Yasam-ve-Saglik---26-Bolum---Doc-Dr-Nuri-Haksever-Endokrinoloji-Metabolizma-Beslenme-ve-Ic-hastaliklari-Uzm A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Sağlığın Adresi 25.09.2015 Tvem 57:47
Sağlığın Adresi 25.09.2015 Tvem 3 izlenme - 2 yıl önce TVEM'İ İZLEMEK İÇİN; Digiturk 59. Kanal Tivibu 48. Kanal Teledünya 112. Kanal D-Smart 92. Kanal'ı AÇMANIZ YETERLİ... Program tekrarları ve daha fazlası için; www.tvem.com.tr
Kolesterol Nasıl Düşürülür? 05:28
Kolesterol Nasıl Düşürülür? 0 izlenme - 4 hafta önce Kolesterol, bir lipid, yani bir yağ türüdür. Kanda ve vücuttaki tüm hücrelerde bulunan mumlu yapıya sahip bir maddedir. Karaciğer ve vücuttaki diğer hücreler kan kolesterolünün dörtte üçünü oluşturur. Kalan kolesterolü ise hayvansal gıdalardan alırız. Hücre zarı, D vitamini ve bazı hormonların yapımında kullanılan kolesterol vücudumuz için son derece gerekli bir maddedir. Ancak bu üretimin yapılabilmesi için kanda az miktarda kolesterol bulunması yeterlidir. Kolesterol karaciğerden hücrelere ve hücrelerden tekrar karaciğere iki farklı kolesterol paketi halinde taşınır. Bunlar kötü kolesterol olarak bilinen LDL kolesterol ve iyi kolesterol olarak bilinen HDL kolesteroldür. Eğer, kanda fazla miktarda LDL kolesterol varsa, bu kan damarlarında birikir ve kan damarlarının sertleşmesine ve daralmasına yol açar. HDL kolesterol ise damarlarda birikmiş olan LDL kolesterolü yeniden işlenebilmesi için karaciğere geri taşır. Ayrıca damarların iç yüzeylerini tamir eder. Bu nedenle LDL kolesterolün yüksek olması ve HDL kolesterolün düşük olması her zaman kalp ve damar sağlığı için risk teşkil eder. Neyse ki hayat düzenimizde ve yediklerimizde yapacağımız birkaç değişiklik ile bu riski en aza indirmemiz mümkün. İsterseniz kolesterolü dengeleyecek önerilere hep beraber göz atalım. 1) Trans yağlardan uzak durmak Trans yağlar LDL kolesterolü yükseltirken HDL kolesterolü düşürerek kalp sağlığını tehdit eden bir yağ türüdür. Trans yağlar kızartmalarda, patates kızartmaları ve bu tür paketlenmiş atıştırmalıklarda; kek, kurabiye ve pasta gibi unlu mamüllerde ve margarinlerde bolca bulunmaktadır. Bu nedenle unlu mamulleri daha az tüketmek ve patates cipsi gibi paketlenmiş atıştırmalıkları yemeyi azaltmak faydalı olacaktır. Ayrıca gıda satın alırken ne kadar trans yağ içerdiğini kontrol etmek önemlidir. Bazen etiketler yanıltıcı olabilir. Eğer etikette "kısmi hidrojenize yağ" ifadesini görüyorsanız o gıda trans yağ içermektedir. 2) Kilo vermek Normalden fazla kilolu olmak kalp hastalıkları için risk faktörüdür. Kilonuz arttıkça kandaki kolesterol düzeyinde de artış olur. Kilo vermeye başladığınızda kandaki LDL kolesterol azalır ve HDL kolesterol artar. Aslına bakılırsa kolesterolü düşürmek için çok fazla kilo vermeniz gerekmiyor. Sadece 5 kilo verdiğinizde LDL kolesterolünüz %8 oranında düşecektir.