Hoşgeldiniz!

Kolesterol Videoları İzle

damar tıkanıklığı 00:47
damar tıkanıklığı 9.941 izlenme - 9 yıl önce damar,damar yağlanması,kolesterol
(ldl) Kötü Kolesterol Nedir? 01:24
(ldl) Kötü Kolesterol Nedir? 2.524 izlenme - 7 yıl önce (ldl) kötü kolesterol nedir? uzm.dr. burak umut çağlar
Kolesterol Yüksekliği Nasıl Tedavi Edilir? 01:30
Kolesterol Yüksekliği Nasıl Tedavi Edilir? 1.495 izlenme - 7 yıl önce kolesterol yüksekliği nasıl tedavi edilir? uzm.dr. burak umut çağlar
Kolesterol Nedir? 01:04
Kolesterol Nedir? 1.343 izlenme - 7 yıl önce kolesterol nedir? uzm.dr. burak umut çağlar
Kolesterol Neden Yükselir? 01:03
Kolesterol Neden Yükselir? 1.290 izlenme - 7 yıl önce kolesterol neden yükselir? uzm.dr. burak umut çağlar
İyi Kolesterol Nedir? 01:54
İyi Kolesterol Nedir? 1.248 izlenme - 7 yıl önce iyi kolesterol nedir? uzm.dr. burak umut çağlar
Yüksek kolesterolün belirtileri nelerdir? 01:09
Yüksek kolesterolün belirtileri nelerdir? 349 izlenme - 1 yıl önce Yüksek kolesterol hastada herhangi bir şikayete yol açmaz. Mevcut durum rahatsız etmediği için kişi uzun süre yüksek kolesterole maruz kaldığını anlamaz. Ancak damar sertliği ortaya çıktıktan sonra hasta belirtilerin farkına varır. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
xp s6 şeker diabet kolesterolle yaşamak zorunda değilsiniz! 02:11
xp s6 şeker diabet kolesterolle yaşamak zorunda değilsiniz! 1.515 izlenme - 6 yıl önce www.xps6diyabet.com kullanıldığı andan itibaren ilk 2 saate kan şekerini düşürdüğü tespit edilmiştir! kullanıldığı andan itibaren ilk 15 günde kolesterolü dengelediği tespit edilmiştir! 0312 472 9 472
Kolesterolün İlaçla Tedavisi Nasıl Olmaktadır? 01:20
Kolesterolün İlaçla Tedavisi Nasıl Olmaktadır? 505 izlenme - 7 yıl önce kolesterolün ilaçla tedavisi nasıl olmaktadır? uzm.dr. burak umut çağlar
Kolesterol 02:01
Kolesterol 775 izlenme - 3 yıl önce Kolesterol vücudun bütün hücrelerinde ve kanda bulunan yağa benzeyen yumuşak bir maddedir. Kanda çözünüp taşınabilmesi için karaciğerde bir proteinle birleşmesi gerekir.
Kolesterol ilaçlarının yan etkileri var mıdır? 01:20
Kolesterol ilaçlarının yan etkileri var mıdır? 249 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Ali Soner Demir, kolesterol ilaçları hakkında bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kardiyoloji Kliniği; deneyimli uzman kadrosu ve teknolojik alt yapısı ile her türlü kardiyak girişimin ve tedavinin uygulanabildiği bir merkez olarak hizmet vermektedir.Kalp krizi geçirmekte olan hastalara: Acil balon ve stent işlemi , Koroner anjiyografi ve kalp kateterizasyonu, Ritim bozukluğu olan hastalara elektrofizyolojik çalışma , ablasyon , intrakardiyak defibrilatör ve kalıcı pil takılması işlemleri, Mitral darlığının uygun vakalarda kapalı balon yöntemi ile açılması , Kalbinde delik olan hastalara kapalı yöntemle "delik kapama" işlemi, Ekokardiyografi , Eforlu EKG testi , 24 saat süreli ritim holter, 24 saat süreli tansiyon holter, İskemi araştırılması için myokard perfüzyon sintigrafisi, Koldan uygulanabilen, yatış gerektirmeyen koroner BT anjiyografi işlemleri uygulanmaktadır. www.hastane.fatih.edu.tr Kolesterol ilaçlarının yan etkileri var mıdır? Kolesterol ilaçlarının yan etkileri var ama bu yan etkiler çok çok azdır. Düşük dozlarda hemen hemen görülmemekte 40- 80 mg gibi dozlarda yan etkiler ortaya çıkabilmektedir. Bunlar kas ağrısına yol açabilir onun dışında karaciğer enzimlerinde yükselmeye neden olabilir. Bazen unutkanlığa yol açabilir. Bazı hastalarda da şeker hastalığına neden olabilir. Ancak bizim hastalarımız by-pass kalp krizi geçirmiş stentli hastalar bunlar çok önemli hastalar olduğu için bu hastalarda kolesterol ilacı kullanmanın faydaları çok çok fazladır. Hafif yapmış olduğu zararın ötesinde çok fazla fayda bize sağladığı için bu zararları göz ardı edebiliriz. Onun için bizim hastalarımızın muhakkak ömür boyu düzenli olarak kolesterol ilaçlarını alması gerekiyor. Biz zaten kontrolde hastalarımızın karaciğer enzimlerine bakıyoruz, şeker takiplerini yapıyoruz. Bunlar da çok büyük bir sıkıntı yoksa kesinlikle kolesterol ilaçlarına devam etmelerini tavsiye ediyoruz.
Yüksek Kolesterol Hangi Hastalıklara Sebep Olur? 00:34
Yüksek Kolesterol Hangi Hastalıklara Sebep Olur? 507 izlenme - 7 yıl önce Yüksek Kolesterol Hangi Hastalıklara Sebep Olur?
xp s6 & diabet & kolesterol & 0 252 385 24 04 00:24
xp s6 & diabet & kolesterol & 0 252 385 24 04 585 izlenme - 6 yıl önce diabet ve kolesterol tarih oluyor. türkiye'nin tek bitkisel ilaç ünvanını taşıyan immunat bitkisel ilaç güvencesi ile diabet ve kolesterol hastalarına özel bir ürün xp s6 tasarlandı.
diyabet ve kolesterol tarih oluyor! 0312 472 9 472 02:07
diyabet ve kolesterol tarih oluyor! 0312 472 9 472 378 izlenme - 6 yıl önce diyabet ve kolesterole 10 günde etkili formül!uluslararası araştırmalar neticesinde türkiye'nin tek bitkisel ilaç firması immunat uzmanları tarafından geliştirildi!
Kolestrol 06:15
Kolestrol 428 izlenme - 9 yıl önce bios life ve kolestrol
İyi ve kötü kolesterol nedir? 03:47
İyi ve kötü kolesterol nedir? 5 izlenme - 2 gün önce Anadolu Sağlık Merkezi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları bölümünden Uzm. Dr. Erdem Türemen'den merak edilen soruların yanıtlarını almaya devam ediyoruz. Konumuz; İyi ve kötü kolesterol. Tanımı ve diğer süreçleri için videomuzu izleyin. Sağlık ve yaşam konusunda değerli bilgiler ve uzman röportajları için MigrosTV'yi takip etmeye devam edin.
diyabet ve kolesterol ilaçlarına bağımlı kalmayın! 00:24
diyabet ve kolesterol ilaçlarına bağımlı kalmayın! 262 izlenme - 6 yıl önce xp s6 içerisinde bulunan bitkilerle hayvanlar ve 16 gönüllü şeker hastasına yönelik yapılan çalışmada 23 ve 4. haftalarda klinik olarak kabul edilebilir glukoz değerlerine ulaşılmıştır.
İmmunat Gen. Müdürü Adnan Akar'ın Show Max Röportajı - 0312 472 9 472 02:46
İmmunat Gen. Müdürü Adnan Akar'ın Show Max Röportajı - 0312 472 9 472 217 izlenme - 6 yıl önce immunat gen. müdürü adnan akar'ın show max röportajı - 0312 472 9 472 - www.ankaraimmunat.com
Kalp ve Kolesterol Hastaları Et Tüketiminde Nelere Dikkat Etmelidir ? 01:53
Kalp ve Kolesterol Hastaları Et Tüketiminde Nelere Dikkat Etmelidir ? 100 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Öğr. Gör. Hayrettin Mutlu, kalp hastalarının et tüketimi hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Beslenme ve Diyet Kliniğinde Uzman Diyetisyenlerimizle ;Obezite ve tıbbi beslenme tedavisi, Son teknoloji ürünü olan InBody 520 cihazı ile vücut kompozisyon (kas, yağ, kemik, sıvı) tespiti, Diyabet (şeker) hastalığı ve beslenme tedavisi / kalp ve damar hastalıkları ve beslenme tedavisi, Gebelik ve emziklilik ve beslenme tedavisi / gesatasyonel diyabet (şeker) ve beslenme tedavisi, Bebek beslenmesi ve ek besinlere başlanması konusunda ailelere danışmanlık, Çocukluk çağı hastalıkları ve beslenme, Çocukluk çağı obezitesi ve beslenme, Çocukluk çağı diyabet (şeker) hastalığı ve beslenme, Çocukluk çağı matabolik hastalıklar ve beslenme (çölyak, galaktozemi, fruktozemi vb.), Böbrek hastalıkları ve beslenme tedavisi, Diyaliz hastalarının beslenme planının oluşturulması nutri-genetik analiz ve beslenme / besin (gıda) intöleransları ve beslenme, Online diyet danışmanlığı, İş yeri, okul, kreş ve toplu beslenme sistemlerine menü planlanması, İş yeri, okul, kreş gibi topluluklara tüm beslenme ve diyetetik alanına ilişkin eğitim ve seminerler verilmesi konularında bilimsel, modern ve güncel yaklaşımlarıyla danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Kalp hastalarının et tüketimiyle ilgili çok çeşitli görüşler var. Fakat biz et tüketiminde etin pişirme tekniğine çok önem veriyoruz. Yani yağda kızartılmış ve ç.ok yağ ile muamele edilmiş etlerin çok yağ alımını sağlayacağını düşünüyoruz. Bu yüzden bu şekilde kızartma kavurma metotlarından uzak durmalarını tavsiye ediyoruz. Mümkünse ızgara tüketimi ızgara da etin ızgarada işlem ısıl işlem uygulanmasını tavsiye ediyoruz. Bir de balık tüketimi çok önemli. Biliyorsunuz et balık tavuk protein grubu ve protein kaynakları kaliteli protein kaynakları haftada iki kez balık tüketimini en az iki kez tavuk tüketimi tavuk eti ve kanatlı hayvan eti tüketimini bir kez kırmızı et ve diğer bir iki günde etli sebze yemeği olacak şekilde ya da kuru baklagil yemeği olacak şekilde organize edilmesini tavsiye ediyoruz. Diğer yandan aşırı et tüketimi kalp hastaları için potansiyel bir risk kolesterol içeriği çok yüksek bir ette. Kızartma işlemi uygulandığı takdirde gerçekten yağ alımını da pozitif etkiliyor. Hem kiloya neden olabiliyor hem kandaki yağların kolesterollerin trigliseridlerin yüksekliğine neden olabilmektedir. Fakat hiç kırmızı et tüketemezler diye bir yanılgıda söz konusu. Böyle bir şey yok. Mümkünse kıymadan olmayan parça etten olan ızgarada pişirilmiş kırmızı eti de haftada bir kez tüketmelerini biz çok da sağlıksız bulmuyoruz.
Metabolik Sendrom Nedir, Nasıl Belirti Verir? 00:56
Metabolik Sendrom Nedir, Nasıl Belirti Verir? 93 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Dahiliye Uzmanı Dr. Hikmet Akyüz, metabolik sendrom hakkında bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Dahiliye Kliniği, kendi içinde birçok yan dala ayrılmakla beraber, erişkin hasta grubunun cerrahi dışı tüm şikayetlerinin ilk başvuru merkezidir.Dahiliye Kliniğinde; Kan Hastalıkları (Anemiler),Böbrek Hastalıkları,Koroner Kalp Hastalıkları,Kalp Yetersizliği,Ritm Bozuklukları,Hipertansiyon,Lipid düzeyi (Kolestrol,Trigliserid) Bozuklukları,Diabetus Mellitus (Şeker Hastalığı),Tiroid Bezi Bozuklukları (Guatr),Obezite,Karaciğer Hastalıkları,Reflü, gastrit, ülser, kabızlık, kolit gibi Sindirim Sistemi Hastalıkları,Yaşlılık ve yaşlılığa bağlı sorunlar (Geriatri),Ateşli Hastalıklar,Romatizmal Hastalıklar ve Ateşli Eklem Romatizması Hastalıklarının Tedavisi ,Ameliyat öncesi ve sonrası genel değerlendirme yapılmaktadır. www.hastane.fatih.edu.tr Metabolik sendrom nedir, nasıl belirti verir? Metabolik sendrom bizim insülin direncine bağlı olan bir problemdir. Özellikle kilolu insanlarda ortaya çıkan bir problemdir. İnsülin direnci arttığı zaman bu hastalarda genellikle şeker hastalığı kardiyovasküler hastalıklar ortaya çıkıyor. Bunlarda tabi beraber olarak tansiyon yüksekliği abdominal obezite dediğimiz kilonun fazla olması işte polikisitik over hastalığı bayanlar açısından karaciğer yağlanması gibi problemler hep beraber gördüğümüz problemlerdir. Bunlarda bir de bizim bozulmuş glikoz tolerans testi dediğimiz yani kan şekeri metabolizmasının bozulması da ortaya çıkabiliyor.
diyabet ve kolestrole 10 günde etkili formül! 0312 472 9 472 00:24
diyabet ve kolestrole 10 günde etkili formül! 0312 472 9 472 139 izlenme - 6 yıl önce kullanılmaya başlandığı andan itibaren ilk 2 saatte kan şekerini düşürdüğü.kullanılmaya başlandığı andan itibaren 15 günde kolestrolü dengelediği.1 ay düzenli kullanımda diyabet ve kolestrol hapı kullanılmasına gerek kalmadığı tespit edilmiştir!
Dr. Ender Saraç Şeker Kolestrol Kilo Problemi 01:30
Dr. Ender Saraç Şeker Kolestrol Kilo Problemi 119 izlenme - 6 yıl önce drender saraç şeker kolestrol kilo problemi
Çay Hayattır 00:20
Çay Hayattır 203 izlenme - 9 yıl önce günde 4 bardağı geçmemek şartıyla yemek aralarında içilen çayın, kanseri önlemenin yanı sıra kolesterolü düşürücü etkisinin de bulunduğu açıklandı. çayda bulunan ve antimikrobiyal bir madde olan 'kateşin' de, vücuda giren mikropları öldürme özelliğine sahip. ancak çay, 'tanen' ve 'kafein' gibi zararlı maddeler de içeriyor. bu sebeple aşırı içilmesi zararlı.
Hastalar stent uygulamasına nasıl hazırlanır? 01:32
Hastalar stent uygulamasına nasıl hazırlanır? 50 izlenme - 2 yıl önce Stent uygulamasının öncesinde hastaların trigliserid ve kolesterol düzeyleri kontrol edilir. İşlem gerçekleşmeden önce olası sorunlara karşı önlem olarak hastalara pıhtılaşmayı geciktiren ilaç tedavisi uygulanır. Stentin uzun süre açık kalabilmesi için kan şekerinin düzenli olarak takip edilmesi gerekir.
Hiperlipidemi nedir? Kimler risk faktörü taşımaktadır? 01:14
Hiperlipidemi nedir? Kimler risk faktörü taşımaktadır? 13 izlenme - 11 ay önce Hiperlipidemi hakkında bilmedikleriniz, kimler hiperlipidemi riski taşıyor; cevaplarınız bu video' da! Doç. Dr. Adnan Gökçel Muayenehane Adres: Cemil Topuzlu Caddesi No: 59 Palas Apt Daire: 9 Kadıköy/ Istanbul Telefon: 0216 302 79 80 E-mail: adnan@adnangokcel.com
Yüksek kolesterol hastaları nelere dikkat etmeli? 01:43
Yüksek kolesterol hastaları nelere dikkat etmeli? 20 izlenme - 1 yıl önce Yüksek kolesterollü kişiler riskli grupta yer alır. Bu kişiler sağlıklı yaşamaya özen göstermeli, düzenli beslenmeli ve bolca hareket etmeli. Yaşamlarını sağlıklı yaşam tarzı haline getirmek, yüksek kolesterol hastalarının yapması gereken ilk durumdur. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Bütçenize katkı ek iş 03:14
Bütçenize katkı ek iş 25 izlenme - 2 yıl önce merhaba; şimdiye kadar bir kahve markası size kahvelerini içtiğiniz yada tavsiye ettiğiniz için para verdi mi.? işte size bunun için para ödeyecek bir kahve var.. bu nasıl mı olucak.? detaylar için gorüşelim..
Kolesterol Neden Yükselir? 01:16
Kolesterol Neden Yükselir? 13 izlenme - 1 yıl önce Kanda kolesterolün yükselmesi ciddi sonuçlara yol açabilir. Yanlış beslenme, aşırı kilo alma, hareketsiz yaşam ve sağlıksız beslenme kolesterolün harici nedenleridir. Bunun yanında genetik olarak da görülebilir.
Kolesterol Nedir? 00:52
Kolesterol Nedir? 11 izlenme - 1 yıl önce Enerji metabolizması üç temel yapı taşından meydana gelir bunlar; proteinler, karbonhidratlar ve yağlar. Yağlar enerji veren yağlardan en önemlisidir. Hormonların ortaya çıkmasını sağlar.
Yüksek kolesterol nasıl tedavi edilir? 01:28
Yüksek kolesterol nasıl tedavi edilir? 12 izlenme - 1 yıl önce Yüksek kolesterolün tedavisi sağlıklı yaşam tarzını benimsemek. Fazla hareket ve sağlıklı beslenme ile kolesterol hastalığından kurtulabilinir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."