Hoşgeldiniz!

Kolon Kanseri Videoları İzle

Patax - Götte Perküsyon Çalmak Jingle Butts 02:30
Patax - Götte Perküsyon Çalmak Jingle Butts 4.212 izlenme - 1 yıl önce Efendim bir çok kere performansını izlediğimiz Patax abimiz bu sefer yılbaşının yaklaşmasına binaen ve kolon kanserine destek amaçlı bşr performans ecra etmiş.
 Tayyip Erdoğanın Kanseri Karaciğere Sıçradı - Redhack İddiası 01:08
Tayyip Erdoğanın Kanseri Karaciğere Sıçradı - Redhack İddiası 7.966 izlenme - 3 yıl önce kızılhackerlar redhack, bir açıklama yaptı ve meydan okudu. 'sıvacı' olduğunu söyleyen redhack sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, akp genel başkanı ve başbakan recep tayyip erdoğan’ın kanserinin karaciğere sıçradığı iddia edildi. açıklamada oyuncu barış atay’ın redhack üyesi olarak gözaltına alınması 'geri zekalılık' olarak nitelendirildi. redhack sözcüsü, çocuklara yönelik cinsel istismarla ilgili emniyet müdürlüğü ile bir dönem ortak çalışma yaptıklarını da söyledi.
kolon kanseri tedavisi nasıl yapılmaktadır? 02:47
kolon kanseri tedavisi nasıl yapılmaktadır? 2.578 izlenme - 7 yıl önce kolon kanseri tedavisi nasıl yapılmaktadır? doç.dr. mutlu ömer yakut http://dorahospital.com
Erdoğan'ın Kolon Kanseri Olan Hastaya Hastadaş Demesi 01:07
Erdoğan'ın Kolon Kanseri Olan Hastaya Hastadaş Demesi 482 izlenme - 2 yıl önce Görüntüler 2012 yılından.Erdoğan hasta ziyaretinde kolon kanseri olan hastaya hastadaş demişti.Kendisi daha sonra kanser iddalarını kameralar önünde reddetti.Fakat spekülasyonlar devam etti. Geçtiğimiz gün hayat tv'deki programa katılan Redhack sözcüsü Erdoğan'ın kolon kanserinin karaciğerine sıçradığını iddaa etti. http://www.izlesene.com/video/tayyip-erdoganin-kanseri-karacigere-sicradi-redhack-iddiasi/7129958
Kolon Kanserinin Belirtileri Nelerdir? 02:05
Kolon Kanserinin Belirtileri Nelerdir? 98 izlenme - 2 yıl önce Memorial Şişli\Ataşehir Hastanesi Hematoloji ve Tıbbi Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Soley Bayraktar, kolon kanseri ve belirtileri hakkında bilgi verdi.
Kolon kanseri nedir, nasıl tedavi edilir? 01:41
Kolon kanseri nedir, nasıl tedavi edilir? 20 izlenme - 3 ay önce Anadolu Sağlık Grubu hastaneleri Medikal Onkoloji bölümünden Prof. Şeref Kömürcü, MigrosTV izleyicileri için değerli bilgiler aldık. Kolon kanseri nedir, nasıl tedavi edilir? Yanıtını profesörümüzden alıyoruz. Sağlık ve yaşam konusunda merak edilen bilgiler ve uzman röportajları için MigrosTV izlemeye devam edin.
Kolon Kanserinin Tedavisi Nasıl Yapılır? 01:57
Kolon Kanserinin Tedavisi Nasıl Yapılır? 34 izlenme - 2 yıl önce Memorial Şişli\Ataşehir Hastanesi Hematoloji ve Tıbbi Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Soley Bayraktar, kolon kanserinin tedavisi hakkında bilgi verdi.
Kolon Polipli Hastalar Nasıl Tedavi Edilir? 01:41
Kolon Polipli Hastalar Nasıl Tedavi Edilir? 39 izlenme - 1 yıl önce Kolon poliplerinin kanserleşmeye eğiliminden dolayı tespit edildikleri zaman mümkünse tamamen ortadan kaldırılmaları bağırsaktan uzaklaştırılmaları hedeflenir. Kolon polipleri tanımanın yolu altın standart olarak endoskopidir yani kolonoskopidir. Kolonoskopi ile kolon polipleri bütün kolon boyunca önce gözlenirler sayıları ve lokalizasyonları tespit edilir. Ondan sonra çeşitli teknolojik desteklerle bu polipler kolondan uzaklaştırılmaya çalışılır. Bunun için kement tarzında ve elektrokoter kullanarak kanamayı azaltmak için bazı özel teknikler kullanılabileceği gibi bazıları bu tarz çıkarım için uygun olmayabilir. Bunlarda daha sofistike yöntemler ile doku planlarının arasına sıvılar enjekte edilerek ve dübene doğru kabartılarak çeşitli tekniklerle çıkartılmaya çalışılırlar. Saplı poliplerin çıkartılmaları endoskobik yöntemlerle gayet başarılı ve risksiz olarak gerçekleştirilebilirken büyük boyutlu ve sapsız olan poliplerin çıkartılması endoskopik olarak sorun teşkil edebilir. Bunlar bazı riskleri beraberinde getirir. Hatta bazı polipler endoskopik olarak çıkartılamaz. Bunları çıkartmak için açık cerrahi yöntemlerine başvurmak gerekebilir.
Kolon Polipi Nedir? 00:55
Kolon Polipi Nedir? 33 izlenme - 1 yıl önce Kolon polipleri kalın bağırsağın iç yüzünü döşeyen tabakadan oluşmuş doku büyümeleri tarzındaki oluşumlardır. Bunlar kolonun lümenine doğru büyüyen üzeri düzgün tabaka ile örtülü olan bir sap ile kolon duvarına tutulmuş ya da sapsız olarak yerleşmiş oluşumlardır. Kolon poliplerinin nasıl oluştuğuna dair çok fazla bir şey bilinmemekle beraber bunda ailevi bir eğilimin söz konusu olduğu düşünülmektedir. Bunun kanıtı olarak da çok sayıda poliplerle seyreden genetik geçişli ailevi intikal eden özel polipozis sendromlarının varlığıdır. Çok sayıda polip söz konusu olduğu zaman polipozis diye isimlendirilmektedir.
Kolon Polipinin Önemi Nedir? 01:29
Kolon Polipinin Önemi Nedir? 24 izlenme - 1 yıl önce Kolon poliplerinin birkaç tipi vardır içerdiği hücre tipine göre patolojik olarak bunları sınıflandırırız. Bir kısım kolon polipleri hasta için hiçbir tehlike oluşturmaksızın bağırsakta bulunabilir ve bunlar için bir şey yapmaya gerek yoktur. Ancak adenomatöz polipler diye isimlendirdiğimiz bir grup vardır ki bunlar yıllara yayılan bazı değişimler geçirdikten sonra maalesef kanser dokusuna dönüşebilmektedirler. Bunların da içerisinde alt grupları vardır. Tübüler ve villöz polipler olmak üzere isimlendirdiklerimiz... Bunlar değişik oranlarda olmak üzere patolojik değişimler geçirdikten sonra kanserleşebilmektedirler. Bunların içerisinde de en riskli olanları villöz diye isimlendirdiğimiz ya da villöz olanların hücre tipini barındıran karışık tipler için söz konusudur. Bunlarda 10 yıllık süre içersinde %-30 oranında 2cm çapında bir polipin kanserleştiği bilinmektedir. Poliplerin önemi kanser öncüsü lezyonlar olmalarındandır.
Kolon Polipi Nasıl Çıkartılmalıdır? 02:05
Kolon Polipi Nasıl Çıkartılmalıdır? 11 izlenme - 1 yıl önce Central Hospital Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Rafet Yiğitbaşı anlatıyor. Kolon Polipi Nasıl Çıkartılmalıdır? Kolon poliplerin tedavisinde endoskopik tedavi çok önemli bir yer tutmaktadır.Ancak bunu değerlendirirken kolon poliplerinin sayısı kolondaki dağılımı,kolon poliplerinin boyutları ve çıkarıldıktan sonraki patojik incelemesine göre tedaviyi dizayn etmekteyiz.Az sayıdaki birçok polip için eğer endoskopik olarak çıkarıldıktan sonra patolojik incelemede herhangi bir riskli patolojik durum rapor edilmemişse endoskopik tedavi yeterli olmaktadır.Ancak özellikle kolon polipinin boyutu büyüdükçe patolojik incelemede kansere yolda giden değişik derecelerdeki dönüşümlerin varolduğu rapor edilmektedir,hatta kanser başlamış poliplerle karşılaşmaktayız.Bu durumlarda kansere giden yoldaki bu değişimin derecesini göz önüne almaktayız.Eğer ki yeni başlamış bir kanser durumu ile karşı karşıya isek bu kanserin polipin gövde kısmında mı ya da sap kısmında mı yer alıp almadığını özel bir şekilde değerlendirmekteyiz.Bir de başlamış olan kanser dokusunun derinlemesine olan ilerlemesinin derecesini bir başka değerlendirme olarak kullanmaktayız.Bu durumda kansere oldukça yaklaşmış ve bütünü çıkartılamamış polipler için ya da kanser başlamış ve kanserin polipin sap kısmını tuttuğu olgularda yahutda bunun da ötesine geçmiş olgularda endoskopik çıkartma yeterli görülmemektedir ve hastalar radikal bir cerrahi tedaviye hazırlanmaktadır.
Hastaların Dilinden: Ayşin Canmaya 00:58
Hastaların Dilinden: Ayşin Canmaya 27 izlenme - 3 yıl önce Hastaların Dilinden: Ayşin Canmaya
Hastaların Dilinden: Şükran Yenievli 04:16
Hastaların Dilinden: Şükran Yenievli 26 izlenme - 3 yıl önce Hastaların Dilinden: Şükran Yenievli
Hastaların Dilinden: Kader Uğur 01:20
Hastaların Dilinden: Kader Uğur 15 izlenme - 3 yıl önce Hastaların Dilinden: Kader Uğur
Kolon Poliplerinin Ağır Formları Var mıdır? 01:11
Kolon Poliplerinin Ağır Formları Var mıdır? 5 izlenme - 1 yıl önce Kolon polipleri az sayıda karşımıza çıkmakla beraber bazı genlerle geçen ve ailevi intikal eden özel polipozis sendromları ile de karşılaşmaktayız. Familyal polipozis koli diye isimlendirdiğimiz örneğin böyle bir durumda endoskopik ya da cerrahi olarak sınırlı işlemler yeterli olmamaktadır. Böyle durumlarda hastaların kolonlarının bütünü anal kanal hizasına kadar olmak üzere cerrahi olarak uzaklaştırılma mecburiyeti vardır. Bu hastalarda 25 yaşından sonra kanserleşme büyük oranda başlamakta 40 yaşını aşmış polipozis kolili hastalarda kanserleşme kaçınılmaz olmaktadır. Yani 0 oranında karşımıza çıkmaktadır. Bu yüzden kanser gelişmeden 20'li 30'lu yaşlarda en geç bütün kolonlarının çıkartılması tavsiye edilir
Hastaların Dilinden: Ülkü Ardıç 03:08
Hastaların Dilinden: Ülkü Ardıç 12 izlenme - 3 yıl önce Hastaların Dilinden: Ülkü Ardıç