Hoşgeldiniz!

komisyonu

HDP'li Vekillerin ''Biji Serok Apo'' Sloganlarıyla Komisyonu Terk Etmesi 00:30
HDP'li Vekillerin ''Biji Serok Apo'' Sloganlarıyla Komisyonu Terk Etmesi 3.396 izlenme - 2 yıl önce Dokunulmazlıkların görüşüldüğü TBMM Meclis Anayasa Komisyonunda, HDP'li vekiller komisyonu terk ederken "Biji Serok Apo" sloganları attıkları duyuldu.
Dokunulmazlık Görüşmesinde Kavga Çıktı 02:40
Dokunulmazlık Görüşmesinde Kavga Çıktı 2.452 izlenme - 2 yıl önce Anayasa Komisyonu'nda dokunulmazlık görüşmeleri çıkan kavgalar yüzünden pazartesi gününe ertelendi. Anayasa Komisyonu’nun başında AK Partili ile HDP milletvekilleri arasında kavga çıktı. Kadın milletvekilleri de kavganın arasında kaldı. Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, milletvekillerini sakinleştirmeye çalıştı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken ve Muş Milletvekili Ahmet Yıldırım arasında da tartışma yaşandı. Komisyon toplantısına saat 18.00’e kadar ara verildi. PAZARTESİ GÜNÜNE ERTELENDİ Aranın ardından Anayasa Komisyonu Toplantısı, kavga çıkması ve bazı milletvekillerinin yaralanması üzerine 2 Mayıs Pazartesi günü saat 15.00’te toplanmak üzere ertelendi. YARALANAN MİLLETVEKİLLERİ Anayasa Komisyonu Toplantısı’nda çıkan kavgada AK Parti Kırıkkale Milletvekili Mehmet Demir, Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz ile HDP İstanbul Milletvekili Erdal Ataş ve Diyarbakır Milletvekili Feleknas Uca yaralandı. Yaralanan milletvekilleri hastanelere gitti.
Anayasa Komisyonunda Yine Kavga Çıkması 10:07
Anayasa Komisyonunda Yine Kavga Çıkması 2.337 izlenme - 2 yıl önce Bildiğiniz üzere 28.04.2016'da yapılan anayasa komisyonunda Hdp ve Akp milletvekilleri arasında çıkan kavga sonucu görüşmeler 02.05.2016'ya, yani bugüne ertelenmişti. Bugün de değişen bir şey olmadı, komisyon yine kavgaya sahne oldu. Ve işin enteresan tarafı bu "şahıslar" bizleri temsil ettikleri gerekçesi ile aylık 17.000tl(emeklilik şartlarını sağlayan vekiller için 25.500tl) maaş alıyorlar. Vekilleri böyle iken milletin nasıl olmasını bekliyoruz o da ayrı bir konu tabi. Daha fazla yorum yapmıyorum ve yorumları sizlere bırakıyorum değerli Alkışlarla Yaşıyorum üyeleri.
Darbeyi Araştırma Komisyonu Başkanı - Reşat Petek 02:38
Darbeyi Araştırma Komisyonu Başkanı - Reşat Petek 1.845 izlenme - 1 yıl önce AKP darbe girişimini araştırma komisyonu üyesi olarak Reşat Petek'i seçti. TBMM’de kurulan, Cemaat’in 15 Temmuz darbe girişimi ve faaliyetlerini araştırma komisyonunun üyeleri belirlendi. TBMM Genel Kurulu’nda, Meclis Araştırma Komisyonu’na siyasi partilerin bildirdiği isimler oylanarak, kabul edildi. AKP Burdur Milletvekili Reşat Petek de partisini temsilen bu komisyonda yer alacak. Reşat Petek TV8’de Fethullah Gülen’i şu sözlerle savunuyordu: “Hakkında açılan tüm davalardan, Sayın Fethullah Gülen Hocaefendi'nin beraat etmesine ve bu beraat kararının kesinleşmesine rağmen, Ergenekon yapılanmasının parlamentodaki uzantıları tarafından 'çete' diye hakkında Meclis kürsüsünden konuşma yapanlar oldu.” Programın diğer konuklarından gazeteci Merdan Yanardağ ve Celal Ülgen itiraz etmiş, Yanardağ ile Petek arasında tartışma yaşanmıştı.
Hdp'lilerin Gerilla Marşı Söyleyerek Anayasa Komisyonunu Terk Etmesi 00:59
Hdp'lilerin Gerilla Marşı Söyleyerek Anayasa Komisyonunu Terk Etmesi 198 izlenme - 2 yıl önce Dokunulmazlıkların görüşüldüğü TBMM Meclis Anayasa Komisyonu’nda AK Partili ve HDP'li milletvekilleri arasında yine kavga çıktı. AK Parti ve HDP'li milletvekillileri uçan tekme ve yumrukla kavga etti. Kavgada bazı vekiller yaralandı. Kavganın ardından devam eden etti. Gece saatlerinde, dokunulmazlık teklifinin görüşüldüğü sırada, HDP milletvekilleri, Meclis Anayasa Komisyonu'nu terk etti.
Yüzyılın Tespiti - Kadın da İnsandır 00:34
Yüzyılın Tespiti - Kadın da İnsandır 284 izlenme - 3 yıl önce Vay arkadaş ya, vay ki ne vay ya. Her gün yeni bi şey öğreniyo insan. Meğer kadın da insanmış lan! Ben bunca yıldır ördek sanıyodum, elektrik süpürgesi sanıyodum. Bu tespiti yapan "İnsan Hakları Komisyonu Başkanı" olunca daha da bi aydınlandım ya. Teşekkürler "Ayhan Üstün" Çok teşekkürler ufkumuzu genişlettiğin, bize bu bilgileri sunduğun için. Ben kafamı asite sokmaya gittim, görüşürüz.
AGD Ankara Üniversitesi - Cav Bela Mücahit Versiyon 02:00
AGD Ankara Üniversitesi - Cav Bela Mücahit Versiyon 259 izlenme - 3 yıl önce İşte bir sabah namaza durdum camide camide camide ca-ca-ca Elleri bağladım durdum kıyama, her taraf huşu altında, Ben Müslümanım beni de götür camiye camiye ...
Uyum Komisyonu Toplandı 03:04
Uyum Komisyonu Toplandı 8 izlenme - 2 ay önce Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi kapsamındaki uyum düzenlemelerine yönelik çalışmalar kapsamında AK Parti tarafından oluşturulan uyum komisyonu toplandı.
Ne Oluyor   11 Şubat 2016 01:46:54
Ne Oluyor 11 Şubat 2016 121 izlenme - 2 yıl önce “Ne Oluyor?”a, Anayasa Uzlaşma Komisyonu Üyesi, eski TBMM Başkanı ve Ankara Milletvekili Cemil Çiçek konuk oldu. Nasıl ilerliyorlar? Hangi başlıkları konuşuyorlar? Başkanlık Sistemi’ni nasıl masaya yatırıyorlar? Dört partinin bir araya geldiği anayasa uzlaşma komisyonu toplantılarının ne kadar sürmesini öngörüyorlar? Türkiye “yeni anayasa”sını beklerken; Şirin Payzın sordu; Anayasa Uzlaşma Komisyonu Üyesi, eski Meclis Başkanı ve Ak Parti Milletvekili Cemil Çiçek “Ne Oluyor?’’da yanıtladı.
Meclis Komisyonunda Yine Kavga Çıktı 04:51
Meclis Komisyonunda Yine Kavga Çıktı 69 izlenme - 2 yıl önce Dokunulmazlıkların görüşüldüğü Anayasa Komisyonu'nda yine kavga çıktı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın danışmanların kavgaya karıştığını söylemesi üzerine tartışma yaşandı. Yaşanan tartışma büyüyerek HDP ve AK Parti milletvekilleri arasında kavga çıktı. AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner ve HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan'ın tepkileri ile kavga başladı. Bazı milletvekilleri sıraların üzerine çıkarken, yumruklar havada uçuştu. CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, masaya çıkarak milletvekillerini sakinleştirmeye çalıştı. Bazı milletvekilleri ise dışarı çıktı.
2018 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Görüşmelerinde Tweet Polemiği 02:02
2018 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Görüşmelerinde Tweet Polemiği 12 izlenme - 4 ay önce 2018 yılı Merkezi Yönetim Bütçe görüşmelerinde tweet polemiğiANKARA - Plan ve Bütçe Komisyonu 2018 yılı Merkezi Yönetim Bütçe görüşmelerinde Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile Halkların Demokratik Partisi İstanbul Milletvekili Garo Paylan arasında tweet polemiği yaşandı.
Kemal Öztürk; Ohal Komisyonu’nda Son Durum 05:36
Kemal Öztürk; Ohal Komisyonu’nda Son Durum 6 izlenme - 3 ay önce OHAL inceleme komisyonunda son durum. 28.12.2017 yenisafak.com yazarı Kemal Öztürk'ün yazısı; Normalleşme ve OHAL Komisyonu’nda son durum. KamudanHaber https://goo.gl/bNSdUr
Siyasete dair 2019 öngörüleri - Türkiye'nin Gündemi 1 Haziran 2017 Perşembe 03:26:48
Siyasete dair 2019 öngörüleri - Türkiye'nin Gündemi 1 Haziran 2017 Perşembe 46 izlenme - 10 ay önce 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Raporu’nun ayrıntıları, CHP’nin komisyon raporuna ve OHAL sürecine yönelik itirazları, AK Parti’nin bu itirazlara cevabı, cumhurbaşkanlığı sistemi ile yaşanacak değişim ve siyasete dair 2019 öngörüleri… Ahu Özyurt sordu, hukukçular Prof. Dr. Ersan Şen, Yrd. Doç. Dr. Selman Öğüt, Mehmet Sarı ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger yanıtladı.
Darbe Komisyonu Raporu Neden Basılmıyor? 02:23
Darbe Komisyonu Raporu Neden Basılmıyor? 4 izlenme - 2 ay önce Ahu Özyurt'un sunduğu Türkiye'nin Gündemi programında iç ve dış siyasette yaşananlar ve 2019 seçimi için partilerin stratejileri konuşuldu. Konuklardan Posta Gazetesi Yazarı Nedim Şener, CHP'nin 'kontrollü darbe' söylemini eleştirdi. Şener, "Darbe Komisyonu raporu hala basılamıyor. Kağıt mı yok? Mürekkep mi yok? CHP'nin koyduğu şerhteki 'kontrollü darbe' söyleminden dolayı basılmıyor. Dijital ortamda bir örneği bile yok. Çünkü diğer dillere de çevrilip tüm dünyaya yayılacak olan bu rapordaki 'kontrollü darbe' söylemi Türkiye'ye karşı kullanılabilir" diye konuştu.
Milletvekilleri Müslim Sarı İle Fatih Şahin Arasında 02:05
Milletvekilleri Müslim Sarı İle Fatih Şahin Arasında 68 izlenme - 3 yıl önce 2015 yılı bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda-Komisyonda CHP'li Sarı ile AK Parti'li Şahin arasında, "tweet" tartışması yaşandıTBMM (AA) - TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, CHP İstanbul Milletvekili Müslim Sarı ile AK Parti Ankara Milletvekili Fatih Şahin arasında, "tweet" tartışması yaşandı.
Ay İşığım 07:36
Ay İşığım 274 izlenme - 10 yıl önce
Araştırma Komisyonu Kurulsa Soma Faciası Önlenebilir Miydi? 08:00
Araştırma Komisyonu Kurulsa Soma Faciası Önlenebilir Miydi? 73 izlenme - 4 yıl önce Soma'da maden faciasının yaşandığı bölgeden canlı yayın yapan 5N1K'ya konuşan AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, CHP'nin Soma'da meydana gelen maden kazalarıyla ilgili araştırma komisyonu kurulması teklifini neden reddettiklerini açıkladı. Yurttaş, araştırma komisyonu kurulmasının maden kazalarını önlemeyeceğini, gerekli kanun ve yönetmeliklerin hazırlandığını bu nedenle de CHP'nin teklini reddettiklerini söyledi. Muzaffer Yurttaş'ın ardından yayına katılan ve söz konusu araştırma komisyonu önergesini hazırlayan CHP Milletvekili Özgür Özel ise Manisa'da madenlerin, özel sektör tarafından para karşılığı çıkartılmaya başlanmasının ardından işçi sağlığının tehlikeye atıldığını ve ölümlerin yaşandığını söyledi. Sermayedarların maliyeti kısmak için iş güvenliğiyle ilgili gerekli önlemleri ve yatırımları yapmadığını, denetlemelerin ise giriftt illişkiler nedeniyle kağıt üstünde kaldığını vurguladı. Özel, "Araştırma komisyonu kurulsaydı, 4 partiden Milletvekilleri buraya gelecekti. Hiçbir bilgi ve belge saklanamayacaktı. Her türlü uzman görüşü yurt içi ve dışı katkılar alınıp bu madenin A'dan Z'ye fotoğrafı çekilecekti" dedi.
Ne Oluyor   2 Şubat 2016 02:40:05
Ne Oluyor 2 Şubat 2016 67 izlenme - 2 yıl önce Anaysa uzlaşma komisyonu ilk kez toplanıyor… Yeni Anayasa çalışmaları için ilk adımı atıyor… Akademisyenler Oktay Uygun ,Ersin Kalaycıoğlu, Yusuf Şevki Hakyemez, Adnan Küçük ve Anayasa Platformu Sözcüsü Ali Yalçın Ne Oluyor?da Türkiye’nin sivil anayasası nasıl olmalı? sorusunu tartışıyor
Bilim Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı Bütçesi (1) 01:19
Bilim Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı Bütçesi (1) 55 izlenme - 3 yıl önce 2015 yılı bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda- Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın 2015 yılı bütçesinin görüşülmesine başlandıTBMM (AA) - TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın 2015 Yılı bütçesinin görüşülmesine başlandı.
Ölümü Öldürenler AGD İZMİR ÜNİKOM 04:31
Ölümü Öldürenler AGD İZMİR ÜNİKOM 71 izlenme - 3 yıl önce Ölümü Öldürenler AGD İZMİR Üniversite Komisyonu tarafından organize edilip güzel bir kareografi ile Anadolu Gençlik Derneğinin genel merkezin gerçekleştirmiş olduğu toplantıdan önce genel başkan Salih Turhan a süpriz yapmış oldukları ezgi...
2015 Yılı Bütçesi Komisyon'da (1) 03:53
2015 Yılı Bütçesi Komisyon'da (1) 56 izlenme - 3 yıl önce 2015 Yılı Bütçesi Komisyon'da- Bütçenin geneli üzerindeki görüşmelere TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda başlandıTBMM (AA) - TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, 2015 yılı bütçesinin geneli üzerindeki görüşmelere başlandı.
Komisyonda 'Sen Adam Mısın' Tartışması 05:52
Komisyonda 'Sen Adam Mısın' Tartışması 44 izlenme - 3 yıl önce TBMM Plan Bütçe Komisyonu'nda CHP'li vekille, AK Partili vekil arasında 'Sen adam mısın' şeklinde sözlü tartışma yaşandı.
TBMM Dışişleri Komisyonu Üyeleri Karlov'u Andı 01:11
TBMM Dışişleri Komisyonu Üyeleri Karlov'u Andı 2 izlenme - 2 ay önce TBMM Dışişleri Komisyonu üyeleri Karlov'u andı TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır: "Türkiye ve Rusya, suikastın amacına ulaşmasının önüne geçti ve bu üzücü olayın üstesinden geldi"ANKARA - TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır, Türkiye ve Rusya'nın, suikastın...
3 Bin Ezidi Kadın ve Kız Çocuğu Her Gün DEAŞın Tecavüzüne Maruz Kalıyor 02:29
3 Bin Ezidi Kadın ve Kız Çocuğu Her Gün DEAŞın Tecavüzüne Maruz Kalıyor 7 izlenme - 8 ay önce BM Uluslararası Bağımsız Suriye Araştırma Komisyonu, 3 bin Ezidi kadın ve kız çocuğunun her gün DEAŞ'ın tecavüzüne ve şiddetine maruz kalmaya devam ettiğini bildirdi. Birleşmiş Milletler (BM), Suriye'de Ezidi 3 bin kadın ve kız çocuğunun terör örgütü DEAŞ'ın şiddet ve cinsel tacizine maruz kalmaya devam ettiğini açıkladı. 3 BİN KADIN HER GÜN TECAVÜZE UĞRUYOR BM Uluslararası Bağımsız Suriye Araştırma Komisyonundan yapılan açıklamada, DEAŞ'tan kurtarılmayı bekleyen tutsak Ezidilerin durumuna dikkat çekildi. DEAŞ'ın Ezidilere saldırmasının üzerinden üç yıl geçtiği ve Ezidilere yönelik katliamın devam ettiğine dikkat çekilen açıklamada, "Binlerce Ezidi erkek hala kayıp. 3 bin Ezidi kadın ve kız çocuğu da her gün DEAŞ'ın tecavüzüne ve şiddetine maruz kalmaya devam ediyor." ifadelerine yer verildi.
AB Uyum Komisyonu Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar ve AB Uyum Komisyonu Başkanvekili Recai Berber,... 05:56
AB Uyum Komisyonu Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar ve AB Uyum Komisyonu Başkanvekili Recai Berber,... 16 izlenme - 1 yıl önce AB Uyum Komisyonu Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar ve AB Uyum Komisyonu Başkanvekili Recai Berber, basın toplantısı düzenlediANKARA - AB Uyum Komisyonu Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar ve AB Uyum Komisyonu Başkanvekili Recai Berber, basın toplantısı düzenledi.
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonun Tartışma 02:19
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonun Tartışma 6 izlenme - 5 ay önce - TBMM Plan ve Bütçe Komisyonun tartışmaANKARA - CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili kullandığı sözler, Türkiye Büyük Millet Meclisinde devam eden Plan ve Bütçe Komisyonunda AK Parti ve CHP'li milletvekilleri arasında tartışmaya neden oldu.
rodelta 2009 00:30
rodelta 2009 114 izlenme - 8 yıl önce
Ulaştırma, Denizcilik Ve Haberleşme Bakanlığı Bütçesi 05:17
Ulaştırma, Denizcilik Ve Haberleşme Bakanlığı Bütçesi 36 izlenme - 3 yıl önce 2015 yılı bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda- Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bütçesinin görüşülmesine başlandıTBMM (AA) - TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ile Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü bütçelerinin görüşülmesine başlandı.
Adalet Komisyonu Toplandı 01:31
Adalet Komisyonu Toplandı 1 izlenme - 1 ay önce Adalet Komisyonu toplandıANKARA - Adalet Komisyonu toplandı.
Plan ve Bütçe Komisyonunda 00:19
Plan ve Bütçe Komisyonunda "Hükümet" Yazısının Üzeri Kapatıldı 4 izlenme - 5 ay önce Plan ve Bütçe Komisyonunda "hükümet" yazısının üzeri kapatıldıANKARA - TBMM Plan ve Bütçe Komisyonundaki "hükümet" yazısının üzeri kağıtla örtüldü.