Hoşgeldiniz!

Komünist

19 Yıl Önce Ölen Baba Vanga'nın Kehanetleri Bir Bir Tutuyor 02:08
19 Yıl Önce Ölen Baba Vanga'nın Kehanetleri Bir Bir Tutuyor 26.742 izlenme - 3 yıl önce 16 yaşındayken yıldırım çarpması sonucu görme yeteneğini kaybeden Baba Vanga'nın hayattayken gelecekle ilgili öngörüde bulunduğu kehanetler bir bir çıkıyor.
Rusya'da Komünist & Anti-komünist Vatandaşların Tartışması (1991) 01:25
Rusya'da Komünist & Anti-komünist Vatandaşların Tartışması (1991) 2.876 izlenme - 12 ay önce 1991 yılına yani SSCB'nin henüz yeni yıkıldığı döneme ait olan bu görüntülerde sokakta bir Komünist ve bir Anti-Komünist vatandaşın ufak çaplı atışması kameralara yansıyor. Görüntüler duayen gazeteci Mehmet Ali Birand'ın 32. gün programına aittir.
Komünist Şirinler 04:31
Komünist Şirinler 4.319 izlenme - 5 yıl önce Komünist Şirinler
Che Guevara Suriye'de 00:46
Che Guevara Suriye'de 2.385 izlenme - 2 yıl önce Che Guevara'nın Suriye ziyaretini gösteren çok nadir bir kayıt..
Aziz Nesin'in Din Konusunda Görüşleri - Ceviz Kabuğu 06:03
Aziz Nesin'in Din Konusunda Görüşleri - Ceviz Kabuğu 4.343 izlenme - 3 yıl önce Aziz Nesin katıldığı bir televizyon programında telefonla bağlanan bir izleyicinin sorularını yanıtlıyor. İzleyici hem din konusu hakkında genel görüşlerini hem de Sivas Katliamı'nı soruyor. Konuşmanın girişinden anlıyoruz ki bu görüntüler 1994 senesine ait. Her zamanki gibi cesur ve açık sözlülükle sorulara cevap veriyor. "Ben insan yetiştiriyorum"
White Tiger Filmi: Tiger vs. T-34 05:18
White Tiger Filmi: Tiger vs. T-34 2.280 izlenme - 2 yıl önce İkinci Dünya Savaşı başlamıştır. Adolf Hitler, Barbarossa Harekâtı emrini vermiş ve Nazi Almanyası tüm gücüyle Komünist Rusya'ya saldırmaya başlamıştır. Naziler dört bir koldan tüm hatları yararak ilermeye devam etmektedir. Bu sahnede, o dönemlerde yaşanmış bir çatışmadır. Film'deki sahne hikayesi; 1940 yılının ilk aylarında Rus tankları, Almanların efsane tankı Beyaz Kaplan (White Tiger/Belyy tigr) tarafından tek tek imha edilmektedir. Ruslar, aniden ortaya çıkan ve arkasında hiçbir iz bırakmadan kaybolan olan Beyaz Kaplan’ın sırrını bir türlü çözememektedirler. Ivan Ivanovich Najdjonov, Beyaz Kaplan’ın saldırısında tankının içinde vücudunun % 90’ı yanmış halde bulunan bir tank sürücüsüdür. Tedavisinden sonra hafızasını yitirmiş ve geçmişinde adının ne olduğu, kaçıncı birlikten olduğu gibi şeyleri hatırlamamaktadır ama bir tek şeyi iyi yapmaktadır o da tank sürücülüğü. Rus komutanlar Beyaz Kaplan’ın bir an önce bulunup yok edilmesini istemektedir. Bunun için kendi tanklarından bir tanesinin zırhını ve silah kapasitesini arttırıp, Beyaz Kaplan’ın peşine düşmesini planlamaktadırlar. Bu görev için Ruslar en iyi 3 askerini seçerler: Tank şöförü Teğmen Najdjonov, nişancı Çavuş Kriuk ve yükleyici er Berdiev’den oluşan bir tim kurarlar. Görevi belli:Beyaz Kaplan’ı bulup yok etmek. Artık Sibiryanın bataklıklarla dolu ormanlarında, tıpkı iki keskin nişancının yaptığı gibi, iki tank arasında da köşe kapmaca başlamıştır.
Küba'da LGBT Yürüyüşü 00:20
Küba'da LGBT Yürüyüşü 1.548 izlenme - 2 yıl önce Küba’nın başkenti Havana’da yüzlerce LGBT üyesi eşcinsel ve destekçileri yürüyüş yaptı. Küba Devlet Başkanı Raul Castro’nun kızının da aralarında bulunduğu aktvisitler, eşcinsel haklarında son yıllarda elde edilen kazanımları kutladı. Ülkedeki eşcinseller daha önce komünist hükümetler tarafından hapse atılıyordu. İşte bu renkli yürüyüşten dikkat çeken görüntüler
Nazım Hikmet Ran Belgeseli - Can Dündar (105 dk) 01:44:25
Nazım Hikmet Ran Belgeseli - Can Dündar (105 dk) 1.986 izlenme - 3 yıl önce Nazım'ın 100. doğum yıl dönümü için hazırlanan. Seslendirmesini Can Dündar'ın, müziklerinin Fazıl Say'ın, şiirlerin seslendirmesini de Genco Erdal'ın yaptığı güzel bir eser.
Yanlışlıkla Ülkü Ocağına Giren Komünist 13:19
Yanlışlıkla Ülkü Ocağına Giren Komünist 1.990 izlenme - 3 yıl önce 1 mayıs gösterileri sırasında, polisten kaçarken yanlışlıkla ülkü ocağına giren talihsiz yoldaşımızın başına gelenleri izliyoruz.
Örgütlü Bir Halkı Hiçbir Güç Durduramaz 01:27
Örgütlü Bir Halkı Hiçbir Güç Durduramaz 957 izlenme - 2 yıl önce 1955 Doğu Almanya yapımı Ernst Thälmann – Führer seiner Klasse (Ernst Thälmann – Sınıfının Lideri) filminden bir sahne. Thälmann'ın (1886-1944) önderliğindeki KPD'liler kendilerini dağıtmak isteyen polise karşı birbirlerine sımsıkı kenetlenir ve ilerlemeye devam eder.
Seni Düşünüyorum TKP'm Benim - Nazım Hikmet 04:14
Seni Düşünüyorum TKP'm Benim - Nazım Hikmet 266 izlenme - 6 ay önce Nazım Hikmet Ran'ın 9 Ekim 1951'de Moskova'da yazdığı şiiri. Seni Düşünüyorum Türkiye Komünist Partisi, T. K. P.’m benim, seni düşünüyorum. Sen dünümüz, bugünümüz, yarınımızsın, en büyük ustalığımız, en ince hünerimizsin. Sen aklımız, yüreğimiz ve yumruğumuzsun. Dünyada bir anılır şanlı soyun var: sen küçük kardeşisin V.K.P.(B) ’nin. Sen bana bugün Mübarek alnındaki yara yerinle ve işçi bileklerinde zincir izleriyle göründün. yürüyorsun dimdik, pırıl pırıl. Ömrümde yalnız seninle ve senin safında olmakla övündüm. Bacımınkiler gibi gök gözlü şehrim, İstanbul`um seni düşünüyorum. Oturmuşum deniz kıyısına, bakıyorsun limana giren Amerikan zırhlısına. Hastasın, açsın, öfkelisin. O da bakıyor sana, hem de nasıl, efendinmiş, patronunmuş, sahibinmiş gibi itoğlu it. Bozkırdaki tarlalar sizi düşünüyorum. Belki karasapanla sürülürdünüz, kavruk olurdu ekininiz, kavruktu mavruktu, buğday idi ya, Amerikan şimdi beton dökmüş oraya, ölüme uçak alanı yapmış sizi. Uzun uzun şoseler sizi düşünüyorum. Üstünüzden kervan geçmez, kuş uçmaz, ölmeğe, öldürmeğe gidilir yalnız. Seni düşünüyorum tornacı Rahmi. Belki bu sabah basıldı evin, belki şimdi Birinci Şubedesin, kolların kelepçeli arkadan, Kan içinde yüzün gözün. Biliyorum söyletemezler: “Barış Yolu” dergisini kimden alıp dağıttığını. Seni düşünüyorum Hasan oğlu Hüseyin. Mangalardan birinin bilmem kaçıncı eri. Selam vermedin diye, çipil teğmen, basıyor tokadı sana. Sen sımsıkı duruyorsun, yüzünde beş parmağın yeri. Biliyorum Hasan oğlu Hüseyin kaçacaksın, katletmiye gitmeyeceksin Korede kardeşlerini Seni düşünüyorum Hatçe kadın. İnsandan çok arık toprağa benziyorsun, hayır topraksızlığa. Beş çocuk doğurdun, üçü öldü. Fakir köy halkını peşine taktın. gidiyorsun zaptetmeğe süngülerin ardındaki bey toprağını. Üniversiteli kız seni düşünüyorum. İçerdesin bir yıldır, en az üç yıl verecekler. Bana bir şiirimi okumuştun, sesin kulağımda hala. Seni düşünüyorum sayacı İsmail Usta, Marşal emretti, açıldı gümrük kapıları, sen dükkanın kapısını kapattın, zarf, kaat sattın Galatasaray da, postanenin orda. Dilendin sonra, sonra öldün veremden ev halkıyla beraber. Seni düşünüyorum anne. Büsbütün perde indi mi gözlerine? Karanlıkta mısın? Karıcığım, seni düşünüyorum. Sütün kesildi mi büsbütün, emziremiyor musun artık tosunumu Memed’imi? Ev kirasını bu ay verebildin mi? Ben aklında mıyım? Mavi bulutlar geçiyor altın kubbelerin üzerinden, kırmızı bacaların, beyaz kulelerin üzerinden mavi bulutlar geçiyor. Bakıyorum Moskova’nın pencerelerinden birinden seni düşünüyorum memleketim memleketim, Türkiye’m seni düşünüyorum zaten bir dakka çıktığın yok aklımdan, hasretin dayanılır gibi değil Moskova’da yaşamanın saadeti olmasa, burda herkes sormasa seni benden, Sovyet insanlarından her gün mektup gelmese, sevmese seni onlar benim onları sevdiğim kadar.
Hisar Harekatı Alman Cephesi - Renkli Görüntüler 03:26
Hisar Harekatı Alman Cephesi - Renkli Görüntüler 2.568 izlenme - 3 yıl önce Hisar Harekâtı, II. Dünya Savaşı sırasında Doğu Cephesi'nde, Alman kuvvetlerinin Kursk çıkıntısına karşı 1943 Temmuz ve Ağustos aylarında giriştikleri genel taarruzdur. II. Dünya Savaşı sırasında yapılmış en büyük tank çarpışmalarından biri ve bir günde en fazla kayıp verilmiş hava çatışmaları bu muharebede gerçekleşmiştir. Almanların Doğu Cephesi'nde gerçekleştirdiği son stratejik taarruzdur. Sonucundaki Sovyet zaferi, Doğu Cephesi'nde inisiyatifi Sovyetlere vermiştir ve savaşın sonuna kadar da öyle kalmıştır.
Gurbetçi Türk Solcuların Almanya'daki Gösterisi (1979) 01:31
Gurbetçi Türk Solcuların Almanya'daki Gösterisi (1979) 1.080 izlenme - 2 yıl önce 1979'da göçmen karşıtı Almanya Ulusal Demokratik Partisi'nin (NPD) Ketsch şehrindeki toplantısını protesto etmek için yürüyen sol görüşlü gurbetçi Türkler ve aynı görüşteki Almanların yürüyüşü. Videonun sonlarında partinin toplantısı görülüyor.
Obama Meydan Muharebesi - Yunanistan 01:58
Obama Meydan Muharebesi - Yunanistan 967 izlenme - 1 yıl önce Kasklı kalkanlı askeri düzen içerisinde Amerikan karşıtı gösteri yapan anarşist ve komünist gençlerle polis arasındaki kıran kırana mücadele.
Çin Komünistlerinin, Kemal Sunal ve Dizilerin Düşmanı Mücahid Nurettin 04:43
Çin Komünistlerinin, Kemal Sunal ve Dizilerin Düşmanı Mücahid Nurettin 2.090 izlenme - 3 yıl önce Elinde keleş, top, tüfekle o dağ senin bu dağ benim cihad eden Türkistan mücahidi kelle kesen "Nurettin" adlı arkadaş Çin Komünistlerini, dizilerimizi ve Rahmetli Kemal Sunalı sevmiyor. Hatta edepsizce lanet okuyor. Bunların dine tehdit oluşturduğunu söylüyor. İbret verici konuşmalarını hep beraber dinleyelim.
Türkiye'nin Komünist  Belediye Başkanı - Fatih Mehmet Maçoğlu 02:59
Türkiye'nin Komünist Belediye Başkanı - Fatih Mehmet Maçoğlu 961 izlenme - 3 yıl önce 30 mart yerel seçimlerinde Tunceli'nin ovacık ilçesini kazanan TKP'li Fatih Mehmet Maçoğlu 'nun icraatlarını izleyeceksiniz efendim buyrun.
son ders filminden güzel bir sahne 00:49
son ders filminden güzel bir sahne 2.493 izlenme - 9 yıl önce lan das kapital
Komünist SSCB'de 20 Milyon İnsan Katledildi 02:43
Komünist SSCB'de 20 Milyon İnsan Katledildi 380 izlenme - 2 yıl önce Prof.Dr Ilber Ortaylı ve Prof. Celal Şengör'un açıklamalarıyla.
Facebooku Kapatılan Dayının Flaş Açıklamaları! 04:45
Facebooku Kapatılan Dayının Flaş Açıklamaları! 735 izlenme - 3 yıl önce Başkomutan Kazım Ulutaş'tan günde 100gr hayvan hakkı, 3. Kata ulaşmayan Wayfi, 26 Kasımi Vakfı, yan komşusu Hüseyin Üzmez, Cumhurbaskanligi secimleri ve gündeme bomba gibi dusecek daha bircok konuda flas aciklamalar.
 Ovacık Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu Türkülü Gecesi 00:58
Ovacık Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu Türkülü Gecesi 161 izlenme - 1 yıl önce Ovacık ilçesinin komünist başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu arkadaşlarla toplanmış türkülerle muhhabetlerle eğlenceli bir vakit geçirdiğini görüyoruz.
İspanya'da Sağ Sol Kavgası (Aşırı Cesaret İçerir) 04:03
İspanya'da Sağ Sol Kavgası (Aşırı Cesaret İçerir) 364 izlenme - 3 yıl önce Olay 11 Kasım 2007 de Madrid'de metroda geçiyor. Aşırı cesur bir Skinhead vs karşısında 50 Antifa var dazlağın ismi Josue Estebanez öldürdüğü ilk bıçakladığı Carlos Palomino Ayrıca müzik çok gaza getiriyor adamı...
Arşiv Odası - Vedat Türkali (1987) 08:44
Arşiv Odası - Vedat Türkali (1987) 376 izlenme - 2 yıl önce Arşiv Odası'nın bu bölümünde, Türk edebiyatının önemli isimlerinden yazar, senarist Vedat Türkali'yle 1987 yılında yapılan bir söyleşi var. BBC Türkçe'den Firdevs Robinson'un sorularını yanıtlayan Türkali, o dönemdeki çalışmalarını ve yaşadığı sıkıntıları anlatıyor. Yazarımızı 29 ağustosta kaybettik.
Çocuklarla Göndermeli 1 Mayıs Klibi Çekmek 02:20
Çocuklarla Göndermeli 1 Mayıs Klibi Çekmek 460 izlenme - 3 yıl önce Türkiye Komünist Partisi'nin 2014 1 Mayıs'ı için hazırladığı anlamlı bir video çalışması.
Saykodelik TKP Propagandası 03:34
Saykodelik TKP Propagandası 488 izlenme - 3 yıl önce TKP kimlerden oy istediğini değilde kimlerden istemediğini bir kaç kısa filmle özetlemiş. Çok güzel çokta güzel iyi olmuş.
Heidegger'den Karl Marx Eleştirisi 01:34
Heidegger'den Karl Marx Eleştirisi 213 izlenme - 2 yıl önce 1975 yapımı Heidegger belgeselinden bir alıntı. Belgeselin tümü aşağıdaki bağlantıdan izlenebilir. https://www.youtube.com/watch?v=XMHVqcfBNZw
İspanyol Komünist Şarkısı: 02:47
İspanyol Komünist Şarkısı: "Ay Carmela!" (Türkçe Altyazılı) 26 izlenme - 3 ay önce * = Cezayir, Fas ve Tunus'un ana etnik grubu. Burda İspanyol Tarihine bir referans var: Cumhuriyetçi mücadele için metafor olarak Reconquista kullanılıyor. ??????????????????????? TheKhanate facebook sayfası: http://bit.ly/khanatefacebook Facebook Grubumuz : https://www.facebook.com/groups/11070... Twitter: https://twitter.com/TheKhanate TheKhanate 2: https://goo.gl/mtcBEv ???????????????????????? Ay Carmela, El paso del Ebro ("Ebro Nehri'nin geçişi") veya Viva la XV Brigada ("Yaşasın 15. Tugay") olmak üzere iki şiir ile bilinen İspanya İç Savaşı sırasında bestelenmiş bir şarkı. İspanya'daki cumhuriyetçilerin söylediği bir sosyalist şarkısı olan bu şarkı, faşist Franco'nun önderliğinde giden Faşist ordusuna verilen savaşın sözlere dökülmüş halidir. İlk zamanlarda pek tanınmadıysa da 1937 yılında savaşın bitiminin iki yıl kalmışken oldukça ün kazanmıştır. İspanyol cumhuriyetçi askerlerinin ağzından düşmeyen bir şarkı haline gelmiştir. Faşizme karşı silahlanmış askerlerin kış gecesinde ateşin önünde söylediği bir şarkıdır Ay Carmela. Yazar Ernest Hemingway'ın İspanya İç Savaşı'nda ve diğer savaşlarda geçen hikayesini de anlatan Hemingway ve Gellhorn isimli filmde, şarkının her iki versiyonu da kullanılmıştır.
kuzey kore'den kim jong il'e inanılmaz yas görüntüleri 02:57
kuzey kore'den kim jong il'e inanılmaz yas görüntüleri 1.075 izlenme - 6 yıl önce www.varsayilan.com kuzey koreliler adeta "kim jong il öldü mü ıssız acun kaldı mı" feryatlarıyla toplu halde dövünerek ağlıyor... dünya bu görüntüler karşısında şok yaşıyor...www.gencyorum.net fakat dünya bir komünist lider için böylesi yas tutacak deseler kimse inanmazdı. ancak kuzey kore'den gelen görüntüler bunun tam tersi olduğunu göstermeye çalışıyor.kimilerine göre bu görüntüler propaganda çekilmiş sahte yas tördeni kimilerine göre ise gerçek bir liderin ardından tutulan yas... www.zira
Ülke ve Özgürlük (1995) 02:13
Ülke ve Özgürlük (1995) 211 izlenme - 3 yıl önce Ülke ve Özgürlük, Jim Allen'in yazdığı, filmlerinde ezilen sınıfları konu edinmesi ile tanınan İngiltere'li yönetmen Ken Loach'un yönettiği 1995 yapımı film. Filmde Büyük Britanya Komünist Partisi'ne üye bir işsiz olan ve İspanya İç Savaşı'nda Cumhuriyetçilerin tarafında savaşa katılmaya karar veren David Carr'ın hikâyesi anlatılır. Ayrıca film İspanya İç Savaşı'na, Uluslararası Tugaylar aracılığıyla cumhuriyetçilere destek olmak üzere bizzat katılan George Orwell'ın burada yaşadıklarını kitaplaştırdığı Katalonya'ya Selam (Homage to Catalonia) adlı eserinde anlatılanlara geniş yer vermiştir. Film, FIPRESCI Uluslararası Eleştirmenler Ödülü ve Cannes Ekümenik Jüri Ödüllerinin sahibidir.
Komünist Partililerin Yanına Gelen Köpeğe Tekme Atan Polis 00:39
Komünist Partililerin Yanına Gelen Köpeğe Tekme Atan Polis 211 izlenme - 3 yıl önce Biliyorsunuz ki 1 Mayıs malumunuz gariplikler ilginçlikler ve kan günüdür... Taksime yasak olmasına rağmen zorla giren Komünist Partilileri göz altına almak için polis kelepçeleyerek yere yatırdı bu sırada bir köpek şahsı koklamaya başladı derken polisin tekmesiyle karşılaştı. Daha sonra araca bindirilen şahıslar emniyete götürülürken gene aynı köpek arabanın peşinden koştu.
Sıra Size Gelmeden 01:30
Sıra Size Gelmeden 160 izlenme - 4 yıl önce "Naziler komünistler için geldiğinde sesimi çıkarmadım; çünkü komünist değildim. Sosyal demokratları içeri tıktıklarında sesimi çıkarmadım; çünkü sosyal demokrat değildim... Benim için geldiklerinde, sesini çıkartacak kimse kalmamıştı"