Hoşgeldiniz!

komünizm

Ronald Reagan ile Sovyetler Birliği Fıkraları 05:06
Ronald Reagan ile Sovyetler Birliği Fıkraları 1.908 izlenme - 2 hafta önce Bunu tarihi bir belgeymiş gibi kabul edip ciddi ciddi yorum atanlara çok güzel süprizlerim var.
Kapitalizm, Emperyalizm Değildir 03:58
Kapitalizm, Emperyalizm Değildir 1.463 izlenme - 2 hafta önce Kapitalizme örnek alarak bu videoyu izlediğiniz cihazı gösterebiliriz.Az sonra belki de hakaret yazacağınız cihazı kapitalizm kafanıza silah dayayarak mı aldırtdı? Silah satıcıları muhtemelen aklınıza gelicek.O da kapitalizm ya. Bir rapor incelemiştim.2011'de hazırlanmıştı.Dünya üzerindeki kişi başına en çok silah düşen ülke ABD,ikinci İsviçre,sonuncu Suriye. Suriye'de şuan neler oluyor.Suriyede kapitalizm olsaydı.Herkes silah satın alabilseydi o cihatçılar o kadar rahat tecavüz show yapabiliyorlar mıydı görürdük. Ayrıca son bir şey.70'lerde aynı silahla bir gün solcu bir gün sağcı vurulurdu.O silahlar gençlerin eline nerden ulaşıyordu,kim getiriyordu? biliyor musunuz? Komünist Bulgaristan.Bunu Uğur Mumcu ortaya çıkartmıştır bu arada.
Milton Friedman - Boğulan Birini Kurtarmama Özgürlüğü Üzerine 04:51
Milton Friedman - Boğulan Birini Kurtarmama Özgürlüğü Üzerine 2.346 izlenme - 1 ay önce Nobell ödüllü Ekonomist Milton Friedman'ın herkesin hayata bakış açısını sorgulatması gereken bir konuşması.Özellikle objektivizm üzerinden hayata bakmayanlar için. Doğru diye bir şey varmıdır? Aklın yolu bir diyen atalarımız salak mı? Bir şeyi doğru kabul edip onun üzerine sistem kurmamamız mantıklı mı? Marksizm,islamcılık,milliyetçilik iyiyi otomatikleştirmeye mi çalışıyorlar?
Lenin'in Hayatı (Türkçe) 46:01
Lenin'in Hayatı (Türkçe) 502 izlenme - 2 hafta önce History Channel'in biyografiler serisinden, Vladimir İlyiç Ulyanov'un (Lenin) hayatını izleyeceğiz. İyi seyirler.
Yahudi Hücumu - Juden Attack 05:36
Yahudi Hücumu - Juden Attack 1.766 izlenme - 2 ay önce İnternet'te rastladığım, Yahudi düşmanı kimselerce hazırlandığı aşikar bir video. Avrupa üzerinde egemenlik kurmak isteyen Yahudilerin Nazi Almanlarca durdurulduğunu fakat onlar II. Dünya Savaşı'nı kaybedince Holokost aracılığıyla tekrar güç kazandıklarını, Avrupalıların tükenerek yerlerini Orta Doğulu ve Afrikalı göçmenlerin doldurduğu ima ediliyor.
Tuncel Kurtiz - Ben Bir Komünistim 06:09
Tuncel Kurtiz - Ben Bir Komünistim 3.226 izlenme - 7 ay önce Geriye dönüp baktığımda değerli gördüğüm çoğu sanatçı aramızdan ayrılıyor ve geriye bir alay işe yaramaz şovmenler kalıyor. Tuncel Kurtiz videoda nasıl bir Türkiye istediğini anlatıyor. Buyrun efenim.
grup yorum - çav bella 01:42
grup yorum - çav bella 38.833 izlenme - 7 yıl önce
Tek Şarkıda Sovyetler Birliği Tarihi 06:29
Tek Şarkıda Sovyetler Birliği Tarihi 3.134 izlenme - 1 yıl önce tüm rejimlerin birbirinin düşman kardeşi aynı bokun laciverti olduğunu rus tarihi üzerinden ve tetris blokları dizme metaforuyla anlatılmış hali... çar rejiminde halk açken aristokrasi tabağında altın yiyo, bolşevikler sosyalistler iktidarken yemek var ama tek tipleştirme var özgürlük yok, aykırı hiçbir ses çıkaramazsın.kapitalizm geldi paradan önemli hiçbişey yok, insani duygular rafa kaldırılmış ve yine sol yükselmeli.döngü tekrar başa dönerek sürer gider.
Moskova Savaşı - Stalin'in Şehri Terk Etmesi 01:22
Moskova Savaşı - Stalin'in Şehri Terk Etmesi 2.103 izlenme - 8 ay önce İkinci Dünya Savaşı tüm hızıyla devam ediyordu ve Barbarossa Harekâtı başarıya ulaşmak üzereydi. Naziler zafere ulaşmak üzereydiler çünkü Moskova'ya 20 KM'ye kadar yaklaşmış ve oraya kadar bütün Komünist Rusya'yı almışlardı. Stalin de şehri işte böyle terk etme kararı alıp şehri terk edince, bunun haberi Hitler'e gitmiş ve Hitler şunu söylemiştir: "Kremlin'i öyle bir bombalayın ki, komünizmin sonu geldiğini herkes görsün!.." Evet bu sözler halkı için mutluluk verdi ama işler beklenildiği gibi de olmamıştı. Komünist Rusya'nın acımasız kışı bastırmış ve Nazileri yavaşlatmıştı. Yiyecek, mermi, silah ve yakıt sevkiyatının o karda kışta hemen gelmesi mümkün değildi. Ayrıca Nazilerin üniformaları da böyle bir kış için tasarlanmış değildi. Naziler kış iyice bastırınca geri çekilmeye başladılar tıpkı Napolyon gibi ve Tayfun Harekâtı başarısızlıkla sonuçlandı...
Üniversiteye Gidince İmanını Yitirip Solcu Olan Genç 01:15:15
Üniversiteye Gidince İmanını Yitirip Solcu Olan Genç 235 izlenme - 2 ay önce Niyazi ailesiyle beraber çiftçilikle uğraşan namazında niyazında imanlı bir gençtir.küçük kardeşi bedri imam hatipte okuyan mübarek bir çocuktur.Niyazi imanlı imanlı geçinip giderken bir aksilik olur 2 yıllık bir üniversite tutturur.2 sene Üniversite denilen şer yuvalarında komünist olmak için yeterli bir süredir Üniversitede deniz gezmiş parkalılar tarafından etrafı sarılmıştır.İmanını yitirme tehlikesini gören Niyazi okulu bırakıp geri döner.babasına beni geri gönderme o okula dese de babası tarafından geri gönderilir.bir daha ki dönüşü deniz gezmiş parkasıyla ve imanını yitirmiş olarak olacaktır. artık Niyazi'ye göre evlilik saçmadır geri kafalılıktır.en iyisi birlikte yaşamaktır.nişanlısı sude ise elini bile tutturmayan tam bir yobazdır niyazi sofrada ekmeği fırlatıp atmakta babasına karşı gelmekte ve el kaldırmakta, imam hatipli kardeşinin aklını çelmektedir.kardeşine "olandan alıp olmayana zenginden fakire vermeye" ve bunun zorla yapılabileceğine ve gerekirse çalmanın hak olacağına dair das kapital das kapital konuşmalar yapar.İmam hatipli Bedri artık yoldan çıkmıştır.hırsızlık yapar ve yakalanır. Niyazi nişanlısı Sudenin başkasıyla evlenmek üzere olduğunu duyunca tekrar imanlı gibi görünmek için cuma namazlarına başlayıp camiye yardım içip para bağışlar olmuştur.ama perde arkasında köye gelen komünist lideri arkadaşıyla beraber ormanda şarap içip namazla niyazla alay etmektedir.bunu duyan sude Niyazi ile tamamen ilişkisini keser.Fakat Niyazi durmayacaktır Şeytanın oğlu solcu Niyazinin hesabı çok çetin geçecektir.
Moskova'da Bayram Namazı 01:15
Moskova'da Bayram Namazı 1.940 izlenme - 1 yıl önce Moskova semalarında bir dronedan çekilen görüntüler, Haremeyn-i Şerifeyni aratmayan mahşeri bir kalabalığı tarihe kaydediyor!
Nazi Almanyası Propaganda Konuşması - Joseph Goebbels 02:01
Nazi Almanyası Propaganda Konuşması - Joseph Goebbels 1.469 izlenme - 1 yıl önce 13 Mart 1933'te Almanya'da iktidara gelen Nazi partisinde Propaganda Bakanı görevinde bulundu. En az Adolf Hitler gibi insanları etkileyebilme gücü göze çarpmaktadır. Videoda Goebbels, Doğu Cephesi'ndeki Görlitz Halkına Konuşuyor(1945) Ayrıca kendisinin "Amacımız doğruları söylemek değil insanları etkilemek" gibi birçok ilginç sözü bulunan etkili bir siyasetçi, iletişim uzmanıdır.
Sovyetler Birliği'ne Açılan İlk Mc Donalds (1990) 02:07
Sovyetler Birliği'ne Açılan İlk Mc Donalds (1990) 995 izlenme - 2 yıl önce 1990 yılında Sovyetlerin çökmesine bir yıl kala başkent Moskova'ya açılan ilk Mc Donalds şubesi aynı zamanda kapitalizmin Sovyetler Birliği'ne ilk ayak basışı olarak da anlamlandırılabilir.İnsanların ilgisi ise dikkatte şayan.
Elena Vaenga & Alena Petrovskaya - Katyusha 02:06
Elena Vaenga & Alena Petrovskaya - Katyusha 1.044 izlenme - 2 yıl önce Çoğu insanın beğeniyle dinlediği bir Rus halk şarkısı olan Katyusha'yı bir de Elena Vaenga ve Alena Petrovskaya ikilisinden dinliyoruz. Rastsvetali yabloni i gruşi, Poplıli tumanı nad rekoy. Vıhodila na bereg katyuşa, Na vısokiy bereg, na krutoy. Vıhodila, pesnyu zavodila Pro stepnogo sizogo orla. Pro togo, kotorogo lyubila, Pro togo çi pisma beregla. Oy tı pesnya, pesenka deviçya, Tı leti za yasnım solntsem vsled İ boytsu na dalnem pograniçe Ot katyuşi pereday privet. Pust on vspomnit devuşku prostuyu, Pust uslışit, kak ona poyot, Pust on zemlyu berejet rodnuyu, A lyubov katyuşa sberejyot. Rastsvetali yabloni i gruşi, Poplıli tumanı nad rekoy. Vıhodila na bereg katyuşa, Vıhodila na bereg krutoy...
Dünyanın En Kapalı Ülkesi Kuzey Kore'den Görüntüler 2 06:40
Dünyanın En Kapalı Ülkesi Kuzey Kore'den Görüntüler 2 885 izlenme - 1 yıl önce Dünyanın belki de en fantastik ülkesinin, BBC tarafından yapılan belgeselini izleyeceğiz. İnsanların 7/24 propagandaya maruz bırakıldığı, internete erişimin yasak olduğu, özel araçların neredeyse hiç olmadığı, ulusal liderlerine tanrı muamelesi yapılan, o öldüğünde zorla ağlatılan, vatandaşlarının sefalet içinde yaşamalarına rağmen ülkesini dünyanın en güçlü ülkesi zannettiği, güney kore müziği dinlediği için insanların idam edildiği, belki de 100 yıl önceki yaşam standartlarına maruz bırakılan bir ülke. http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/114569/dunyanin-en-kapali-ulkesin-kuzey-koreden-goruntuler
grup ekin - kavga dostlarına sevdam 02:34
grup ekin - kavga dostlarına sevdam 2.247 izlenme - 6 yıl önce çoğalttım sevdamıbüyüttüm öfkemikavga oldu yaşamın adıçağladım ırmaklar gibiçoğaldım aktıkçaulaştım kardeşlik denizine ulaştımsen dostum kavgamın güzelisen o denizde bir damlaben o denizde bir damlaçağladım ırmaklar gibiçoğaldım aktıkçaulaştım kardeşlik denizine ulaştım
Ozan Rençber - Mao Zedung Türküsü 03:36
Ozan Rençber - Mao Zedung Türküsü 588 izlenme - 1 yıl önce Doğuş'un Tayyip şarkısı , İsmail Türüt'ün Melih Gökçek şarkısı derken internette rastladığım "Ozan Rençber'in Mao Zedung şarkısı"yla tam olarak dumuru yaşadım sevgili dostlar. Çin'in ünlü Komünist lideri Mao için ne marşlar ne methiyeler düzülmüştür ama hiç tımbır tımbır karadüzen sazla bir türkü yakılmamıştır herhalde..
Kemal Sunal'ın Ölüm Haberi - İlyas Salman 03:17
Kemal Sunal'ın Ölüm Haberi - İlyas Salman 784 izlenme - 1 yıl önce Büyük usta İlyas Salman Kemal Sunal'ın ölüm haberini nasıl aldığını o anda ne düşündüğü kendi yaşamını sürdürdüğü bir kapıcı dairesinde anlatıyor.
Harun Yahya 03:08
Harun Yahya 1.187 izlenme - 2 yıl önce PKK Türkiyenin doğusunu komunist hale getirmeye çalışıyor pkk nın güneydoğu anadoluda özerrklik kurulmasını neden istediği pkk nın komünizmle olan bağlantısı anlatan bir video.herkesin dikkatle izlemesi gereken önemli bir video http://www.harunyahya.org/tr/Kisa-filmler---Mutlaka-izleyin/46369/pkk-marksist-leninist-stalinist-ve
İkinci Dünya Savaşı Mücadeleleri 04:47
İkinci Dünya Savaşı Mücadeleleri 984 izlenme - 2 yıl önce II. Dünya Savaşı, 20. yüzyılda dünya çapında yapılan iki savaştan ikincisi olup dünya milletlerinin çoğunun yer aldığı 1939'dan 1945'e kadar süren küresel bir askeri çatışmadır. Savaşa dönemin tüm büyük güçleri olan Birleşik Krallık, Sovyetler Birliği, Amerika Birleşik Devletleri ve Fransa; Müttefik Devletler olarak, Almanya, İtalya ve Japonya; Mihver Devletler olarak katılmıştır. 100 milyondan fazla askeri personelin dâhil olduğu savaş, dünya tarihindeki en büyük savaştır. Savaşın önemli katılımcıları tüm ekonomik, endüstriyel ve bilimsel güçlerini, sivil ya da askeri kaynak farklılığı gözetmeksizin, bu savaş için kullanmıştır. Nükleer silahların kullanıldığı tek savaş olan ve Yahudi Soykırımı gibi kitlesel sivil ölümlerin gerçekleştirildiği II. Dünya Savaşı, insanlık tarihindeki en kanlı savaştır. Savaş boyunca 50 ila 70 milyon insan hayatını kaybetmiştir. Savaşın başladığı tarih olarak genellikle, Almanya'nın Polonya'yı işgal ettiği 1 Eylül 1939 kabul görür. Polonya'nın işgali ile birlikte Fransa ve Britanya İmparatorluğu ve İngiliz Milletler Topluluğu’na dâhil olan çoğu ülke Almanya'ya savaş ilan etti. Almanya, Avrupa'da büyük bir imparatorluk kurmayı amaçlıyordu. Almanya, 1939'un sonundan 1941'in başına kadar bir dizi muharebe ve antlaşma ile Avrupa topraklarının çoğunu ele geçirdi ya da bastırdı. Alman-Sovyet Antlaşması sürerken, sözde tarafsız Sovyetler Birliği, 6 komşu ülkesinin topraklarını tamamen ya da kısmen işgal etti ya da topraklarına kattı. Britanya ve İngiliz Milletler Topluluğu Kuzey Afrika'da ve genişleyen deniz savaşlarında Mihver Devletler'e karşı savaşı sürdüren tek büyük güç olarak kaldı. 1941 Haziran'ında Avrupalı Mihver Devletler, Sovyetler Birliği'ni işgal etmeye başladılar. Tarihteki en büyük kara savaş sahnesini başlatan bu işgal sonrası Mihver Kuvvetler askeri gücünün önemli bir bölümü bu savaş için ayırdı. 1941 Aralık ayında, 1937'den beri Çin'le savaşan ve Asya'ya hükmetmeye çalışan Japonya, Amerika Birleşik Devletleri’ne ve Pasifik Okyanusu'ndaki Avrupalı devletlerin topraklarına saldırdı ve kısa sürede bölgenin büyük bir bölümüne hâkim oldu. Japonya'nın Pasifik Cephesi'ndeki bir dizi yenilgisi ve Avrupalı Mihver ordularının Kuzey Afrika ve Stalingrad'daki yenilgileriyle birlikte Mihver Devletlerin ilerlemesi 1942 yılında durduruldu. 1943 yılında Doğu Avrupa'daki Alman yenilgileri, İtalya'nın Müttefik Kuvvetleri’nce işgal edilmesi ve Pasifik'teki Amerikan zaferleriyle birlikte Mihver Devletler savaştaki kontrolü kaybetti ve tüm cephelerde geri çekilmek zorunda kaldı. 1944'de Batılı İttifak Kuvvetleri Fransa'yı işgal etti, Sovyetler Birliği kaybettiği bölgeleri geri alıp Almanya’yı ve müttefiklerini işgal etti. Sovyetler Birliği ve Polonya kuvvetlerinin Berlin’i ele geçirmesini takip eden Almanya'nın 8 Mayıs 1945'de koşulsuz teslimiyetiyle birlikte Avrupa’da savaş sona erdi. Japon orduları Birleşik Devletler tarafından yenilgiye uğratıldı. Bunu takiben Japon Adaları işgal edildi. Asya'da savaş, 15 Ağustos 1945 tarihinde Japonya’nın teslim olmayı kabul etmesiyle sona erdi. Savaş, 1945 yılında Müttefik Devletler'in Almanya ve Japonya'ya karşı kesin zaferiyle sonuçlandı. İkinci Dünya Savaşı dünyanın politik düzenini ve sosyal yapısını derinden etkiledi. Sonraki yıllarda oluşabilecek çatışmaların önüne geçmek ve uluslararası dayanışmayı sağlamak için Birleşmiş Milletler (BM) kuruldu. Savaş sonrasında Amerika Birleşik Devletleri ve Sovyetler Birliği gibi süpergüçler olarak ortaya çıktı. Bu durum süpergüçler arasında 46 yıl boyunca sürecek olan bir Soğuk Savaş dönemini başlattı. Bu dönemde Avrupalı büyük güçlerin etkisi azalmaya başladı ve Asya ve Afrika'daki sömürgeler bağımsızlıklarını kazanmaya başladı. Savaş süresince endüstrisi hasar gören birçok ülke ekonomisini tekrar yapılandırma dönemine girişti. Politik bütünleşme, savaş sonrası ilişkileri düzenlemek amacıyla, özellikle de Avrupa'da, önem kazanmıştır. Müttefikler; SSCB (1941-45) ABD (1941-45) Birleşik Krallık Çin (1937-45) Fransa Polonya Yugoslavya (1941-45) Kanada Avustralya Yeni Zelanda Yunanistan (1940-45) Çekoslovakya Güney Afrika Norveç (1940-45) Hollanda (1940-45) Belçika (1940-45) Çekoslovakya Brezilya (1942-45) Mihverler; Nazi Almanyası Japon İmparatorluğu Japonya (1937-45) İtalya (1940-43) Macaristan (1940-45) Romanya (1941-44) Bulgaristan (1941-44) Kayıplar; Mihver Devletler : Toplam Kayıp: 12.000.000 Müttefik Devletler: Toplam Kayıp: 61.000.000
Heidegger'den Karl Marx Eleştirisi 01:34
Heidegger'den Karl Marx Eleştirisi 100 izlenme - 3 ay önce 1975 yapımı Heidegger belgeselinden bir alıntı. Belgeselin tümü aşağıdaki bağlantıdan izlenebilir. https://www.youtube.com/watch?v=XMHVqcfBNZw
Azerbaycan Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti Marşı 03:27
Azerbaycan Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti Marşı 390 izlenme - 1 yıl önce Sözleri Samet Vurgun,bestesi Üzeyir Hacıbeyov tarafından yapılan Azerbaycan Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti Marşı
Küba'nın Akciğer Kanseri Aşısını Bulması 03:02
Küba'nın Akciğer Kanseri Aşısını Bulması 474 izlenme - 2 yıl önce Evet bildiğimiz kominik Küba akciğer kanserinin tedavisi için yüksek faydalı bir aşı geliştirmiş.
Red Alert - Hell March 03:15
Red Alert - Hell March 364 izlenme - 1 yıl önce Red Alert oyuncularının hastası olduğu eserdir. hatta liriğinde "we want war" mı deniyor ne deniyor lan orda bi türlü anlamıyoruz diye uzun uzun tartışmalarada sebebiyet vermiş ve genç dimağları deli gibi bir biriyle kapıştırmıştır multiplayer arenalarda.
The Battle Is Going Again (Genç Korosu) 03:58
The Battle Is Going Again (Genç Korosu) 247 izlenme - 1 yıl önce selam olsun mirası spartaküs'ten gelenlere! hareketli bir temposu olan,müziği iki tane lenin nişanı sahibi aleksandra pakhmutova'ya ait olan şarkımızın,sözleri aleksandra pakmutova'nın eşi nikolay dobronravov'a aittir.en sevdiğim yorumudur.sözleri aşağıdaki gibidir,çevirmek isteyenlere selamlar: morning skies rippled jack most important it's first step hear wavin over landscape winds of furious attack our battle begins yet again and the heart alarms so well and lenin is young once again and blooming october to be tidings fly to all the tops fathers trust us in those slopes our victories are close younger heroes have arose from the skies nothing to wait life for truth shall not abate we will travel every day with the truth the only way world is full of heat and snow full of dearth and money's glow here's planet's adolescence our worldwide build brigade.
IŞİD, PKK Gibi Kalleşlik ve Kahpelik Yapmıyor - Adnan Oktar 04:11
IŞİD, PKK Gibi Kalleşlik ve Kahpelik Yapmıyor - Adnan Oktar 314 izlenme - 2 yıl önce A9TV de sohbetlerine kedicikleriyle devam eden Adnan Oktar'ın geçtiğimiz günlerde yayınlanan bölümünde ilginç anlar yaşandı. PKK'ya karşı adeta kin besleyen Adnan Oktar, "PKK, Allahsız, Kalleş ve kahpe bir örgüttür. IŞİD en azından nasıl bir terörist örgüt olduğunu belli ediyor." dedi. Ortaya da böyle ilginç görüntüler çıkmış, yorum sizin.
Laz Marks Emice - Nalia 08:07
Laz Marks Emice - Nalia 155 izlenme - 1 yıl önce Şans eseri rastladığım abimiz ilk başlarda İsmail Türüt vb. gibi saçmalayacağını düşünsem de, insan, evrim, devlet, siyaset vb. konularda dair Laz usulü yorumları ile şaşırttı beni. Espirilerin seviyesi de iç açıcı bence. Not: Baştaki 0:50'ye kadar olan Horon sizleri yanıltmasın, izleyin.
darwin'in türk düşmünlığı 07:16
darwin'in türk düşmünlığı 793 izlenme - 7 yıl önce darwin evrim teorisi gereğince türk ırkı aşağılık bir ırktır ve yok olmalıdır.
19 Yıl Önce Ölen Baba Vanga'nın Kehanetleri Bir Bir Tutuyor 02:08
19 Yıl Önce Ölen Baba Vanga'nın Kehanetleri Bir Bir Tutuyor 136 izlenme - 1 yıl önce 16 yaşındayken yıldırım çarpması sonucu görme yeteneğini kaybeden Baba Vanga'nın hayattayken gelecekle ilgili öngörüde bulunduğu kehanetler bir bir çıkıyor.
Game Of Thrones'ta Komünizm Eleştirisi 03:01
Game Of Thrones'ta Komünizm Eleştirisi 156 izlenme - 1 yıl önce Dizinin sezon finalinde kapitalizm ile komünizm arasındaki fark çok güzel ortaya koyulmuş. İnsanlar köleliği dahi herkesin eşit olmasına yeğlerler. Çünkü köleyken bile komünizmde olmadığı kadar farkındalığa ve özgünlüğe sahiptirler. Herkes gibi olmak, sıradan olmak insanın doğasına ters. Bu yüzden komünizm yok olmaya mahkum. Kapitalizmin getirdiği itibar ise paha biçilemez. Not: Altyazıya bok atma sebepsiz... Sen yine videoyu izlerdin ama hiçbir halt anlayamazdın ş...