Hoşgeldiniz!

konsolos

Konsolosluğa Saldıran Kadın Teröristin Vurulma Anı ( 18) 01:42
Konsolosluğa Saldıran Kadın Teröristin Vurulma Anı ( 18) 31.448 izlenme - 2 yıl önce Sarıyer İstinye'deki Amerikan Konsolosluğu önünde nöbet bekleyen polis ekibine silahlı saldırı düzenlendi. ABD Konsolosluğu yakınında bir apartmanın boşluğuna gizlenen kadın teröristin çevresi polisler tarafından çevrildi. O polislerden biri kadın teröristle burun buruna geldi. Kadına belli bir uzaklıktan daha fazla yaklaşmayan polis, bir takım uyarılarda bulundu. Kadının elleriyle ilgili uyarıda bulunan polis, bu uyarılara yanıt alamayınca art arda ateş etti. Bu ateş sırasında vurulan kadın yere düştü. Yaralı kadın bulunduğu yerden bir sedyeye konularak ambulansa taşındı ve hastaneye götürüldü. (İHA)
Fransa Başkonsolosluğu'nda Fransa-Almanya Maçı 02:00
Fransa Başkonsolosluğu'nda Fransa-Almanya Maçı 357 izlenme - 4 yıl önce İstanbul - Brezilya'da düzenlenen 2014 Dünya Kupası çeyrek final mücadelesinde Fransa - Almanya Rio De Jenerio'da karşılaştı. Maçı, iki takım taraftarları Fransa Başkonsolosluğu bahçesine kurulan dev ekranda birlikte izledi. Maçı Fransa Başkonsolosu Muriel Domenach , Almanya Başkonsolos Yardımcısı Philipp Deichmann ve İngiltere Başkonsolosu Leigh Turner birlikte izledi.
Konsolos 02:46
Konsolos 58 izlenme - 3 yıl önce Girişimci hızlandırma programı TeknoJumpp‘ı bünyesinde bulunduran ve geçtiğimiz aylarda sizinle paylaştığımız Yeni Fikirler Yeni İşler yarışmasıyla girişimcileri destekleyen ODTÜ Teknokent Silikon Vadisi’ne adım atıyor. Silikon Vadisi’nde merkez açmayı planlayan teknokent, Eylül ayında hizmete gireceğini paylaştı. ODTÜ Teknokent’in Silikon Vadisi Merkezi açılmasıyla birlikte girişimcilerin Silikon Vadisi’yle arasında önemli bir köprü vazifesi göreceğini şimdiden söyleyebiliriz. ODTÜ Teknokent’in açılacak merkez ile girişimcilerin ABD pazarına girmesinin kolaylaştırılması ve hızlandırılması amaçladığını belirttiği adım, bunların ötesinde geçtiğimiz günlerde McDonalds’ın Silikon Vadisi’nde ofis açmasına benzer bir görevi de üstlenecek. Teknolojinin başkentinde konsolosluk görevi üstlenecek merkez iletişimi artırırken, ülkemizden teknoloji devlerinde çalışanları da bir araya getirmiş olacak. Bu iletişim ve ağ ile birlikte ABD’ye açılım yapmak isteyen girişimcinin işi daha kolaylaşmış olacak. En yakın örnekle Yo gibi bir fikrim var ama Türkiye’de aradığımı bulamam :) diyen girişimcilere Silikon Vadisi Merkezi ortak çalışma alanında eğitim, danışmanlık ve network desteği sunacak.
 Konsolos eşine hapis cezası 02:28
Konsolos eşine hapis cezası 50 izlenme - 2 yıl önce İsviçre eski Başkonsolosu’nun eşi Andrea Walz Köppel bilinçli taksirle yaralama' suçundan yargılandığı davada 3 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Ukrayna'nın Antalya Fahri Konsolosu Levent Aydın Görevden Alındı 01:14
Ukrayna'nın Antalya Fahri Konsolosu Levent Aydın Görevden Alındı 15 izlenme - 3 yıl önce Ukrayna'nın Antalya Fahri Konsolosu Levent Aydın, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin resimli tişört giydiği gerekçesiyle görevinden alındı.
Konsoloslara Vatandaştan Tepki: Katiller Burada 01:35
Konsoloslara Vatandaştan Tepki: Katiller Burada 1 izlenme - 1 yıl önce Beşiktaş’ta terör saldırısının yaşandığı noktaya çelenk bırakan konsoloslara bir grup vatandaş tepki gösterdi. Hollanda konsolosluğu çelengini alarak yere atan bir vatandaş, "Katiler burada, çelenk gönderiyorlar" dedi. Araya giren polis, vatandaşları uzaklaştırdı. Bir çok konsolos PKK’ya yönelik başlatılan opersyonlarda gözaltına alınan HDP’li vekillere destek olmak amacıyla HDP Grup toplantısına katılmışlardı.
ABD konsolosluğuna saldırıda halkın teröristlere tepkisi iyi oldu. Güneydoğu’da da böyle olmalı 01:05
ABD konsolosluğuna saldırıda halkın teröristlere tepkisi iyi oldu. Güneydoğu’da da böyle olmalı 1 izlenme - 2 yıl önce ABD konsolosluğuna saldırıda halkın teröristlere tepkisi iyi oldu. Güneydoğu’da da böyle olmalı.