Hoşgeldiniz!

konsolosluk

Hollanda Konsolosluğu'na Kangallarla Gelen Türkler 00:50
Hollanda Konsolosluğu'na Kangallarla Gelen Türkler 7.162 izlenme - 1 yıl önce İstanbul İstiklal Caddesi'nde bulunan Hollanda Başkonsolosluğu'na gece saatlerinde gelen bir gurup vatandaş, beraberinde getirdikleri kangal köpekleriyle Hollanda'da yaşananlara tepki gösterdi. Kangal köpekleri ile beraber bir süre Başkonsolosluk önünde bekleyen gurup olaysız bir şekilde dağıldı.
Hollanda Başkonsolosluğu'na Türk Bayrağı Asıldı 02:53
Hollanda Başkonsolosluğu'na Türk Bayrağı Asıldı 2.804 izlenme - 1 yıl önce Hollanda Başkonsolosluğu'na heniz kimliği belirlenmeyen bir şahıs tarafından Türk Bayrağı asıldı. Hollanda diplomasi krizine tepki gösteren yüzlerce kişi dün akşam saatlerinde Hollanda Başkonsolosluğu'nun önünde toplanarak protesto gösterisi düzenlemişti. Gece geç saatlere kadar süren gösteri sorunsuz bir şekilde sona ermişti. Konsolosluk önünde yoğun güvenlik önlemleri devam ederken kimliği henüz belirlenemeyen bir şahıs Hollanda Başkonsolosluğu'nun binasına girdi. Güvenlik önlemlerini aşarak içeriye giren şahıs binanın tepesine Türk Bayrağı astı. Hollanda'ya tepki göstermek isten bir grup vatandaşın da ellerinde Türk Bayraklarıyla konsolosluk önünde eylem yapmaya devam ettiği görüldü.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Konsoloslara: Siz Kimsiniz? 02:33
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Konsoloslara: Siz Kimsiniz? 3.352 izlenme - 2 yıl önce Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde düzenlenen DEİK Dünya Türk Girişimciler Kurultayı'na katıldı. Burada yaptığı konuşmasında Can Dündar ve Erdem Gül'ün duruşmasına katılan konsoloslara sert çıktı. Erdoğan'ın konuşmasından satır başları: Dünyaya yayılmanın hiçbir kötü tarafı yok. İnsanlar hep aynı yerde yaşamını sürdürselerdi medeniyetler de ortaya çıkmazdı. Avrupa'da yaşayan birinin kökleri Asya'dan, Amerika'da yaşayan birinin kökleri Afrika'dan çıkabiliyor. 'ÇAĞDAŞ ALPERENLER' BENZETMESİ Binlerce yıldır farklı medeniyetlere beşiklik yapan bu topraklarda hepsinden miraslar kalmıştır. Her dönemde insanların dünyaya yayılmalarında ki en önemli sebeplerden biri, rızık arayışıdır. Bugün de gerek bizim gerekse başkalarının toplumlardan insanlar aynı gayeyle dünyaya yayılıyor. Yatırım için yurt dışına giden Türk müteşebbis sayısı son 13 yılda ciddi rakamlara ulaştı. Bugün gittiğimiz her ülkede, çok büyük şirketlerimizin yanında önemli başarılara imza atan kardeşlerimizin varlığını memnuniyetle görüyoruz. Çağdaş Alperenler sıfatını sizlerinde hak ettiğine inanıyorum. Sizler bulunduğunuz yerlerde hayat biçiminizle ülkemizin ve milletimizin birer temsilcisi olduğunuzu asla unutmamalısınız. Her birinize şahsım ve milletim adına şükranlarımı sunuyorum. "BİZ ORAYA HALA ATA TOPRAĞI DİYORUZ" Bizim için kazanç da kariyer de ancak kendi değerlerimizle birlikte anlamlıdır. Ecdadımız Orta Asya'yı terk edeli 1000 yıl oldu fakat biz oraya hala ata toprağı diyoruz. Ne kadar ayrı kalmışta olsak oradaki kardeşlerimizle aramızdaki gönül bağını hiç bir zaman koparmadık. Bizim geçmişimizde asla sömürgecilik lekesi olmadığı gibi biz millet olarak bu psikolojiye de tahammül edemeyiz. Dünya üzerinde sömürgeciliğe alışan toplumları gördükçe üzülüyoruz. "BİZE ENGEL OLAMAYACAKLAR" Geçtiğimiz yıl yaşadığımız 2 seçime ve patlamalara rağmen yüzde 4 oranında büyüme kat ettik. Türkiye OECD ülkeleri arasında en fazla büyüyen ikinci ülke. Olayı farklı yerlere çekmek isteyenler olacaktır fakat biz işimize bakacağız. Otomobil satışında geçen sene rekor kırıldı ve bu artış devam edecek. Bunlar refahın göstergesidir. Bütçe performansımız 23 AB ülkesinden daha iyi konumdadır. Ne terör ne bölgesel sorunlar 2023 hedeflerimizin hayata geçmesine engel olamayacaklar bunun böyle bilinmesini istiyorum. SİZ KİMSİNİZ! Dün yapılan mahkemeye İstanbul'daki konsoloslar mahkeme geliyor. Siz kimsiniz? Ne işinizi var orda? Burası sizin ülkeniz değil!
Abd Konsolosluğuna Saldırı Anı 05:19
Abd Konsolosluğuna Saldırı Anı 3.448 izlenme - 9 yıl önce 07.07.2009 günü lejyoner_0418 kanalına yüklediğim 'abd konsolosluğuna saldırı anı' başlıklı videoyu izleyin. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/lejyoner_0418 kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Türk Rehinelerin Sağlık Durumu İyi 00:54
Türk Rehinelerin Sağlık Durumu İyi 846 izlenme - 4 yıl önce Irak’ta rehin alınan 49’u konsolosluk çalışanı 80 Türk vatandaşının serbest bırakılması için yürütülen temaslar sürüyor. Konu ile ilgili yaptığı açıklamada, rehinelerin daha güvenli bir noktada olduğunu söyleyen Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ayrıca, “Şu anda elhamdülillah sağlıkları ile ilgili ve durumları ile ilgili herhangi bir olumsuzluk yok. Temaslarımız bütün birimlerimin gayretleri ile sürüyor. Yoğun bir çalışma içindeyiz.” şeklinde konuştu. Musul’u ele geçirdikten sonra 31 Türk şoförü rehin alan radikal İslamcı militanlar daha sonra ise Türkiye Başkonsolosluğu’nu basarak, Başkonsolos Öztürk Yılmaz ve iki çocuğun da aralarında bulunduğu 49 kişiyi daha rehin almıştı. Bu sırada Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) militanlarının Türk şoförlerin serbest bırakılması karşılığı, çalıştıkları firmadan 5 milyon Dolar fidye istediği belirtildi.
Haplanıp İsrail Protestosuna Gelen Genç (Brutal Vocal İçerir) 00:31
Haplanıp İsrail Protestosuna Gelen Genç (Brutal Vocal İçerir) 627 izlenme - 3 yıl önce İsrail protestosu sırasında topluca gaza gelenlerin arasında bir genç eline aldığı mikrofon ile serbest vuruş yapıyor.Ne diyelim Allah akıl fikir versin..! Kaynak: http://www.youtube.com/user/dangerousturkishmind
Trabzonlu Rumlar'ın ABD Konsolosluğu'nda Rusları Karşılaması 02:26
Trabzonlu Rumlar'ın ABD Konsolosluğu'nda Rusları Karşılaması 520 izlenme - 3 yıl önce Rus askerlerinin Trabzon şehrine girdiği güne ait bir arşiv videosu daha. İlginçtir o zamanın Trabzon Eyaleti'nde bir ABD Konsolosluğu var. Konsolos ve ailesi en güzel kıyafetlerini giymiş, ABD ve Rus Bayrakları açılmış, şehrin ileri gelen Rumları'ı ile Rus ordusunu beklenmekte. Konsolosluk, diğer arşiv belgelerini incelediğimde, şu an Trabzon Barosu olan binadan Meydan'a yürürken sağda kalıyor. Bugünün sonunda şehir müslüman ahali tarafından terkedildi. Ancak bunu ilçeler için söyleyemeyiz. Örneğin benim dedemin babası Çaykara ilçesindeki gerilla tarzı savunmaya katılmıştı. Bu savunma tarzı bir yere pusarak yalnız gezen Rus askerlerini vurup tüfeklerini almaktan, yol kenarlarına "deli balı" diye adlandırılan ballardan koyup Rusların yemesini sağlamaya kadar uzanıyordu. Bu arada kısaca Trabzon'un Çaykara ve Tonya gibi ilçelerinde Rumca'nın hala konuşulduğuna değinelim. Bu Trabzonlular Rum'dur anlamına gelir mi? Gelmez ama akrabalık olabilir. Rumlar da Türkçe biliyorlardı. Komşuluk ilişkileri iyiymiş demek ki zamanında! İslamiyet'in yayılmasıyla bu coğrafyalarda Müslümanlığı ilk kabul edenlerin ruhbanlar olduğunu da unutmamak lazım. Dolayısıyla içimizde Türk de var, Rum da var, Laz da var. Geçmişte Hristiyanlar da vardı. Şehrin sosyolojik ve ekonomik durumundan bir önceki videoda bahsettim. Trabzon Halkının çok milliyetçi olmasının arkasındaki bilinçaltını gördük sanıyorum. Ali Şükrü Bey'in katli ve Hamidiye Zırhlısı olaylarına (Trabzon'u da içeren idamlar) rağmen bu milliyetçilik artarak devam etmiş. Bu da o gün yaşanan olayların insanlar üzerinde nesiller boyu devam edecek büyük bir etki bıraktığını gösteriyor. Empati kurmaya çalışalım. Anlaşıldığı kadarıyla aynı etki 1461 sonrası Trabzonlu Rumlar'da da oluşmuş. Rumlar bariz bir şekilde şehrin ekonomik ve kültürel olarak üst tabakasında yer alıyorlardı (Arşiv belgeleriyle destekleyebilirim). Buna ragmen, üzerinden 450 yıla yakın bir süre geçmesine rağmen, nesiller boyu aktarılan bilinç korunmuş ve Osmanlı'nın güçsüz zamanında ortaya çıkmış. Bir önceki videounun yorumlarında ister istemez Kürt meselesine hatta Lazlara değinilmiş. Kürdlerle alakalı ezberinizi bozacak bir arşiv belgesi : http://tinyurl.com/czlp7ft Bazı arkadaşlar Kürdlere rağmen (!) Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun elimizde kaldığını düşünüyorlar. Ne diyelim tekrar düşünsünler. Bazı arkadaşlar da Lazları ayaklandırmanın peşine düşmüş (Bütün Karadeniz'in Laz olduğunu düşünüyor bu arkadaşlar). Arkadaşlar doğru tektir: İnsanca yaşamak. Biz bunun peşinde olalım, bu ülkeyi zilyon parçaya bölüp, küresel finansın kucağına bırakmanın değil. Önceki video için: http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/117983/trabzonun-isgali
ABD Büyükelçiliği Sözcüsünün Gönlünde Yatan Futbol Takımı 01:03
ABD Büyükelçiliği Sözcüsünün Gönlünde Yatan Futbol Takımı 208 izlenme - 2 yıl önce ABD Büyükelçiliği Basın Ataşesi ve Sözcüsü Sarah Grow, 30 Ekim 2016 tarihinde, CNN TÜRK'te Güneri Cıvaoğlu tarafından sunulan Şeffaf Oda programına katıldı. Programda Türkiye ile ilgili genel düşünceleri sorulan Grow, en son olarak futbol ve takımlara değinildi işte neden Türkiye'nin en büyük takımının kim olduğunun cevabını videoda bulabilirsiniz. İyi seyirler.
Türk Rehinelerden İlk Görüntüler 00:54
Türk Rehinelerden İlk Görüntüler 261 izlenme - 4 yıl önce Irak'ta IŞİD'in Türkiye'nin Musul Konsolosluğu'ndan kaçırarak rehin aldığı konsolosluk personeline ait olduğu öne sürülen görüntüler internette yayınlandı. Görüntülerde sıraya sokulup oturtulan rehineler araçlara bindiriliyor. Sosyal medyada hızla yayılan görüntülerle ilgili şu ana kadar Türk Dışişleri'nden bir açıklama yapılmadı.
Musul Konsolosluğu İşgal Edilecek Dedik, İnanmadınz Bugün İşgal Edildi 10:32
Musul Konsolosluğu İşgal Edilecek Dedik, İnanmadınz Bugün İşgal Edildi 185 izlenme - 3 yıl önce Sinan OĞAN'ın uyarıları dikkate alınmamış ve de 24 saat geçmeden Musul Konsolosluğu işgal edilmiştir. Konuşmada çok önemli şeyler belirtmekte sayın Oğan. Sinan Oğan'a ağzına sağlık diyoruz ama elden de başka birşey gelmiyor maalesef. Yüreğimiz yanıyor orada Türkmen kardeşlerimiz, kandaşlarımız öldükçe, YÜREĞİMİZ YANIYOR...
Tayland Konsolosluğu'na Saldırı! Polis Niye Yoktu? 01:33
Tayland Konsolosluğu'na Saldırı! Polis Niye Yoktu? 73 izlenme - 3 yıl önce Doğu Türkistan Maarif Derneği üyesi yaklaşık 100 kişi, Tayland'da bekletilen 200 Doğu Türkistanlının Çin'e iade edileceği gerekçesiyle, Zincirlikuyu'daki Tayland Konsolosluğu binasına saldırdı.
Işid’in Türk Konsolosluğu’na Girdiği İddia Edildi 00:48
Işid’in Türk Konsolosluğu’na Girdiği İddia Edildi 88 izlenme - 4 yıl önce IŞİD’in Türk Konsolosluğu’na girdiği iddia edildi
Abdullah Gül Aciklama 01:17
Abdullah Gül Aciklama 105 izlenme - 4 yıl önce
Konsolosluklarda 'Sarı Toz' Alarmı! 01:33
Konsolosluklarda 'Sarı Toz' Alarmı! 61 izlenme - 4 yıl önce İstanbul’da Kanada, Belçika ve Almanya Başkonsolosluklarına zarf içinde gönderilen sarı toz alarma neden oldu. Konsolosluk binaları boşaltılırken, incelemeler sürüyor.
5N1K Soruyor Musul'daki Konsolosluk Neden Boşaltılmadı 03:34
5N1K Soruyor Musul'daki Konsolosluk Neden Boşaltılmadı 58 izlenme - 4 yıl önce 11.06.2014 tarihli 5N1K yayınında Cüneyt Özdemir soruyor Musuldaki Türk konsolosluğu neden gerektiğinde boşaltılmadı.
Büyükelçilik Konutuna Şut Çekerek Saldırıları Protesto Etmek 01:28
Büyükelçilik Konutuna Şut Çekerek Saldırıları Protesto Etmek 58 izlenme - 3 yıl önce İsrail'in Filistin'e başlattığı kara harekatını protesto etmek amacıyla toplanan Amatör Sporcular ve Spor Adamları Derneği ile Sportif Eğitim Uzmanları Derneği üyeleri, İsrail Büyükelçilik Konutuna top atarak yapılan saldırıları protesto etti.
Haplanıp İsrail Protestosuna Gelen Genç (Brutal Vocal İçerir) 00:31
Haplanıp İsrail Protestosuna Gelen Genç (Brutal Vocal İçerir) 63 izlenme - 4 yıl önce İsrail protestosu sırasında topluca gaza gelenlerin arasında bir genç eline aldığı mikrofon ile serbest vuruş yapıyor.Ne diyelim Allah akıl fikir versin..!
Abd, Metin Topuz'un Telefonunu Neden İstiyor? 02:21
Abd, Metin Topuz'un Telefonunu Neden İstiyor? 5 izlenme - 7 ay önce Ahu Özyurt'un sunduğu Türkiye'nin Gündemi programına konuk olan Hukukçu Hüseyin Ersöz, ABD'nin tutuklanan konsolosluk çalışanı Metin Topuz'un cep telefonunu isteme sebebi hakkında konuştu. Ersöz, "Amerika Birleşik Devletleri'nin, o cep telefonunun içerisinde diplomatik anlamda bilgiler yer alıp, almayacağı endişeleri var. Burada diplomatik gizlilik içeren bilgilerin yer alabileceğini düşünüyorlar" dedi.
Davutoğlu'ndan Musul'daki IŞİD Baskınına İlişkin Açıklamalar 08:09
Davutoğlu'ndan Musul'daki IŞİD Baskınına İlişkin Açıklamalar 23 izlenme - 4 yıl önce Dışişleri Bakanlığı,IŞİD mensuplarının Musul'daki başkonsolosluğuna gerçekleştirdiği baskında çalışan personelleri yerleşkeden çıkardığını ve şehrin başka bir bölgesine naklettiğini açıkladı. Olaylar sırasında başkonsolosun da dahil olduğu 49 personel ve aile fertleri olduğu belirtildi.
Kürt Asıllı Yahudiler ABD'nin Kudüs Konsolosluğu Önünde Gösteri Yaptı 00:31
Kürt Asıllı Yahudiler ABD'nin Kudüs Konsolosluğu Önünde Gösteri Yaptı 4 izlenme - 8 ay önce - Kürt asıllı Yahudiler ABD'nin Kudüs Konsolosluğu önünde gösteri yaptıKUDÜS - İsrail'de yaşayan Kürt asıllı Yahudiler, IKBY'nin bağımsızlık referandumunu desteklemek için ABD'nin Kudüs Konsolosluğu önünde gösteri yaptı.
Mevlüt Çavuşoğlu: Hollanda'ya Bedeli Çok Ağır Olur 02:27
Mevlüt Çavuşoğlu: Hollanda'ya Bedeli Çok Ağır Olur 3 izlenme - 1 yıl önce Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu CNN TÜRK'te Hakan Çelik'le Hafta Sonu programında soruları yanıtladı. Çavuşoğlu, Hollanda'nın, kendisini ülkelerine gitmemesi için uçuş iznini iptal etmekle tehdit ettiğini açıklayarak, "Eğer Hollanda benim uçuş iznimi iptal ederse, ekonomik ve siyasi bizim Hollanda'ya yaptırımımız çok büyük olur. Biz bunun altında kalmayız. Bu çok ağır sonuçlar doğurur" dedi.
Almanya Başkonsolosluğu'nda Şüpheli Paket Alarmı 03:24
Almanya Başkonsolosluğu'nda Şüpheli Paket Alarmı 3 izlenme - 1 yıl önce - Almanya Başkonsolosluğu'nda şüpheli paket alarmıİSTANBUL - Almanya'nın İstanbul Başkonsolosluğu'na yurtdışından gönderildiği öğrenilen şüpheli paket içerisindeki bilgisayar parçası bomba imha uzmanları tarafından fünye ile patlatıldı.