Hoşgeldiniz!

kontakt lens

Kontakt Lens Nasıl Takılır? 02:49
Kontakt Lens Nasıl Takılır? 4.573 izlenme - 5 yıl önce Kontakt Lens Kullanmak İstiyorsun Ancak Nasıl Takılacağını Ve Gözünde Nasıl Duracağını Mı Merak Ediyorsun? Videomuzu İzleyerek Sorularına Yanıt Bulabilirsin. acuvue® Dünyasından Haberdar Olmak İçin: www.acuvue.com.tr www.facebook.com/acuvueturkiye adreslerini Ziyaret Edebilirsin.
1948 Yılında Kontakt Lens Nasıl Yapılırdı? 01:44
1948 Yılında Kontakt Lens Nasıl Yapılırdı? 1.154 izlenme - 3 yıl önce British Pathé tarafından yayınlanan görüntülerde, 1948 yılına ait kontakt lens yapımını izleyeceğiz. Yeni videolar için kanalıma abone olun www.izlesene.com/nefer26medya
Tebrikler Acuvue Lenslerinle Yeni Hayatına Adım Atabilirsin 00:21
Tebrikler Acuvue Lenslerinle Yeni Hayatına Adım Atabilirsin 355 izlenme - 5 yıl önce Acuvue® Marka Kontakt Lenslerinle Yeni Hayatında Mutluluklar Diliyoruz. İhtiyacın Olan Her An Yanında Olduğumuzu Unutma!
Geleceğin Teknolojisi - Kontakt Lens Ekran 03:15
Geleceğin Teknolojisi - Kontakt Lens Ekran 204 izlenme - 3 yıl önce Washington Üniversitesi’nden Babak Parviz öncülüğündeki bir grup bilim adamı, günümüzde göz bozukluklukları için kullanılan kontak lens içerisine, mikroişlemciler yardımıyla minik ekranlar yerleştirmeye çalışıyor. Proje başarılı olduğunda bu lensler sayesinde göz bebeğinin hemen önünde oluşturulacak görüntülerle pek çok işlem artık herhangi bir cihaza gerek duymaksızın yapılabilecek. Konuyla ilgili Discovery Channel’ın bir belgeselinden ufak bir bölümü bu videoda bulabilirsiniz efenim güzel seyirler.
Dr. Savaş Baydar - Kontakt Lens Nedir ? Hangi Durumlarda Kullanılır ? - Kolan Tv 01:57
Dr. Savaş Baydar - Kontakt Lens Nedir ? Hangi Durumlarda Kullanılır ? - Kolan Tv 14 izlenme - 2 yıl önce Kontakt lens, kornea ve sklera gibi gözün dış yüzeyi üzerine yerleştirilebilen, kırma kusurlarını düzeltme veya bazı göz hastalıklarını tedavi edici amaçlarla kullanılabilen protezlerdir. Son yıllarda kontakt lens teknolojisi çok gelişmiş ve lenslerin kullanımını kolaylaştıran ve kullanım süresini uzatan yeni tasarım ve materyaller geliştirilmiştir. Kontakt lenslerin bazı kişiler için kozmetik faydası ve gözlük takmama rahatlığı yanısıra optik avantajları vardır.Yüksek dereceli kırma kusurlarında kontakt lensler küçük çaplı ve kalınlıklı olmaları yanısıra gözün direkt üzerinden düzeltme yapmaları nedeniyle çevresel kısımlardaki görme bozukluklarını azaltırlar.Tek gözünde ameliyat veya yaralanma gibi bir nedenle lensini yitirmiş olanlara verilen gözlük camları aşırı büyütme yaptığı için hastanın kullanabilmesi zordur. Kontakt lenslerde büyütme faktörü gözlük camlarına göre oldukça azdır ve hasta tarafından tolere edilebilir. Böylece hasta her iki gözünü kullanabilir hale gelir. Gözlüklerle çok az düzelme kaydedilebilen veya görmesi hiç düzeltilemeyen keratokonuslu veya başka bir nedene bağlı düzensiz korneası olan hastalar kontakt lenslerle sıklıkla iyi bir görme elde ederler. Kontakt lenslerin sporcular ve özel iş gereksinimleri olan kişiler için de avantajları vardır. www.kolanhastanesi.com.tr www.kolaninternational.com www.kolanbritish.com Çağrı Merkezi: 444 1 443 Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin: facebook.com/kolanhospitalgroup twitter.com/kolangroup instagram.com/kolanhospitalgroup youtube.com/kolantv