Hoşgeldiniz!

korosu

Boğaziçi Caz Korosu, NTV canlı yayınında 02:37
Boğaziçi Caz Korosu, NTV canlı yayınında "Capulcu musun vay vay" 41.386 izlenme - 2 yıl önce Boğaziçi Caz Korosu'nun NTV'ye Verdiği Tarihi Ayarla Gezi'ye Selam Çaktı! Canlı yayında şarkılar söyleyen Boğaziçi Caz Korosu, Haziran Direnişi'nin sembol şarkılarından 'Entarisi ala benziyor'u seslendirdi. Koro, sonu 'Şekerci misin vay' diye biten şarkıyı küçük bir revizeyle, 'çapulcu musun vay' şeklinde sonlandırdı.
Aamir Khan Sulukule Korosuna Şeflik Yaptı 04:05
Aamir Khan Sulukule Korosuna Şeflik Yaptı 1.994 izlenme - 1 ay önce Hint sinemasının dünyaca ünlü oyuncu, yönetmen ve yapımcısı Aamir Khan, Sulukule Sanat Akademisi korosuna şeflik yaptı. Koroyu oluşturan öğrenciler ünlü Hint filmi "Awara Hoon"un melodisinı çaldığı zaman Khan şaşkınlığını gizleyemedi. Fatih Belediyesi Sulukule Sanat Akademisi Hint sinemasının dünyaca ünlü oyuncu, yönetmen ve yapımcısı Aamir Khan’nı misafir etti. Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Aamir Khan’a Sulukule Sanat Akademisi’ni gezdirip eğitimler hakkında bilgi verdi. Hayranları bir an olsun peşini bırakmayan ünlü yıldızın bir hayranı kitabını imzalatıp hatıra fotoğrafı çektirdi. Sulukule Sanat Akademisi korosunu dersine giren Khan koroya da şeflik yaptı. Koroyu oluşturan öğrenciler ünlü Hint filmi "Awara Hoon"un şarkısını çaldığında Khan şaşkınlığını gizleyemedi. Sınıfları gezerken tahtaya hatıra yazısı yazan Aamir Khan, “Ne güzel bir yer. Sizi görmek çok güzel. Tüm çocuklara en iyi dileklerimi iletiyorum" yazarak imzasını attı. Ardından sinema eğitimi dersine girip ilk dersi verdi. Derste kendi hayatındaki tecrübeleri ve sinema hakkında bilinmesi gereken incelikleri öğrenciler ile paylaştı. Sulukule Sanat Akademisi öğrencileri Aamir Khan’a kara kalem ile çizdikleri resmini hediye etti. Khan hayranlarından birisinin telefonunu alarak özçekim yaptı. “Keşke benim şehrimde de böyle sanatsal çalımalar olsa” Hint sinemasının dünyaca ünlü oyuncu, yönetmen ve yapımcısı Aamir Khan, “Böyle bir okula sahip olduğunuzu görmek beni çok etkiledi. Benim şehrim Mumbai’de müzik ve sanata karşı oldukça fazla ilgi ve alaka var ama buradaki gibi bir çalışma yok. Keşke benim şehrimde de böyle sanatsal çalışmalar olsa. Diğer sanat dalları gibi sinema insanlar ile iletişim içerisinde olduğumuz bir sanat dalıdır. İnsanlara bir hikaye anlatıyorsunuz, sinema ile anlattığınız hikayede bütün sanat dalları içerisinde bulunuyor. İyi bir hikaye anlatabilmeniz için diğer bütün sanat dallarından haberdar olmanız gerekiyor. Ben şu anda size vücut dilini kullanarak bir hikaye anlatabilirim” şeklinde konuştu.
Çocuk Korosu - Bir Dünya Bırakın (Çocuk Şarkıları ) 02:44
Çocuk Korosu - Bir Dünya Bırakın (Çocuk Şarkıları ) 56.287 izlenme - 6 yıl önce Çocuk Korosu - Bir Dünya Bırakın (Çocuk Şarkıları )
Onur Koç - Beni Alsalar İpe Koysalar(Müthişşş...!) 00:11
Onur Koç - Beni Alsalar İpe Koysalar(Müthişşş...!) 131.849 izlenme - 8 yıl önce onur koç beni alsalar ipe koysalar,giden günlerim oldu
Kızıl Ordu Korosu'nun Mehter Marşını Seslendirmesi 02:38
Kızıl Ordu Korosu'nun Mehter Marşını Seslendirmesi 2.113 izlenme - 2 ay önce İş adamı Hüsnü Özyeğin’in Rusya’daki bankası Credit Europe Bank, Rusya pazarındaki 20. kuruluş yıl dönümü için Moskova’da düzenlediği özel gecede sahneye çıkan dünyaca ünlü Rus Kızıl Ordu Korosu bir sürpriz yaparak Mehter Marşı’nı okumuş ve "Sevdan Olmasa" şarkısını Türkçe seslendirmiş.
Duygu Korosu - Arkadaşım Eşşek 02:45
Duygu Korosu - Arkadaşım Eşşek 33.565 izlenme - 6 yıl önce
Duygu Korosu - Ay 03:55
Duygu Korosu - Ay 25.918 izlenme - 6 yıl önce
Duygu Korosu - Müsaadenizle Çocuklar 04:56
Duygu Korosu - Müsaadenizle Çocuklar 23.508 izlenme - 6 yıl önce
Yeni Yıl Çocuk Şarkısı Eski Yıl Sona Erdi Yeni Yıl Konseri (Aykut Öğretmen) 03:32
Yeni Yıl Çocuk Şarkısı Eski Yıl Sona Erdi Yeni Yıl Konseri (Aykut Öğretmen) 30.424 izlenme - 4 yıl önce HEM ÖĞREN HEM ÇOCUĞUNA ÖĞRET Aykut İlter Aykut Öğretmen Yeni YIl Şarkısı Eski YIl Ne Çabuk Geçti Yılbaşı Kutlamaları İlkokul Öğrenci Gösterisi Çocuk şarkısı Yeni yıl, yeni yıl, yeni yıl, yeni yıl Bizlere kutlu olsun Yeni yıl, yeni yıl, yeni yıl, yeni yıl Sizlere mutlu olsun Eski yıl sona erdi Yepyeni bir yıl geldi Bu yıl olsun mutlu bir yıl Bu yıl olsun hey hey Kardeşiz biz hepimiz Bitmesin hiç sevgimiz Aramızda dargınlık yok Aramızda hey hey Mutlu olsun insanlar Mutlu olsun tüm evren Yeni yılda hep birlikte Yeni yılda hey hey yeni yıl yeni yıl yeni yı yeni yıl herkese mutlu olsun
Duygu Korosu - Ali Yazar Veli Bozar 03:45
Duygu Korosu - Ali Yazar Veli Bozar 25.634 izlenme - 6 yıl önce
Livaneli Korosu - Böyledir Bizim Sevdamız 04:27
Livaneli Korosu - Böyledir Bizim Sevdamız 233 izlenme - 3 hafta önce Livaneli Korosu'nun, İda & Seyhan Müzik etiketiyle yayınlanan "Böyledir Bizim Sevdamız" isimli tekli çalışması, video klibiyle netd müzik'te. Söz & Müzik: Zülfü Livaneli Düzenleme: Cengiz Köroğlu Yönetmen: Kuzgun Nogay
Rojin Ve Mardin Korosu Şemamme 02:49
Rojin Ve Mardin Korosu Şemamme 25.371 izlenme - 8 yıl önce Kazanmanın Sırrı Bulundu http://tinyurl.com/3y7qme7
Ankara Televizyonu Çocuk Korosu Bir Dünya Bırakın (1980) 02:55
Ankara Televizyonu Çocuk Korosu Bir Dünya Bırakın (1980) 1.192 izlenme - 4 ay önce Ankara Televizyonu Çocuk Korosundan ''Bir Dünya Bırakın'' şarkısını dinliyoruz. İstenilen Dünya bırakılamadı...
Direniş Korosu'ndan Rekor Kıran Video! 02:24
Direniş Korosu'ndan Rekor Kıran Video! 12.369 izlenme - 4 yıl önce Kendilerine "Direniş Korosu" adını veren ekibin "Duyuyor musun bizi? İşte çapulcunun sesi" (Do you hear the people sing?) şarkısı sosyal medyada paylaşım rekorları kırıyor.
Korolar Çarpışıyor Yarışması Kutsi Ve Korosu Malat 06:46
Korolar Çarpışıyor Yarışması Kutsi Ve Korosu Malat 15.000 izlenme - 8 yıl önce
Boğaziçi Caz Korosu - Gezi Parkı 02:48
Boğaziçi Caz Korosu - Gezi Parkı 17.145 izlenme - 4 yıl önce Çapulcu Musun Vay Vay , Eylemci Misin Vay :) 06.06.2013
Boğaziçi Caz Korosu - Çapulcu Musun Vay Vay 02:48
Boğaziçi Caz Korosu - Çapulcu Musun Vay Vay 14.442 izlenme - 4 yıl önce BOĞAZİÇİ CAZ KOROSU VE SONGÜNLERİN HİT ŞARKISI ÇAPULCUMUSUN VAY VAY EYLEMCİMİSİN VAY VAY ÇAPULCUMUSUN VAY VAY EYLEMCİMİSİN VAY VAY GAZ MASKESİ ALA BENZİYOR GAZ MASKESİ ALA BENZİYOR BİBERGAZI BALA BENZİYOR BİBERGAZI BALA BENZİYOR BENİM TOMAM BANA SIKIYOR BULUNUR Bİ ÇARE HALK AYAKTADIR TAKSİM YOLUNDA BARİKATTADIR ÇAPULCUMUSUN VAY VAY EYLEMCİMİSİN VAY VAY ÇAPULCUMUSUN VAY VAY EYLEMCİMİSİN VAY VAY GAZ MASKESİ BİÇİM BİÇİM GAZ MASKESİ BİÇİM BİÇİM YÜRÜYORUM TAKSİM İÇİN YÜRÜYORUM TAKSİM İÇİN ÜŞENME GEL HAKKIN İÇİN BULUNUR Bİ ÇARE HALK AYAKTADIR TAKSİM YOLUNDA BARİKATTADIR ÇAPULCUMUSUN VAY VAY EYLEMCİMİSİN VAY VAY ÇAPULCUMUSUN VAY VAY EYLEMCİMİSİN VAY VAY GAZMASKESİ ÇEŞİT ÇEŞİT GAZMASKESİ ÇEŞİT ÇEŞİT GEZİPARKI SENLE YAŞIT GEZİPARKI SENLE YAŞIT VUR TENCERE ÇATAL KAŞIK VUR TENCERE ÇATAL KAŞIK BULUNUR Bİ ÇARE HALK AYAKTADIR TAKSİM YOLUNDA BARİKATTADIR ÇAPULCUMUSUN VAY VAY EYLEMCİMİSİN VAY VAY ÇAPULCUMUSUN VAY VAY EYLEMCİMİSİN VAY VAY CAZ KOROSU: BÜMK bünyesinde 1994 yılında kurulmuş olan Caz Korosu, standart caz parçalarının koralaranjmanlarını seslendirmek ve çok sesli müziği tanıtmak amacıylayola koyulmuştur. İlk konserini 1995 yılında vermiş olan koro, 2001 yılından itibaren şarkıların a capella (eşliksiz) aranjmanlarını söylemeye başlamış ve bu konuda bir ilk olma özelliğini kazanmıştır. Boğaziçi Üniversitesi'nde verdiği konserlerde ve çıktığı turnelerde büyük beğeni toplayan BÜMK Caz Korosu, 2008 yılında 15. Uluslararası İstanbul Caz Festivali Genç Caz Değerlendirme Konseri'nde 1. olup, festivalde sahne almaya hak kazanmıştır. Koro ayrıca yine 2008 yılında Avusturya'nın Graz kentinde her sene düzenlenmekte olan ''Vokal Total'' isimli dünya çapındaki en meşhur a capella yarışmasının sekizincisinde, hem pop hem caz kategorisinde 'Silver Diplom' ödülüne layık görülmüştür. Son yıllardaki başarılarıyla Türkiye'nin adını uluslararası arenada büyük bir gururla taşıyan BÜMK Caz Korosu, her iki yılda bir dünyanın çeşitli büyük kentlerinde düzenlenen ve 2010 yılında Çin'de düzenlenen, uluslararası alandaki en büyük çaplı ve en prestijli koral müzik etkinliği olarak gösterilen koro olimpiyatları "WORLD CHOIR GAMES - Shaoxing 2010" a “Oda Korosu”, “Çağdaş Müzik” ve “Caz” kategorilerinde kabul almış ve bu yarışmalardan 3 altın diploma ile dönmüştür. BÜMK Caz Korosu çalışmalarına 2011 yılında itibaren Başak Doğan yönetiminde devam etmektedir.
Yavru Kedi Korosu 00:44
Yavru Kedi Korosu 8.311 izlenme - 5 yıl önce Yavru Kedi Korosu
Boğaziçi Caz Korosu Çapulcular Oldu Mu Meydanlara Doldu Mu? 02:46
Boğaziçi Caz Korosu Çapulcular Oldu Mu Meydanlara Doldu Mu? 13.775 izlenme - 4 yıl önce Boğaziçi Müzik Kulübü Caz Korosu Taksim Gezi Parkında sanatları ile direnmeye devam ediyorlar. Sözleri: Çapulcular oldu mu meydanlara doldu mu heeey heey ? Gönderdiğin Tomalar Beşiktaş'a vardı mı ? Yar yar yaar.. (x2) Meskeyi yüzüne, maske taktım yüzüne; biber gazı yollamış emniyet gözlerime.. (x2) Barikatı aşmalı şu Taksim'e varmalı hey heeyy, gezi çok güzel ama polisi olmamalı yar yar yaar.. (x2) Meskeyi yüzüne, maske taktım yüzüne; biber gazı yollamış emniyet gözlerime.... Her yer Taksim her yer Direniş!
Trt Çocuk Korosu: Cik Cik Cik De Ötüyor Kuşlar - Nostalji 03:40
Trt Çocuk Korosu: Cik Cik Cik De Ötüyor Kuşlar - Nostalji 6.456 izlenme - 5 yıl önce www.webnolog.com - hey gidi:)
Boğaziçi Caz Korosu - Çapulcu Musun Vay Vay Eylemci Misin Vay 02:48
Boğaziçi Caz Korosu - Çapulcu Musun Vay Vay Eylemci Misin Vay 7.697 izlenme - 4 yıl önce Taksim Gezi Parkı'nda Boğaziçi Caz Korosu'ndan Beste.
Duygu Korosu - Bugün Bayram 02:49
Duygu Korosu - Bugün Bayram 8.432 izlenme - 6 yıl önce
Sinan Akçıl feat. Çocuk Korosu - Mavi Bulut (23 Nisan Şarkısı) 04:49
Sinan Akçıl feat. Çocuk Korosu - Mavi Bulut (23 Nisan Şarkısı) 6.578 izlenme - 3 yıl önce Sinan Akçıl feat. Çocuk Korosu - Mavi Bulut (23 Nisan Şarkısı) Şarkı Sözleri: Yurtta Barış Dünyada Barış temalı Mavi Bulut şarkısı Mavi Bulut - TRT İstanbul Radyosu Çoksesli Müzikler Çocuk Korosu ve Sinan Akçıl - Söz - Müzik: Sinan Akçıl Bu şarkı bütün dünya çocuklarına Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'ın armağanıdır. TRT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Müzik Dairesi Başkanlığı Çoksesli Müzikler Müdürlüğü tarafından hazırlanmıştır.
Müzik Dersi : El Ele Verelim - Rengarenk 23 Nisan Çocuk Şarkısı Karaoke 10:06
Müzik Dersi : El Ele Verelim - Rengarenk 23 Nisan Çocuk Şarkısı Karaoke 11.608 izlenme - 5 yıl önce Hem Öğren Hem Çocuğuna Öğret Aykut İlter Aykut Öğretmen *******************EL ELE VERELİM RENGARENK***************** Sol sol solll la Soll miii Fa fa fa sol Faaa Fa fa fa sol Faa ree Mi mi mi fa Miii Ree mi fa re Mi sol do Si si la si Solll Sol sol solll la Soll miii Fa fa fa sol Faa Fa fa fa sol Faa ree Mi mi mi fa Miii Ree mi fa re Mi sol doo Siiii si la siii Dooo Si si si do Siiii laaa sol sol sol la Sollll Fa fa fa sollll Laa sol fa Mi mi mi fa Miiiiii Ree mi fa ree Mi sol do Si si la si Dooo 23 NİSAN ( Söz Müzik İSTEMİHAN TAVİLOĞLU ) Elele verelim tral lal lal la Güneşe erelim tral lal lal la Şarkılar söyleyelim haydi çocuklar. (2 ) Yıldızlar uyansın gülüşümüzden Çiçekler boyansınlar sevincimizden Rengarenk bayram olsun 23 Nisan Elele verince Tral lal lal la Güneşe erince tral lal lal la Şarkılar söyleyince haydi çocuklar Yıldızlar uyandı gülüşümüzden Çiçekler boyandılar sevincimizden Rengarenk bayram oldu, 23 nisan
Türk Halk Müziği Korosu 43:55
Türk Halk Müziği Korosu 5.845 izlenme - 4 yıl önce Trt Ankara Radyosu Konseri 2
Şémamé [korolar yarı$ıyor ] mardin korosu 02:47
Şémamé [korolar yarı$ıyor ] mardin korosu 16.053 izlenme - 8 yıl önce mardin korosu yarışmada şemame söyléyip oynuyor... ;)
Galatasaray Tribün Korosu - İnandık Biz Sizlere (Cimbom Yüzümüzü Güldür) (Official Audio) 03:55
Galatasaray Tribün Korosu - İnandık Biz Sizlere (Cimbom Yüzümüzü Güldür) (Official Audio) 84 izlenme - 1 hafta önce Galatasaray Tribün Korosu’nun, Avrupa Müzik etiketiyle yayımlanan ''İnandık Biz Sizlere (Cimbom Yüzümüzü Güldür)'' isimli şarkısı, Avrupa Müzik Youtube kanalında. Avrupa Müzik Facebook: https://www.facebook.com/AvrupaMuzik Avrupa Müzik Twitter: https://twitter.com/avrupamuzik
Medeniyetler Korosu - Beyaz Show 06:18
Medeniyetler Korosu - Beyaz Show 7.820 izlenme - 6 yıl önce Koro 2007 yılında turizm haftasının Antakya’dan start alması nedeniyle oluşturulmuş 2008 yılında dernekleşmiştir. Koro Antakya’da yaşayan üç semavi dine mensup kişilerden oluşmaktadır. Koro içinde rahipler, imamlar, rahibeler, kuyumcular, öğretmenler, öğrenciler, emekliler ve serbest meslek gruplarından kişiler bulunmaktadır. Koronun amacı: özelde Antakya’nın genelde Türkiye’nin tanıtımına katkı sağlamak halen var olan birtakım güzellikleri herkesle paylaşıp onlara yeni bir ufuk açıp insanlığı doğruya ve güzelliğe çekip medeniyetler arasında köprü oluşturarak evrensel bir dil olan müzikle bir arada tutmayı hedeflemiştir. Koronun kostümlerini moda tasarımcısı sayın Bahar KORÇAN yapmıştır. Kostümlerin kumaşları harbiye ipeğinden tasarlanmıştır. “Çok çeşitli kültürel yapıların yüzyıllardan beri bir arada yaşamalarının ürünü karşılıklı saygı ve hoşgörü ortamını haklı olarak bütün dünyaya örnek olarak gösteriyor ve öğünüyoruz. Antakya hoşgörü kültürünü yaşam tarzı haline getirmiş ve bu ortamda devamlılığını sağlayabilen dünyadaki ender kentlerden biridir. Yani kısaca hoşgörünün başkentidir..” The Civilization Choir of Antakya has been formed with the start of the local tourism festival in 2007 and was registered as an association in 2008. The choir consists of adherents to three local monotheistic faiths representing various professionals including priests, imams, nuns, jewelers, teachers, students, retirees, and other professionals. By sharing some extant local beautiful values, the choir aims to open new horizons and draw humanity closer to beauty and truth, and by using music’s universal language it strives to act as a bridge between civilizations. By doing so, the choir hopes to contribute to the promotion of our city, Antakya (Antioch), in particular and Turkey in general. Costumes of the choir have been designed by Ms. Bahar Korcan and made of silk produced locally in Harbiye (the ancient city of Daphne). “We are proud of our mutual respect and tolerance which is the product of centuries old coexistence of diverse cultures and hold that up as an example to the whole world. Antioch is one of few cities in the world which adopted the culture of tolerance as a lifestyle and sustained it for centuries. That is Antakya is the capital of tolerance…”
Benimle Evlenir Misin? (Boğaziçi Caz Korosu) 04:54
Benimle Evlenir Misin? (Boğaziçi Caz Korosu) 4.914 izlenme - 4 yıl önce Sanatsal bir evlilik teklifi... B: Bir buçuk yılda hayatımın anlamı oldun gerçekten. Seni çok seviyorum. Benimle evlenir misin? M: Evet.. .. : Duyamadık? M: Eveeet! :) Bir Evlilik Teklifi.. Video: Felix Duart Müzik: The Drifters - Stand By Me Stand By Me Şarkı Sözleri (Lyrics) When the night has come And the land is dark And the moon is the only light we'll see No I wont be afraid Noooo I wont be afraid Just as long as you stand,stand by me [chorus:] So darlin, darlin stand by me Ohhh stand by me Ohhh stand, stand by me, stand by me If the sky that we look upon should tumble and fall Or the mountain should crumble to the sea i won't cry, i won't cry no i won't shed a tear Just as long as you stand, stand by me [chorus:] And darlin, darlin stand by me Ohhh stand by me Ohhh stand now, stand by me, stand by me [repeat] Whenever your in trouble wont you stand by me [fades out]
Mehterân & Kizilordu Korosu . Ceddin Deden Neslin 02:20
Mehterân & Kizilordu Korosu . Ceddin Deden Neslin 7.063 izlenme - 9 yıl önce mehterÂn & kizilordu korosu £££ ceddin deden neslin baban