Hoşgeldiniz!

kötü ses

Sahibinin Sesine Dayanamayan Köpeğin İntikamı 00:38
Sahibinin Sesine Dayanamayan Köpeğin İntikamı 6.723 izlenme - 8 ay önce Abla o sesle senin şarkı söylemek neyine? Zavallı minik köpecik buna nasıl dayansın? Bir şekilde verdi işte cevabını.
ben askere gidecem... 01:06
ben askere gidecem... 10.960 izlenme - 9 yıl önce allah rızası için bunu askere alın...
Hayat bir ses mühendisi için çok zor 01:09
Hayat bir ses mühendisi için çok zor 1.194 izlenme - 5 yıl önce Hayat bir ses mühendisi için çok zor (Life is hard for a sound engineer)
Gulmek Serbest 03:00
Gulmek Serbest 206 izlenme - 4 yıl önce
Şarkı Söyleyen Dostunun Ağzının İçine Eden Köpek 00:16
Şarkı Söyleyen Dostunun Ağzının İçine Eden Köpek 38 izlenme - 9 ay önce Brezilya'da kaydedilen görüntülerde, genç kız şarkı söylerken bir yandan da köpeğini tutup seviyordu ki olanlar oldu..
Kakafoni Gürültü Detone Kötü Sesler Solist Yurda Gül Ve İstek Saati 06:04
Kakafoni Gürültü Detone Kötü Sesler Solist Yurda Gül Ve İstek Saati 217 izlenme - 3 yıl önce Rahatsız Edici Gürültülü Sesler Tahammül edilemeyecek derecede kötü ses kakafoni ne demek? - 1 sözlük, 1 sonuç. Türkçede Batı Kökenli Kelimeler Sözlüğü kakafoni anlamı Fr.cacophonie Ses uyumsuzluğu: § "Fransızcanın umumi ahengi içinde bunların yapığı kakafonilerdir ki, şarkıya belli başlı mizah çeşnisi veriyordu." -Yakup Kadri Karaosmanoğlu, Bir Sürgün, 64. § "Yüksek tonda kakafoniyle bozulmuş, anlaşılmaz sözcükler…" -Adalet Ağaoğlu, Toplu Oyunlar-Kozalar, 311. § "… henüz o da (kakafoni - bedseda) olmaktan ileriye geçebilmiş değil..." -Necip Fazıl Kısakürek, Sultan Vahidüddin, 12. "kakafoni" için örnek kullanımlar kakafoni : Sert sesler üreterek sözcüklerin yanyana koyulması. chiasmus : Ardıl yan cümlerlerde gramtik yapıların ters dönmesi. climax : Önemi Kaynak: Konuşma biçimi