Hoşgeldiniz!

köylü ekrem

Köylü Ekrem 09:36
Köylü Ekrem 4.275 izlenme - 3 yıl önce Herkesin internette harcadığı on dakikasından feragat edip izlemesini tavsiye ettiğim bu videoda , Kahramanımız (senin benim gibi insan) yaşam felsefesini önceki ve şimdi yaşadığı hayatı insanları yapıtlarını anlatmaktadır. İzleyenlerin kafasında helal olsun , adam haklı , bunu izleyerek zamanımı heba ettim gibi fikirler oluşmakla beraber pişman olmama olasılığı daha yüksek olacaktır. Keyifli düşünceli mutlu izlemeler.
Köylü Ekrem 09:36
Köylü Ekrem 3.136 izlenme - 4 yıl önce Çiftçi heykeltraşın eserleri, üniversite hocalarını bile şaşırtıyor çiftçilik, inşaatçılık ve çeşitli işlerde çalışan heykeltraş ekrem öztürk’ün (43) eserleri karşısında üniversite hocaları hayretini gizleyemiyor. öztürk, 7 yıl önce bir merak ile başladığı heykel sanatında şimdiye kadar üç sergi açtı. Eskişehir’in sivrihisar ilçesine bağlı karakaya köyünde uzun yıllar çiftçilik, inşaatçılık ve değişik işleri yapan ekrem öztürk, ahşap ve mermerden yaptığı eserleri eskişehir güzel sanatlar galerisi’nde sergiliyor. Sanatçının eserleri özellikle heykel üzerine profesyonel olarak çalışan güzel sanatlar fakültesi öğretim üyeleri tarafından izleniyor. ekrem öztürk’ün eserlerini gören profesörler hayretlerini gizleyemiyor. Ağaç kök ve dallarında görebildiği bir varlığı canlandırmaya çalışan öztürk, 36 yaşında başladığı sanatta 7 yıl gibi kısa süre bir çok eser ortaya çıkardı. İnşaatlarda amelelik dahi yaparak geçimini sağladığını belirten öztürk, devletin sanatçısına sahip çıkmadığını söyledi. Iraklı bir sanatçının kendisine devletin sanatçılara sahip çıktığını ve evinden iş yerine kadar tüm imkanları sağladığını söylediğini belirten öztürk, eserlerini tamamen kendi imkanlarıyla yaptığını ifade etti. 5 kardeşin en küçüğü olan ekrem öztürk maddi imkansızlıklar nedeniyle hiç evlenmediğini, hasta anne ve babasına bakmakla yükümlü olduğunu ifade etti. öztürk, türkiye’de çok sayıda yetenekli insanların bulunduğunu fakat kendilerini yetiştirmek için çaba sarfetmediklerini belirtti.
Köylü Ekrem 09:36
Köylü Ekrem 257 izlenme - 4 yıl önce Bir İnsanın Yaşama Bakışı... Ders Alınası...
Köylü Ekrem 09:36
Köylü Ekrem 60 izlenme - 4 yıl önce Herkesin internette harcadığı on dakikasından feragat edip izlemesini tavsiye ettiğim bu videoda , Kahramanımız (senin benim gibi insan) yaşam felsefesini önceki ve şimdi yaşadığı hayatı insanları yapıtlarını anlatmaktadır. İzleyenlerin kafasında helal olsun , adam haklı , bunu izleyerek zamanımı heba ettim gibi fikirler oluşmakla beraber pişman olmama olasılığı daha yüksek olacaktır.
Ağustos Karıncası 49:54
Ağustos Karıncası 47 izlenme - 3 yıl önce Sitedeki ''Köylü Ekrem'' videosuna olan ilgiyi gördükten sonra ona benzeyen başka bir köylü abimizin, piyano öğrenme tutkusunu ve onun için gece-gündüz demeden nasıl çalıştığını anlatan bu filmi koymak istedim. Hepimizin böyle güzel hayalleri var ama kaç kişi böyle peşinden koşacak iradeyi gösterebiliyor?