Hoşgeldiniz!

kozmos

Metin2 Kozmos98 Lvl Vs Kayzersoze96 Lvl 07:43
Metin2 Kozmos98 Lvl Vs Kayzersoze96 Lvl 2.575 izlenme - 6 yıl önce metin2 kozmos98 lvl vs kayzersoze96 lvl
Yaşam Nasıl Başladı? Miller - Urey Deneyi - Carl Sagan 12:02
Yaşam Nasıl Başladı? Miller - Urey Deneyi - Carl Sagan 1.732 izlenme - 2 yıl önce Carl Sagan; ABD'li gökbilimci, astrobiyolog. Bilimin popülerleşmesi için yaptığı çalışmalarla tanınır. Astrobiyolojinin öncülerindendir ve Dünya Dışı Akıllı Varlık Araştırması'nın (SETI) ilerlemesinde büyük katkıları olmuştur. Popüler bilim kitaplarıyla ve yazımında yer alıp sunduğu ödüllü televizyon dizisi Cosmos (Kozmos) ile dünya çapında tanınmıştır.Çalışmalarında her zaman bilimsel yöntemi savunmuştur.Bu videoda yaşamın nasıl başladığını anlatmaktadır.
6 Dakikada Evrenin ve Yaşamın Tarihi - Carl Sagan - Cosmos 06:04
6 Dakikada Evrenin ve Yaşamın Tarihi - Carl Sagan - Cosmos 1.726 izlenme - 3 yıl önce Evrenin tarihçesinde varoluşumuz bir göz kırpışı kadar yer kaplamasa dahi, bizler onun gözleri ve dili olmayı başarabildik. Carl Sagan, bize bir masalcı edasıyla evrendeki yolculuğumuzu anlatıyor. Daha fazlası için; YouTube.com/memoseler2
Kozmos Labirent - Zindan (2012) 03:45
Kozmos Labirent - Zindan (2012) 952 izlenme - 6 yıl önce
İnsan Evriminin Özetine Bakış - Carl Sagan 06:45
İnsan Evriminin Özetine Bakış - Carl Sagan 503 izlenme - 3 yıl önce Gökbilimci,astrolog Carl Sagan. Gezegenler arasi uzay yolculugu projesini baslatan ve ölünceye kadar surduren bilimadami.Kozmos gibi unutlmaz eserlerin yazarı. Halk tarafından anlaşılır eserler vermeye çalışmıştır. Kısacası "Halk için bilim" akımına mensuptur.1996 yılında 62 yaşında ölmüştür.
Kozmos Labirent - Rüya (Video Klip) 03:35
Kozmos Labirent - Rüya (Video Klip) 900 izlenme - 6 yıl önce www.facebook.com/ikimart daha fazlası için hayran sayfamıza bekliyoruz !!
symphony of science - 'our place in the cosmo 04:20
symphony of science - 'our place in the cosmo 473 izlenme - 8 yıl önce our place in the cosmos", the third video from the symphony of science, was crafted using samples from carl sagan's cosmos, richard dawkins' genius of charles darwin series, dawkins' ted talk, stephen hawking's universe series, michio kaku's interview on physics and aliens, plus added visuals from baraka, koyaanisqatsi, history channel's universe series, and imax cosmic voyage.
1 Dakikada Öykümüz - Başlangıçtan Bugüne 01:36
1 Dakikada Öykümüz - Başlangıçtan Bugüne 144 izlenme - 3 yıl önce 13.8 milyar yıllık bir geçmişi, 1 dakikaya sığdırmak elbette imkansız. İşte bu yüzden, videoda Büyük Patlama'dan bugüne kadar geçen zamanda, özellikle de Dünya'da meydana gelen başlıca değişimler ve evrim süreç gösteriliyor. Videoda Büyük Patlama'dan sonra oluşan galaksileri, o galaksilerden sıradan bir tanesinin, sıradan bir köşesindeki Dünya'yı ve oluşumunu, Ay'ın oluşumunu, canlılığın basit yaşam formları olarak başlamasını ve sonrasında giderek karmaşıklaşmasını, dinozorları ve yok oluşlarını, bu sayede Memeliler Sınıfı'nın yükselişini, maymunların giderek gelişmesini ve içlerinden bir kolun insana ulaşmasını ve insanın bugüne kadar yarattığı medeniyeti 1 dakikada göreceksiniz. 1 dakikada anlatılması imkansız devasa bir geçmişin, kısacık, baş döndüren ve nefes kesen bir özeti. Bizce izlemeye değer. Not: Bu video, Belgesel Günlüğü sayfasından alınmıştır.
Kozmos - Boşver 04:08
Kozmos - Boşver 160 izlenme - 4 yıl önce Boşver (2013) - PASAJ FİLM REKLAM
kozmos labirent - canavar @ hiphoplife.com.tr 04:46
kozmos labirent - canavar @ hiphoplife.com.tr 184 izlenme - 6 yıl önce
Evrende Yolculuk 06:30
Evrende Yolculuk 198 izlenme - 3 yıl önce Bildiğiniz üzere, ilkokulda en uzak gezegen pluton diye öğrenmiştik. Bakalım o günden bu güne neler değişmiş? Ufoların varlığına bu videoyu izleyene kadar inanmıyordum. İzleyin, siz de iman edeceksiniz... Dine bağlamayın gözünüzü seveyim...
Kozmos - Boşver 04:08
Kozmos - Boşver 95 izlenme - 4 yıl önce Boşver (2013) - PASAJ FİLM REKLAM
Kozmos - Rüya (Canlı Performans) 03:19
Kozmos - Rüya (Canlı Performans) 12 izlenme - 4 yıl önce Kozmos - Rüya (Canlı Performans) OO3 FEST / Live Performance ORGANİZE OLUYORUZ VOL. 3 (2014 / DOKUZ SEKİZ MÜZİK)
Kozmos - Kabus (Canlı Performans) 01:34
Kozmos - Kabus (Canlı Performans) 11 izlenme - 4 yıl önce Kozmos - Kabus (Canlı Performans) OO3 FEST / Live Performance ORGANİZE OLUYORUZ VOL. 3 (2014 / DOKUZ SEKİZ MÜZİK)
Kozmos - Kafamı Güzel Yap (canlı Performans) 01:31
Kozmos - Kafamı Güzel Yap (canlı Performans) 8 izlenme - 4 yıl önce Kozmos - Kafamı Güzel Yap (canlı Performans) Oo3 Fest / Live Performance Organize Oluyoruz Vol. 3 (2014 / Dokuz Sekiz Müzik)