Hoşgeldiniz!

kriket

Kriket Maçında Topu Tutan Taraftara 50 Bin Dolar Ödül 00:39
Kriket Maçında Topu Tutan Taraftara 50 Bin Dolar Ödül 989 izlenme - 2 ay önce Yeni Zelanda'da Avustralya ve Yeni Zelanda, kriket karşılaşmasında karşı karşıya geldi. Büyük bir çekişmeye sahne olan maçta, 20 yaşındaki taraftar Mitch Grimstone müthiş bir hareketle maçın önüne geçti.
Kriket Maçında Uyuya Kalan Taraftarı Maymuna Çeviren İngiliz Taraftarları 00:28
Kriket Maçında Uyuya Kalan Taraftarı Maymuna Çeviren İngiliz Taraftarları 5.279 izlenme - 2 yıl önce İngiltere ile Pakistan arasında oynanan kriket maçında tribünde uyuya kalan adam muzip taraftarların kurbanı oldu.
Milli Marş Sırasında Taciz Etmek! 00:34
Milli Marş Sırasında Taciz Etmek! 4.261 izlenme - 2 yıl önce Avustralyalı kriket sporcusu Usman Khawaja milli marş sırasında takım arkadaşına yaptığı hareket ile olay yarattı.
Karpuzu Bütün Haliyle Hunharca Yiyen Genç Taraftar 00:15
Karpuzu Bütün Haliyle Hunharca Yiyen Genç Taraftar 3.863 izlenme - 2 yıl önce Avustralya'da bir kriket maçında bir çocuğun karpuzu bütünüyle yemesi rejinin gözünden kaçmadı. Yeni videolar için kanalıma abone olun www.izlesene.com/nefer26medya
En Kötü Çak Bir Beşlik 00:31
En Kötü Çak Bir Beşlik 4.562 izlenme - 5 yıl önce Bir Kriket Maçı. Sayı Alan Takım Kendi Arasında Ufak Çaplı Bir Şevinç Gösterisi İle Mutluluk Yumağı Oluşturmak Üzereyken İçlerinden Birisi 'çak Bi Beşlik' Kazasına Uğruyor. Ben Daha Kötüsünü Görmediğim İçin Bu Hareketi En Kötü 'high Five' Olarak Tanımladım
Rüzgar İle Ayakları Yerden Kesilen Görevli 00:30
Rüzgar İle Ayakları Yerden Kesilen Görevli 179 izlenme - 4 ay önce Avustralya'da bulunan Waca Ground kriket sahasında rüzfarın etkisiyle ayakları yerden kesilen görevlinin kameraya yansıyan görüntülerini izliyoruz.
Kriket - Süper Atışlar 02:17
Kriket - Süper Atışlar 1.575 izlenme - 9 yıl önce kaçırmayın
Kriket Topu Komaya Soktu 01:53
Kriket Topu Komaya Soktu 507 izlenme - 3 yıl önce Kafasına top çarpan 25 yaşındaki sporcunun darbenin etkisiyle bilinci kapandı. Acilen hastaneye kaldırılan Hughes'un durumu ciddi. Ameliyata alınan Hughes, beyin hasarının büyümemesi için suni komaya sokuldu.
Polisle Kriket Oynamak 00:49
Polisle Kriket Oynamak 367 izlenme - 3 yıl önce Polisle Kriket Oynamak Avustralya'nın milli bayramı 26 Ocak'ta sokakta vatandaşlarla kriket oynayan polis.
Güney Afrika'da Kriket Maçını Arıların Basması  00:54
Güney Afrika'da Kriket Maçını Arıların Basması 94 izlenme - 1 yıl önce Güney Afrika ile Sri Lanka arasındaki kriket maçını basan arılar karşılaşmaya ara verilmesine neden oldu. Sahaya giren arıların sahayı terk ettikten sonra diğer arkadaşlarını toplayıp gelmesi ile sahada oyuncular yere yatıyor.
Arsenal Kriket Takımı 01:06
Arsenal Kriket Takımı 249 izlenme - 3 yıl önce Arsenal'in yıldız isimleri Theo Walcott, Alex Oxlade Chamberlain ve David Ospina krikete merak saldılar.
Kriket Maçında Topu Tutan Taraftara 50 Bin Dolar Ödül 00:39
Kriket Maçında Topu Tutan Taraftara 50 Bin Dolar Ödül 12 izlenme - 2 ay önce Yeni Zelanda'da Avustralya ve Yeni Zelanda, kriket karşılaşmasında karşı karşıya geldi. Büyük bir çekişmeye sahne olan maçta, 20 yaşındaki taraftar Mitch Grimstone müthiş bir hareketle maçın önüne geçti.
Mohammad Nabi ve kriket rekoru 06:55
Mohammad Nabi ve kriket rekoru 102 izlenme - 3 yıl önce Kriket, 11'er kişilik iki takım arasında, sopa ve top yardımıyla, merkezinde 20 metre (22 yard) uzunluğunda dikdörtgen bir saha bulunan ovalimsi bir alanda oynanan takım sporu. Dikdörtgen sahanın bir ucunda yer alan atıcı durumundaki takımın oyuncusu topu, vurucu konumundaki takım oyuncusunun bulunduğu diğer uca doğru fırlatarak vurucunun arkasında bulunan kale benzeri düzeneğe (wicket) değdirmeye, vurucu ise gelen bu topun wicketa değmesini engellemek için elindeki sopa yardımıyla topa vurmaya çalışır. Başarılı bir vuruşun ardından atıcı takım oyuncuları topu yakalamaya çalışırken, sahada yer alan vurucu da karşısındaki wicketa doğru koşar. Top oyun alanı dışına çıkmadan yakalanırsa run adı verilen sayılardan bir, oyun alanı dışına çıkarsa dört, yere hiç değmeden oyun alanı dışına çıkarsa altı adet kazanır ve vurucu konumundayken en fazla sayıya ulaşmaya çalışır. Atıcı takım ise topu wicketlardan herhangi birine değdirerek, karşılanan topu yere değmeden yakalayarak veya bazı istisnai durumlarda vurucuları oyun dışında bırakmaya çalışır. Oyun dışında kalan oyuncu yerine başka bir oyuncu girerken, atıcı takım ise over adı verilen her altı atışta bir atıcısını değiştirmek zorundadır. Uluslararası kriket müsabakalarında kullanılan üç ana format vardır. Twenty20 formatına göre her iki takım da 20'şer over gerçekleştirir ve ilk 20 overın gerçekleştirilmesinden sonra takımların rolleri değişir. On vurucunun oyun dışında kalması durumunda ise 20 overa ulaşılmasa dahi takımların rolleri değişir. Bu iki devrelik kısmın her birine innings adı verilmektedir. Bir günlük maç formatında ise iki takım 50'şer over gerçekleştirmektedir. Beş gün süren test formatındaki bir maçta ise her iki takımın ikişer innings hakkı vardır ve bu inningsler içinde over sınırlaması yoktur. Son inningste vurucu konumdaki takım, rakibinin toplan runına ulaşamamışsa aradaki run farkına bakılır ve daha fazla runı olan takım, aradaki fark kadar runla kazanmış olur. Maçın sonunda vurucu konumundaki takım, rakip takımın run sayısını geçmişse, on sayısından maç genelinde elde ettiği wicket çıkarılır ve kalan sonuç kadar wicketla maçı kazanmış olur. Takımların elde ettiği skorlar run/wicket şeklinde gösterilmektedir. İlk olarak 16. yüzyılda İngiltere'nin güneyinde oynanan kriket, 18. yüzyıl sonunda ülkenin millî sporu oldu. Britanya İmparatorluğu'nun sınırlarını genişletmesiyle birlikte sömürgelerinde de yaygınlık göstermeye başladı ve 19. yüzyılın ortalarında ilk uluslararası maçlar oynandı. Sporun uluslararası yönetim kurumu olan Uluslararası Kriket Konseyinin günümüzde 10 üyesi olup; bu spor dalı Avustralasya, İngiltere, Hindistan alt kıtası, Karayipler ve Güney Afrika'da yaygın olarak oynanmaktadır.
Kriket Topunun İçinde Neler Var? 09:33
Kriket Topunun İçinde Neler Var? 43 izlenme - 1 yıl önce Kriket topunun içerisinde neler olduğunu merak eden ekip topu incelemeye koyuldu. Kameraya yansıyan görüntüleri izliyoruz.
Kafasına Top İsabet Eden Kraket Yıldızı Yaşam Savaşını Kaybetti 00:45
Kafasına Top İsabet Eden Kraket Yıldızı Yaşam Savaşını Kaybetti 139 izlenme - 3 yıl önce Avustralya'lı milli oyuncu Hughes, maçta başının arkasına gelen kriket topu nedeniyle hayatını kaybetti.
Kriketin Bangladeşlilere Etkisi (Karizmatik Erkek İçerir) 01:04
Kriketin Bangladeşlilere Etkisi (Karizmatik Erkek İçerir) 117 izlenme - 3 yıl önce Görüntüler bir kriket maçından. Hindistan vatandaşı maçı izlemeye gelmiş ancak kameramanla bir sorunu var. Böyle bir bakışın, bıyık hareketinin başka bir açıklaması olamaz. Ayrıca 0:22 deki çocuğa dikkat. Evladım burnunu karıştırdın hadi canlı yayında bundan utanmıyorsun ama yüzüne sürmene gerek yoktu.
Futbolcular ile Kriketçilerin Pepsi Reklamı 01:02
Futbolcular ile Kriketçilerin Pepsi Reklamı 114 izlenme - 3 yıl önce Pepsi Futbol dünyasının önemli isimlerini bir araya getirdiği o meşhur reklamlardan bir tanesi izliyoruz. daha önce benim izlemediğim bu reklam filimi Hindistanda geçiyor Pepsi bu reklam filiminde ünlü futbolcular Drogba, Lampard ve Fernando Torres ile Hindistan'ın ünlü kriketçileri Harbhajan Singh, , Virat Kohli , Suresh Raina ve Harbhajan Singh bir araya getiriyor
Hindistan'da Kriket Sopası Yapımı 04:36
Hindistan'da Kriket Sopası Yapımı 143 izlenme - 5 yıl önce Hindistan'da Kriket Sopası Yapımı
İngiltere'de Kriket Maçında İlginç Protesto 00:15
İngiltere'de Kriket Maçında İlginç Protesto 8 izlenme - 4 ay önce İngiltere'de bir kriket maçında güvenlik görevlisinin bir taraftara ayakkabısını çıkarmasını uyarısını duyan diğer taraftarlar bunu saçma buldu ve protesto amaçlı bütün tribün ayakkabısını çıkarıp salladı. Bu görüntüler sosyal medyada oldukça dikkat çekti.
En Kötü Çak Bi Beşlik 00:31
En Kötü Çak Bi Beşlik 122 izlenme - 3 yıl önce Bir kriket maçı. Sayı alan takım kendi arasında ufak çaplı bir şevinç gösterisi ile mutluluk yumağı oluşturmak üzereyken içlerinden birisi 'çak bi beşlik' kazasına uğruyor. Ben daha kötüsünü görmediğim için bu hareketi en kötü 'high five' olarak tanımladım. ''Yok kardeşim bu ne ki, daha neler var?'' diyorsanız da buyrun 'içerik ekle'den ekleyin de görelim bakalım, daha başka neler var neler yokmuş...
Lionel Messi Kriket Oyuncusu Oldu 02:13
Lionel Messi Kriket Oyuncusu Oldu 125 izlenme - 4 yıl önce Gillette'in dünya kupası için ürettiği özel serinin reklamında oynayan Messi, kriket oynadı.
Kriket yıldızından Ronaldo hareketi 00:12
Kriket yıldızından Ronaldo hareketi 105 izlenme - 3 yıl önce Ünlü kriket oyuncusu Chris Gayle kazandıkları bir sayının ardından Real Madrid'in yıldız ismi Cristiano Ronaldo gibi seninince izleyeciler arasında gülüşmeler yaşandı.
Saha Dışına Çıkan Cricket Topunu Havada Yakalayan Adam 00:35
Saha Dışına Çıkan Cricket Topunu Havada Yakalayan Adam 90 izlenme - 3 yıl önce Yeni Zelanda'da oynana cricket maçında, dışarı çıkan cricket topunu yere düşmeden bir cricket oyuncusu gibi yakalayan seyirci, 4000 dolarla ödüllendirilmiş. Adam da iyi takipçiymiş aslında.
Polisle Kriket Oynamak (Türk Polisi İçermez) 00:49
Polisle Kriket Oynamak (Türk Polisi İçermez) 80 izlenme - 3 yıl önce Avustralya'da bir polis abimiz halk ile otoyolda kriket oynuyor. Aslında bize hiç uzak görüntüler değil Gezi Parkı eylemlerinde bizde gördük bu tip görüntüler tek farkı polis topa değilde eylemcilere vuruyordu o sopalar ile.
Kriket Oyuncusu  25 Yaşında Öldü 02:51
Kriket Oyuncusu 25 Yaşında Öldü 70 izlenme - 3 yıl önce Phil Hughes başına gelen top darbesinden sonra ağır yaralanmıştı ve bilincini kaybeden sporcu ameliyat alınmıştı. Avustralyalı kriket oyuncu Phil Hughes, tedavi gördüğü hastanede yaşam mücadelesi kaybetti.
5000 Doları Havada Kaptı! 00:52
5000 Doları Havada Kaptı! 70 izlenme - 3 yıl önce Kriket karşılaşmasında saha dışına çıkan topu tek hamleyle yakalayan taraftar 4000 dolar hediye kazandı. Kameraya yansıyan görüntüler sizlerle...
Kriket Topunu İnanılmaz Yakalayan Seyirci 00:41
Kriket Topunu İnanılmaz Yakalayan Seyirci 57 izlenme - 4 yıl önce Kriket Topunu Yakalayan Seyirci
Kriket Oyuncusu Martıyı Böyle Vurdu 00:16
Kriket Oyuncusu Martıyı Böyle Vurdu 59 izlenme - 4 yıl önce İngiltere''de Kriket Oyuncusu Ryan Higgins Vuruş Yaptığı Sırada Sahanın İçinden Geçen Martıyı Vurdu.
Kriket Topu, Ünlü Sporcuyu Komaya Soktu 01:41
Kriket Topu, Ünlü Sporcuyu Komaya Soktu 49 izlenme - 3 yıl önce Avustralyalı kriketçi Phil Hughes, kafasına top çarpması sonucu ameliyata alındı ve beyin hasarının büyümemesi için suni komaya sokuldu.
Milli Marş Sırasında Taciz! 00:34
Milli Marş Sırasında Taciz! 20 izlenme - 2 yıl önce Avustralyalı kriket sporcusu Usman Khawaja milli marş sırasında takım arkadaşına yaptığı hareket ile olay yarattı.