Hoşgeldiniz!

kuduz

Sokak Köpeği Beni Neden Isırdı 10:45
Sokak Köpeği Beni Neden Isırdı 5.275 izlenme - 11 ay önce youtube'da rastgele rastladığım ilginç bi kanal doğrusu kendisi köpekten korkanlar için eğitici videolar çekiyor, iyilikle dolu bi insan doğrusu.
Kuduz - Çocuklar Çiçektir - Tarık Akan & Necla Nazır (1983 - 81 dk) 01:20:55
Kuduz - Çocuklar Çiçektir - Tarık Akan & Necla Nazır (1983 - 81 dk) 10.112 izlenme - 2 yıl önce 2. dünya savaşı yılları... Bir ağanın Almanya'dan getirdiği kurt köpeği aganın oğlu da olmak üzere köyün tüm çocuklarını ısırır. Ağa köpegin kuduz oldugunu kabul etmez. Köyde hastane olmadıgı için köyün çocuklarını Topal Yakup(Tarık Akan) ve Gülsüm (Necla Nazır) şehre götürür. Ama ağa oglunu yollamaz. Aynı zamanda ince sembolik öğeler de içeren bu filmi ilk çocukken izlemiştim. O yıllardan beri ağanın oğlunun "Nolur kurtar beni baba!" feryatları hala kulaklarımdadır.
İnsanlarda Kuduz Hastalığı (+18) 03:41
İnsanlarda Kuduz Hastalığı (+18) 3.238 izlenme - 2 yıl önce Kuduz, tüm sıcakkanlı memeli hayvanlarda (ve dolayısıyla insanlarda) beyinde uzun süreli bir şekilde şişkinliğe neden olan, son derece ilgi çekici, ölümcül, virüslerle bulaşan bir hastalıktır. Semptomları ve nasıl geliştiği videoda anlatılmaktadır; o sebeple açıklamamızda kısaca nedenlerine değinelim: kuduz, "lisavirüs" adı verilen bir virüs cinsinin neden olduğu hastalıktır. Bu virüsler konağın kaslarına ya da sinir hücrelerine yerleştiklerinde üremeye başlarlar. Virüs, yapısı gereği sinir sistemine çekilir (nörotropik virüs) ve hızla merkezi sinir sistemine yayılır. Oradan da diğer organlara geçer. En çok biriktiği bölgelerden birisi tükürük bezleridir, bu sebeple aşırı tükürük üretimi görülür. Tükürük sayesinde hızlıca diğer konaklara yayılabilir, bu sebeple virüs, tükürük bezlerine yerleşecek şekilde evrimleşmiştir. Hastalık, insan da dahil olmak üzere herhangi bir sıcakkanlı memelide (özellikle yarasalar, maymunlar, rakunlar, tilkiler, kokarcalar, büyük baş hayvanlar, kurtlar, çakallar, köpekler, geyikler, kediler, dağ sıçanları, gelincikler, ayılar, rakunlar, fareler, diğer küçük kemirgenler, vb.) görülebilir. Ancak insan vakalarının neredeyse tamamı, köpeklerden geçmektedir. İnsanlardan insanlara geçtiği vaka sayısı ise aşırı azdır. Eğer ısırıktan hemen sonra müdahale edilirse, kısa sürede tedavi edilebilir. Yani insanlar için artık o kadar da ölümcül bir hastalık değildir; fakat hemen müdahale edilmelidir. Kuduz olduğundan en ufak derecede şüphe duyulan bir hayvan tarafından ısırıldığınızda ya da açık yaralarınıza tükürükleri bulaştığında, hızla bu bölgeleri sabunlu suyla uzun süre ve ovuşturarak yıkamanız ve acilen hastaneye gitmeniz tavsiye edilmektedir. Immunoglobilin ve kuduz aşısı sayesinde 14 gün içerisinde tedavi ve önlem mümkün olmaktadır. Eğer ki ısırık sonrasında bile olsa hemen aşı olmazsanız, sinirsel belirtiler ortaya çıktıktan sonra kurtulma şansı yok denecek kadar azdır. 1990'larda Dünya'da her sene 54.000 kişi hayatını kaybediyordu, 2010 senesinde ise bu sayı 26.000'e düşmüştür.
Pantolonun İçinden Yarasa Çıkması ve Kuduz Olmak 02:59
Pantolonun İçinden Yarasa Çıkması ve Kuduz Olmak 1.416 izlenme - 9 ay önce İstanbul bugün alışveriş merkezindeki yarasayı konuştu. Çünkü o yarasa Profesör Doktor Emine Celine Cotton’un denemek istediği pantolonun içindeydi.
İzmirli Volkan - Kuduz Köpek 2014 04:44
İzmirli Volkan - Kuduz Köpek 2014 4.886 izlenme - 3 yıl önce İzmirli Volkan 0534 974 46 86
Tarihte Bir Gezi - Pasteur 03:15
Tarihte Bir Gezi - Pasteur 1.896 izlenme - 2 yıl önce Pastorizasyon başta olmak üzere şarbon ve kuduz tedavilerini bulan dünyanın gelmis geçmiş en önemli bilim insanlarından Louis Pasteur'un kısa ve mizahi hayat hikayesi.
böyle adam görmediniz 00:28
böyle adam görmediniz 6.489 izlenme - 9 yıl önce abdurrahmanın kudurdugu an
panda sibirya kırması mi$a:d 02:50
panda sibirya kırması mi$a:d 9.280 izlenme - 8 yıl önce panda sibirya kırması mi$a:d... ayriyetten 1.5 aylık olmasına karşın aşırı piskopat:d
Çocuklar Çiçektir -  Kuduz - Tarık Akan 01:20:55
Çocuklar Çiçektir - Kuduz - Tarık Akan 1.118 izlenme - 2 yıl önce Bir çoğumuzun aklında kalmış yer etmiş bir filmdir Kuduz hani hatırlar gibi olursun da öyle bir film vardı dersin ya o filmlerden biri bence Kuduz . Konusu kısaca şöyle : Bir ağanın Almanya'dan getirdiği kurt köpeği aralarında ağanın da oğlu olmak üzere köyün çocuklarını ısırır. Köylü köpeği öldürmek istese de ağa, köpeğin kuduz oldugunu kabul etmez ve bunu engeller. Üstüne üstlük kendi oğluna aşı yapılmasını da istemez. Dispanser köye hayli uzaktır. Çocukları dispansere götürme işi ağanın kızına(Necla Nazır) aşık olan topal gence(Tarık Akan) düşer. Yönetmen Yaşar Seriner Senaryo Safa Önal Eser Abdurrahman Keskiner Görüntü Yönetmeni Muzaffer Turan Yapımcı Abdurrahman Keskiner
bmw 3.25  modİfye  zanani !!!!!!! 03:50
bmw 3.25 modİfye zanani !!!!!!! 2.796 izlenme - 8 yıl önce
hızlı ve öfkeli 4 - london takibi 02:12
hızlı ve öfkeli 4 - london takibi 7.798 izlenme - 9 yıl önce http://forum27.forumlari.net
Muhtar Emmi Kudurdum! 01:28
Muhtar Emmi Kudurdum! 949 izlenme - 3 yıl önce Yeşilçamın sağlık konusunda skandallarına birçok kez rastlamışızdır. Otomobilin gözler üstündeki çarpmaya mütakip dağılma etkisi, asit banyosuna girip felçten kurtulma, saçlara bir anda ak düşmesi gibi niceleri ciddi olarak işlenmiştir. Fakat sinemamızın bu sefer yediği nane, tüm dünyayı etkileyecek konumdadır. Kuduz hastalığının belirtileri buysa, hepimiz kudurmuşuz demektir.
İnsan Nasıl Zombileşebilir? Ve Daha Fazlası 03:18
İnsan Nasıl Zombileşebilir? Ve Daha Fazlası 695 izlenme - 2 yıl önce "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/ruhicenetvideoları kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Kuduz - Dağlar Seni Delik Delik Delerim 01:32
Kuduz - Dağlar Seni Delik Delik Delerim 650 izlenme - 2 yıl önce Dinleyip de duygulanmayan beri gelsin arkadaş. Bence en iyi Türk filmlerinde "Kuduz- Çocuklar Çiçektir" filminin sonlarına doğru bir sahne. Sistem-toplum eleştirisi, Çaresizlik, Cahillik. Hepsi 1983 yılında işlenmiş filmde en çarpıcı şekilde. Toplum yerinde sayıyor demek ki. Ağa Almanyadan getirdiği kurt köpeğinin kuduz olduğuna inanmaz. o dışarıdan geldi ya değerlidir. Hatta çocukların o köpek kadar değeri yoktur. Çocukları kurtarmak ise köyün "en işe yaramazı" topala düşer. Siz en iyi filmi tekrar izleyin. Dört yüzün üstünde senaryo yazan Safa Önal'ın bence en iyi filmi (tatar ramazanla yarışır tabi ki). Yönetmen Yaşar Seriner tartışmasız en iyi işi (Akasya Durağını yönettiği göz önüne alınırsa fazla söze gerek yok)
Mahmut Tuncer - Nikah Masasında Zombiye Dönüşen Gelin 04:22
Mahmut Tuncer - Nikah Masasında Zombiye Dönüşen Gelin 761 izlenme - 3 yıl önce Tahminen kuduz olan sevgilisi ile acele nikah kıymak isteyen Mahmut Tuncer hayatının en mutlu gununde zombiye dönüşen yavuklusuna Türkü söyleyip onu tedavi etmek ister ama nafile..
Adana'da, 'Kuduz' Karantinası 02:55
Adana'da, 'Kuduz' Karantinası 11 izlenme - 2 hafta önce Adana'da, 'kuduz' karantinası Küçük bir kız çocuğunu tırmalayan köpeğin ölmesinin ardından, mahalle İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce karantina altına alındıADANA - Adana'nın Yüreğir ilçesinde küçük bir kız çocuğunu tırmalayan köpeğin ölmesinin ardından, bir mahalle "kuduz"...
Komik Videolar - Kuduz Adam - Kamera Şakası 03:10
Komik Videolar - Kuduz Adam - Kamera Şakası 446 izlenme - 3 yıl önce Kuduz Adam
bmw3.25kuduz sunar 02:55
bmw3.25kuduz sunar 728 izlenme - 8 yıl önce bmw 325
johnny mad dog 01:17
johnny mad dog 900 izlenme - 6 yıl önce 2008 cannes umut ödülün2008 deauville en iyi fransız senaryosun2008 moskova en iyi film nbugünün afrikası. on beş yaşındaki çocuk asker johnny tepeden tırnağa silahlı aldığı uyuşturucunun da etkisiyle ruhuna giren o çılgın köpeğe dönüşmenin hayalini kuruyor. başını çektiği
Adana'da, Kuduz Karantinası: Mahallenin Girişine Pankart Astılar 01:42
Adana'da, Kuduz Karantinası: Mahallenin Girişine Pankart Astılar 5 izlenme - 2 hafta önce Adana'nın Yüreğir ilçesinde küçük bir kız çocuğunu tırmalayan köpeğin ölmesinin ardından, bir mahalle "kuduz" şüphesiyle karantinaya alındı.
Kuduz Karantinası 01:16
Kuduz Karantinası 368 izlenme - 2 yıl önce Van'ın Gürpınar ilçesine bağlı Yatağan Mahallesi'nde bir çocuğu ısıran köpeğin kuduz çıkması nedeniyle mahalle karantinaya alındı. Alınan bilgiye göre, Yatağan Mahallesi'nde yaşayan 15 yaşındaki Veysel Dinçer, yaklaşık 20 gün önce besledikleri köpeğin saldırısına uğradı. Hastaneye kaldırılan Dinçer, tedavi altına alındı. Köpeğin birkaç gün sonra ölmesinden şüphelenen baba Adil Dinçer, durumu Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğüne bildirdi. Bunun üzerine köye giden veteriner hekimleri, köpekten aldıkları numuneleri incelemek üzere Elazığ'a gönderdi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdür Vekili Ensari Yıldız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Elazığ'daki incelemenin ardından sonucun pozitif çıktığını belirterek, "Bunun üzerine mahalleyi karantina altına aldık. Köyün giriş ve çıkışlarına tabelalarımızı bıraktık. Okul müdürünü de çocukları 'kuduz' konusunda bilgilendirmesi için uyardık ve mahalleye hayvan giriş, çıkışını yasakladık. Önümüzdeki günlerde de hem mahalle halkına hem de mahalledeki bütün hayvanlara gerekli aşıları yapacağız" diye konuştu. 6 AY SÜRECEK Karantina süresinin kuduz ve salgın hastalıklar için 6 ay olduğuna dikkati çeken Yıldız, bu süre zarfında mahalleyi gözlem altında tutacaklarını ve olası bir durumda anında müdahale edeceklerini dile getirdi. Baba Adil Dinçer ise besledikleri köpeğin son günlerde saldırganlaştığını bildirerek, şunları kaydetti: "Köpeği bir sabah ölü bulunca durumu ilgili yerlere bildirdim. Köpek oğlumu kalçasından ısırmıştı. Biz de hemen hastaneye kaldırdık. Tedavi edip eve getirdikten sonra köpeğin kuduz olduğu bilgisi verildi. Biraz tedirgin oldum ancak gerekli önlemleri aldılar. Yetkililerin mahalledeki başıboş köpeklerin toplanması için müdahalede bulunmasını bekliyoruz."
Günebakan Halkından Mehmet Kuduz 3 01:47
Günebakan Halkından Mehmet Kuduz 3 203 izlenme - 6 yıl önce
Ayhan Akyüz - Kuduz Köpek 07:14
Ayhan Akyüz - Kuduz Köpek 412 izlenme - 5 yıl önce
Şıkıdım Böcük - Kuduz Köpek 04:16
Şıkıdım Böcük - Kuduz Köpek 225 izlenme - 3 yıl önce Şıkıdım Böcük - Kuduz Köpek (2014)
Kuduz Kankiler 00:04
Kuduz Kankiler 138 izlenme - 3 yıl önce Bu Oyun Çokgüzel Videmuzu Alperenle Bizleri Tüm dünyayı Beyenin Tmm
Kamera Şakası Kuduz Adam Saldırısı 03:10
Kamera Şakası Kuduz Adam Saldırısı 227 izlenme - 4 yıl önce Kamera Şakası Kuduz Adam Saldırısı
türkalİ köyünde yİne kuduz panİĞİ 02:20
türkalİ köyünde yİne kuduz panİĞİ 340 izlenme - 8 yıl önce türkali köyünde bir kişiyi daha ısıran çakal kuduza neden oldu
Günebakan Halkından Mehmet Kuduz 2 02:25
Günebakan Halkından Mehmet Kuduz 2 194 izlenme - 6 yıl önce
Eğlencenin İçine Eden Kuduz Yarasa 00:15
Eğlencenin İçine Eden Kuduz Yarasa 120 izlenme - 3 yıl önce Ormanda müzik eğlencesi hüsranla bitti )
Osmaniyeli Hayvan Tüccarına 'Kuduz' Karantinası 02:56
Osmaniyeli Hayvan Tüccarına 'Kuduz' Karantinası 12 izlenme - 10 ay önce Osmaniyeli hayvan tüccarı 34 yaşındaki Veli A., kuduz olduğu gerekçesiyle Adana'daki Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'nde karantinaya alındı.c