Hoşgeldiniz!

kuduz

İnsanlarda Kuduz Hastalığı (+18) 03:41
İnsanlarda Kuduz Hastalığı (+18) 4.614 izlenme - 3 yıl önce Kuduz, tüm sıcakkanlı memeli hayvanlarda (ve dolayısıyla insanlarda) beyinde uzun süreli bir şekilde şişkinliğe neden olan, son derece ilgi çekici, ölümcül, virüslerle bulaşan bir hastalıktır. Semptomları ve nasıl geliştiği videoda anlatılmaktadır; o sebeple açıklamamızda kısaca nedenlerine değinelim: kuduz, "lisavirüs" adı verilen bir virüs cinsinin neden olduğu hastalıktır. Bu virüsler konağın kaslarına ya da sinir hücrelerine yerleştiklerinde üremeye başlarlar. Virüs, yapısı gereği sinir sistemine çekilir (nörotropik virüs) ve hızla merkezi sinir sistemine yayılır. Oradan da diğer organlara geçer. En çok biriktiği bölgelerden birisi tükürük bezleridir, bu sebeple aşırı tükürük üretimi görülür. Tükürük sayesinde hızlıca diğer konaklara yayılabilir, bu sebeple virüs, tükürük bezlerine yerleşecek şekilde evrimleşmiştir. Hastalık, insan da dahil olmak üzere herhangi bir sıcakkanlı memelide (özellikle yarasalar, maymunlar, rakunlar, tilkiler, kokarcalar, büyük baş hayvanlar, kurtlar, çakallar, köpekler, geyikler, kediler, dağ sıçanları, gelincikler, ayılar, rakunlar, fareler, diğer küçük kemirgenler, vb.) görülebilir. Ancak insan vakalarının neredeyse tamamı, köpeklerden geçmektedir. İnsanlardan insanlara geçtiği vaka sayısı ise aşırı azdır. Eğer ısırıktan hemen sonra müdahale edilirse, kısa sürede tedavi edilebilir. Yani insanlar için artık o kadar da ölümcül bir hastalık değildir; fakat hemen müdahale edilmelidir. Kuduz olduğundan en ufak derecede şüphe duyulan bir hayvan tarafından ısırıldığınızda ya da açık yaralarınıza tükürükleri bulaştığında, hızla bu bölgeleri sabunlu suyla uzun süre ve ovuşturarak yıkamanız ve acilen hastaneye gitmeniz tavsiye edilmektedir. Immunoglobilin ve kuduz aşısı sayesinde 14 gün içerisinde tedavi ve önlem mümkün olmaktadır. Eğer ki ısırık sonrasında bile olsa hemen aşı olmazsanız, sinirsel belirtiler ortaya çıktıktan sonra kurtulma şansı yok denecek kadar azdır. 1990'larda Dünya'da her sene 54.000 kişi hayatını kaybediyordu, 2010 senesinde ise bu sayı 26.000'e düşmüştür.
Sokak Köpeği Beni Neden Isırdı 10:45
Sokak Köpeği Beni Neden Isırdı 5.420 izlenme - 2 yıl önce youtube'da rastgele rastladığım ilginç bi kanal doğrusu kendisi köpekten korkanlar için eğitici videolar çekiyor, iyilikle dolu bi insan doğrusu.
İzmirli Volkan - Kuduz Köpek 2014 04:44
İzmirli Volkan - Kuduz Köpek 2014 4.933 izlenme - 4 yıl önce İzmirli Volkan 0534 974 46 86
Zombiye Benzeyen Kuduz Tilki 01:33
Zombiye Benzeyen Kuduz Tilki 463 izlenme - 8 ay önce Bir eve girmeye çalışan tilki, kanlı vücudu ve ürkütücü gözleriyle 'zombi'yi andırıyor. Rusya'nın özerk bir cumhuriyeti olan Komi Cumhuriyeti'nde kaydedilen o görüntüler.
böyle adam görmediniz 00:28
böyle adam görmediniz 6.493 izlenme - 9 yıl önce abdurrahmanın kudurdugu an
panda sibirya kırması mi$a:d 02:50
panda sibirya kırması mi$a:d 9.417 izlenme - 9 yıl önce panda sibirya kırması mi$a:d... ayriyetten 1.5 aylık olmasına karşın aşırı piskopat:d
Tarihte Bir Gezi - Pasteur 03:15
Tarihte Bir Gezi - Pasteur 1.981 izlenme - 3 yıl önce Pastorizasyon başta olmak üzere şarbon ve kuduz tedavilerini bulan dünyanın gelmis geçmiş en önemli bilim insanlarından Louis Pasteur'un kısa ve mizahi hayat hikayesi.
Pantolonun İçinden Yarasa Çıkması ve Kuduz Olmak 02:59
Pantolonun İçinden Yarasa Çıkması ve Kuduz Olmak 1.436 izlenme - 1 yıl önce İstanbul bugün alışveriş merkezindeki yarasayı konuştu. Çünkü o yarasa Profesör Doktor Emine Celine Cotton’un denemek istediği pantolonun içindeydi.
Fareler Üzerinde Karşılaştırmalı Kuduz Virüsünün Etkisi 00:50
Fareler Üzerinde Karşılaştırmalı Kuduz Virüsünün Etkisi 242 izlenme - 5 ay önce Araştırmacılar ilk kez kuduz virüsünün beyin reseptörleri üzerinde fiziksel ve fonksiyonel olarak çevresel uyarılarının merkezi sinir sistemine etkilerini göstermiş.
bmw 3.25  modİfye  zanani !!!!!!! 03:50
bmw 3.25 modİfye zanani !!!!!!! 2.797 izlenme - 9 yıl önce
hızlı ve öfkeli 4 - london takibi 02:12
hızlı ve öfkeli 4 - london takibi 7.803 izlenme - 10 yıl önce http://forum27.forumlari.net
Muhtar Emmi Kudurdum! 01:28
Muhtar Emmi Kudurdum! 1.186 izlenme - 3 yıl önce Yeşilçamın sağlık konusunda skandallarına birçok kez rastlamışızdır. Otomobilin gözler üstündeki çarpmaya mütakip dağılma etkisi, asit banyosuna girip felçten kurtulma, saçlara bir anda ak düşmesi gibi niceleri ciddi olarak işlenmiştir. Fakat sinemamızın bu sefer yediği nane, tüm dünyayı etkileyecek konumdadır. Kuduz hastalığının belirtileri buysa, hepimiz kudurmuşuz demektir.
Kuduz - Dağlar Seni Delik Delik Delerim 01:32
Kuduz - Dağlar Seni Delik Delik Delerim 853 izlenme - 3 yıl önce Dinleyip de duygulanmayan beri gelsin arkadaş. Bence en iyi Türk filmlerinde "Kuduz- Çocuklar Çiçektir" filminin sonlarına doğru bir sahne. Sistem-toplum eleştirisi, Çaresizlik, Cahillik. Hepsi 1983 yılında işlenmiş filmde en çarpıcı şekilde. Toplum yerinde sayıyor demek ki. Ağa Almanyadan getirdiği kurt köpeğinin kuduz olduğuna inanmaz. o dışarıdan geldi ya değerlidir. Hatta çocukların o köpek kadar değeri yoktur. Çocukları kurtarmak ise köyün "en işe yaramazı" topala düşer. Siz en iyi filmi tekrar izleyin. Dört yüzün üstünde senaryo yazan Safa Önal'ın bence en iyi filmi (tatar ramazanla yarışır tabi ki). Yönetmen Yaşar Seriner tartışmasız en iyi işi (Akasya Durağını yönettiği göz önüne alınırsa fazla söze gerek yok)
Mahmut Tuncer - Nikah Masasında Zombiye Dönüşen Gelin 04:22
Mahmut Tuncer - Nikah Masasında Zombiye Dönüşen Gelin 867 izlenme - 3 yıl önce Tahminen kuduz olan sevgilisi ile acele nikah kıymak isteyen Mahmut Tuncer hayatının en mutlu gununde zombiye dönüşen yavuklusuna Türkü söyleyip onu tedavi etmek ister ama nafile..
İnsan Nasıl Zombileşebilir? Ve Daha Fazlası 03:18
İnsan Nasıl Zombileşebilir? Ve Daha Fazlası 711 izlenme - 3 yıl önce "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/ruhicenetvideoları kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Komik Videolar - Kuduz Adam - Kamera Şakası 03:10
Komik Videolar - Kuduz Adam - Kamera Şakası 455 izlenme - 4 yıl önce Kuduz Adam
johnny mad dog 01:17
johnny mad dog 1.051 izlenme - 7 yıl önce 2008 cannes umut ödülün2008 deauville en iyi fransız senaryosun2008 moskova en iyi film nbugünün afrikası. on beş yaşındaki çocuk asker johnny tepeden tırnağa silahlı aldığı uyuşturucunun da etkisiyle ruhuna giren o çılgın köpeğe dönüşmenin hayalini kuruyor. başını çektiği
bmw3.25kuduz sunar 02:55
bmw3.25kuduz sunar 728 izlenme - 9 yıl önce bmw 325
Kuduz Karantinası 01:16
Kuduz Karantinası 370 izlenme - 3 yıl önce Van'ın Gürpınar ilçesine bağlı Yatağan Mahallesi'nde bir çocuğu ısıran köpeğin kuduz çıkması nedeniyle mahalle karantinaya alındı. Alınan bilgiye göre, Yatağan Mahallesi'nde yaşayan 15 yaşındaki Veysel Dinçer, yaklaşık 20 gün önce besledikleri köpeğin saldırısına uğradı. Hastaneye kaldırılan Dinçer, tedavi altına alındı. Köpeğin birkaç gün sonra ölmesinden şüphelenen baba Adil Dinçer, durumu Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğüne bildirdi. Bunun üzerine köye giden veteriner hekimleri, köpekten aldıkları numuneleri incelemek üzere Elazığ'a gönderdi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdür Vekili Ensari Yıldız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Elazığ'daki incelemenin ardından sonucun pozitif çıktığını belirterek, "Bunun üzerine mahalleyi karantina altına aldık. Köyün giriş ve çıkışlarına tabelalarımızı bıraktık. Okul müdürünü de çocukları 'kuduz' konusunda bilgilendirmesi için uyardık ve mahalleye hayvan giriş, çıkışını yasakladık. Önümüzdeki günlerde de hem mahalle halkına hem de mahalledeki bütün hayvanlara gerekli aşıları yapacağız" diye konuştu. 6 AY SÜRECEK Karantina süresinin kuduz ve salgın hastalıklar için 6 ay olduğuna dikkati çeken Yıldız, bu süre zarfında mahalleyi gözlem altında tutacaklarını ve olası bir durumda anında müdahale edeceklerini dile getirdi. Baba Adil Dinçer ise besledikleri köpeğin son günlerde saldırganlaştığını bildirerek, şunları kaydetti: "Köpeği bir sabah ölü bulunca durumu ilgili yerlere bildirdim. Köpek oğlumu kalçasından ısırmıştı. Biz de hemen hastaneye kaldırdık. Tedavi edip eve getirdikten sonra köpeğin kuduz olduğu bilgisi verildi. Biraz tedirgin oldum ancak gerekli önlemleri aldılar. Yetkililerin mahalledeki başıboş köpeklerin toplanması için müdahalede bulunmasını bekliyoruz."
Günebakan Halkından Mehmet Kuduz 3 01:47
Günebakan Halkından Mehmet Kuduz 3 203 izlenme - 7 yıl önce
Ayhan Akyüz - Kuduz Köpek 07:14
Ayhan Akyüz - Kuduz Köpek 417 izlenme - 6 yıl önce
Şıkıdım Böcük - Kuduz Köpek 04:16
Şıkıdım Böcük - Kuduz Köpek 232 izlenme - 4 yıl önce Şıkıdım Böcük - Kuduz Köpek (2014)
türkalİ köyünde yİne kuduz panİĞİ 02:20
türkalİ köyünde yİne kuduz panİĞİ 340 izlenme - 9 yıl önce türkali köyünde bir kişiyi daha ısıran çakal kuduza neden oldu
Kamera Şakası Kuduz Adam Saldırısı 03:10
Kamera Şakası Kuduz Adam Saldırısı 231 izlenme - 5 yıl önce Kamera Şakası Kuduz Adam Saldırısı
Kuduz Kankiler 00:04
Kuduz Kankiler 140 izlenme - 4 yıl önce Bu Oyun Çokgüzel Videmuzu Alperenle Bizleri Tüm dünyayı Beyenin Tmm
Günebakan Halkından Mehmet Kuduz 2 02:25
Günebakan Halkından Mehmet Kuduz 2 194 izlenme - 7 yıl önce
Eğlencenin İçine Eden Kuduz Yarasa 00:15
Eğlencenin İçine Eden Kuduz Yarasa 122 izlenme - 4 yıl önce Ormanda müzik eğlencesi hüsranla bitti )
Adana'da, 'Kuduz' Karantinası 02:55
Adana'da, 'Kuduz' Karantinası 12 izlenme - 8 ay önce Adana'da, 'kuduz' karantinası Küçük bir kız çocuğunu tırmalayan köpeğin ölmesinin ardından, mahalle İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce karantina altına alındıADANA - Adana'nın Yüreğir ilçesinde küçük bir kız çocuğunu tırmalayan köpeğin ölmesinin ardından, bir mahalle "kuduz"...
İki Çocuğu Isıran Köpek Kuduz Çıktı, Köy Karantinaya Alındı 03:16
İki Çocuğu Isıran Köpek Kuduz Çıktı, Köy Karantinaya Alındı 3 izlenme - 2 ay önce İki çocuğu ısıran köpek kuduz çıktı, köy karantinaya alındıŞANLIURFA - Şanlıurfa'nın Siverek ilçesine bağlı Taban kırsal mahallesinde, bir köpeğin iki çocuğu ısırması üzerine yapılan tetkikler sonucu köpeğin kuduz olduğu ortaya çıktı.
Osmaniyeli Hayvan Tüccarına 'Kuduz' Karantinası 02:56
Osmaniyeli Hayvan Tüccarına 'Kuduz' Karantinası 14 izlenme - 1 yıl önce Osmaniyeli hayvan tüccarı 34 yaşındaki Veli A., kuduz olduğu gerekçesiyle Adana'daki Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'nde karantinaya alındı.c