Hoşgeldiniz!

kuklacı

İkv Junon Kesimi Kuklacı Effairbüyü 15:33
İkv Junon Kesimi Kuklacı Effairbüyü 4.544 izlenme - 8 yıl önce kuklacı junon kesımı
İstanbul Kıyamet Vakti İkv Kötürüya 04:29
İstanbul Kıyamet Vakti İkv Kötürüya 4.317 izlenme - 10 yıl önce kuklacı sunucusu kötürüya
İkv-Kuklacı-Tala-2 09:44
İkv-Kuklacı-Tala-2 4.742 izlenme - 9 yıl önce İkv-İstanbul kıyamet vakti- kuklacı- tala-2
İkv İstanbul Kıyamet Vakti Kötürüya 04:15
İkv İstanbul Kıyamet Vakti Kötürüya 3.991 izlenme - 10 yıl önce kuklacı-kötürüya
Çocukların Sevgilisi Kukla Köpek 00:57
Çocukların Sevgilisi Kukla Köpek 838 izlenme - 2 yıl önce Sizde ilk bakışta gerçek bir köpek sandınız değil mi? Kukla köpeği gerçek bir köpekmiş gibi iplerle oynatan kukla ustası bu adam köpeğini parkta gezdirirken herkesin hayranlığına şahit oluyor, özelliklede çocukların.
İstanbul kıyamet vakti kuklacı ensonbaşkentli 02:37
İstanbul kıyamet vakti kuklacı ensonbaşkentli 2.232 izlenme - 8 yıl önce 3 senedır oyunadım ıstanbul kıyamet vaktı adlı oyundan elımdekı son fotolardan derledım bır vıdeo.. 3 senelık arsıvım sılınmese eskı anılarımız canlanırdı aman eyse yenılerle ıdare edelım x)))
İkv Yasin Kuklacı 04:43
İkv Yasin Kuklacı 836 izlenme - 4 yıl önce İkv Kuklacı Yasın
Serious 02:40
Serious 848 izlenme - 9 yıl önce kuklacı sunucusu serious oyuncusu :):)
Ahi Loncası Tanıtım Videosu Kuklacı Sunucusu Ahixl 03:14
Ahi Loncası Tanıtım Videosu Kuklacı Sunucusu Ahixl 1.200 izlenme - 9 yıl önce ahi loncası tanıtım videosu (www.ikvdestek.com) kuklacı sunucusu lonca tanıtım videosu İstanbul kıyamet vakti oyunu ahix loncası
Muhteşem Kukla Gösterisi 03:10
Muhteşem Kukla Gösterisi 278 izlenme - 3 yıl önce Kuklacımız yaşlı kuklasıyla beraber sokakta muhteşem harika bir gösteri yapıyor . Verdiği emek gerçekten saygı gerektiriyor. Fazla söze yok izleyelim
İkv  Kuklacı 02:18
İkv Kuklacı 324 izlenme - 7 yıl önce ikv kulacı
İstanbul Kıyamet Vakti Belalıxziyaovic 02:01
İstanbul Kıyamet Vakti Belalıxziyaovic 421 izlenme - 8 yıl önce belalıxziyaovic / kuklacı the lodos of ottoman
İkv kuklacı rraphael 2 03:57
İkv kuklacı rraphael 2 432 izlenme - 8 yıl önce
İkv kuklacı [rraphael] 01:02
İkv kuklacı [rraphael] 197 izlenme - 8 yıl önce
Rüzgarpeder 03:23
Rüzgarpeder 127 izlenme - 8 yıl önce ikv kuklacı hade bakalım
Diğerinden Daha Güzel 01:13
Diğerinden Daha Güzel 91 izlenme - 8 yıl önce
Kuklacı amca Kartal Mektebim Okulu Etkinlikleri Müzik öğretmeni İlker Akbaş 00:25
Kuklacı amca Kartal Mektebim Okulu Etkinlikleri Müzik öğretmeni İlker Akbaş 3 izlenme - 3 ay önce Kuklacı amca Kartal Mektebim Okulu Etkinlikleri Müzik öğretmeni İlker Akbaş aykut ilter öğretmen,müzik ve eğitim,kartal mektebim okulu,kuklacı amca,kukla göstesi,çocuk tiyatrosu Yeni videolardan haberdar olun ABONE OLUN. Emeğe Saygı Çerçevesinde Videoyu Beğenip Paylaşabilirsiniz. Yorumlarınızla destek olursanız katkı sağlamış olursunuz. Müzik Malzemeleri ile ilgili özel sitemden dan tüm müzik malzemelerini inceleyebilirsiniz. Bana telefon ile ulaşabilirsiniz. Kukla Vikipedi, özgür ansiklopedi Bu madde Kukla sanatı hakkındadır. Jodie Foster filmi için Kukla (film) sayfasına bakınız. Vikipedi politikası için Vikipedi:Kukla sayfasına bakınız. Kukla, tek aktörlü, üç boyutlu, taklit ve söze, karşılıklı konuşmaya dayalı geleneksel seyirlik oyundur. Türkçe oyuncak bebek anlamına gelen ve bugün Anadolu'da yaşayan korçak, kudurcuk, kaburcuk, koğurcak, kavırçak, lubet, vb. gibi isimlerle yaşayan kukla seyirlik oyunların en eskilerindendir. "Korkolçak", "Çadır hayal" (ipli kukla) adı ile yaşayan kukla Orta Asyada da aynı isimle yaşatılmakta ve Orta Asya'dan getirildiği sanılmaktadır. Birçok Türk boyunda kendine özgü basit teknik içinde görülen ve 17. yüzyıldan beri Türkiye'de şehirlerde kukla adı ile bilinen oyun Anadolu'da köylüler arasında "bebek, çömce gelin, karaçör" gibi isimlerle yaygındır. Konusu günlük yaşamdan ve edebi hikâyelerden alan kukla bir hareket ve hacim oyunudur. 14. yüzyıldan bu yana oynatıldığı bilinmektedir. Bu oyunun baş kahramanı "İbiş" ve ihtiyardır. İbiş kurnaz ve hazırcevaptır. İhtiyar ise varlıklı bir kişidir. El kuklacısı, küçük bir sahnenin ardından iki eliyle kuklaları karşılıklı konuşturur, oynatır. İpli kuklada ise sahnenin üstünden iplerle kuklaları hareket ettirir. Sahnenin üstünde kukla köprüsü denilen bir yerde vardır kuklacı buraya çıkarak kendisi gözükmeden kuklasını oynatır. Sözlü sözsüz kukla olabilir. Eğer kukla oyunu sözlüyse perdenin arkasında seslendirilir. Bir dönem kuklalar politik amaçlı kullanılmıştır. Ayrıca Hristiyan kiliselerinde dini konular kuklalar oynatılarak insanlara anlatılmaya çalışılmıştır. Türkiye'de ipli kukla, el kuklası, araba kuklası, iskemle kuklası, yer kuklası, ayak kuklası, baş kuklası gibi türlerle bilinen kukla sanatı 19. yüzyıl sonlarında önemini kaybetmeye başlamıştır. Cumhuriyet döneminde sınırlı sayıda sanatçı yaşatmaya çalışmıştır. Türkiye' de en çok bilinen Karagöz Hacivat kuklalari gölge oyunu kategorisinde yer alır Stub icon Tiyatro ile ilgili bu madde bir taslaktır. Madde içeriğini geliştirerek Vikipedi'ye katkıda bulunabilirsiniz.