Hoşgeldiniz!

Kulak Çınlaması Videoları İzle

Kulak Çnlaması Neden Olur? (Bilimsel Açıklamalı!) 03:08
Kulak Çnlaması Neden Olur? (Bilimsel Açıklamalı!) 2.656 izlenme - 4 ay önce Hocamız kulakta meydana gelen çınlama olayına bilimsel bir yaklaşımla merak edenlere açıklıyor. Din olmadan bilim olmaz diye boşuna demiyorlar.
Kulak Çınlaması 04:13
Kulak Çınlaması 3.988 izlenme - 4 yıl önce Ody. Nur Baykal Kulak Çınlamasını Anlatıyor.
Kulak çınlaması tedavi edilebilir mi? 01:52
Kulak çınlaması tedavi edilebilir mi? 1.600 izlenme - 2 yıl önce Kulak çınlaması, TMS yöntemiyle tedavi edilebilir. Yeni tedavi yöntemleri, kulak çınlamasında iyileşme oranının yükselmesini sağlıyor. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Kulak Çınlaması Gink 00:51
Kulak Çınlaması Gink 1.413 izlenme - 3 yıl önce Kulak Çınlaması Gink
En Son Kimin Kulağını Çınlattınız? 02:05
En Son Kimin Kulağını Çınlattınız? 1.211 izlenme - 2 yıl önce Eski kız arkadaşınızın mı, yoksa yakın arkadaşınızın akrabalarının mı kulağını çınlattınız? Çok kızdığınızdan mı andınız birilerinin adını, yoksa özlem mi neden oldu bu kulak çınlamasına? SokakRoportajlari.com iftiharla sunar; En son kimin kulağını çınlattınız?
Odiomed Kulak Çınlaması 29 02:57
Odiomed Kulak Çınlaması 29 1.475 izlenme - 6 yıl önce kulak çınlaması tedavisi yeni yöntem quantum lazer tedavi
Peganum - Kulak Çınlaması 05:23
Peganum - Kulak Çınlaması 957 izlenme - 6 yıl önce kulak çınlamasına kesin çözüm.. peganum 0 232 892 81 19 - 0 545 797 88 77
irfan devranoğlu 6 02:03
irfan devranoğlu 6 1.023 izlenme - 6 yıl önce prof. dr. irfan devranoğlu kulak burun boğaz rahatsızlıkları tinnitus kulak çınlaması vertigo başdönmesi meniere rahatsızlıkları tedavi yöntemlerini anlatıyor.
irfan devranoğlu 13 05:10
irfan devranoğlu 13 868 izlenme - 6 yıl önce kulak çınlaması tinnitus tedavisinde quantum lazer terapi
Odiomed Kulak Çınlaması 18 00:25
Odiomed Kulak Çınlaması 18 760 izlenme - 7 yıl önce kulak çınlaması tedavisi yeni yöntem quantum lazer tedavi
Kulak Çınlaması Nasıl Geçer Nedenleri-Kulak Çınlamasına Bitkisel Çözüm Saraçoğlu 05:14
Kulak Çınlaması Nasıl Geçer Nedenleri-Kulak Çınlamasına Bitkisel Çözüm Saraçoğlu 93 izlenme - 1 yıl önce Kulak Çınlaması Nasıl Geçer Nedenleri-Kulak Çınlamasına Bitkisel Çözüm Saraçoğlu kulak çınlaması
odiomed kulak çınlaması 16 01:04
odiomed kulak çınlaması 16 644 izlenme - 7 yıl önce kulak çınlaması tedavisi yeni yöntem quantum lazer tedavi
irfan devranoğlu 4 11:20
irfan devranoğlu 4 687 izlenme - 6 yıl önce prof. dr. irfan devranoğlu kulak burun boğaz rahatsızlıkları tinnitus kulak çınlaması vertigo başdönmesi meniere rahatsızlıkları tedavi yöntemlerini anlatıyor.
irfan devranoğlu 5 15:47
irfan devranoğlu 5 637 izlenme - 6 yıl önce prof. dr. irfan devranoğlu kulak burun boğaz rahatsızlıkları tinnitus kulak çınlaması vertigo başdönmesi meniere rahatsızlıkları tedavi yöntemlerini anlatıyor.
odiomed kulak çınlaması 17 01:01
odiomed kulak çınlaması 17 488 izlenme - 7 yıl önce kulak çınlaması tedavisi yeni yöntem quantum lazer tedavi
Kulak Çınlamasının Sebepleri Nasıl Anlaşılır? 01:26
Kulak Çınlamasının Sebepleri Nasıl Anlaşılır? 72 izlenme - 2 yıl önce İlk adım olarak kapsamlı bir kulak burun muayenesi gerekir. İşitme testleri ve kan tahlilleri yapılır. Tedavi yöntemi sebebe yönelik olarak belirlenir.
Kulak çınlamasının etkili tedavisi var mıdır? 02:04
Kulak çınlamasının etkili tedavisi var mıdır? 88 izlenme - 4 yıl önce Kulak çınlamasının etkili tedavisi var mıdır?
Gökçek İle Sağlıklı Yaşam 27:59
Gökçek İle Sağlıklı Yaşam 144 izlenme - 3 yıl önce Gökçek İle Sağlıklı Yaşam 09.11.2013
Kulak çınlaması nasıl tedavi edilmektedir? 01:29
Kulak çınlaması nasıl tedavi edilmektedir? 102 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Ümraniye Polikliniği Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı, Op. Dr. Murat Ünlü kulak çınlaması hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi tIP Fakültesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Kliniğinde ;Miringoplasti - timpanoplasti (kulak zarı tamiri ve kronik orta kulak iltihabı cerrahisi), Stapedektomi (kulak kireçlenmesi cerrahisi), Septoplasti (burun kıkırdak eğriliği cerrahisi), Radyofrekansla burun eti cerrahisi, Endoskopik sinüs cerrahisi (sahver ve balon sinoplasti), Endoskopik gözyaşı kesesi cerrahisi, Horlama ve uyku apnesinin tanısı (uyku testi) ve cerrahi tedavisi, Bademcik ve genizeti ameliyatları, Ses teli cerrahisi (polip, nodül), Burun estetiği, Kepçe kulak cerrahisi (otoplasti), Ses estetiği cerrahisi, Tükürük bezi tümörlerinin cerrahisi, Dil, dudak ve ağız içi cerrahisi, Gırtlak kanseri cerrahisi, Boyun tümörleri cerrahisinin ve hastalıklarının tedavileri yapılmaktadır. Kulak çınlaması nasıl tedavi edilmektedir? Kulak çınlaması tabi tanıdan tedaviye gitmek olabileceği gibi sonuç semptomatik tedavi de düşünülebilir. Çünkü kulak çınlamalarının bir çoğunda tanı koyan hekim kesin tanı vermiyor olabilir. Çoğunlukla iç kulaktaki titrek tüycüklerin kendi kendisine titremesine bağlı işitme kayıplarıdır büyük bir kısmı. Patoloji altında tespit edilmesi gerekir. Tespit edildiğinde hastalıklıysa ona öyle bir tedavi yapılacaktır. Tabi kardiyovaskülerse kardiyovasküler bir tedavi kireçlenmeye bağlıysa operasyon veya cihaz tarzında… Yine aynı şekildiyse yaşlılığa bağlıysa cihaz spesif tedavidir. Tabi semptomatik tedavi günümüzde kulak-burun-boğaz hekimleri açısından sıkıntılı bir konudur çınlama konusu. Daha çok ilaç tedavisi, damarsal sorunları arttıran, oradaki çınlamayı arttıran medikal tedaviler, üç dört ay kullanılan ilaçlar vardır. Beraberinde baş dönmesi varsa buna baş dönmesi, vertigo ilaçlar da ilave edilir hastaya. Yine hastalığın büyük bir kısmında kulak çınlamasında özellikle yaşlılarda işitme cihazları uygulandığında çınlamanın düzeldiğini görürüz. Bir takım maskeleme cihazları şuanda gündemdedir. Kesin tedavi olmamakla birlikte maskeleme cihazları tedavisi gündemdedir. Lazer tedavisi yine aynı şekilde uygulanabilmektedir. Bunlar son dönem tedavileri çınlamada ama çoğunlukla uygulanan ilaç tedavisidir.
irfan devranoğlu 9 03:07
irfan devranoğlu 9 144 izlenme - 6 yıl önce
Kulak çınlamasının nedenleri nelerdir? 02:44
Kulak çınlamasının nedenleri nelerdir? 45 izlenme - 2 yıl önce Kulak çınlaması yani tinnitus, kulakta basınçla birlikte hissedilen bir çınlama, motor sesi, uğultu, fısıltı gibi seslerin tümünü ifade eder. Orta kulak ve dış kulak sesi alarak sinirler aracılığıyla beyindeki işitme merkezine iletir. Bu yoldaki herhangi bir problem çınlamaya neden olabilir. Kulak iltihapları, kulak içindeki kemiklerin kireçlenmesi, işitme sinirinde tümör gelişimi, işitme sinirinin beyne girişinde damar genişlemesi, beyin içindeki hasarlar ve tümörler gibi problemler kulak çınlamasına neden olabilir. Bu tür sorunlar kulak çınlamasının sadece yüzde 5'ini açıklar. Kulak çınlamasının nedenleri yüzde 95 oranda anlaşılamaz.
Kulak İltihabı Hastalıkları 01:50
Kulak İltihabı Hastalıkları 99 izlenme - 4 yıl önce Kulak Çınlaması, Kulak Kemiği..
Kulak çınlaması farklı hastalıkların habercisi olabilir mi? 01:11
Kulak çınlaması farklı hastalıkların habercisi olabilir mi? 59 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Ümraniye Polikliniği Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı, Op. Dr. Murat Ünlü kulak çınlaması hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi tIP Fakültesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Kliniğinde ;Miringoplasti - timpanoplasti (kulak zarı tamiri ve kronik orta kulak iltihabı cerrahisi), Stapedektomi (kulak kireçlenmesi cerrahisi), Septoplasti (burun kıkırdak eğriliği cerrahisi), Radyofrekansla burun eti cerrahisi, Endoskopik sinüs cerrahisi (sahver ve balon sinoplasti), Endoskopik gözyaşı kesesi cerrahisi, Horlama ve uyku apnesinin tanısı (uyku testi) ve cerrahi tedavisi, Bademcik ve genizeti ameliyatları, Ses teli cerrahisi (polip, nodül), Burun estetiği, Kepçe kulak cerrahisi (otoplasti), Ses estetiği cerrahisi, Tükürük bezi tümörlerinin cerrahisi, Dil, dudak ve ağız içi cerrahisi, Gırtlak kanseri cerrahisi, Boyun tümörleri cerrahisinin ve hastalıklarının tedavileri yapılmaktadır. Kulak çınlaması farklı hastalıkların habercisi olabilir mi? Kulak çınlaması kulak dışındaki bir çok hastalığın habercisi olabilir. Bunların başında damarsal patolojiler gelebilir. Aynı zamanda orta kulağın östaki tüpünün bir takım hastalıkları… Psikolojik hastalıkları… İlaç kullanımı… Özellikle aspirin ve bazı antibiyotiklerin kullanımı gibi hastalıklar… Yine çene eklemlerinin problemleri temporomandibular eklem… Çene eklemi problemlerinde kulak çınlaması olabiliyor. Bunlar kulak dışı nedenleridir. Kulağa bağlı nedenlerden en sık olarak yaşa bağlı, yaşlanmaya bağlı, 50 yaşından sonra gelişen iki taraflı simetrik kayıplardan olabildiği gibi orta kulaktaki kemiklerin kireçlenmesine bağlı sebepler… Yine sinirsel sebepler, sinirlere bağlı… Özellikle sinirler içinde akustik sinirin nörinomlarında iyi huylu iyi tümörlerin büyümelerinde çınlama olur. Bizim en sık rastladığımız şeyler toplumda yaşa bağlı olan mesleksel çınlamalar, virüt ortamda çalışanlarda olan çınlamalar… İlaç kullanımı ve yaşa bağlı çınlama en sık olanlardır.
Kulak çınlaması hangi yöntemlerle tedavi edilir? 00:57
Kulak çınlaması hangi yöntemlerle tedavi edilir? 38 izlenme - 2 yıl önce Öncelikle bazı tetkikler yapılarak kulak çınlamasının sebebi tespit edilir. Tansiyon ve kan değerleri incelenir. Sebep tespit edildikten sonra tedavi yöntemi belirlenir. Kulak çınlamasına karşı TMS tedavisi, günümüzde uygulanan en etkili tedavi yöntemlerinden biri olarak nitelenebilir. Başarı şansı kişiden kişiye değişim gösterir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Kulak çınlaması hangi rahatsızlıkların habercisi olabilir? 01:38
Kulak çınlaması hangi rahatsızlıkların habercisi olabilir? 39 izlenme - 2 yıl önce Kulak çınlaması, kulaktaki çınlama, fısıltı, uğultu gibi seslerin tümünü ifade eder. Kulak çınlamasında ilk akla gelen kulakla ilgili problemlerdir. Kulak iltihapları, orta kulaklaki kemiklerin kireçlenmesi, kulak travmaları, kulak işitme sinirinin tümörü, beyin damarlarındaki genişleme, farklı beyin hastalıkları çınlamayla kendini gösterebilir. Bazı antibiyotikler ve tansiyon ilaçları kulakta çınlamaya neden olabilir.
Kulak Çınlaması Nedir? 00:35
Kulak Çınlaması Nedir? 22 izlenme - 2 yıl önce Kulak Çınlaması Nedir? Kulak bölgesinde veya kafa içinde hissedilen değişik karakterde seslere kulak çınlaması denir.
Kulak çınlaması nasıl tedavi edilir? 01:57
Kulak çınlaması nasıl tedavi edilir? 28 izlenme - 2 yıl önce Kulak çınlamalarının yüzde 95'inde herhangi bir sorun tespit edilemez. Yüzde 5'inde ise kulakla ilgili problemler ya da tümör gibi beyinle ilgili rahatsızlıklar kulak çınlamasının nedeni olarak tespit edilebilir. Kulak çınlamasına neden olan rahatsızlığın tedavisiyle kulak çınlaması da tedavi edilmiş olur. Geri kalan kısımda ise belirli bir tedavi yoktur. Şikayeti azaltmaya yönelik çalışmalar yapılır.
Kulak çınlaması nedir? 00:35
Kulak çınlaması nedir? 23 izlenme - 2 yıl önce Kulak bölgesinde veya kafa içinde hissedilen değişik karakterde seslere kulak çınlaması denir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Kulak çınlamasında TMS tedavisinin yan etkileri var mı? 00:50
Kulak çınlamasında TMS tedavisinin yan etkileri var mı? 24 izlenme - 2 yıl önce TMS tedavisi genellikle herhangi bir yan etki göstermez. Seans sonlarında nadiren kısa süreli baş ağrısına sebep olabilir. Kasların uyarımından kaynaklanan bu ağrı, hastaların yaklaşık 'unda görülür. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Kulak çınlamasına karşı TMS tedavisi nasıl uygulanır? 01:12
Kulak çınlamasına karşı TMS tedavisi nasıl uygulanır? 22 izlenme - 2 yıl önce TMS tedavisinde beyin ve kulak bölgesi civarına manyetik uyarı verilir. Akım dozu, hastalığın derecesine ve sebebine göre ayarlanır. Tedavi genellikle günlere bölünerek 10 veya 15 seans uygulanır. Her seans 20-40 dakika kadar sürer. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."