Hoşgeldiniz!

kulak çınlaması

Kulak Çnlaması Neden Olur? (Bilimsel Açıklamalı!) 03:08
Kulak Çnlaması Neden Olur? (Bilimsel Açıklamalı!) 2.832 izlenme - 1 yıl önce Hocamız kulakta meydana gelen çınlama olayına bilimsel bir yaklaşımla merak edenlere açıklıyor. Din olmadan bilim olmaz diye boşuna demiyorlar.
Kulak Çınlaması 04:13
Kulak Çınlaması 4.015 izlenme - 5 yıl önce Ody. Nur Baykal Kulak Çınlamasını Anlatıyor.
Kulak çınlaması tedavi edilebilir mi? 01:52
Kulak çınlaması tedavi edilebilir mi? 2.094 izlenme - 3 yıl önce Kulak çınlaması, TMS yöntemiyle tedavi edilebilir. Yeni tedavi yöntemleri, kulak çınlamasında iyileşme oranının yükselmesini sağlıyor. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Kulak Çınlaması Gink 00:51
Kulak Çınlaması Gink 1.442 izlenme - 4 yıl önce Kulak Çınlaması Gink
En Son Kimin Kulağını Çınlattınız? 02:05
En Son Kimin Kulağını Çınlattınız? 1.211 izlenme - 3 yıl önce Eski kız arkadaşınızın mı, yoksa yakın arkadaşınızın akrabalarının mı kulağını çınlattınız? Çok kızdığınızdan mı andınız birilerinin adını, yoksa özlem mi neden oldu bu kulak çınlamasına? SokakRoportajlari.com iftiharla sunar; En son kimin kulağını çınlattınız?
Odiomed Kulak Çınlaması 29 02:57
Odiomed Kulak Çınlaması 29 1.586 izlenme - 7 yıl önce kulak çınlaması tedavisi yeni yöntem quantum lazer tedavi
Peganum - Kulak Çınlaması 05:23
Peganum - Kulak Çınlaması 988 izlenme - 7 yıl önce kulak çınlamasına kesin çözüm.. peganum 0 232 892 81 19 - 0 545 797 88 77
irfan devranoğlu 6 02:03
irfan devranoğlu 6 1.037 izlenme - 7 yıl önce prof. dr. irfan devranoğlu kulak burun boğaz rahatsızlıkları tinnitus kulak çınlaması vertigo başdönmesi meniere rahatsızlıkları tedavi yöntemlerini anlatıyor.
irfan devranoğlu 13 05:10
irfan devranoğlu 13 910 izlenme - 7 yıl önce kulak çınlaması tinnitus tedavisinde quantum lazer terapi
Kulak Çınlaması Nasıl Geçer Nedenleri-Kulak Çınlamasına Bitkisel Çözüm Saraçoğlu 05:14
Kulak Çınlaması Nasıl Geçer Nedenleri-Kulak Çınlamasına Bitkisel Çözüm Saraçoğlu 165 izlenme - 2 yıl önce Kulak Çınlaması Nasıl Geçer Nedenleri-Kulak Çınlamasına Bitkisel Çözüm Saraçoğlu kulak çınlaması
Odiomed Kulak Çınlaması 18 00:25
Odiomed Kulak Çınlaması 18 786 izlenme - 8 yıl önce kulak çınlaması tedavisi yeni yöntem quantum lazer tedavi
irfan devranoğlu 4 11:20
irfan devranoğlu 4 778 izlenme - 7 yıl önce prof. dr. irfan devranoğlu kulak burun boğaz rahatsızlıkları tinnitus kulak çınlaması vertigo başdönmesi meniere rahatsızlıkları tedavi yöntemlerini anlatıyor.
odiomed kulak çınlaması 16 01:04
odiomed kulak çınlaması 16 654 izlenme - 8 yıl önce kulak çınlaması tedavisi yeni yöntem quantum lazer tedavi
irfan devranoğlu 5 15:47
irfan devranoğlu 5 676 izlenme - 7 yıl önce prof. dr. irfan devranoğlu kulak burun boğaz rahatsızlıkları tinnitus kulak çınlaması vertigo başdönmesi meniere rahatsızlıkları tedavi yöntemlerini anlatıyor.
odiomed kulak çınlaması 17 01:01
odiomed kulak çınlaması 17 492 izlenme - 8 yıl önce kulak çınlaması tedavisi yeni yöntem quantum lazer tedavi
Kulak çınlaması nasıl tedavi edilmektedir? 01:29
Kulak çınlaması nasıl tedavi edilmektedir? 168 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Ümraniye Polikliniği Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı, Op. Dr. Murat Ünlü kulak çınlaması hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi tIP Fakültesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Kliniğinde ;Miringoplasti - timpanoplasti (kulak zarı tamiri ve kronik orta kulak iltihabı cerrahisi), Stapedektomi (kulak kireçlenmesi cerrahisi), Septoplasti (burun kıkırdak eğriliği cerrahisi), Radyofrekansla burun eti cerrahisi, Endoskopik sinüs cerrahisi (sahver ve balon sinoplasti), Endoskopik gözyaşı kesesi cerrahisi, Horlama ve uyku apnesinin tanısı (uyku testi) ve cerrahi tedavisi, Bademcik ve genizeti ameliyatları, Ses teli cerrahisi (polip, nodül), Burun estetiği, Kepçe kulak cerrahisi (otoplasti), Ses estetiği cerrahisi, Tükürük bezi tümörlerinin cerrahisi, Dil, dudak ve ağız içi cerrahisi, Gırtlak kanseri cerrahisi, Boyun tümörleri cerrahisinin ve hastalıklarının tedavileri yapılmaktadır. Kulak çınlaması nasıl tedavi edilmektedir? Kulak çınlaması tabi tanıdan tedaviye gitmek olabileceği gibi sonuç semptomatik tedavi de düşünülebilir. Çünkü kulak çınlamalarının bir çoğunda tanı koyan hekim kesin tanı vermiyor olabilir. Çoğunlukla iç kulaktaki titrek tüycüklerin kendi kendisine titremesine bağlı işitme kayıplarıdır büyük bir kısmı. Patoloji altında tespit edilmesi gerekir. Tespit edildiğinde hastalıklıysa ona öyle bir tedavi yapılacaktır. Tabi kardiyovaskülerse kardiyovasküler bir tedavi kireçlenmeye bağlıysa operasyon veya cihaz tarzında… Yine aynı şekildiyse yaşlılığa bağlıysa cihaz spesif tedavidir. Tabi semptomatik tedavi günümüzde kulak-burun-boğaz hekimleri açısından sıkıntılı bir konudur çınlama konusu. Daha çok ilaç tedavisi, damarsal sorunları arttıran, oradaki çınlamayı arttıran medikal tedaviler, üç dört ay kullanılan ilaçlar vardır. Beraberinde baş dönmesi varsa buna baş dönmesi, vertigo ilaçlar da ilave edilir hastaya. Yine hastalığın büyük bir kısmında kulak çınlamasında özellikle yaşlılarda işitme cihazları uygulandığında çınlamanın düzeldiğini görürüz. Bir takım maskeleme cihazları şuanda gündemdedir. Kesin tedavi olmamakla birlikte maskeleme cihazları tedavisi gündemdedir. Lazer tedavisi yine aynı şekilde uygulanabilmektedir. Bunlar son dönem tedavileri çınlamada ama çoğunlukla uygulanan ilaç tedavisidir.
Kulak Çınlamasının Sebepleri Nasıl Anlaşılır? 01:26
Kulak Çınlamasının Sebepleri Nasıl Anlaşılır? 77 izlenme - 3 yıl önce İlk adım olarak kapsamlı bir kulak burun muayenesi gerekir. İşitme testleri ve kan tahlilleri yapılır. Tedavi yöntemi sebebe yönelik olarak belirlenir.
Kulak çınlamasının etkili tedavisi var mıdır? 02:04
Kulak çınlamasının etkili tedavisi var mıdır? 92 izlenme - 5 yıl önce Kulak çınlamasının etkili tedavisi var mıdır?
Gökçek İle Sağlıklı Yaşam 27:59
Gökçek İle Sağlıklı Yaşam 151 izlenme - 4 yıl önce Gökçek İle Sağlıklı Yaşam 09.11.2013
Kulak çınlaması farklı hastalıkların habercisi olabilir mi? 01:11
Kulak çınlaması farklı hastalıkların habercisi olabilir mi? 98 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Ümraniye Polikliniği Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı, Op. Dr. Murat Ünlü kulak çınlaması hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi tIP Fakültesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Kliniğinde ;Miringoplasti - timpanoplasti (kulak zarı tamiri ve kronik orta kulak iltihabı cerrahisi), Stapedektomi (kulak kireçlenmesi cerrahisi), Septoplasti (burun kıkırdak eğriliği cerrahisi), Radyofrekansla burun eti cerrahisi, Endoskopik sinüs cerrahisi (sahver ve balon sinoplasti), Endoskopik gözyaşı kesesi cerrahisi, Horlama ve uyku apnesinin tanısı (uyku testi) ve cerrahi tedavisi, Bademcik ve genizeti ameliyatları, Ses teli cerrahisi (polip, nodül), Burun estetiği, Kepçe kulak cerrahisi (otoplasti), Ses estetiği cerrahisi, Tükürük bezi tümörlerinin cerrahisi, Dil, dudak ve ağız içi cerrahisi, Gırtlak kanseri cerrahisi, Boyun tümörleri cerrahisinin ve hastalıklarının tedavileri yapılmaktadır. Kulak çınlaması farklı hastalıkların habercisi olabilir mi? Kulak çınlaması kulak dışındaki bir çok hastalığın habercisi olabilir. Bunların başında damarsal patolojiler gelebilir. Aynı zamanda orta kulağın östaki tüpünün bir takım hastalıkları… Psikolojik hastalıkları… İlaç kullanımı… Özellikle aspirin ve bazı antibiyotiklerin kullanımı gibi hastalıklar… Yine çene eklemlerinin problemleri temporomandibular eklem… Çene eklemi problemlerinde kulak çınlaması olabiliyor. Bunlar kulak dışı nedenleridir. Kulağa bağlı nedenlerden en sık olarak yaşa bağlı, yaşlanmaya bağlı, 50 yaşından sonra gelişen iki taraflı simetrik kayıplardan olabildiği gibi orta kulaktaki kemiklerin kireçlenmesine bağlı sebepler… Yine sinirsel sebepler, sinirlere bağlı… Özellikle sinirler içinde akustik sinirin nörinomlarında iyi huylu iyi tümörlerin büyümelerinde çınlama olur. Bizim en sık rastladığımız şeyler toplumda yaşa bağlı olan mesleksel çınlamalar, virüt ortamda çalışanlarda olan çınlamalar… İlaç kullanımı ve yaşa bağlı çınlama en sık olanlardır.
irfan devranoğlu 9 03:07
irfan devranoğlu 9 153 izlenme - 7 yıl önce
Kulak İltihabı Hastalıkları 01:50
Kulak İltihabı Hastalıkları 101 izlenme - 5 yıl önce Kulak Çınlaması, Kulak Kemiği..