Hoşgeldiniz!

kurallar

Trafik Kurallarına Uymayana Su Püskürten Sistem - Çin 00:47
Trafik Kurallarına Uymayana Su Püskürten Sistem - Çin 2.314 izlenme - 2 gün önce Çin'de trafik kurallarına uymayanlara su püskürten bir sistem geliştirildi. Çin'de ayrıca yüz tanıma özellikli kameralar da var, kurallara uymayanların fotoğrafları yayınlanıyor. Harika bir şey.
Fizik Kurallarını Yeniden Yazan Minibüs Şoförü 02:46
Fizik Kurallarını Yeniden Yazan Minibüs Şoförü 5.703 izlenme - 3 ay önce İspanya'da üzerinde yaklaşık 20 tane ahşap palet ile trafikte seyreden minibüs tipi aracın görüntüleri kameraya böyle yansıdı.
Ülkelerdeki İlginç Kurallar - Pratik Bilgiler 01:39
Ülkelerdeki İlginç Kurallar - Pratik Bilgiler 13.220 izlenme - 2 yıl önce Dünyanın bir çok yerinde ve ülkesinde ilginç ve enteresan kurallar bulunuyor, ben de bu kuralları sizler için bir araya getirdim.
IŞİD Üyelerinin Rehineler ile İstişare Etmesi 04:16
IŞİD Üyelerinin Rehineler ile İstişare Etmesi 3.840 izlenme - 3 yıl önce IŞİD bu seferde rehineleri ile istişare ediyor. Her birimiz dinimizi sevmiyor muyuz? O zaman bu kan bu savaş ne diye? Not: Videoyu 18 yaşından küçüklerin izlemesi sakıncalı ve yasaktır. Hatta 21 yaşına kadar çekebiliriz sınırı. Yüksek dozda propaganda ve tahrik içermektedir. Muhakeme yeteneği zayıf insanların 3 adım öteden monitörün arkasından izlemesi önerilir.
Japon Okullarındaki 11 İlginç Kural (+Bu Pazar Ankara'dayız Duyurusu) 02:54
Japon Okullarındaki 11 İlginç Kural (+Bu Pazar Ankara'dayız Duyurusu) 1.787 izlenme - 1 yıl önce Bu videoda Japon okullarındaki kimi sert kimi de ilginç kuralları araştırdık. Bazılarının bizim okullarda da olmasını isteyebilirsiniz. Oha dedirten diğer bilgi videoları tam şurada: https://goo.gl/lJ0zxx Mediakraft'ın diğer kanallarındaki eğlenceli videoları izlemek için tıklayın: Yapyap: https://www.youtube.com/yapyap Oyun Delisi: https://www.youtube.com/oyundelisi BonbonTV https://www.youtube.com/bonbontv Bizi Facebook'ta takip edin: http://facebook.com/MediakraftTurk
Yurtdışı Çıkışında Uyulması Gereken Kurallar 02:13
Yurtdışı Çıkışında Uyulması Gereken Kurallar 1.462 izlenme - 2 yıl önce Atatürk Havalimanı’ndan yurtdışına çıkacak vatandaşların, sorun yaşamaması için yapılan yeni düzenlemelere karşı hazırlıklı olmaları gerekiyor. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Kuralları Hiçe Sayan Bisiklet Sürücüsü 01:45
Kuralları Hiçe Sayan Bisiklet Sürücüsü 738 izlenme - 3 yıl önce Birkaç günce bisiklet yolunda piknik yapanları doğru düzgün uyarmak yerine onları rencide etmeye çalışan, teşhir edip videosunu paylaşan, onları hakir gören, kurallardan bahseden ve sözde kural adamı olan bisiklet sürücüsünün kural anlayışı.
Erkekler Arası Kurallar: Broculuk 07:31
Erkekler Arası Kurallar: Broculuk 61 izlenme - 5 ay önce Biliyorsunuz, hepimizin hayatını düzene sokan bazı kurallar var. Bir de, sadece erkekler arasında içselleştirilmiş kurallar var : Stolk bu bölümde Broculuk Kuralları’nı inceliyor. Stolk ile Türkiye ve dünya gündemini takip edin. İlginç haberleri izleyin ve çeşitli gösterilerle neşeli kalın. Stolk videoları ile hem olayların komik tarafını görebilir, hem de fenomenler ve milletler hakkında bilgi edinebilirsiniz. Komedi ya da eğlence insanı kurtarmaz, ancak hayatta kalmasına yardım eder.
Arimaa Nasıl Oynanır? 04:59
Arimaa Nasıl Oynanır? 569 izlenme - 8 yıl önce arimaa satranç ve go'yla yarışabilecek derinliğe sahip bir soyut strateji oyunudur. her yıl insanlarla bilgisayarların oynadığı bir maçta programcılara 10.000 dolarlık bir ödül sunuluyor. onu 2002 yılında icat edenin amacı insanın bilgisayara göre üstünlüğünü kanıtlamaktı ve şimdiye dek arimaa'da insanlar hl bilgisayarın canına okuyor.bir satranç takımı kullanarak da oynayabilirsiniz. bu videoyla oyun kurallarını en kolay şekilde öğrenin. internette oynamak için arimaa.com'a uğrayın.
Trafiğin Anasını Ağlatan Polis 00:30
Trafiğin Anasını Ağlatan Polis 281 izlenme - 3 yıl önce İzleyeceğiniz videoda kavşakta yapılan yanlış bir dönüş nedeniyle oluşan kazayı göreceksiniz. Fakat ilginçtir kazaya neden olan aracın şöförü bir trafik polisi.
Define Nasıl Aranır? Uyulması Gereken Kurallar 03:47
Define Nasıl Aranır? Uyulması Gereken Kurallar 212 izlenme - 3 yıl önce VİDEO KANALIMIZ : https://www.youtube.com/user/cobanefsane Sözümüz akli selim olanlaradır, Ne yapıyoruz; 1- Akılla bağdaşan gerçekleri yansıtan… 2- Örneği olan konularla ilgileniyoruz 3- Örneği olmayan, akılla bağdaşmayan her konu yalandır diyor, ayaklarımızın altına alıp itibar etmiyoruz. Her yuvarlak oyma antik çağa ait mezarı ifade etmez, Hele hele yuvarlak oymaların sayısını mezar sayısına bağlamak hiç doğru değildir. Yön vermek ölçü vermek yalancılıktan başka bir şey değildir. Sunu çanakları yada sunu nişleri mezara uzak olamaz… Aklı kıt hurafeciler tarafından diğer kaya figürlerinden olduğu gibi yuvarlak oymalar hakkında uydurdukları senaryoları ile bu örneğimizdeki gerçeklere bir göz atalım Gerçeklere ve örnekleri olan konularla ilgilenin… Yuvarlak oymaların mezarlarda kullanılma alışkanlığı insanlık tarihinin her sefasından rastlanılır. Buradaki amaç ölüye herhangi bir şey sunmaktır. Kısaca ölüye su, yiyecek gibi şeylerin sunumunu yapmak, mum yakmak için kayaya açılan oymadır. Çanaktır… Günümüz bizlere ait mezarlar ile antik çağdaki mezarları karşılaştıralım… aklımızı başına toplayalım Her yuvarlak oyma mezar sunu çanağı değildir, bunu anlamak için figürlü kayanın çeviresindeki arazi yüzeyini iyi tahlil etmek gerekir. Sadece yerli ana kayalar üzerindeki muhtelif figürlere odaklanmak fayda vermez. Asıl unsur figürlü kayanın çevresindeki orijinal ortama aykırı duran unsurlardır. Bu örneğimizde kaya figürü ve çevresindeki arazi yüzeyinden bulunan bulgulara bakalım… Yalan şeytanın pisliğidir. Yalanı dedektör satıcıları doğurur, taş-kaya falcıları yaşatır, aklı kıtlar büyütür… Sağlık, mutlu ve huzurlu bir hayat yaşamak isteyen, yalandan ve yalancılardan uzak dursun… Okuyan ve hayatını gerçekler üzerinde yaşamaya çalışanlara teşekkür ediyorum…
Trafik Kuralları 06:40
Trafik Kuralları 294 izlenme - 5 yıl önce Trafik Kuralları
Fizik Kurallarını Zorluyor 02:31
Fizik Kurallarını Zorluyor 329 izlenme - 9 yıl önce fizik kurallarını birazda olsa zorluyor :d
Trafik 03:02
Trafik 201 izlenme - 7 yıl önce trafik kuralları
Arimaa Nasıl Oynanır? 04:59
Arimaa Nasıl Oynanır? 202 izlenme - 8 yıl önce arimaa satranç ve go'yla yarışabilecek derinliğe sahip bir soyut strateji oyunudur. her yıl insanlarla bilgisayarların oynadığı bir maçta programcılara 10.000 dolarlık bir ödül sunuluyor. onu 2002 yılında icat edenin amacı insanın bilgisayara göre üstünlüğünü kanıtlamaktı ve şimdiye dek arimaa'da insanlar hl bilgisayarın canına okuyor.
Kurallar 02:29
Kurallar 73 izlenme - 7 yıl önce
İyi Bir Cinsellik İçin Altın Kurallar 04:13
İyi Bir Cinsellik İçin Altın Kurallar 54 izlenme - 2 yıl önce Uzmanlara göre keyifli bir cinsel birlikteliğin yolu vücudunuzla barışık olmaktan ve fantezilerinizi geliştirebilmekten geçiyor.
2011 Ygs Sınavına Hazırlayan Altın Öneriler 08:11
2011 Ygs Sınavına Hazırlayan Altın Öneriler 306 izlenme - 7 yıl önce ygs den140 puan alın yeter bu yaz tatilmi ? üniversitelimi olmak istiyorsunuz erart1986 dan beri t.c.m.e.bakanlığı denetminde mimarlık ve güzl sanatlar fakültelerine hazırlık içmimalık grafik animasyontekstilmoda tasarımıstilistlikmodlistlikresim kurs programları ile yüksek eğitime profosyonelce öğrenci hazırlayan tek kurum olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.......wwwerarsanatakademisi.com
cs tanıtım 01:57
cs tanıtım 159 izlenme - 9 yıl önce zm server
İşte emniyet kemeri takmanın farkı 00:33
İşte emniyet kemeri takmanın farkı 114 izlenme - 5 yıl önce Ukrayna da kaydedildiği belirtilen bir görüntü emniyet kemeri takmanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor.
01:43
"bir Milyon Kimin"de Okan Kuralları Sunarsa 129 izlenme - 5 yıl önce Türk Televizyon tarihinin En Büyük Ödüllü Yarışması "BİR MİLYON KİMİN" kurallarını Okan Bayülgen anlattı... "BİR MİLYON KİMİN" ikinci bölümünde yine tecrübeli sunucu Pelin Çift'i eleştiren Okan Bayülgen, kuralları anlatırken daha neşeli ve hareketli olmasını önerdi. Anlatımını alkışlarla tamamlayan Bayülgen, Pelin Çift'in "Hayatımda gördüğüm en 'kırıtık' sunumdu!" cümlelerine çok alınarak, Jüri Üyeliğinden ayrılmak istediğini tekrar dile getirdi ve Gülben Ergen'i de peşinden sürüklerken, Bülent Özveren'in "Ben sizsiz ne yaparım?" sorusu üzerine kalmaya ikna oldu.... Sunuculuğunu Pelin Çift'in yaptığı, Türk Televizyon tarihinin en büyük ödüllü yarışması "BİR MİLYON KİMİN" CUMA AKŞAMLARI 22:45'te SHOW TV'DE.
Diğer Ülkelerde Varolduğuna İnanamayacağınız 7 Tuhaf Kural 04:31
Diğer Ülkelerde Varolduğuna İnanamayacağınız 7 Tuhaf Kural 4 izlenme - 2 ay önce Ülkemizde genelde tokalaşarak selam verilir. Ya da daha az resmi hali yanaktan yanağa öpüşmektir. İnanması güç olsa da Tibet halkı birbirlerine dil çıkararak selam veriyorlar. Bizim ülkemizde bu davranış saygışılık olarak algılanırken, bu özerk bölgede gayet normal ve gündelik hayatın bir parçası. Ayrıca bu hareketin Tibet halkı için bilgelik göstergesi olduğunu biliyor muydunuz? Eğer bir gün bu güzel topraklara yolunuz düşerse dilinizi çıkarmayı unutmayın :) Kopya çektiğiniz için hapse atılabileceğiniz aklınızın ucundan geçer miydi? Çoğu kişi hayatı boyunca en az bir kez kopya çekmiştir ya da bir sınav boyunca buna yeltenmiştir. Öğretmenler bunu farkederse ülkemizde olabilecek en kötü şeylerden biri disiplin cezası veya ailenizin okula çağrılması olabilir. Ya da sınavdan geçemezsiniz. Ancak bu davranışı Bangladeş´ye yaparsanız hapis cezasına çarptırılabiliyorsunuz. Bu ülkedeki bir okulda sizi kopya çekerken görmeleri beşinizin belada olduğunu gösteriyor. Sifon çekmek için izin almanız veya bu davranışı gerçekleştiriken fazla düşünmeniz gerekmez. İstediğiniz gün veya saatte bunu yapabilirsiniz. İsviçre´de bu durum biraz farklı. Akşam saat 10´dan sonra sifon çekmektesiniz yasak. Yani bu yüzden şikayet edilebilirsiniz. Çünkü İsviçreliler ünlü saatlerinden de anlayabileceğiniz üzere zamanlarına düşkündürler ve sifon çekmenin de bir saati olduğunu düşünmüş olmalılar. Eğer bu ülkeye yolunuz düşerse artık yapmamanız gereken şeylerden birinin ne olduğunu biliyorsunuz. Ölmek yasak olabilir mi sizce? Birazdan duyacaklarınıza şaşıracaksınız. Fransa´daki Via Sarpourenx isimli yerin belediye başkanı, bölgede yaşayan halka, tabut ve mezarlıktaki yerini rezerve etmeden ölmeyi yasakladı. Tuhaf olansa bu kuralı çiğneyen kişi zaten ölü olacağından ceza sisteminin nasıl işleyeceğini kimse bilmiyor. Tek bildiğimiz bu belediye başkanının ilginç fikirleri olduğu.. El ele tutuşmak ülkemizde yanlış görülen bir hareket değildir. Pek çok çifti el ele tutuşmuş sakince yürürken görebilirsiniz. Bir anne ile kızı da sokakta el ele tutuşmuş bir şekilde yürüyebilir. Eğer iki erkek bu şekilde görülse bu hemen cinsel yakınlaşma ile bağdaştırılır. Hindistan´da ise görebileceğiniz en normal şeylerden biridir. Bu kültürde iki erkeğin el ele tutuşarak yürümesi arkadaşlığı ve aradaki güveni temsil ediyor. Hatta bu davranış o kadar normaldir ki sokaklarda aile erkeklerini bu şekilde yürürken görebilirsiniz. Bir insan öldüğünde tabuta konur ve vücudu artık toprağın altındadır. Ancak Endonezya´nın, Çin´in ve Filipinlerin bazı bölgelerinde dağ yamaçlarına asılı tabutlar görebilirsiniz. Amaçları değer verdikleri ve kaybettikleri aile bireylerinin ya da dostlarının ruhlarını bu şekilde korumaktır. Böylece ölü bedenler hayvanlardan mümkün olduğunca korunur. Japonya´daki okullar, dünyanın genelindeki okullardan biraz farklı. Kız öğrenciler genelde sailor fuku ismi verilen bir forma kullanıyor. Onları oldukça kısa eteklerle kombine eden Japon öğrenciler için okulda herhangi bir yasak bulunmamakta. Erkek öğrencilerse Gakuran ismi verilen ince, koyu renkli bir ceket kullanıyorlar. Bu ceketin düğmeleri büyük ve altın sarısı oluyor. Japon kolejlerinde her sene 11 Kasımda cinsiyet değiştirme günü yapılıyor ve erkek öğrenciler ile kez öğrencilerin formaları değiştiriliyor. O gün boyunca erkekler etekler, kızlar pantolonla okula gidiyor.
Rio - Goalball - Sporx 00:34
Rio - Goalball - Sporx 30 izlenme - 2 yıl önce Rio 2016 Olimpiyat Oyunları'nda oynanacak olan spor dallarından, Goalball karşılıklı üçe üç kişilik iki takım ve zilli top ile oynanan zevkli ve heyecanlı bir görme engelli spor branşıdır.
Kendine Koyduğun Kuralları Kendin Kaldır 04:22
Kendine Koyduğun Kuralları Kendin Kaldır 5 izlenme - 5 ay önce Hayatın içinde kurallar vardır. Bunların kaynağı biz değilizdir. Birileri belirlemiştir kuralları, biz sadece uyarız veya uymayız. Kararı biz veririz ve sonuçlarından da sorumlu oluruz.
Ders 3 Video 1 Çok Önemli Kurallar 1 03:16
Ders 3 Video 1 Çok Önemli Kurallar 1 19 izlenme - 1 yıl önce Arapça dünyanın en kolay öğrenilen dillerinden biridir. Çünkü bir dil ne kadar kesin (net) kurallara sahipse, o dili öğrenmek o kadar kolay olur. Arapça öğrenirken en başta bilmeniz gereken bazı temel kuralları anlattığımız birinci videomuzla karşınızdayız.
Sürüş Güvenliği ve Refleksi (Nazi İçerir) 01:07
Sürüş Güvenliği ve Refleksi (Nazi İçerir) 61 izlenme - 3 yıl önce Araç kullanırken dikkat etmemiz gereken bazı kurallar var, eğer bunlara uymaz isek belkide milyonlarca insanı öldürmüş olacağımızı gösteren video.
Kurallar İle Kurulmuş Bir Düzen 01:43
Kurallar İle Kurulmuş Bir Düzen 54 izlenme - 8 yıl önce kurallar ile kurulmuş bir düzende yaşamanın zorlukları
Bu Lamba Türkiye'de Olsa Ne Olur? 00:45
Bu Lamba Türkiye'de Olsa Ne Olur? 76 izlenme - 5 yıl önce Kafa karıştıran lamba herkesin tahmin ettiği gibi Çin'de.
Figüran Kuralları 00:28
Figüran Kuralları 66 izlenme - 6 yıl önce Her şeyin bir şeyi vardır.
Kadıköy'de Vatandaşların Canını ve Kuralları Hiçe Sayan Trafik Magandası 00:41
Kadıköy'de Vatandaşların Canını ve Kuralları Hiçe Sayan Trafik Magandası 4 izlenme - 9 ay önce Kadıköy’de çekilen görüntülerde yoğun trafikte tehlikeli hareketler yapan sürücü kendisinin ve diğer vatandaşların hayatını tehlikeye attığı dikkat çekiyor.