Hoşgeldiniz!

Kurban Kurban Videoları İzle

Kurban Edilirken Bayır Aşağı Uçan Tosun 04:38
Kurban Edilirken Bayır Aşağı Uçan Tosun 53.479 izlenme - 9 ay önce Garip bir kurban kesimi olayı. Hayvan bayır aşağı mı uçurum mu anlayamadığımız bir yerde yatırılıyor.Kesilirken ne tekbir getiriliyor , ne hayvanı doğru dürüst biri tutuyor.Sonrası zaten malum...
Komik Kurban Kesimi 07:01
Komik Kurban Kesimi 141.569 izlenme - 9 yıl önce mutlaka izleyin
4 Dakikada Kurban Kesimi 03:47
4 Dakikada Kurban Kesimi 7.961 izlenme - 10 ay önce 4 dakika kadar kısa bir sürede kurbanlık kesimi gerçekleştiren ‘Monoray’ adlı sistem, Bayrampaşa Belediyesi Kurbanlık Kesim ve Satış alanında, Kurban Bayramı öncesi vatandaşlara hizmet vermesi için son kontrolden geçti. Adak ve Akika kurbanları kesimi sırasında alana gelen Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, sistemi yerinde inceledi. Monoray sistemini tanıtan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, “Monoray sistemi el değmeden hayvanın 4 dakika içerisinde 4 parçaya ayırarak teslim etmeye yarayan bir sistemdir. Bu alanda beş adet peronumuz var. Perona hayvanı aldığımız andan itibaren, sistem onu havaya kaldırdığı andan itibaren, şah damarı kesiliyor ve kan aktıktan sonra Monoray sistemi kendiliğinden işliyor. Daha sonra hayvanın bağırsakları alınıyor, ondan sonra da yine el değmeden derisi soyuluyor. Derisi alınan hayvan arka tarafta dört parçaya ayrılarak vatandaşa veriliyor. Biz 10 yıldan beridir bu sistemi çok iyi bir şekilde kullanıyoruz. Bu yıl sistemi yeniledik, yarına hazırlık için yaptık. Bugün burada adak kurbanları ve Akika kurbanlarını kestik. Bu kesimler sırasından herhangi bir sıkıntı var mı yok mu diye bunu deniyoruz. Şu ana kadar 12 hayvan kesildi ve sistemde hiçbir sıkıntı yok. Sistem çok güzel bir şekilde işliyor. Başta Bayrampaşa halkının, Türk coğrafyasının, Afrika’da ki bütün Müslümanların Kurban Bayramlarını kutluyorum” dedi. “Monoray sistemi hayvanların eziyetini minimuma indirip, hijyenik ortamda kesim yapılmasını sağlıyor” Monoray sistemi hakkında bilgiler veren Bayrampaşa Belediyesi Veteriner Hekimi Ali Öcal, “Bayrampaşa Belediyesi olarak yaklaşık 10 yıldır bu sistemi uyguluyoruz. Bu monoray düzeni hayvana verilen eziyeti minimum düzeye indirerek etin daha hijyenik koşullarda kesilmesini sağlıyor. Sistemde göründüğü gibi hayvanın boğazı kesildikten sonra havaya kaldırılıyor ve yeterli miktarda kan akımı sağlanıyor. Hayvanda yeterli miktarda yapılan kan akımı etin kalitesini artırıyor ve hayvanın çok az bir acı çekmesini sağlıyor. Daha sonra hayvanın bacaklarını ayırıp, deriyi makine yardımıyla ayırıyoruz. Deri sanayisinde kullanılacağı için, parçalanmadan derinin alınmasını sağlıyor. Daha sonra ise hayvanı daha sonra yaklaşık 4 dakika içerisinde 4 parçaya ayırarak vatandaşlara veriyoruz” diye konuştu.
Kurban Nasıl Yatırılır 03:19
Kurban Nasıl Yatırılır 21.435 izlenme - 4 yıl önce Her Kurban Bayramında en çok görülen manzaraların başında gelen boynuz darbesiyle yaralanan ve ellerini parmaklarını kesen acemi kasap görüntüleri
Kurban Kesmek Doğru mu Yanlış mı? - Sokak Röportajı 01:13
Kurban Kesmek Doğru mu Yanlış mı? - Sokak Röportajı 1.778 izlenme - 9 ay önce Vatandaşa sorduk ilahiyatçı yazar İhsan ELİAÇIK'ın kurbanın yanlış anlaşıldığını ve hayvanların boşa kesildiği ile ilgili yapmış olduğu açıklamaya vatandaşın çarpıcı cevapları.
İngilizce Kurban Pazarlığı Nasıl Yapılır? 02:37
İngilizce Kurban Pazarlığı Nasıl Yapılır? 8.491 izlenme - 4 yıl önce Batesmotelpro'dan Kurban Bayramı'na Özel Bir Dev Hizmet Daha! Kurban Pazarlığını En Doğru Şekilde Yapabilmek, Kurbanlık Koyununuzu En Ucuz Fiyata Alabilmek Hem De Bunların Hepsini O Mükemmel İngilizcenizle Yapabilmek Mümkün
Kurban - Leyli 04:03
Kurban - Leyli 8.681 izlenme - 4 yıl önce Serkan İle Bilinmedik Arabeskçiler
Kurban 03:58
Kurban 9.621 izlenme - 9 yıl önce kurban
Acemi Kasaplar İş Başında 02:12
Acemi Kasaplar İş Başında 1.209 izlenme - 10 ay önce Kurban Bayramı'nın ilk günü kurban kesmek isterken kendine zarar veren acemi kasaplar hastanelere akın etti. Amca ile yeğeni ise aynı kurbanı keserken kendilerini yaraladı. Kurban Bayramının ilk günü bayram namazının ardından kurbanlar kesilmeye başlandı. Kurbanların kesilmesiyle birlikte acemi kasaplar geçmiş bayramlarda olduğu gibi bu bayramda da hastanelere akın etti. Kurbanı kesme ya da derisini yüzmeye çalışırken yaralanan acemi kasaplar, özel araçlarla hastanelere getirilerek tedavi altına alındı. Kurban keserken yaralanan amca ve yeğen ise yaşadıkları olay gülümseyerek anlattı. Amca önce kendisinin yaralandığını sonra ise yeğeninin yaralandığını söyledi. Bir kişi ise kesmek istediği büyükbaş hayvanın tepmesi sonucu ayağından yaralandı. Bir kadın ise kurbanlığı kamyonetin kasasından indirirken kasanın kafasına çarpması sonucu yaralandı. Kadın kanlar içinde hastaneye getirildi. Hastaneye gelen bazı yaralılar ise kurban keserken yaralandığını gizlemeye çalıştı. Hastaneye gelen bir kişinin ise parmağı koptuğu öğrenildi. Hastaneye gelenlerin çocuğu ya bacağından, ya parmaklarından, ya da kolundan yaralı olduğu görüldü. Saat 10.00’a kadar kent merkezindeki kamu ve özel hastanelere kadın erkek 50’ye yakın yaralının geldiği öğrenildi.
Bitmek Bilmeyen Kurban Pazarlığı 02:14
Bitmek Bilmeyen Kurban Pazarlığı 1.973 izlenme - 2 yıl önce Bayrama az bir zaman kala hararetli pazarlıklar devam ediyor. Kurbanın iyi fiyata satmak isteyen satıcıyla cebine göre kurbanlık almak isteyen müşterinin kıyasıya pazarlığı.
Kurban - Yalancı Dünya 05:29
Kurban - Yalancı Dünya 6.120 izlenme - 4 yıl önce Serkan İle Bilinmedik Arabeskçiler
Kurban Belgeseli 02:41
Kurban Belgeseli 1.466 izlenme - 2 yıl önce İnternette caps olarak bildiğimiz ortamın elemanları tarafından hazırlanan bu videoda Kurban ve Bayramı olguları ele alınıyor.
Kurban Bayramında Kesilecek Olsaydınız Hangi Hayvan Olmak İsterdiniz? - Sokak Röportajı 02:48
Kurban Bayramında Kesilecek Olsaydınız Hangi Hayvan Olmak İsterdiniz? - Sokak Röportajı 635 izlenme - 9 ay önce Birbirinden renkli insanlarla gerçekleştirdiğimiz bu renkli sohbeti izlemeye hazır mısınız..Kurban Bayramında Kesilecek Olsaydınız Hangi Hayvan Olmak İsterdiniz?
Kaçan Kurbanlar İçin Motorize Kurban Timi 02:00
Kaçan Kurbanlar İçin Motorize Kurban Timi 1.362 izlenme - 2 yıl önce Kurban Bayramı yaklaşırken, Erzincan'da kaçan kurbanlar için motorize kurban timi oluşturuldu. Kurban Bayramı yaklaşırken, Erzincan Belediyesinde bayrama yönelik hazırlıklarını sürüyor. Erzincan Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü bu yıl bir ilke imza atarak kurban yakalama timi bünyesine motorize ekipler ilave etti. Geçtiğimiz yıl iki atlı ekip ile Kurban Yakalama Timini genişleten belediye, 9 kişilik ekibini motorize ekiplerle daha da güçlendirdi. 9 Kişilik ekiple hizmet veren Kurban Yakalama Timi antrenmanlarına başladı. Önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da çalışmalarını aralıksız sürdüren 9 kişilik tim, kondisyon çalışmalarının yanı sıra silahlı atış eğitimi ve kaçan kurbanlıkları nasıl yakalanmaları gerektiği konusunda eğitim alıyor. Haftanın 7 günü 24 saat kesintisiz hizmet veren 444 9 024 nolu telefonla Erzincan Belediyesi Çağrı Merkezine gelen ihbarlar anında değerlendirilecek. Kaçan kurbanlıkların yakalanması esnasında herhangi bir olumsuzluğun yaşanmamasını hedefleyen Erzincan Belediyesi Kurban Yakalama Timi, kurbanlıkları zarar vermeden yakalayıp sahiplerine teslim edecek.
Kurban-Yine 04:26
Kurban-Yine 3.944 izlenme - 8 yıl önce
Kurban Nasıl Yatırılır? 03:19
Kurban Nasıl Yatırılır? 1.876 izlenme - 4 yıl önce Kurban Nasıl Yatırılır? Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/exixiz kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Kurban Keserken Nelere Dikkat Edilmelidir? 01:43
Kurban Keserken Nelere Dikkat Edilmelidir? 372 izlenme - 10 ay önce KURBAN KESERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ? Kurbanı kesen kimse hayvana eziyet vermemeye dikkat etmeli, bıçağı hayvana göstermemeli ve keskin bıçak kullanmalıdır. Hayvanı kıbleye karşı ve sol tarafı üzerine yatırıp, “Bismillâhi Allahu ekber” diyerek kesmelidir. Kurbanı vekilin kesmesi hâlinde kurban sahibi de oradaysa besmele çeker. Kurban kesilirken çevre temizliğine ve sağlık kurallarına uyulmalıdır. KİMLER KURBAN KESMELİDİR? Kurban kesmek, âkil, baliğ (akıllı, ergen), dinen zengin sayılacak kadar mal varlığına sahip ve mukim olan bir Müslüman’ın yerine getireceği mali bir ibadettir. Temel ihtiyaçlarından ve borcundan başka 80.18 gr. altın veya bunun değerinde para veya eşyaya sahip olan kişi dinen zengindir. Dolayısıyla bu kişi Allah'ın kendisine bahşetmiş olduğu nimetlere şükran ifadesi ve Allah yolunda fedakârlığın nişanesi olarak kurban kesmelidir.
Kurban Nasıl Kesilir? 03:02
Kurban Nasıl Kesilir? 1.295 izlenme - 4 yıl önce Kurban Nasıl Kesilir? Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/exixiz kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
murat göğebakan - kurban 04:41
murat göğebakan - kurban 1.297 izlenme - 7 yıl önce
Kurban Nasıl Yatırılır Nasıl Kesilir? 03:19
Kurban Nasıl Yatırılır Nasıl Kesilir? 904 izlenme - 3 yıl önce Her Kurban Bayramında en çok görülen manzaraların başında gelen boynuz darbesiyle yaralanan ve ellerini parmaklarını kesen acemi kasap görüntüleri Rueff tekniği ile tarihe karışacak.
Kurban Bayramı Kamu Spotu 00:45
Kurban Bayramı Kamu Spotu 1.032 izlenme - 3 yıl önce Cevre ve Sehircilik Bakanligi, kurban kesimlerinde halki bilgilendirmek, hayvan ve cevre sagliginin korunmasini saglamak amaciyla ''kamu spotu'' hazirladi.
Pelin Batu 'keşke Kurban Kesmek Yasaklansa' 03:00
Pelin Batu 'keşke Kurban Kesmek Yasaklansa' 1.078 izlenme - 5 yıl önce Pelin Batu yine tartışma konusu olacak açıklamalar yaptı. Mustafa Kuleli'nin Kurban Bayramı ile ilgili sorularını yanıtlayan Batu, "keşke kurban kesmek yasaklansa" dedi.
Komedi 00:25
Komedi 1.465 izlenme - 8 yıl önce koomik video
Vekalet Yoluyla Kurban Kesilir Mi? 00:44
Vekalet Yoluyla Kurban Kesilir Mi? 457 izlenme - 2 yıl önce Vekalet Yoluyla Kurban Kesilir Mi? Vekalet yoluyla kurban keserken kurban sahibi kesen kişiye mutlaka vekalet vermelidir.
Kurban 08:07
Kurban 1.654 izlenme - 10 yıl önce elinde kalan son kurbanlık boga 7 kişilik fiyatı 3800 ytl pazarlık payı vardır
Kurban Bayramı Hakkında Bilmediğiniz 10 Şey 04:03
Kurban Bayramı Hakkında Bilmediğiniz 10 Şey 305 izlenme - 2 yıl önce 1. Kurban nedir? 2. Kurban nasıl ortaya çıktı? 3. Kurban kesmenin amacı nedir? 4. Kurban ne zaman kesilir? 5. Hangi hayvanlar kurban edilebilir? 6. Kurban edilecek hayvanlar hangi özellikleri taşımalıdır? 7. Kurban keserken nelere dikkat edilmelidir? 8. Taksitle kurban alınır mı? 9. Akika kurbanı nedir? 10. Kurban eti saklanır?
Arpaderesikoyu.com 06:38
Arpaderesikoyu.com 1.659 izlenme - 10 yıl önce
Kurban Bayramı - #DirenGamsızÖküz - Peyk 04:28
Kurban Bayramı - #DirenGamsızÖküz - Peyk 434 izlenme - 2 yıl önce Kafalarında yanan ampülün gazıyla, aynı evde yaşadığım iki adet gamsız öküz tarafından hazırlanan bu sanatsal çalışmada, bayramda onu kurban etmek isteyen insanların elinden kurtulmaya çalışan bir öküzün hikayesi anlatılmaktadır efenim. Youtube ta facebook da falan mevcuttur. İzleyin ve izlettirin ki aynı şahsiyetlerin kafalarında yanan birikinci ampulun bir meyvesi olarak doğan kazan dairesi production adlı şirket tanınsın bilinsin bir dahaki kurban bayramında bu kez başsız koç adlı dramatik çalışmayı hazırlama şevkini kazansın. memelere ara verin bakın bunlar tamamen duygusal mevzular.
Kurbanlık Pazarına 'Kadın Eli' Değdi 02:23
Kurbanlık Pazarına 'Kadın Eli' Değdi 561 izlenme - 5 yıl önce KİM DEMİŞ ÜNİVERSİTE MEZUNU KADIN BESİLİK YAPAMAZ KURBANLIK SATAMAZ DİYE Babasının Eskişehir'deki çiftliğinde yetiştirilen büyükbaş kurbanlıkları Kütahya'ya getirerek satışa sunan 23 yaşındaki üniversite mezunu kadın, bu işi bir kadının yapamayacağını düşünen vatandaşlardan ilginç tepkiler alıyor. Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunu Fatoş Koca (23), yükseköğrenimini tamamladıktan sonra Eskişehir'de bir firmanın çağrı merkezinde işe girdi. Koca, hayvan sevgisinden dolayı bu işi bırakarak, çiftlikte babasına yardım etmeye başladı. Kurban Bayramı öncesi açılan Kütahya Belediyesi Canlı Hayvan Pazarı'na 50 hayvan getiren Koca, bazı vatandaşlar tarafından yadırgansa da kurbanlık satın almaya gelenlerle tokalaşıp pazarlıklar yaparak, işini sürdürüyor. ''Korkarsın kızım, sen hayvanın yanında durma'' Koca, babasının yaklaşık 30 yıldır büyükbaş hayvan işletmeciliğiyle uğraştığını söyledi. Yaklaşık bin dönüm araziye kurulu çiftlikte 2 bine yakın büyükbaş hayvan bulunduğunu belirten Koca, ilk kez bu yıl Kütahya'ya gelerek kurbanlık satışlarına başladıklarını bildirdi. Koca, grup oluşturup hisse satışı yaptıkları gibi hayvanları bütün olarak da pazarladıklarını dile getirerek, kurbanlık satın alanlara hayvan kesim ve parçalama işlemlerini ücretsiz yaptıklarını, kredi kartlarına taksit kolaylığı sağladıklarını anlattı. Bir kadın olarak bu işi yapmanın zorluğunu şu ana kadar görmediğini ifade eden Koca, şöyle konuştu: ''İnsanlar bu işte kadının çalışmasına alışık değil. İlk kez beni pazarda görenler yadırgıyor. Çoğunlukla çalıştığımı anlayamıyorlar ve beni veteriner zannediyorlar. Babamın mesleği olduğu için bu işi severek yapıyorum. Zaten hayvan sevgisiyle büyüdük. Çocukluğumdan beri hayvanların içindeyim. Hayvanları seviyorsanız, çok kolaylıkla yapabileceğiniz bir iş. İnsanlarla ilişkileriniz inanılmaz güçleniyor. Zorluğuna gelince de hayvanları çekerken veya onlar boşandığında kadın olsun erkek olsun herkes için can güvenliği sıkıntısı oluyor. Onun dışında herhangi bir zorluğu yok.'' Koca, hayvan satışı ve kesimi sırasında insanların garip tepkileriyle karşılaştığını bildirerek, ''Korkarsın kızım, sen hayvanın yanında durma'', ''Kızım kan tutar, bakma'' diyenler olduğunu kaydetti. Kadın olarak bu işi yapabilmesi ve hayvanlar arasında korkmadan gezebilmesinden dolayı insanlardan övgü aldığını belirten Koca, bundan çok mutlu olduğunu sözlerine ekledi.
Kimler Kurban Kesebilir? 05:19
Kimler Kurban Kesebilir? 108 izlenme - 10 ay önce Kurban kesmenin fazileti nedir? Kurban kesmek, hicretin 2. yılında meşru' kılınmıştır. Meşrûiyeti, Kitab, Sünnet ve İcma' ile sâbittir. Kurban kesmenin Kitaptan, yani, Kur'an'dan delîli, Kevser suresidir. Bu sûrede Cenâb-ı Hak, Resûlüllah Efendimize hitaben: "Rabbin için namaz kıl ve kurban kes" buyurmaktadır. Hanefî fakîhler, bu âyetten, kurban kesmenin vâcib olduğu ve emir peygamber Efendimize ise de umum mü'minlere de şâmil bulunduğu hükmünü çıkarmışlardır. Kurban kesmeyi şiddetle emreden bâzı hadîs-i şerîfler vardır. Ebû Hüreyre'nin şu rivayeti bu hususta ibretli ve düşündürücüdür: "Hâli vakti yerinde olup da kurban kesmeyen kimse bizim mescidimize yaklaşmasın..." Görüldüğü gibi, hadîs'te, maddî durumu müsait olanın kurban kesmesi şiddetle emredilmektedir. Bu durumdaki kimselerin, kurban kesmezlerse, her türlü namazları ve ibâdetleri Allah tarafından kabûl olunmayacağı, "mescidimize yaklaşmasınlar" i