Hoşgeldiniz!

kurumsal yönetim zirvesi

Arzuhan Doğan Yalçındağ - Kurumsal Yönetim İlkeleri ve Şirket Dinamizmi - CNBC-e Canlı 00:24
Arzuhan Doğan Yalçındağ - Kurumsal Yönetim İlkeleri ve Şirket Dinamizmi - CNBC-e Canlı 81 izlenme - 5 yıl önce Arzuhan Doğan Yalçındağ, Kurumsal Yönetim İlkeleri'ni katı kurallar olarak görmenin çok doğru olmadığını belirtti. Önemli olan bu felsefenin benimsenmesi ve içselleştirilmesi, amaç zaten şirket dinamizmini ve süratini arttırmak ve bu ilkeler bu amaçlar doğrultusunda kullanılabilir.
Arzuhan Doğan Yalçındağ - Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği - CNBC-e Canlı Yayın 00:26
Arzuhan Doğan Yalçındağ - Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği - CNBC-e Canlı Yayın 49 izlenme - 5 yıl önce Kurumsal Yönetim İlkeleri birçok sorunu çözmek için çeşitli mekanizmalara sahip. Bu mekanizmalardan biri de bağımsız yönetim kurulu üyesi kavramı. Arzuhan Doğan Yalçındağ, bu üyelerin şirketlere farklı bir perspektif getirdiğini ve bunun da şirketler tarafından aslında bir avantaj olduğunu belirtmektedir.
Arzuhan Doğan Yalçındağ - Kurumsal Yönetim İlkeleri'nin Önemi - CNBC-e Canlı Yayın 00:26
Arzuhan Doğan Yalçındağ - Kurumsal Yönetim İlkeleri'nin Önemi - CNBC-e Canlı Yayın 35 izlenme - 5 yıl önce Arzuhan Doğan Yalçındağ, yeni kurumsal yönetim ilkelerinde bulunan doğru mekanizmalar ve kuralların varlığından söz ederken bu kaotik çatışmaları daha kolay yönetebilmek için bu doğru mekanizmalardan faydalanabileceğini belirtmiştir.
Arzuhan Doğan Yalçındağ Paylaşmak ve Büyümedeki Önemi CNBC e Canlı Yayın 00:26
Arzuhan Doğan Yalçındağ Paylaşmak ve Büyümedeki Önemi CNBC e Canlı Yayın 43 izlenme - 5 yıl önce Arzuhan Doğan Yalçındağ, paylaşmanın büyüyebilmek için çok önemli bir faktör olduğunu ve dolayısıyla halka açılmanın öneminin artacağını belirtmektedir. Aile şirketlerinin sadece Türkiye'de değil dünyada da çok önemli olduğunu da belirtmektedir.
Arzuhan Doğan Yalçındağ - Anadolu'da Aile Şirketlerinde Küçülmeler -CNBC-e Canlı Yayın 00:26
Arzuhan Doğan Yalçındağ - Anadolu'da Aile Şirketlerinde Küçülmeler -CNBC-e Canlı Yayın 38 izlenme - 5 yıl önce Arzuhan Doğan Yalçındağ'ın Anadolu'da yaptığı gözlemlerden biri de aile şirketlerinde belli bir süre sonra bölünmelerin görülmeye başlaması. Bu bölünme ile ölçeğin küçülmesi ve azalan rekabet ile sadece şirketin değil ülke ekonomisinin zarar gördüğü belirtiliyor.
Arzuhan Doğan Yalçındağ - Rekabette Stratejik Ortaklığın Önemi - CNBC-e Canlı Yayın 00:26
Arzuhan Doğan Yalçındağ - Rekabette Stratejik Ortaklığın Önemi - CNBC-e Canlı Yayın 29 izlenme - 5 yıl önce Arzuhan Doğan Yalçındağ, rekabeti sadece ölçeğe ve büyüklüğe bağlamanın doğru olmadığını savunuyor. Büyüklüğe tek başına sahip olmak da doğru değil, stratejik ortaklık kavramı önemli. Güçlü olmak ve sürdürülebilirlik bir performans göstermek muhakkak önemli kavramlar.
Arzuhan Doğan Yalçındağ - Sürdürülebilirlik - CNBC-e Canlı Yayın 00:26
Arzuhan Doğan Yalçındağ - Sürdürülebilirlik - CNBC-e Canlı Yayın 28 izlenme - 5 yıl önce Arzuhan Doğan Yalçındağ, İcra Kurulu ve Yönetim Kurulu arasındaki icrasal ve stratejik düşünce farklara değinirken bağımsız üyelerin şirkete getireceği en önemli erdemlerin, güçlü olmak ve sürdürülebilirlik bir performans göstermek olduğunu belirtmiştir.
Arzuhan Doğan Yalçındağ - Anadolu'da Aile Şirketleri Gözlemleri - CNBC-e Canlı Yayın 00:26
Arzuhan Doğan Yalçındağ - Anadolu'da Aile Şirketleri Gözlemleri - CNBC-e Canlı Yayın 26 izlenme - 5 yıl önce Arzuhan Doğan Yalçındağ'ın Anadolu'da olan gözlemleri birçok şirketin 3. Nesile geldiğini göstermektedir. İlk neslin şirkette bulunmaya devam ettiği aynı zamanda 3. Neslin de şirket yönetiminde görev almaya başladığı görülmektedir. Bu süreçte bazı ilke ve kurallara uyulması gerekiyor, şayet uyulmaz ise aile şirketlerinde bazı çatışmalar ortaya çıkabiliyor
Arzuhan Doğan Yalçındağ - Rekabette Ölçek ve Büyüklük - CNBC-e Canlı Yayın 00:26
Arzuhan Doğan Yalçındağ - Rekabette Ölçek ve Büyüklük - CNBC-e Canlı Yayın 8 izlenme - 5 yıl önce Arzuhan Doğan Yalçındağ, rekabeti sadece ölçeğe ve büyüklüğe bağlamanın doğru olmadığını savunuyor.
Arzuhan Doğan Yalçındağ - Aile Şirketlerinde 2. ve 3. Nesil - CNBC-e Canlı Yayın 00:26
Arzuhan Doğan Yalçındağ - Aile Şirketlerinde 2. ve 3. Nesil - CNBC-e Canlı Yayın 8 izlenme - 5 yıl önce Türkiye'de