Hoşgeldiniz!

kütahya doruk gazetesi

Kütahya Tarihinde Böyle Bir Olay Yaşanmadı !!! 05:04
Kütahya Tarihinde Böyle Bir Olay Yaşanmadı !!! 1.558 izlenme - 4 yıl önce Özgürses - Türk İş Kütahya İl Temsilcisi Ve Tes İş Sendikası Başkanı Eşref Erden Yaptığı Açıklamada 17 Nisan 2014 Tarihinde Seyitömer Elektrik Üretim İşletmelerinde Meydana Gelen Olaylar Sonrası Bir Basın Açıklamasında Bulundu.türk İş Kütahya İl Temsilcisi Ve Tes İş Sendikası Başkanı Eşref Erden Yaptığı Açıklama Da, işyerinde 20 Ye Yakın Araç 4 Adet Bina Olaylar Nedeniyle Tahrip Edilmiş Ve Kullanılamaz Hale Gelmiştir. Sigorta İncelemesi Ve Hasar Tespiti Yapılabilmesi İçin, Kömür Havzasında Çalışan İşçiler Bu İnceleme Bitene Kadar Ücretli İzinli Sayılmak Kaydıyla İşe Ve Üretime Ara Verilmiştir. olaylar İncelendiğinde Ve Kömür Çalışanları İle Yapılan Görüşmelerde İşyerinin Fiziki Durumundan Dolayı Çalışma Şartlarında Bir Düzenleme Yapılması Gerekliliği Tespit Edilmiş Ve Anlaşılmıştır. Yine İşyeri Yöneticilerinin Tavır Ve Davranışları Tahlil Edilmiş Yanlış Ve Eksiklikler Tespit Edilmiştir. bir Diğer Konu Aynı İşletme Bünyesinde Olmasına Rağmen Termik Santral Bölümünde Çalışanların Tamamının Sendikalı Olması, Ücret Ve Sosyal Haklar Bakımından Belli Bir Noktaya Getirilmesi Ve İş Ve İşyeri Disiplininin Sağlanması, Kömür Bölümünde Çalışanların Çalışma Şartlarının Çeşitliliğinin Fazla Olması, Ücret Dengesizliği, Fazlalık Olarak Görülen İşçilerin Eksilen İşçilerin Yerine Kaydırılırken Ücret Farklılıklarının Oluşması, Bu Olayların Tetikleyicisi Olduğu Tespit Edilmiştir. İşveren Sonradan İşe Aldığı İşçiler Hariç, İşçilerin Kamudan Devraldığında Ücreti Neyse, Bu Ücretle Devam Ettirmiş Buda Personelin Yeri Değiştiğinde Aynı Yerde Çalışan İşçilerin Farklı Farklı Ücret Almalarına Sebep Olmuştur. bu Saatten Sonra Biz Kütahyalı Olarak, Aklı Selim Ve Sağ Duyulu Düşünerek, Yapılan İnceleme Ve Tahliller Sonrasında Ekmeğimize Sahip Çıkmalı Ve İşimize Devam Edebilmenin Yollarını Bulmalı Ve Buna Göre Hareket Etmek Zorunda Olmalıyız. Yöre Olarak Kulaktan Duyma Dedikodulara Açık Ve Bunlara İnanan Bir Yapıya Sahibiz. Sebep Veya Sebepler Ne Olursa Olsun Kimin Ne Yapacağından Ziyade Bizlerin Ne Yapacağı Önemlidir. ben Öncelikle Çalışanlarımızın İtidalli Ve Sağ Duyulu Davranmalarını Dedikodulara Ve Provokasyonlara Prim Vermemelerini Hasleten Rica Ediyorum. İşverenin Yapmış Olduğu Basın Açıklamasından Da Anlaşılacağı Üzere Yöremize Bir Çok Yatırım Yapılacağı Bu Yatırımlar Esnasında Da, İşveren Gerek Bize Gerekse Yöre Belediye Başkanına, Bu Bölgeden İşçi Alacağı, Geçmişi Unutarak Daha Fazla İstihdam Sağlamak İçin Ne Gerekiyorsa Yapılacağı Sözünü Vermiştir.
Çelikler Seyitömer Termik Santrali Yetkililerinden Kütahya Kamuoyuna Açıklama ! 03:41
Çelikler Seyitömer Termik Santrali Yetkililerinden Kütahya Kamuoyuna Açıklama ! 650 izlenme - 4 yıl önce Özgürses - Çelikler Seyitömer Termik Santrali Yetkilileri, İşyerinde 'kömür, Akaryakıt, Kablo Hırsızlığı İle Eylemlere Katılıp, Kurum Çalışanları İle Şirket İdarecilerine Hakaret, Tehdit Ve Hatta Darp Girişimi'nde Bulunduğu İddiasıyla Yaklaşık 15-20 Arası Çalışanın İş Akitlerinin Feshedildiğini Bildirdiler. Şirketten Yapılan Yazılı Açıklamada, "şartname Gereği 700 İşçi İstihdam Edilmesi Şartına Rağmen, Şirketimizce Yöre Halkı Düşünülerek Bin 600 İşçi İle Çalışılmıştır. Devraldığımız Tarihten Önce, Seyitömer Linyit İşletmeleri Tarafından Üretimi Yapılan Kömür-linyitin Perakende Olarak Piyasaya Satışı İçin Gerek Kendi Bünyesinde, Gerekse Alt Taşeron Eliyle 300-350 Çalışan İstihdam Etmiştir. Bu Tarihten Sonra Seyitömer Linyit İşletmeleri Tarafından Üretimi Yapılan Kömür-linyitin Perakende Olarak Piyasaya Satışı İptal Edilmiştir. Üretilen Kömürün Piyasaya Satışının İptal Edilmiş Olmasına Rağmen, Piyasaya Kömür Satışı Faaliyetlerinde Çalışan 300-350 Kişi Şirketimizde Hiç İhtiyaç Olmamasına Rağmen Bugüne Kadar Çeşitli Birimlerde İstihdam Edilmiştir.17 Nisan 2014 Ve Öncesinde İş Yeri Özel Güvenlik Birimleri Ve Şirket İdarecilerinin Tespit Ettiği Kömür, Akaryakıt Ve Kablo Hırsızlığı Eylemlerine Katılan İşyeri Çalışanları İle Şirket İdarecilerine Hakaret, Tehdit Ve Hatta Darp Girişiminde Bulunan Yaklaşık 15-20 Arası Çalışanın İş Akitleri İş Kanunu'nun İlgili Maddelerine İstinaden Feshedilmiştir. Bu İş Akdi, Feshedilen İşçiler Ve Bu İşçilerin Provoke Olmasına Yardımcı Olan Dışarıdan Gelen Bir Takım Kişilerin Kışkırtması İle Eylem Ve Olay Çıkarılması Amaçlanmıştır. Çalışanlarımız Ve Yöre Halkı Arasında Söylenti Yolu İle İnfial Yaratılmıştır. İşyeri İdari Binaları Kundaklanmak Suretiyle Yakılmış, Bilgisayar Gibi Elektronik Eşyaların Bir Kısmı Gasp Edilmiştir. Şirket Üretiminin Yapılmasına Yardımcı Olan İş Makineleri, Bant Yolları Ve Araçlar Tahrip Edilmiş Ve Kullanılamaz Hale Gelmiştir. Bu Eylemler Neticesinde Şirketimiz, İlimiz Ve Ülkemiz Maddi Olarak Çok Ciddi Zarara Uğramıştır. Dileğimiz Bir An Evvel Birtakım Kişilerin Kışkırtması İle Süregelen Haksız Ve Hukuka Aykırı Eylemlerin Bir An Önce Sona Ermesidir.kütahya'da 5 Bin Kişinin İstihdam Edileceği Yeni Yatırımlar Yapılacak" Denildi.
Kütahya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Saldırıya Uğradı !!!! 02:10
Kütahya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Saldırıya Uğradı !!!! 191 izlenme - 4 yıl önce Ozgurses - Türk Sağlık Sen Kütahya Şube Başkanı Hasan Gök Yaptığı Açıklamada,geçtiğimiz Hafta Kütahya Kamu Hastaneleri Birliği Sekreteri Op.dr. Mithat Ekicinin Darp Edildiğini Söyledi.
Yuh Olsun,yazıklar Olsun !!!!! 03:45
Yuh Olsun,yazıklar Olsun !!!!! 69 izlenme - 4 yıl önce Özgürses - Türk Eğitim Sen Genel Merkez Genel Mali Sekteri Seyit Ali Kaplan 30 Mart 2014 De Yapılan Yerel Seçimleri Değerlendiren Basın Açıklaması Yaptı.seyit Ali Kaplan Basın Açıklamasında Kütahyalı Seçmene Adeta Sitem Etti.
Maden-iş Bu Güne Kadar Hiçbir Yasa Dışı Oluşumun Eylemin İçinde Olmamıştır !!! 02:33
Maden-iş Bu Güne Kadar Hiçbir Yasa Dışı Oluşumun Eylemin İçinde Olmamıştır !!! 56 izlenme - 4 yıl önce Özgürses - Maden İş Sendikası Kütahya Şube Başkanı Ahmet Ateş, Yaptığı Açıklamada 17 Nisan 2014 Tarihinde Seyitömer Elektrik Üretim İşletmesi Lerinde Meydana Gelen Olaylar Sonrası Bir Basın Açıklamasında Bulundu. Bilindiği Gibi, 2012 Yılı Aralık Ayında Özelleştirilen Ve 2013 Yılı Haziran Ayında Devir İşlemleri Tamamlanan Çelikler Elektrik Üretim Ve Sli Kömür İşletmeleri’nde Geride Bıraktığımız Haftada İstenmeyen Olaylar Vuku Bulmuştur. türkiye Maden-iş Sendikası Olarak Öncelikle Şu Noktanın Altını Çizmek İstiyoruz: hangi Nedenle Başlamış Olursa Olsun Milli Servet Olarak Gördüğümüz Bu İşletmelerin Ve Bu İşletmelerde Çalışanların Zarar Görmesine Yol Açan Bu Olayları Kesinlikle Onaylamıyoruz. ancak, 17 Nisan Günü İşten Çıkarmalarla Başlayan Gerginlik Ortamının Farklı Mecralara Fatura Edilme Çabalarını Da Üzülerek İzliyoruz. Türkiye Maden-iş Olarak, Tasvip Etmediğimiz Olaylardan Haberdar Olur Olmaz İlk İşimiz Bu İşletmede Çalışanları Sağduyulu Hareket Etmeye Ve Tahriklere Kapılmamaya Davet Etmek Oldu. olayların Bir Gün Sonrasında,18 Nisan Günü Sabah Saatlerinde Maden-iş Kütahya Ve Havalisi Başkan Ve Yönetim Kurulu Olarak Kömür Üretim Bölümündeki İşçi Arkadaşların Çağrısı Üzerine, Aynı Zamanda Olayların Yatışması İçin Çalışanları Sağduyulu Hareket Etmeye Davet Etmek Üzere Sli İşletmesi’ne Gittik Dedi.