Hoşgeldiniz!

Kuzey Afrika

İlk kez görüntülenen kum kedisi yavruları 01:34
İlk kez görüntülenen kum kedisi yavruları 6.567 izlenme - 6 ay önce Çölde yaşayan tek kedi türü olan kum kedisi, 4 yıllık araştırma sonucu görüntülendi. 6-7 haftalık olduğu düşünülen yavrular Panthera isimli kedi araştırma grubu tarafından görüldü.Yavruların annesi olduğu düşünülen erişkin bir kum kedisi yavrular görüntülenmeden 1 saat önce kameranın kadrajına girdi. Biyologlar Grégory Breton ve Dr Alexander Sliwa başkanlığındaki ekip, bu yıl nisan ayında Sahra çölündeki kampına geri dönerken yavru kedileri fark ettiler. Karanlıkta parlayan 3 çift göz gören araştırmacılar şanşlarına inanamadı. Kum kedileri Kuzey Afrika, Orta Doğu ve Orta Asya’da bulunuyor ancak görülmesi çok zor. Çöle yakın tüy renkleri saklanabilme kabiliyetleri sebebiyle çok nadir görülüyorlar. Dış görünüş olarak evcil kedilere çok benzeyen kum kedileri su içmeye ihtiyaç duymuyorlar ve vücutları çölde yaşamak için muazzam bir yapıya sahip.
Fas'ta Feci Otobüs Kazası: 40 Sporcu Çocuk Yanarak Can Verdi 01:57
Fas'ta Feci Otobüs Kazası: 40 Sporcu Çocuk Yanarak Can Verdi 114 izlenme - 3 yıl önce Fas'taki içinde spor turnuvasından dönen 40 çocuğun bulunduğu otobüs kaza yaptı. Bir anda alev topuna dönen otobüste çocuklar yanarak can verdi.
Başbakan Erdoğan'dan Türk Bayrağının İndirilmesine Sert Tepki 03:15
Başbakan Erdoğan'dan Türk Bayrağının İndirilmesine Sert Tepki 172 izlenme - 4 yıl önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır 2. Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nda Türk bayrağının indirilmesi olayı ile ilgili olarak, 'Bunun çocuk olması bizi ilgilendirmez' dedi.
Türk Traktör Erenler Fabrikası açılışı - Zeybekci ve Koç - 03:05
Türk Traktör Erenler Fabrikası açılışı - Zeybekci ve Koç - 116 izlenme - 4 yıl önce Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Türkiye olarak eğer global bir oyuncu olmak istiyorsak, artık sürdürülebilir bir şekilde hammadde ve enerji geleceğimizi garanti altına almamız gerekiyor" dedi.
3 Haziran 2011 Etohum Toplantısı - Arif Kesisoğlu - Google Ortadoğu Ve Kuzey Afrika Direktörü 01:21:26
3 Haziran 2011 Etohum Toplantısı - Arif Kesisoğlu - Google Ortadoğu Ve Kuzey Afrika Direktörü 38 izlenme - 5 yıl önce 3 Haziran 2011 Etohum Toplantısı - Arif Kesisoğlu - Google Ortadoğu Ve Kuzey Afrika Direktörü
Gannuşi: 05:39
Gannuşi: "Tüm Dünyadaki Mazlumlar AK Parti'den Çok Şey Bekliyor" 37 izlenme - 3 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Miting alanından detaylar- Bayrak sallayan yaşlı adam- Apartmanda asılı pankartlar- Tunus Nahda Hareketi lideri Gannuşi'nin konuşması AK Parti'nin Adıyaman mitingi- Tunus Nahda Hareketi lideri Gannuşi: - "Emin olun tüm İslam alemi, tüm Arap alemi, tüm dünyadaki mazlumlar Adalet ve Kalkınma Partisinden çok şey bekliyor"- "Adalet ve Kalkınma Partisinin başarısı sadece Türkiye'nin değil, aynı zamanda İslam aleminin, İslam alemindeki mazlumların, özgürlük savaşçılarının başarısıdır" Tunus Nahda Hareketi lideri Raşid el-Gannuşi, İslam ve Arap alemi ile dünyadaki mazlumların AK Parti'den çok şey beklediğini belirterek, "Adalet ve Kalkınma Partisinin başarısı sadece Türkiye'nin değil, aynı zamanda İslam aleminin, İslam alemindeki mazlumların, özgürlük savaşçılarının başarısıdır" dedi.
Kuzey Afrika Sıcakları Geliyor 01:52
Kuzey Afrika Sıcakları Geliyor 2 izlenme - 10 ay önce Ramazan Ayı Boyunca Ülke Genelinde Mevsim Normalleri Civarında Ve Zaman Zaman Normallerinin Altında Seyreden Hava Sıcaklıkları Son Günlerde Etkisini Arttırmaya Başladı. Meteorolojiden Yapılan Açıklamaya Göre, Cuma Günü Yeni Sıcak Hava Dalgası İle Birlikte Halen Normallerin Üzerinde Seyreden Hava Sıcaklıklarının Ülke Genelinde Hissedilir Derecede Artacağı Ve Mevsim Normallerinin 6-10 Derece Üzerinde Gerçekleşeceği Belirtildi.