Hoşgeldiniz!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

Türk Bayrağını İndirmeye Çalışan Rum - Solomos Solomou (1996) 01:09
Türk Bayrağını İndirmeye Çalışan Rum - Solomos Solomou (1996) 1.227 izlenme - 2 yıl önce 14 Ağustos 1996 tarihinde Magosa sınır kapısındaki protestolar olmuş daha sonrasında ise Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) topraklarına geçerek sınırda asılı olan Türk Bayrağı'nı indirmeye çalışan Rum'dur Solomos Solomou. Olayın devamında Türk askerinin "Dur" emrini ve göndere tırmanırken yanından geçen uyarı ateşini dinlemeyip eylemine devam etmesi ve akabinde bayrağı indirmek üzere iken boynundan vurularak öldürülmesiyle son bulmuştur. Olay kameralar tarafından saniye saniye görüntülenmiştir. Solomu bu eylemi gerçekleştirirken ağzında sigara olması dikkatleri çekmiş ve sigara üzerine yapılan incelemede uyuşturucu madde olduğu tespit edilmiştir.
Türkiye'den Kktc'ye Gelen Suyun Hikayesi - Yeşil Doğa 09.07.2017 Pazar 32:39
Türkiye'den Kktc'ye Gelen Suyun Hikayesi - Yeşil Doğa 09.07.2017 Pazar 36 izlenme - 2 hafta önce Doğanın sesine kulak veren Güven İslamoğlu, "Yeşil Doğa"da bu hafta KKTC'yi ekrana taşıdı. Güney Mesarya ovasına giden Güven İslamoğlu, Türkiye'den gelen suyun hikayesini anlattı.
Türk Tarih Kurumu Kktc'yi Unuttu 01:42
Türk Tarih Kurumu Kktc'yi Unuttu 126 izlenme - 4 yıl önce Türktarih Kurumu'nun Yayınladığı Dünyada Kurulan Türk Devletleri Ve Başkentleri Videosunda Kktc'ye Yer Verilmedi.
34. Uluslararası Çorum Hitit Fuar ve Festivali - 04:14
34. Uluslararası Çorum Hitit Fuar ve Festivali - 170 izlenme - 3 yıl önce Çorum Valiliği ve Belediye işbirliğiyle organize edilen 34. Uluslararası Çorum Hitit Fuar ve Festivali başladı.
Sedep ile 04:14
Sedep ile "Türkiye Değerlerini Tanıtıyor" Projesi KKTC'de İlgi Gördü 8 izlenme - 3 ay önce SEDEP ile "Türkiye Değerlerini Tanıtıyor" projesi KKTC'de ilgi gördü.KONYA - Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde gerçekleştirilen "Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi ile Türkiye Değerlerini Tanıtıyor" projesi büyük ilgi gördü.
Güven Oylaması İçin Rüşvet Vermek - KKTC 02:08
Güven Oylaması İçin Rüşvet Vermek - KKTC 132 izlenme - 3 yıl önce Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Meclisi, rüşvet iddiasıyla çalkalandı. Koalisyon hükümetinin güvenoylamasında, milletvekili Ejder Aslanbaba kürsüye çıkarak, beni 7700 dolara satın aldılar dedi. Diğer meclislerde ne dolaplar dönüyor, merak etmekteyiz efendim.
Yakın Doğu Üniversitesi'ne, KKTC'de Coşkulu Karşılama - Lefkoşa 01:39
Yakın Doğu Üniversitesi'ne, KKTC'de Coşkulu Karşılama - Lefkoşa 2 izlenme - 3 ay önce Basketbolda FIBA Kadınlar Avrupa Kupası finalinde Kayseri temsilcisi Bellona AGÜ'yü iki maçta da yenerek şampiyon olan Yakın Doğu Üniversitesi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) coşkuyla karşılandı.
Çavuşoğlu: 04:29
Çavuşoğlu: "Türkiye Cumhuriyeti Olmadan Doğu Akdeniz'deki Hiçbir Kısıtlama Hiçbir Adım Geçerli... 14 izlenme - 2 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Mersin Valiliği - Bakan Mevlüt Çavuşoğlu'nun Mersin Valiliği'ne gelişi ve karşılama - Bakan Çavuşoğlu ile Mersin Valisi Özdemir Çakacak görüşmesi - Bakan Çavuşoğlu'nun açıklaması - Bakan Çavuşoğlu'nun valilikten ayrılışı Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Mersin'de: - "Yunanistan'ın, Kıbrıs'ta müzakerelerin tekrar başlaması ve bu yıl içinde bir çözüme ulaşılması için gayret sarf etmesi lazım"- "Türkiye Cumhuriyeti olmadan Doğu Akdeniz'deki hiçbir kısıtlama hiçbir adım geçerli değildir.
Türker: 02:07
Türker: "Dsp'nin Her Seçimde Temel Hedefi, İktidar Olmaktır" 2 izlenme - 2 yıl önce DSP Genel Başkanı Masum Türker'in salona gelişi- DSP Genel Başkanı Masum Türker'in konuşması DSP Genel Başkanı Türker: - "DSP'nin her seçimde temel hedefi, iktidar olmaktır.