Hoşgeldiniz!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

Rauf Denktaş'ın BBC Röportajları 05:20
Rauf Denktaş'ın BBC Röportajları 815 izlenme - 2 ay önce BBC Türkiye'de bu hafta, Kıbrıslı Türk lider Rauf Denktaş'ın 1977, 1978 ve 1983'te BBC'ye verdiği röportajların önemli bölümleri yayınlanmış.
Türk Bayrağını İndirmeye Çalışan Rum - Solomos Solomou (1996) 01:09
Türk Bayrağını İndirmeye Çalışan Rum - Solomos Solomou (1996) 1.433 izlenme - 3 yıl önce 14 Ağustos 1996 tarihinde Magosa sınır kapısındaki protestolar olmuş daha sonrasında ise Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) topraklarına geçerek sınırda asılı olan Türk Bayrağı'nı indirmeye çalışan Rum'dur Solomos Solomou. Olayın devamında Türk askerinin "Dur" emrini ve göndere tırmanırken yanından geçen uyarı ateşini dinlemeyip eylemine devam etmesi ve akabinde bayrağı indirmek üzere iken boynundan vurularak öldürülmesiyle son bulmuştur. Olay kameralar tarafından saniye saniye görüntülenmiştir. Solomu bu eylemi gerçekleştirirken ağzında sigara olması dikkatleri çekmiş ve sigara üzerine yapılan incelemede uyuşturucu madde olduğu tespit edilmiştir.
Türkiye'den Kktc'ye Gelen Suyun Hikayesi - Yeşil Doğa 09.07.2017 Pazar 32:39
Türkiye'den Kktc'ye Gelen Suyun Hikayesi - Yeşil Doğa 09.07.2017 Pazar 70 izlenme - 8 ay önce Doğanın sesine kulak veren Güven İslamoğlu, "Yeşil Doğa"da bu hafta KKTC'yi ekrana taşıdı. Güney Mesarya ovasına giden Güven İslamoğlu, Türkiye'den gelen suyun hikayesini anlattı.
Güven Oylaması İçin Rüşvet Vermek - KKTC 02:08
Güven Oylaması İçin Rüşvet Vermek - KKTC 229 izlenme - 3 yıl önce Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Meclisi, rüşvet iddiasıyla çalkalandı. Koalisyon hükümetinin güvenoylamasında, milletvekili Ejder Aslanbaba kürsüye çıkarak, beni 7700 dolara satın aldılar dedi. Diğer meclislerde ne dolaplar dönüyor, merak etmekteyiz efendim.
Türk Tarih Kurumu Kktc'yi Unuttu 01:42
Türk Tarih Kurumu Kktc'yi Unuttu 128 izlenme - 5 yıl önce Türktarih Kurumu'nun Yayınladığı Dünyada Kurulan Türk Devletleri Ve Başkentleri Videosunda Kktc'ye Yer Verilmedi.
34. Uluslararası Çorum Hitit Fuar ve Festivali - 04:14
34. Uluslararası Çorum Hitit Fuar ve Festivali - 173 izlenme - 4 yıl önce Çorum Valiliği ve Belediye işbirliğiyle organize edilen 34. Uluslararası Çorum Hitit Fuar ve Festivali başladı.
Sedep ile 04:14
Sedep ile "Türkiye Değerlerini Tanıtıyor" Projesi KKTC'de İlgi Gördü 11 izlenme - 11 ay önce SEDEP ile "Türkiye Değerlerini Tanıtıyor" projesi KKTC'de ilgi gördü.KONYA - Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde gerçekleştirilen "Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi ile Türkiye Değerlerini Tanıtıyor" projesi büyük ilgi gördü.
KKTC'de Adaylık Başvuruları Ysk'ya Yapıldı 05:40
KKTC'de Adaylık Başvuruları Ysk'ya Yapıldı 2 izlenme - 4 ay önce Hikaye: KKTC'de adaylık başvuruları YSK'ya yapıldı LEFKOŞA - Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet'inde erken seçim kararının ardından seçime katılacak partiler adayları, KKTC Yüksek Seçim Kurulu'na başvuru yaptı.
KKTC'de Adaylık Başvuruları Ysk'ya Yapıldı 08:23
KKTC'de Adaylık Başvuruları Ysk'ya Yapıldı 2 izlenme - 4 ay önce Hikaye: KKTC'de adaylık başvuruları YSK'ya yapıldı LEFKOŞA - Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet'inde erken seçim kararının ardından seçime katılacak partiler adayları, KKTC Yüksek Seçim Kurulu'na başvuru yaptı.
Çavuşoğlu: 04:29
Çavuşoğlu: "Türkiye Cumhuriyeti Olmadan Doğu Akdeniz'deki Hiçbir Kısıtlama Hiçbir Adım Geçerli... 14 izlenme - 3 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Mersin Valiliği - Bakan Mevlüt Çavuşoğlu'nun Mersin Valiliği'ne gelişi ve karşılama - Bakan Çavuşoğlu ile Mersin Valisi Özdemir Çakacak görüşmesi - Bakan Çavuşoğlu'nun açıklaması - Bakan Çavuşoğlu'nun valilikten ayrılışı Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Mersin'de: - "Yunanistan'ın, Kıbrıs'ta müzakerelerin tekrar başlaması ve bu yıl içinde bir çözüme ulaşılması için gayret sarf etmesi lazım"- "Türkiye Cumhuriyeti olmadan Doğu Akdeniz'deki hiçbir kısıtlama hiçbir adım geçerli değildir.
KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Ataoğlu: 02:49
KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Ataoğlu: "Kıbrıs'ın Anahtarı Kuzeyde" 1 izlenme - 5 ay önce Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, "Rumlar ne kadar katı hareket etmek isterse istesin, Kıbrıs'ın anahtarı kuzeyde.
Yakın Doğu Üniversitesi'ne, KKTC'de Coşkulu Karşılama - Lefkoşa 01:39
Yakın Doğu Üniversitesi'ne, KKTC'de Coşkulu Karşılama - Lefkoşa 2 izlenme - 11 ay önce Basketbolda FIBA Kadınlar Avrupa Kupası finalinde Kayseri temsilcisi Bellona AGÜ'yü iki maçta da yenerek şampiyon olan Yakın Doğu Üniversitesi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) coşkuyla karşılandı.
KKTC'deki Klasik Araba Müzesi Geçmişe Ayna Tutuyor 05:55
KKTC'deki Klasik Araba Müzesi Geçmişe Ayna Tutuyor 1 izlenme - 6 ay önce KKTC'deki klasik araba müzesi geçmişe ayna tutuyor Klasik araba tutkunlarını buluşturan müze Klasik araba müzesinde tarihe yolculukİSTANBUL - Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin ilk ve tek araba müzesi olan, Yakın Doğu Üniversitesi Araba Müzesi 19-20 ve 21.
Türker: 02:07
Türker: "Dsp'nin Her Seçimde Temel Hedefi, İktidar Olmaktır" 2 izlenme - 3 yıl önce DSP Genel Başkanı Masum Türker'in salona gelişi- DSP Genel Başkanı Masum Türker'in konuşması DSP Genel Başkanı Türker: - "DSP'nin her seçimde temel hedefi, iktidar olmaktır.