Hoşgeldiniz!

Laiklik Videoları İzle

TBMM Başkanı'nın Laiklik Anayasada Olmamalı Demesi 00:28
TBMM Başkanı'nın Laiklik Anayasada Olmamalı Demesi 8.735 izlenme - 9 ay önce Sonunda bu da oldu. İstanbul Üniversitesi'nde 25.04.2016 tarihinde gerçekleştirilen Yeni Türkiye ve Yeni Anayasa adlı konferansta konuşan TBMM Başkanı İsmail Kahraman, ''Laiklik yeni anayasada olmamalıdır'', ''Anayasamızın dindar anayasa meselesinden kaçınmaması lazım. Dini olarak bahsetmesi lazım'' dedi. Daha şimdiden tepkilere neden olan konuşma, büyük tartışmaları da beraberinde getireceğe benziyor. Anlaşılan Türkiye'yi çok zor günler bekliyor.
A Haber'den Canlı Yayında Laiklik Sansürü 01:04
A Haber'den Canlı Yayında Laiklik Sansürü 7.047 izlenme - 8 ay önce Fenerbahçeli taraftarlar "Türkiye laiktir laik kalacak" diye slogan atınca, A Haber yayını kesildi.Euroleague’deki temsilcimiz Fenerbahçe Basketbol Takımı, İspanyol rakibi Laboral Kutxa’yı uzatmada yenerek finale yükseldi. Almanya’nın Başkenti Berlin’deki maça onbinlerce gurbetçi de ilgi gösterdi.  Temsilcimiz Fenerbahçe’nin 88-77 kazandığı maç sonrası taraftarlar büyük coşku yaşadı.A HABER SANSÜRÜ!Hükümete yakın A Haber televizyonu da diğer haber kanalları gibi maç sonrası yaşanan coşkuyu canlı olarak ekranlarına taşıdı. Ancak A Haber, taraftarların sevincine “sansür” uyguladı. Maç sonrası A Haber’in canlı yayında olduğunu gören bir grup taraftar “Türkiye laiktir laik kalacak” diye slogan atmaya başladı. Taraftarların bu sloganını gören muhabir ise önce kısık sesle “yayını kes” diye merkezine seslendi. Haber merkezi ise atılan sloganlar ve muhabirin ikazı üzerine önce yayının sesini kıstı ardından da bağlantıyı sonlandırdı. İşte o anlar…Kaynak: A Haber’den laiklik sansürü
Namaz Kılmamanın Cezası 03:45
Namaz Kılmamanın Cezası 10.966 izlenme - 9 ay önce Hoşgörü dinini öğreniyoruz.Namaz kılmamanın cezası nedir, dinleyelim.
Erkan Tan: Sapkın Kemalist Laikliği Pompalıyorlar 00:23
Erkan Tan: Sapkın Kemalist Laikliği Pompalıyorlar 3.263 izlenme - 4 ay önce “Sabah Ajansı” programını sunan Erkan Tan, 15 Temmuz’un dinci bir darbe olduğunu savunanlar için “Sapkın Kemalist laikliği pompalıyorlar” dedi.
Laiklik Anayasadan Kaldırılmalı Mı? 01:59
Laiklik Anayasadan Kaldırılmalı Mı? 2.832 izlenme - 8 ay önce Bir sokak röportajı soru Laiklik kaldırılmalı mı? bakalım halktan ne cevaplar geldi. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/nefer26medya kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler
İmamların Maaşı Genelevlerden Geliyor 00:23
İmamların Maaşı Genelevlerden Geliyor 2.658 izlenme - 4 ay önce Diyanetin parası nereden geliyor?
Müslüman Yüzükoyun Ölmez! 00:31
Müslüman Yüzükoyun Ölmez! 7.306 izlenme - 10 ay önce Fantastik açıklamalarıyla neşemize neşe katan, kara câhillerin târihçisi Kadir Mısıroğlu'ndan muhteşem bilimsel bir tespit
Ferhan Şensoy - Bunlar Bir Anlamda Vatan Hainidir 00:41
Ferhan Şensoy - Bunlar Bir Anlamda Vatan Hainidir 3.182 izlenme - 4 ay önce Ferhan Şensoy anlatıyor. Geçmişten günümüze bir bakış.
Cami Kapısından İmam Hatipler Kapatılsın! Diye Bağırmak 00:16
Cami Kapısından İmam Hatipler Kapatılsın! Diye Bağırmak 3.271 izlenme - 7 ay önce Besmele çekerek cami kapısına yanaşan bir genç cemaatin namaz kıldığı sırada 'imam hatipler kapatılsınn! laiklik bee' diye bağırarak kaçıyor...
İslam'ı Eleştirenler İslam'ı İyi Biliyor 02:09
İslam'ı Eleştirenler İslam'ı İyi Biliyor 2.285 izlenme - 4 ay önce Ubeydullah Arslan, İlhan Arsel'in din konusunda çok bilgili olduğunu, "İslam'ı bir bilseler kesin müslüman olacaklar!" diyen kimselerin yanıldığını anlatıyor.
Abdi İpekçi'de Galatasaray Taraftarlarından 00:05
Abdi İpekçi'de Galatasaray Taraftarlarından "Türkiye Laiktir, Laik Kalacak" Tezahüratı 3.973 izlenme - 9 ay önce Strasbourg maçında Meclis Başkanı İsmail Kahraman'ın açıklamalarına tepki gösteren Galatasaray taraftarları laiklik tezahüratlarında bulundu.
İtalya'da Faşizmin Yükselişinin Günümüz Türkiye'si ile Paralellikleri 32:18
İtalya'da Faşizmin Yükselişinin Günümüz Türkiye'si ile Paralellikleri 1.829 izlenme - 3 ay önce Emekli felsefe profesörü Ahmet Arslan anlatıyor.
Laikliğe Layık Yurdum İnsanı 00:35
Laikliğe Layık Yurdum İnsanı 2.167 izlenme - 9 ay önce Ülkemizde laikliğe bakış açısını özetleyen ilginç bir hikaye... Biz aslında neye layığız orasının yorumunu size bırakıyorum.
İlber Ortaylı - Laiklik Hakkında 04:43
İlber Ortaylı - Laiklik Hakkında 3.639 izlenme - 9 ay önce Yıllar önce İlber Hocamızın Kırıkkale Üniversitesinin davetlisi olarak katıldığı sempozyumda laiklik üzerine yaptığı konuşmasından bir bölüm..
Nureddin Yıldız'ın Sinop'tan Kovulması 01:23
Nureddin Yıldız'ın Sinop'tan Kovulması 2.826 izlenme - 8 ay önce "6 yaşındaki çocukla evlenilebilir" sözleriyle tanınan Nureddin Yıldız'ın Sinop'ta gerçekleştirmek istediği etkinlik, protestoların büyümesi nedeniyle iptal edildi. Sinop'ta Nurettin Yıldız'ın "Bu Zamanın Sabrı" konulu etkinliği polisin kurduğu barikatlara rağmen Sinop halkı tarafından iptal ettirildi. Sosyal Doku Vakfı; Gençlik ve Spor Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve İHH ortaklığında gerçekleştirilmek istenen etkinlikten haberdar olan yüzlerce yurttaş, konferans salonu önünde toplandı. Halk akşam saatlerinde ise Uğur Mumcu Meydanı'nda toplanarak bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Bu sırada "Çocuk istismarcısı defol" sloganları atıldığı duyuldu. Laiklik sloganlarının atıldığı protestoda polis barikatını geçen yurttaşlar etkinliğin gerçekleştirilmek istendiği salonun önüne ulaştı. Olayların sürmesi ardından İl Emniyet Müdürü Yusuf Biner, kalabalığa konferansın iptal edildiğini duyurdu.
Gök İtimi Kanunu 01:52
Gök İtimi Kanunu 4.830 izlenme - 10 ay önce Gök itimi kanunu bizi üzerinde bulunduğumuz dünyaya bağlar ve bu gök itimi sayesinde kaslarımız, boyumuz şekillenir. Gravitional force diye bir şey yoktur aksine gökten ilahi bir kuvvet uçan şeyleri aşşağı doğru iterek eşsiz dengeyi yaratır. Tüm bunlar tesadüf olamayacağı gibi etrafınızdaki mükemmel sanatın da bir sanatçısı olmak zorundadır. Bakın bir pilot kalem kendi kendine olabilir mi tesadüfen olamaz. O zaman yer çekimi yoktur ilahi bir güç vardır.
Uğur Mumcu ve Günümüz Türkiye'si 04:55
Uğur Mumcu ve Günümüz Türkiye'si 4.746 izlenme - 12 ay önce 24 Ocak 1993 tarihinde kaybettiğimiz Atatürkçü,bağımsız,laik gerçek bir vatansever gazeteci,araştırmacı yazar Uğur Mumcunun 25 sene önceki konuşmasından bir alıntı. Günümüz hukuk,demokrasi,yargı tanımaz radikal İslamcıların güçlenerek tüm devlet kamu ve kurumlarını nasıl ele geçirebileceklerini 25 yıl öncesinden dikkat çekiyor ve ne yazık ki günümüz Türkiye'sine baktığımız zaman İslamcıların tüm kamu ve kuruluşlarını İmam Hatip mezunu İslamcılarla dolduruluyor. Not: Geçen yıl verilerine göre 2014 senesinde mezun olan İmam Hatipli sayısı 1 milyon. Tehlikenin farkında mısınız?
AKP'liler Namaz Kılmıyor 01:30
AKP'liler Namaz Kılmıyor 2.579 izlenme - 7 ay önce Levent Gültekin, din simsarlarını deşifre ediyor.
İslama ve Siyasete Göre Laiklik - Furkan Vakfı 01:00
İslama ve Siyasete Göre Laiklik - Furkan Vakfı 1.367 izlenme - 6 ay önce Furkan Vakfı Lideri İslami ve siyasi açıdan laiklik konusunu ele almış. Hayırlı seyirlir.
Parametre -  27 Nisan 2016 45:30
Parametre - 27 Nisan 2016 2.332 izlenme - 9 ay önce Ekranların piyasası en geniş programı "Parametre"de, Ekonomiden siyasete tüm gündem sizin için hazırlanıyor, her detay değerlendirilip araştırılıyor ve objektif yorumlarla aktarılıyor.
İslami Camiada Kişilik Problemi Var - Alpaslan Kuytul 04:08
İslami Camiada Kişilik Problemi Var - Alpaslan Kuytul 2.068 izlenme - 8 ay önce Öz hakiki şeriatçı kıvırmayan karnından konuşmayan adam gibi adam Alparslan Kuytul hoca efendi açmış ağzını yummuş gözünü. Adam çelişkilerden riyakarlıklardan yanar dönerlikten bıkmış. Neyseniz o olun diyor. Hangi görüşten olursa olsun böylesine dürüst adam az bulunur bu ülkede. Binlerce yıldır devam eden devlet ve mahalle baskısı insanları iki yüzlü yapmıştır maalesef. İddia ediyorum gerçekten fikirlerini söyleyen yüzde 1 yoktur şu ülkede. Dinsiz adam dinsizim demez korkar, şeriatçı adam şeriatçıyım demez korkar. Hep bi rol hep bi gemimizi yürütelim anlayışı. Gerçi haksız da sayılmazlar sıkıysa gerçek fikrini söyle hapse atılırsın, işinden olursun, 7 sülalen fişlenir. Zor bu işler. Ama tamam fikrini söyleyemiyorsan sus ama di mi. Yok illa yaranacak güçten yana olacak. Ben de bu zihniyeti anlayamıyorum. Sakalımız yok ki dinleyen olsun. Alparslan hocanın var onu dinleyin. Görüşü ne olursa olsun memlekete böyle dürüst adamlar lazım. Saygılar.
Mustafa Öztürk'ten Laiklik Hakkında Açıklamalar 04:56
Mustafa Öztürk'ten Laiklik Hakkında Açıklamalar 1.883 izlenme - 9 ay önce İlâhiyatçı Prof.Dr.Mustafa Öztürk'ten laiklik hakkında açıklamalar... İsmail Kahraman gibilerinin kulağına küpe olsun.
Üç büyük takım taraftarından laiklik tezahüratları 00:47
Üç büyük takım taraftarından laiklik tezahüratları 1.365 izlenme - 9 ay önce Galatasaray ve Beşiktaş'ın ardından Fenerbahçe taraftarlarıda Gaziantepspor maçı öncesi "Türkiye laiktir laik kalacak" tezahüratı yaptı.
Ercümend Özkan - Laiklik ve İslam 16:28
Ercümend Özkan - Laiklik ve İslam 867 izlenme - 9 ay önce Ercümend Özkan'ın laiklik ve demokrasi konulu bir münazarada yaptığı konuşma. Sokaktaki vatandaşa "şeriat ister misiniz" diye sorulduğunda gelen cevaplar genel itibariyle "hangi şeriat", "yok kalsın" tarzında oluyor. "Müslümanım" diyorsun kardeşim bi zahmet bakın bakalım hangi şeriatmış hangi islammış. Çok açık konuşuyorum "şeriat istemiyorum" diyen müslüman cahildir ve zaten müslüman da değildir.
Besim Tibuk - Dindarlar Hakkında Yanılmışım 01:08
Besim Tibuk - Dindarlar Hakkında Yanılmışım 3.677 izlenme - 2 yıl önce Liberal Demokrat Parti'nin kurucusu ve onursal başkanı Besim Tibuk, zamânında dindarlara fazla hoşgörü göstererek yanlış yaptığını itiraf ediyor.
Biz Atatürk Gençleriyiz 04:37
Biz Atatürk Gençleriyiz 7.295 izlenme - 9 yıl önce türküz, türkçüyüz, atatürkçüyüz. atsizcilar
Dinimizden Koparılan Gençlik - Ehlisunnet Tv 05:03
Dinimizden Koparılan Gençlik - Ehlisunnet Tv 1.257 izlenme - 2 yıl önce Hak yolunda olduğunu düşünen ehlisunnet TV çalışanları, "Şeriat ve din hakkında ne düşünüyorsunuz" başlığıyla bir röportaj hazırlamış.
Fenerbahçe taraftarlarının büyük tepkisi 00:18
Fenerbahçe taraftarlarının büyük tepkisi 437 izlenme - 8 ay önce Euroleague Final Four'da Berlin'de oynanan maçta Laboral Kutxa'yı yenerek tarih yazan Fenerbahçe'de taraftarların maç sonu "Türkiye'de laiktir laik kalacak" tezahüratından sonra yayın kesildi. 
Laiklik - İlber Ortaylı' nin Perspektefinden 04:43
Laiklik - İlber Ortaylı' nin Perspektefinden 1.175 izlenme - 2 yıl önce Türkiye'nin şüphesiz en iyi entel ve tarihçilerinden biri olan İlber ORTAYLI bir konferans esnasında laiklik konusunda oldukça çarpıcı açıklamalar yapmıştır.İzliyoruz efendiler!!!
Türkiye'de Laiklik - Efe Aydal ile Bir Sohbet 20:03
Türkiye'de Laiklik - Efe Aydal ile Bir Sohbet 538 izlenme - 1 yıl önce Efe Aydal'la bir röportaj yapma şansım oldu. Malesef diğer röportajlara uyguladığım gibi bu röportajdan kısa ve öz, müzikli bir özet videosu çıkartamadım. Bu sebeple direk tüm kaydı yayınlıyorum. Efe Aydal'ın kanalı: http://www.youtube.com/user/conmech Web sayfam: http://www.greenernautilus.com Forumum: http://www.greenernautilus.com/forum/