Hoşgeldiniz!

lee hazlewood

Nancy Sinatra Ft Lee Hazlewood - Summer Wine 04:19
Nancy Sinatra Ft Lee Hazlewood - Summer Wine 2.503 izlenme - 5 yıl önce Nancy Sinatra ft Lee Hazlewood - Summer Wine
Nancy Sinatra & Lee Hazlewood -  Summer Wine 04:15
Nancy Sinatra & Lee Hazlewood - Summer Wine 408 izlenme - 3 yıl önce Summer Wine, Amerika'lı şarkıcı Nancy Sinatra ve besteci-şarkıcı Lee Hazlewood'un 1967 yılında birlikte seslendirdikleri şarkıdır. Bestesi Lee Hazlewood'a ait olan ve pop türünden çok country-western çağrışımları yapan bu duygulu parça aslında ön yüzünde "Sugar Town" adlı şarkının yer aldığı 45'lik plağın B yüzünde yer almaktaydı. Nancy Sinatra'nın Lee Hazlewood'la birlikte düet yaptıkları bir dizi popüler parçanın da ilkiydi. Sonradan Yunanlı şarkıcı Demis Roussos, U2 topluluğunun solisti Bono, İrlandalı The Corrs grubu, Alman Scooter orkestrası parçanın cover'larını yaptılar. Finlandiyalı şarkıcı Ville Valo ve Alman şarkıcı Natalia Avelon'un Das Wilde Leben (2007) filminin soundtrack'i için birlikte yaptıkları cover orijinali gibi düet şeklindeydi. Türkiye'de de aynı şarkı üç kez seslendirildi. Biri İngilizce olan bu versiyonlardan en tanınanı 1968 yılında Tanju Okan ve Rüçhan Çamay'ın birlikte, tıpkı Lee Hazlewood ve Nancy Sinatra gibi düet yaptıkları Babam Gibi adlı aranjmandı.[1] [1] http://tr.wikipedia.org/wiki/Summer_Wine Bunu beğenirseniz Ville Valo ile Natalia Avelon'un düetini de dinlemenizi tavsiye ederim.
Nancy Sinatra & Lee Hazlewood - Summer Wine 03:31
Nancy Sinatra & Lee Hazlewood - Summer Wine 156 izlenme - 1 yıl önce Şarkı Sözleri: Strawberries, cherries and an angel's kiss in spring My summer wine is really made from all these things I walked in town on silver spurs that jingled to A song that I had only sang to just a few She saw my silver spurs and said let's pass some time And I will give to you...summer wine Oh..oh..oh...summer wine Strawberries, cherries and an angel's kiss in spring My summer wine is really made from all these things Take off your silver spurs and help me pass the time And I will give to you...summer wine Oh...summer wine My eyes grew heavy and my lips they could not speak I tried to get up but I couldn't find my feet She reassured me with the unfamiliar line And then she gave to me...more summer wine Woh..woh..oh...summer wine Strawberries, cherries and an angel's kiss in spring My summer wine is really made from all these things Take off your silver spurs and help me pass the time And I will give to you...summer wine Mm...summer wine When I woke up, the sun was shining in my eyes My silver spurs were gone, my head felt twice its size She took my silver spurs, a dollar and a dime And left me craving for...more summer wine Oh..oh..summer wine Strawberries, cherries and an angel's kiss in spring My summer wine is really made from all these things Take off those silver spurs, help me pass the time And I will give to you my summer wine Oh...oh...summer wine
Nancy Sinatra & Lee Hazlewood - Jackson 03:08
Nancy Sinatra & Lee Hazlewood - Jackson 84 izlenme - 3 yıl önce Daha önce Nancy Sinatra'nın, Full Metal Jacket'tan aşina olduğumuz bir şarkısını yollamıştım: http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/55253/nancy-sinatra---these-boots-are-made-for-walking şimdi; Frank Sinatra'nın, babasının oğlu (ing. like father like son) lafını başaşağı etmiş, muhteşem ve biricik kızı (Türk filmlerinde oluyor böyle takdimler) Nancy Sinatra'nın, sanırım These Boots Are Made For Walking kadar popüler olmayan ama çok eğlenceli bir başka şarkısını paylaşıyorum. Lee Hazlewood hakkında çok bilgim olmadığı için onun takdimini bilenlere bırakıyorum. Cehalet başa bela. Bu şarkı aslında "country" denen tarzda bir şarkı iken, pek çok cover'ı yapılmış. 1967'de de, Nancy Sinatra imzasıyla bir cover'ı çıkmış. Ayrıca bu şarkı bir James Bond filmi olan You Only Live Twice'da da geçiyormuş ki filmi izlemek lazım o zaman. Jessica Simpson'ın pek kurcalamadığı bir şarkı olması şarkıyı daha güzel kılıyor. Not: Yanlış bilgi verdiysem affola.
Nancy Sinatra & Lee Hazlewood - Some Velvet Morning 03:40
Nancy Sinatra & Lee Hazlewood - Some Velvet Morning 88 izlenme - 3 yıl önce "Some Velvet Morning" 1967 yılında Lee Hazlewood tarafından yazılmış ve Nancy Sinatra tarafından kaydedilmiş bir psychedelic pop şarkısıdır. Slowdive,Lydia Lunch ve Primal Scream tarafından da coverlanmıştır.Ayrıca Morvern Callar filminin soundtrackinde de bulunmaktadır.